Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 18. 08. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Jacob van Blom
Vlk, který kandiduje na pastýře ovcí, začíná častokrát svůj volební projev prostým: Mám vás rád…

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Země se posouvá, čas se mění
(21. 08. 2016, 3419x)
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3047x)
Povzbuzení
(08. 09. 2016, 2963x)
Být vítězi
(17. 09. 2016, 2697x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2505x)

kulatý roh  Poslední komentářekulatý roh
.:
"odpověd momentálně nedokážu sesmolit, ale na youtube..."
(Léčení vnitřního dítěte)
půl na půl:
"ano, článek je užitečný, informuje o tom, jak funguj..."
(Manuál pro extroverta: Pravidla komunikace s introvertem )
bez titulku:
"Super!!! Přesně tak to je. Míla"
(Nebojte se Božích Zákonů)
Jedná se totiž o to, že ...:
"... pokud byste si nechali příjmení svého expartnera..."
(Zamyšlení pro dnešní den)
bez titulku:
"Dobrý den, podařilo se mi nedávno spojit se svým vni..."
(Léčení vnitřního dítěte)
Dotaz:
"Dobrý den, mám dotaz. Shamkhalaprashalanu jsem poprv..."
(Šankhaprakšálana)
výroba nemocných:
"Nemocní se vyrábí i jinak. Například diagnoza cukrov..."
(Jak nám vyrábějí nemoci, abychom se stali jejich zákazníky)
Životopis Míly a Eduarda Tomášových:
"Dobrý deň, pán Miloš. Som veľmi rada, že som našla ..."
(Životopis Míly a Eduarda Tomášových)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Tantra

* Tantra - cvičení pánevního dna (2.)


Ukázka z knihy - Tantra - 12. 11. 2003 (22270 přečtení)

A toto je další porce cvičení pánevního svalstva podle knihy Tantra od A. V. Lysebetha. Vyzkoušejte a uvidíte sami. Mimochodem, také Dr. Uzel radí provést 200 stahů svalstva pánevního dna denně...

CVIČENÍ NA POSÍLENÍ PÁNEVNÍHO DNA

(Úryvky z Tantry od A. V. Lysebetha - část druhá)

Jako ruka gópí

Šakti se nyní učí izolovat, tedy odděleně stahovat každý sval tohoto komplexu, což v jádru není žádná věda.

Prvním cílem bude oddělit konečník a vagínu, aby se Šakti podařilo stahovat pouze vagínu. S trochou vytrvalosti se toho dá dosáhnout snadno. Potom se Šakti postupně naučí stahovat a relaxovat vstupní svěrač vagíny a poté zdvihací sval. Když si chce zkontrolovat tuto činnost, zavede si prst do vagíny. Vstupní svěrač ho sevře, zatímco zdvihač přitáhne dovnitř.

Vrcholem dokonalosti je vést stažení vaginálních svalů z jedné úrovně na druhou jako vlnu zdola nahoru a odshora dolů. Přirovnání k ruce gópí má svůj smysl. Každý ví, že při dojení krávy se na vemenu prsty jeden po druhém svírají a teplé mléko se vstřikuje do vědra. Činnost vaginálních svalů by měla být podobná.

Proto Šakti důkladně stahuje zdvihací vaginální sval (především s předmětem) a potom ho od děložního čípku stupeň po stupni relaxuje. Pak tento pohyb obrátí. Stahuje vstupní svaly vagíny segment po segmentu, článek po článku zdola nahoru.

To se samozřejmě uskutečňuje pomalu. Když se však časem tyto pohyby stanou přirozenými, šíří se harmonicky jako vlny nebo zralé obilí ve větru.

Zahrát si na vaginální svalovou klávesnici během učení "za studena", tedy mimo maithunu, předpokládá vědomou a jemnou kontrolu která se cvičením stává polopřirozenou. Když při konkrétní maithuně Šakti provádí rozvlněné stahy, nemá jim už poroučet či je úmyslně ovládat stupeň po stupni, objevují se samy. Opakuje se ve skutečnosti to, co by přirozeně nastalo během orgasmu.

