Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 19. 04. 2024     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
George Orwell:
Každá revoluce končí tím, že se nová prasata dostanou ke korytům.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Základní kámen budoucnosti
(17. 06. 2021, 2098x)
Spojení s bytostmi Země
(29. 04. 2021, 2017x)
Důležitý mezník
(27. 05. 2021, 1610x)
Cesta za duhou
(09. 06. 2021, 1486x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Tantra

* Tantra - cvičení pánevního dna (1.)


Ukázka z knihy - Tantra - 12. 11. 2003 (48786 přečtení)

Další ukázka z knihy Tantra od Andre Van Lysebetha přináší celou řadu důležitých cvičení, které nejen že zlepší naši kondici a zdravotní stav, ale také obohatí náš intimní život.

CVIČENÍ NA POSÍLENÍ PÁNEVNÍHO DNA

(Úryvky z Tantry od A. V. Lysebetha - část první)

Múlabandha

Základním cvičením je múlabandha. Protože svaly konečníku (vnitřního i vnějšího sfinkteru a zdvihacího svalu) jsou nedílně spojené, během stahů múlabandhy Šiva cítí, že se stahuje anální oblast a že se využívají všechny svaly lingamu. Vnímá i pohyby kostrče! V poloerekci můžeme toto stažení vidět - zdvihací svaly vztyčují lingam škubnutím. Při plné erekci je tomu podobně, je to však méně viditelné. Lingam těmito svaly může odpovídat na rytmické stahy jóni a tento "tajný jazyk" přináší dvojici slastné vzrušení, které zintenzivňuje erekci bez nebezpečí ejakulace.

Múlabandha se cvičí kdekoli, kdykoli, v jakékoli pozici: v sedící, v ležící, ve stoje, ba i v šíršásaně, tedy na hlavě! Jógini každodenním cvičením ásan s múlabandhou mnoho získávají. Na začátku reaguje celý svalový komplex, jako u ženy, vcelku. Procítěním a vytrvalým cvičením se dosáhne důležitého cíle, vnitřního rozdělení svalů lingamu na svaly konečníku a rekta.

Každý z těchto svalů bude Šiva izolovat a stahovat odděleně a pak je nechá podle libosti relaxovat. Zde se cvičení pro Šivu odlišuje od cviků pro Šakti, která nemusí potlačovat ejakulaci. Spokojí se s rozvíjením a kontrolou vaginálního svalstva.

Šiva bude praktikovat také cvičení, jež jsou předepsaná pro vaginální kontrolu, tedy ho odkazuji na kapitolu ad hoc, včetně húla húp, protože i on potřebuje pohyblivou pánev.

Šiva by měl být schopen uvolnit tyto svaly rychle a důkladně. Jestliže se pozoruje během ejakulace, cítí, že křeč se šíří ejakulačními svaly, což napomáhá k určení těchto svalů. Jeden ze způsobů, jak zabránit ejakulaci, spočívá v přiblížení se ke kritickému okamžiku a okamžité relaxaci těchto svalů.

Cvičení: vykonejte nejdříve cvičení popsaná k posílení a izolování svalů konečníku, perinea a penisu (str. 407). Potom se musíte naučit je nechat relaxovat ve všech pozicích: ve stoje, vsedě, vleže nebo v jakékoli jóginské poloze.

Veďte proto svou klidnou a uvolněnou mysl do pohlavní oblasti. Pomalu, zhluboka a důkladně relaxujte svěrače (sfinktery) a zdvihače konečníku. Přejděte k perineu a nakonec k svalům bulbu a ischiokavernózním. Uvědomte si potřebný čas k jejich naprosté relaxaci. Později je uvolňujte stále rychleji, abyste při maithuně v blízkosti kritického okamžiku mohli nechat tyto svaly relaxovat skoro okamžitě a zabránili nevhodné ejakulaci.

Další metoda ke kontrole anuso-penisového svalstva je prostá. Když jdete na záchod, naučte se rozlišovat obě operace: totiž nemočte a současně nevytlačujte stolici. Na začátku je to nesnadné, ale rychle to zvládnete. Uvědomíte si svaly ve společné části, které ovládají močovod, a svaly řídící ejakulaci. Tím dosáhnete jejich kontroly.