Když Šakti objeví nové rozkoše a je zkušenou, umí pomoci Šivovi s jeho kontrolou. Víme, že důkladná a rytmická houpačka ženské pánve vede k ejakulační křeči, které výjimečně muž vzdoruje. Díky tomuto zdokonalenému "tajnému jazyku", tedy bez pohybů lingamu sem a tam a bez houpavého pohybu pánve, je kontrola snadnější a vzájemné pocity se nesnižují.

Když Šakti pomáhá Šivovi proti ejakulační explozi, otevírá mu cestu k mužskému orgasmu. Když svírací vlna "dojící" lingam přivede Šivu ke kritickému bodu, musí pomalu a zhluboka dýchat břichem a společně s hýžděmi je relaxovat. Nehybnost navíc dovoluje Šakti lépe sledovat mužův prožitek, což je důležité na cestě "na ostří břitvy", kdy je třeba se vyvarovat pohybu navíc.

Múlabandha ve stoje

Toto cvičení se provádí ve stoje (s předmětem nebo bez něj). Váha těla spočívá na patách, které jsou asi 20 cm od sebe, aby se lépe relaxoval trup a nohy. Paže jsou podél těla, ale mohou se položit za záda. Propletené prsty se dotýkají hýždí, kde lépe vnímají stahy.

Uvědomte si čéšky u kolen, které, mohu-li to tak říci, "se dívají" dopředu. Bez pohybů nohou, ale stažením stehen nasměrujte čéšky maximálně ven, tedy je nechejte "zašilhat" bez napnutí horní části těla. Stažení hýždí a podbřišku vyvolá přirozenou múlabandhu, kterou můžete dlouho podržet při normálním dýchání.

Když stáhnete vstup do vagíny, uvědomte si, jak je klitoris přitahován dolů. Je pravděpodobné, že se dostane do erekce. V tom případě si uvědomte jeho svaly. Právě do oblasti klitorisu umisťuje tantra svádhišthánačakru, životní centrum, které aktivizuje kundaliní, zatímco múládháračakru umisťuje do hráze. Tato múlabandha tak stimuluje obě centra.

Když si uvědomíte svaly klitorisu, můžete je izolovat, odděleně je kontrolovat a zintenzívnit jejich stažení. Ve cvičení pokračujte asi jednu minutu, relaxujte a pozorujte odezvu cvičení v genitální oblasti, zejména v klitorisu.

Cvičení, které posiluje celou pánevní spodinu a podbřišek, se může podle libosti opakovat několikrát za den. Diskrétně se může provádět i na veřejnosti, což není následující případ.

Húla húp

Tento cvik spočívá v krouživých pohybech pánve, je to tedy určitý druh "břišního tance".

Roznožte alespoň na třicet centimetrů a otočte nohy ven á la Chaplin. Potom ohněte kolena tak, aby se pánev dostala asi o dvacet centimetrů níž, ale ne víc. Ruce položte v bok.

V této polosedící, polostojící poloze je podbřišek stažený a dolní část zad relaxována. Udělejte pánví co nejdůkladnější kruh jako s obručí húla húp. Během cvičení zůstává hlava a hrud nehybné, vše se děje pod pasem.

Na začátku rozdělte pohyb na čtyři oddělené fáze:
-povystrčte stydkou krajinu dopředu a nahoru pohupováním pánve
-posuňte kyčel na levou stranu
-popožeňte zadeček dozadu
-a konečně pokračujte touto kyčlí doprava.
Tyto čtyři pohyby spojené v celek vytvářejí úplnou rotaci pánve. Udělejte tři úplné otáčky ve směru hodinových ručiček a tři v protisměru. Potom se vraťte do stoje.

Odpočiňte si, dýchejte klidně a pozorujte reakce, zejména v pánevní spodině. Opět proveďte cyklus dvou či tří rotací. Pokračujte podle libosti.

Cvičení mobilizuje pánev a zvyšuje sexuální efekt. Nervy, jež se vynořují z bederní páteře, se stimulují a posilují, což prospívá celému ženskému pohlavnímu aparátu.