Tyto metody může provádět každý a zaberou málo času, protože se mohou provádět ve volných chvílích naprosto diskrétně i na veřejnosti.

Další kontrolní cvičení

Další doplňující cvičení k potlačení ejakulace. Kapitola věnovaná svalům šourku popisuje svaly, které jsou pojmenovány dartos a cremaster. Tyto svaly téměř nikdo nezná. Většina mužů svůj šourek vnímá jako jednoduchý kožený pytlík. Cremaster (z Řečtiny kremaster=závěsný) obaluje varlata, ale jeho funkce přesahuje tuto podpůrnou úlohu, kterou jí propůjčuje etymologie. Když se stahuje, zvedá varlata a přitahuje je k tělu, aby je zahřál, a přispívá k jejich termoregulaci, která je podstatná pro tvorbu spermií, tedy pro přežití druhu.

V blízkosti kritického okamžiku přitahuje varlata vzhůru, spojuje je s lingamem a navádí semenné kanálky do polohy ejakulace. "Nabíjí" lingam, který je jako pistole připravená k výstřelu! Tyto svaly pracují obyčejně bez vědomého zásahu, ale je snadné je vnímat a ovládat. Proces je klasický: zvnitřnit se. Když Šiva tyto svaly dobře vnímá, může je střídavě stahovat nebo uvolňovat. Je dobré využít "mrtvého" času (například při stání na červenou, jízdě autobusem do nebo z práce atd.) k uvědomování si této zajímavé oblasti. Pozvolna Šiva objeví určité pocity a potom si představuje, jak se tyto svaly stahují a uvolňují. Na začátku se děje něco málo, ale brzy vznikají slibné náznaky. Po určité době cvičení Šiva zvedá nebo klesá šourkem podle libosti.

Když necvičíte, nic vám nebrání používat tuto kontrolní techniku při maithuně.

Toto cvičení se používá při meditaci ve dvou, zejména při Příkré cestě, kdy Šiva neustále flirtuje s nenávratným bodem, kdy varlata zůstávají dlouhou dobu v "nabité" poloze pro ejakulaci. V případě poplachu se kromě uvedených kontrolních dechových a svalových technik Šiva procituje do šourku a relaxuje cremaster. Jakmile se varlata vzdálí, i malinko, je ejakulační poloha nepravděpodobnější. Na začátku to dokážeme pouze za nehybnosti, ale časem i během rytmických pohybů sem a tam. Tato působivá metoda zůstává velice intimní.

Poznámka: na začátku praktikování tantry je po jedné nebo dvou hodinách maithuny bez ejakulace normální, že varlata zůstávají překrvená, zarudlá, těžká a skoro hodinu bolavá. To je trošinku nepříjemné, nic víc. Způsobuje to fakt, že svaly šourku se rovněž mohou unavit, ba se i vysílit. Je to neočekávané, ale pravdivé! Někteří muži se tím znepokojují. Uklidněte se, nemusíte se na sto procent ničeho bát. Brzy se svaly posílí, překrvení se zmírní a zmizí. Stane se tak během několika dní. Jestliže jste z toho nesvůj, je lék jednoduchý: stačí šourek osprchovat mírně teplou vodou.

Šourek a život

Kromě zdatné erekce a její doby trvání charakterizuje mužskou životní sílu další znak: postavení a držení šourku. Mrkněte se jedním očkem na šourek a budete upoután! Když je kůže hladká a uvolněná, když varlata jsou zvětšena a zplihle visí na uvolněném "pytlíku", jde bezpochyby o člověka senilního a slabého, nebo oboje. Když je svraštělý, krabatý jako kůra stromu, když varlata jsou přisedlá ke kořenu lingamu, nosí tuto výbavu majitel mladý, silný a mužný, ať je jeho věk jakýkoli.

Znáte se s dartosem? To nemá nic společného s pátým mušketýrem, jde pouze o málo známý pohlavní sval. Šourek se i u mladého a silného muže uvolňuje teplem. Dartos se jmenuje uzoučký sval pod kůží šourku, který z valné části odpovídá za chování a stav varlat, která jsou pro muže základním orgánem. Církev eunuchům neuděluje vysvěcení! Když je příliš horko, dartos se uvolňuje a šourek klesá. Varlata se, vážení pánové, nejlépe uchovávají v chladu, ba v zimě! Nenechejte se ošálit žertovným tónem textu, myslím to vážně.

Proč jsou však tyto životní orgány umístěny na tak zranitelném místě mimo břicho, vystaveny úderům a nepohodě, místo aby byly zasazeny v teple a bezpečí břicha? Jde pouze o otázku teploty. Jejich funkce a tvorba spermií jsou správné pouze při teplotě o tři stupně nižší, než je teplota těla. Krev zavlažující varlata do nich vtéká jemně podchlazena. Závěr - a nepotrpím si na žerty - právě muž víc než žena by měl nosit sukni jako Skotové a řečtí vojáci. Sukně je rozumný mužský oděv a ne přiléhavé jeansy. Jestliže se varlata mají svírat dartosem, nesmí se stlačovat příliš úzkými oděvy.

Ptáte se mě, zda se procházím ve skotské sukni? Ne, ani doma. Kdy by však taková móda zachvátila kontinent, nosil bych ji bez váhání! Brání nám někdo s tím začít? Existují ztřeštěnější nápady!

Termoregulace šourku je složitý jev, který nehodlám komentovat. Podívejme se spíše na praxi. Pro nedostatek skotských sukní nebo starých bavorských krátkých kožených kalhot, které sahaly do poloviny stehen a procházel jimi proud vzduchu (nikdy se nepraly a přecházely z otce na syna), je přesto třeba najít nějaký prostředek, jak posílit dartos a ostatní "šourkové" svaly. Každodenní minimum je co nejstudenější sprcha a tření žínkou. Kůže není citlivá, ani křehká. Ruční sprcha u vany na to stačí a neváhejte použít tlak! Také sedací koupel účinkuje, například v umyvadle naplněném studenou vodou, která stahuje dartos a sráží varlata, protože se šourek stahuje k tělu. Při velké zimě se cremaster postará o přitažení varlat k tělu, jež je zahřeje. Ať žije chlad, který stimuluje produkci hormonů v gonádách, jejichž role je pro zdraví a mladost těla základní!

Předčasná ejakulace

Aby Šiva zabránil předčasné ejakulaci, sedí Šakti obkročmo na Šivovi. Prsty rozevírá pysky svého lůna, jež přiloží proti žerdi lingamu. Nedotýká se žaludu, ale vytváří jednoduchý pohlavní styk bez proniknutí. Šiva se uvolňuje (zejména břicho a hýždě) a zhluboka dýchá. Šakti diskrétními pohyby tam a sem, nechává něžně klouzat své vlhké lůno (i s klitorisem) podél lingamu, někdy až k ženskému orgasmu. Když se tato "zkouška" pro Šivu stává příliš intenzivní, Šakti, aniž mění pozici, na pět až deset minut znehybní (rozkošná věčnost). Je to doba, kdy se nebezpečí reflexních ejakulačních stahů zmírňuje.

Potom přichází tolik vytoužený okamžik spojení. Při obyčejném koitu "dělá něco" muž ženě. Je to on, kdo proniká. Při maithuně je to Šakti, která beze spěchu pohlcuje lingam! Na začátku polapí jóni pouze žalud, který je sevřen vstupními svaly vagíny. Probuzené smysly nehybných partnerů zůstávají pozorné k tomu, co se děje mezi nimi a v nich. Pouze laskání zvětšuje sexuální napětí, oba se otevírají začínajícímu intimnímu splynutí. Bez pohybu sem a tam, bez postupu lingamu dovnitř. Je dovolen pouze tajný jazyk intimních stahů.