Toto cvičení posiluje a zpevňuje stehna a tím přispívá k odstraňování tukových míst, zejména proslavených "jezdeckých kalhot". V Madhjapradéši mají Indky pohyblivou pánev, protože jejich erotické tance obsahují tyto rotační pohyby. Toto pružně prováděné "húla húp" zabraňuje také moderní pohromě - zácpě.

Antifrigidní sval

Mary Cool (nevymyšlený, nýbrž skutečný případ), občanka USA, 42 let, se považovala za krásnou a hodně "frigidní". Životní zklamání: dvacet let manželství bez jakéhokoli orgasmu, pohlavní život omezen na několik styků za rok (ano, za rok!), v "nejlepším případě" nezažila nic zvláštního, v ostatních případech její vagína se saharskou vyprahlostí způsobovala dvojici nepříjemný styk. Zkrátka, krásný zdánlivě nevyléčitelný případ frigidity.

Navíc trpěla bezděčným pomočováním. Když se tlak v břiše prudce zvedl, například při kýchnutí či zakašlání, pokřtila dřív své kalhotky než kapesník! Podobně tomu bylo při zvedání věcí nebo při běhu. To není vůbec směšné. Neutěšilo ji, když se dozvěděla, že každá druhá žena tento problém pozná v tom či onom okamžiku svého života, zejména když zestárne.

Když toho měla po sedmi letech dost a uvažovala o operaci, jedna přítelkyně ji upozornila, že doktor Arnold Kegel, gynekolog, varuje před chirurgickým zákrokem a doporučuje rehabilitovat svaly stydkokostrční krajiny. Arnold Kegel je rovněž vynálezce "periometru", aparátu složeného z gumového válce sdruženého s manometrem. Žena stahuje ve své jóni co nejsilněji válec a manometr pěkně ukazuje získaný tlak. Později i pokroky.

První konzultace objevila atrofii vaginálních svalů. Ručička manometru zůstala umíněně na absolutní nule. Mary Cool o posilování těchto svalů nic nevěděla. Po šesti týdnech tréninku vyšplhala ručička na 12 mm Hg. Po třech měsících bylo pomočování pryč. Při poslední návštěvě se ručička zastavila na 22 mm Hg. Její vaginální svalstvo pěkně zesílilo.

Celá červená, ale usměvavá Mary řekla doktorovi: "Dvacet let jsem nevěděla, že se tyto svaly mohou posilovat a kontrolovat." Také mu prozradila, že se s manželem nyní milují za týden tolikrát jako předtím za rok! Přiznala se mu rovněž, že prožila první velký orgasmus. To tedy je něco!

Nikdy tedy není pozdě. Žena považovaná za frigidní je ve skutečnosti smyslná, ale nezná se. Bohužel! Kolik žen zůstane ledových, protože nevědí...

Doktor Kegel uveřejnil tyto nepředvídané, ale úspěšné výsledky svého léčení antienerezie v roce 1951 v článku o sexuální funkci. Radí především vyšetřovat vaginální svaly žen, které se nazývají frigidní, zejména svaly stydko-kostrční. V desítkách případů zjistil přímý vztah mezi sexuální necitlivostí a víceméně výraznou atrofií těchto svalů. A naopak, sexuálně rozkvetlá žena má svalnatou, silnou a elastickou vagínu. Taková žena prakticky nezná pomočování a má málo gynekologických problémů.

Tento exkurs měl za cíl, abyste "koupily" popsané tantrické techniky k posílení stydko-kostrční oblasti bez použití periometru!

Protože se předešlá cvičení týkala sfinkterů, zdvihače anusu a vagíny, následující usilují o posílení pověstné stydko-kostrční oblasti, která tvoří základ pánevní spodiny, jež spojuje stydkou krajinu s kostrčí. Tato krajina se podobá visutému lůžku, které je proraženo třemi otvory: konečníkem, vagínou a močovodem.

První cvičení

Položte na zem svinutý a stažený kobereček či přehoz. Usedněte si na toto jelito, které máte mezi koleny. Postarejte se o to, aby klín a kostrč byly v pevném kontaktu s tímto jelitem, protože vám to usnadní uvědomit si stydko-kostrční oblasti a lépe pocítíte účinky cvičení.