V kritickém stavu používá Šiva kontrolní metody popsané jinde, zejména relaxaci cremasteru. Jakmile se erotické napětí stabilizuje, mohou rytmické a harmonické pohyby začít jako při tanci. Šakti zůstává pozorná k vlastním reakcím, aby nenastaly bohaté instinktivní pohyby pánve řízené pohlavním pólem. Může (a měla by) dosáhnout orgasmu pouze neznatelnými pohyby svého rytmu.

Při obyčejném spojení následují bederní nárazy jeden po druhém, nabývají na síle, zrychlují se. Každým proniknutím se setkávají stydké krajiny, aby se s každým odsunem oddálily. Neodvratný výsledek je dobře "znám". Po dvou, třech tuctech těchto dlouhých a hlubokých nárazů bez výjimky vystřikuje sperma, které muže "vyprazdňuje" a ženu nechává neuspokojenou.

Tak jako se dobrý rytíř poddával klusu svého koně a nevrážel do sedla, tak Šiva laskavě a pružně doprovází rytmus Šakti ve všech nuancích a jemných variacích a nedovoluje styku stydké kosti se stydkou kostí, aby omezil relativní pohyby jóni-lingam a současně zabraňuje i nebezpečí "smyku".

Tantričtí áčárjové radí postupné pronikání. Po polapení žaludu pohlcuje Šakti první třetinu lingamu, poté druhou a nakonec celý lingam. Na každé úrovni opakuje postup popsaný výše. Radí měnit pozici při pronikání a vybírat si boční ásanu (parjankásanu), která dovoluje dosti bohaté pohyby ženské pánvi, ale pohyb lingamu sem a tam je omezen, protože Šiva svírá stehno Šakti mezi svými. Kromě toho mužská stydká krajina kolmá k Šakti stimuluje její klitoris, což zintenzivňuje její slast bez příliš velkého nebezpečí "smyku" pro Šivu!

Žáci klidní, uvolnění a beze spěchu zůstanou bez větších potíží spojeni jednu i více hodin.

Sahadžólí - vaginální kontrola

Richard Burton znalecky napsal: "Vaginální kontrola je nejvyhledávanější ženskou odpovědí. Žena by měla uzavřít a sevřít jóni tak, že lingam pevně stiskne jako ruka gópí, pastýřky, která podle své libovůle povoluje a svírá svou ruku při dojení krávy. Žena toho dosáhne pouze po dlouhém cvičení a speciálním promítáním celé své vůle do této oblasti těla, stejně jako se někteří lidé snaží zjemnit si sluch. [...] Manžel si takové ženy váží víc než jiné. Nevyměnil by ji ani za nejkrásnější královnu T í světů."

Sexuolog Alex Comfort v knize The Joy of Sex, str. 219, dodává: "Každá žena se může naučit používat vaginální a pánevní svaly, bude-li tam posílat myšlenky. Tuto zručnost (v textu knack) se lze naučit, protože mladé jihoindické dívky si ji osvojují. Není to otázkou rasy, ale cviku. Bohužel, jak se přesně provádí, nikdo nepopsal."

Nevím, zda opravdu nejsem první, kdo tyto cviky popisuje. V každém případě následující osvědčené tantrické techniky umožní každé ženě jejich osvojení.

V Indii jsou mladé drávidské Šakti do těchto technik, jež se nazývají sahadžólí, zasvěcovány brzy, často před pubertou. Obvykle je zasvěcuje matka. Nebo tak činí tantrický guru. Čím nastane zasvěcení dříve, tím jsou svaly mocnější, tím úplnější je jejich kontrola.

Sahadžólí byla rovněž součástí tajné výchovy dévadásí, posvátných tanečnic indických chrámů, a řeckých hetér. Hetéry vykonávaly dokonce test, který byl téměř "postupovou zkouškou". Musely z těsta vymodelovaný lingam přetnout svaly své jóni!

Moderní Zápaďanka, která nemá výhody této rané výchovy, se jim nevyrovná. Každá žena v každém věku však s trochou vytrvalosti obdrží ucházející výsledky. Celkem vzato je vagína především sval, který se může posilovat a kontrolovat jako všechny ostatní. Se sahadžólí je tomu jako u ásan: indičtí jógini, kteří cvičí pozice často od dětství, mají ohromující tělesnou pružnost a kontrolu, kterých žák začínající v dospělosti nedosáhne. Ale zkušenost ukazuje, že i v pokročilém věku můžeme získat dobrou pružnost, zejména v porovnání s průměrem našich, i mladých, spoluobčanů. Ať jste jakkoli staří, cvičením sahadžólí získáte postřehnutelnou (a oceňovanou) kontrolu svalů jóni.

Protože většina Zápaďanek tyto techniky nezná, stanou se tantričky v zemi slepých královnami!

Jak postupovat? Metoda je jednoduchá. Je to múlabandha, která stahuje oba anální sfinktery a zdvihače konečníku. Tantrické cvičení přesto vyžaduje propracovanější múlabandhu popsanou níže.

Jak praktikovat múlabandhu

Vsedě či vleže si uvědomte oblast konečníku. Dýchejte klidně. Asi po jedné minutě procítění slabě stáhněte první vnější svěrač konečníku. Při trochu větším stažení dospějete k druhému svalovému článku; nakonec stáhněte zdvihač anusu (konečníku). Současně přitahujte oba anální svěrače dovnitř a nahoru. Při pomalém a postupném provádění dobře rozlišujte tyto tři úrovně i během prvního pokusu. Potom sevřete co nejsilněji, až se rozechvěje celá anální oblast. Někdy pocítíte mrazení, které běží podél páteře. Podržte se zadrženým dechem maximální stažení alespoň šest vteřin. Uvolněte múlabandhu, ale stále vnímejte svaly zvnitřněním. Sledujte uvolnění celé oblasti a vznikající pocit tepla. Během múlabandhy můžete rovněž zkusit dýchat. Opakujte podle libosti minimálně pětkrát bez přerušení.

Touto energickou múlabandhou pocítíte, že se reakce šíří také mimo konečník a že dospívají k perineu (hrázi), vagíně, klitorisu a močovému měchýři. To je normální, protože vstupní svěrače vagíny a konečníku tvoří dvě oka jedné "osmičky": stáhnout jedno oko znamená působit i na druhé.

Vyzkoušejte si to. Stáhněte jedno oko osmičky a pozorně vnímejte jejich spojení s perineem (hrází), stejně jako s konečníkem a vstupem do vagíny.

Když je dobře cítíte a umíte je podle libosti stahovat, přejde vaše pozornost hlouběji až do vagíny, kde se rozvíjejí nové pocity. Múlabandhou dosáhnete na začátku slabých, ale následujícím cvičením rychle sílících stažení.

Úlohou vaginálních svalů, stejně jako svěračů a dutých orgánů, je svírání. Během orgasmu rozvlněné a rytmické svírání procházející jóni ve vagíně vytváří smyslné pocity, které se přenášejí na lingam.

Posilovat svaly vagíny

Tantra chce tyto svaly posilovat následujícím cvičením, které se normálně provádí "za studena", mimo sexuální styk a bez erotického podráždění. Aby nastalo účinné sevření, je lingam nahrazen válcovitým předmětem ad hoc: čím bude podobnější lingamu, tím lépe ho jóni sevře. V každém případě se může cvičit s pravým lingamem, například při Cestě údolím!

Předmět může být menší než skutečný lingam. Posloužit může jehla vaginálního irigátoru, u které se počítá se zavedením do vagíny, aniž by ji dráždila nebo zranila. Příliš tenký předmět by vagínu napínal příliš málo. Hodně žen používá "vibromaséru" zakoupeného v sex-shopu. Jestliže je jóni příliš suchá, navlhčete pseudolingam slinami nebo gynekologickou mastí, ale nikdy tukem nebo olejem. Při vsunutí válcovitého předmětu do vagíny je snadné vnímat její svaly a soustředit se na jejich pohyby.

Cvičení se provádí vleže na zádech. Když je pseudolingam ve vagíně, stáhněte maximálně oba svěrače konečníku a mocně ho sevřete. Podržte sevření, které zapojuje stále víc svalů anuso-genitální oblasti, alespoň na šest vteřin. Zadržte dech s prázdnými plícemi. Potom se nadechněte a uvolněte svaly. Třikrát nebo čtyřikrát dýchejte normálně. Opět udělejte múlabandhu se zadrženým dechem, tentokrát s plnými plícemi. Celý cyklus se libovolně opakuje.

Variace. Nadechněte se a na tři vteřiny udělejte múlabandhu. Vydechněte a na tři vteřiny uvolněte svaly. Opět se nadechněte a proveďte múlabandhu na tři vteřiny atd.

Cvičení má trvat asi tři minuty, pokud vás nepřepadne únava dříve. Snažte se dodržet pravidelnost: každodenní malá dávka má větší cenu než dlouhé občasné seance.

Když si posílíte tyto svaly, můžete během konkrétního styku tuto novou schopnost využít a překvapit tak svého partnera.

Některé ženy (škoda, že je jich menšina) mají schopnost spontánní vaginální kontroly. Tím lépe pro ně, to ale neznamená, že nemusí posilovat své vaginální svaly, které nejsou nikdy dostatečně silné.

Ideální je každodenní cvičení: zpěvačky také cvičí každý den. Je to pouze zvyk!

Manipulovat s předmětem

Když jste si posílily vaginální svaly, naučíte se manipulovat s předmětem, abyste dosáhly naprosté kontroly jóni. Napsal jsem "manipulovat", protože jóni by se měla stát silnou a zručnou jako ruka gópí (pastýřky) při dojení krávy, přirovnání, které použil Alex Comfort.

Abyste získaly tuto schopnost, doporučuji vám vizuální kontrolu. Kanyla je nyní užitečná. Na volný konec, který vyčnívá z vagíny, nasaďte asi dvaceticentimetrový nástavec, jehož pohyby vám umožní vidět účinek vaginálních stažení. Rytmické stahy z prvního cvičení jím pohybují dozadu. Potom se naučte s ním pohybovat bočně. Konečně mistrovským kouskem je kanylou otáčet ve směru hodinových ručiček a opačně. I když není nutné dosáhnout této dokonalosti, ukazuje to, kam až tato cvičení mohou vést.

Každá žena, která jim bude věnovat pět minut denně, brzy dosáhne neočekávané síly a kontroly.

Tato cvičení mají cenu, protože, kromě toho, že mohou proměnit život dvojice, uchovávají a vracejí každé ženě i po menopauze vagínu mladé Šakti, která je pružná, svalnatá, vyměšuje dobře potřebné sekrety, což je vše ocenitelné a oceňované!

Otázka: Nelze cvičit bez předmětu?

Odpověď: Do určité míry ano, ale s předmětem účinek stoupá. Tento předmět má úlohu činek v kulturistice, jejichž váha posiluje svaly. Podobně je tomu s vaginálními svaly. Aby se posílily, potřebují: a) se napnout, b) poskytnout nějaký odpor. To je dvojí role předmětu.

Stažení s duševní koncentrací vyvolává příliv krve a jemných energií (prány) do pohlavních orgánů, což velmi prospívá hormonální rovnováze pohlavního systému, ale také celému organismu.

Tato cvičení často vyvolávají příjemné pocity, které sice nejsou hledaným cílem, ale co je na nich špatného?

Diskrétně se tato cvičení mohou provádět kdykoli, kdekoli, třeba v metru! Samozřejmě bez předmětu! přesto existují dva příhodné okamžiky: večer před usnutím a ráno po probuzení.

Vypiplat si vaginální kontrolu

Výše uvedená cvičení už každou trochu vytrvalou ženu vybaví pružnou svalnatou a kontrolovatelnou jóni. Následující cviky zdokonalí toto "umění", které nemusí zůstat exkluzivní výsadou tantrických Šakti či ostatních Orientálek.

Anangaranga říká: "U některých ras jsou svírací svaly vagíny skutečně vycvičené. Například v Habeši je může žena stáhnout tak silně, že se muži udělá zle. Když obkročmo sedí na stehnech partnera, může vyvolat ejakulaci bez pohybů ostatních částí těla. Taková umělkyně se u Arabů nazývá Kabbazah, což doslova znamená to, co svírá, a není překvapující, že obchodníci s otroky za tyto ženy dostávají značné částky."

"Každá žena disponuje touto schopností na různé úrovni, ale často ji úplně zanedbává. Některé rasy o ní ani nevědí."

"[...] Aby žena svému manželovi poskytla rozkoš, měla by svírat svou jóni tak, jako kdyby pevně svírala lingam v ruce. Podle rozkoše ji přitom uvolňuje a opět svírá. Toho se dosahuje dlouhým cvičením, zejména promítáním své vůle a mysli do této části těla, podobně jako u toho, kdo naslouchá slabému hlasu."

Předešlými cviky dosahuje Šakti schopnosti stahovat či uvolňovat svaly anuso-vaginálního komplexu v celku. Následující cvičení umožní oddělit sval od svalu celé vaginální, hrázové a břišní oblasti.

Již v předešlých cvičeních zahrnovala múlabandha stavěcí svaly vagíny, zahnízděné v stydké krajině, jejichž vlákna se táhnou podél lůna až ke klitorisu, který se může dostat do erekce jako lingam, jeho protějšek. Další cvičení se doplňuje o příčné svaly hráze, minimost mezi konečníkem a vagínou. Ostatně právě tam jógini umisťují múládháračakru.

V krátkosti poznamenávám, že svaly podbřišku rovněž posilují vaginální svaly, což je důvod k posílení břišní stěny.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Proč porod bolí? (26.05.2009)
Sexuální příručka (30.01.2009)
Knihy o zaručeném sexu (05.11.2008)
Afrodisiaka IV. (22.12.2006)
Jedenáct minut (Paulo Coelho) (30.04.2006)
Vajíčka z kostní dřeně (25.09.2005)
A tenhle znáte? :-))) (03.06.2005)
Ženský orgasmus je v genech (03.03.2005)
Sexualita mužů a žen (30.10.2004)
O milování (28.08.2004)
Scénář tantrického obřadu (10.05.2004)
Jin a Jang (2.) (09.04.2004)
Margo Anand o tantře (04.04.2004)
Proč tantra? (30.03.2004)
Svobodné vstupování do forem (26.03.2004)
Tantra pro Ženy (24.03.2004)
Tantra a její přístup k životu (22.03.2004)
Tantra jako cesta (21.03.2004)
Vliv stravy na naši sexualitu (16.03.2004)
Tajemná chemie lásky (13.03.2004)
Proč se milovat co nejčastěji? (05.03.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (11.) (29.02.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (10.) (22.02.2004)
Sex a zdraví (19.02.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (9.) (15.02.2004)
Sexuální abstinence snižuje plodnost (14.02.2004)
Láska a nebo jenom sex? (11.02.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (8.) (08.02.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (7.) (01.02.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (6.) (26.01.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (5.) (21.01.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (4.) (19.01.2004)
Taoistický a tantrický přístup k sexualitě (18.01.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (3.) (15.01.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (2.) (10.01.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (1.) (07.01.2004)
Vztahy "volného tance" (16.12.2003)
Co říkají plejáďané o sexualitě (4.) (11.12.2003)
Co říkají plejáďané o sexualitě (3.) (10.12.2003)
Co říkají plejáďané o sexualitě (2.) (09.12.2003)
Co říkají plejáďané o sexualitě (1.) (08.12.2003)
Pohlavní priority a potřeby (03.12.2003)
O seminářích (01.12.2003)
První seminář s Johnem Hawkenem (28.11.2003)
Lilith (24.11.2003)
Závazky monogamního vztahu (23.11.2003)
Duchovní sexualita podle Chuluaqui Quodoushka (20.11.2003)
Svátek magické lásky (20.11.2003)
Krása vztahu (20.11.2003)
Tantrismus a promiskuita (18.11.2003)
Mluvící hůl (18.11.2003)
Kolik sexu je "příliš mnoho"? (18.11.2003)
Co je to Tantra - může být nebezpečná? (12.11.2003)
Tantra - cvičení pánevního dna (2.) (12.11.2003)
Tantra (2.) (12.11.2003)
Tantra (1.) (12.11.2003)
[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 1 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!