Ruce budou sloužit jako periometr! Levá ruka vklouzne zepředu mezi předmět a klín. Jestliže jste nahá, vsuňte prostředník nebo prsteník do vagíny.

Pravou ruku položte za záda. Prsteníkem stlačte místo mezi kostrčí, které se musíte dotýkat, a konečníkem. Prostředník levé ruky je v klíně, pravý na kostrči.

Nyní jste připravena k cvičení. Oči jsou pro lepší soustředění zavřeny. Dýcháte zhluboka. Důkladně vyprázdníte plíce. Zadržíte dech a maximálně stáhnete sval (ono visuté lůžko), až se rozvibruje celá pánevní spodina. Pod prostředníčkem pravé ruky musíte pocítit pohyb kostrče přitahované dopředu. Levá ruka vnímá reakci klínu. Vložený prostředník bude sevřen. V tomto okamžiku je normální stáhnout stydko-kostrční oblast, hýždě i svěrače konečníku najednou. Rozdělení přijde později. V tuto chvíli je základem je posílit.

Když už zadržení dechu není příjemné, opět se nadechněte a uvolněte pánevní spodinu. Odpočiňte si po dobu dvou až tří normálních dechů a poté začněte znovu (průměrná dávka je pětkrát).

Cvičení se také může provádět vsedě, raději na vypolštářované židli, aby byl dobrý kontakt mezi klínem a sedadlem. Když není přítomen dotěrný svědek, dejte ruce, jak naznačeno. Ne-li, může se cvičení provádět diskrétně, ale bez rukou to jde méně dobře.

Silné a svalnaté hýždě

Kromě stydko-kostrční oblasti jsou pro Šakti důležitým sexuálním trumfem silné a svalnaté hýždě.

Cvičení je jednoduché. Sedíte na zemi po turecku nebo v lotosu, ne-li, alespoň na židli. Důkladně vyprázdníte plíce, zadržíte dech a zpevníte hýždě. Když je zadržení nepříjemné, nadechnete se a uvolníte hýždě. Po chvíli normálního dýchání provedete totéž ještě čtyřikrát nebo pětkrát.

Později procvičujte odděleně stahování stydko-kostrční krajiny a hýždí. Také procvičujte toto cvičení při normálním dýchání, což dovoluje zvýšit dobu trvání a sílu stažení.

Odpočinek musí trvat asi dvojnásobek stažení.

V následující etapě se stahují a relaxují tyto svaly několikrát za sebou a velice rychle. Kromě jejich tantrického použití tato cvičení zabraňují gynekologickým problémům, zejména po porodu a menopauze.

Hýždě, důležité pro mužskou i ženskou sexuální činnost, přispívají k ženskému sex-appelu. Mezi osvědčenými metodami uvádím někdejší baleríny, které si mezi hýždě dávaly půl centimetrový disk o průměru pěti centimetrů, postačí i školní guma.

Cvičení se provádí ve stoje. Disk je mezi hýžděmi. Důkladně se nadechněte, zadržte dech a hýžděmi stiskněte disk nebo gumu. Pohoupejte pánev a tlačte stydkou krajinu dopředu a nahoru. Podržte tak dlouho, pokud je to pohodlné. Vyprázdněte plíce, odpočiňte si, relaxujte. Opakujte pětkrát. Cvičení můžete provádět i bez pomůcek.

Útlá stehna

Pro tantriky obou pohlaví jsou útlá a svalnatá stehna hlavním sexuálním trumfem.

Postavte se. Nohy jsou rozkročeny asi třicet centimetrů. Přeneste váhu těla na paty, nadechněte se a zadržte dech. Během zadržení se otáčejte na patách, abyste natočili prsty u nohou co nejvíce ven á la Chaplin. Současně rozhoupejte stydkou krajinu dopředu a nahoru a stahujte zdvihací svaly kořene lingamu či jóni. Vydržte co nejdéle, potom vyprázdněte plíce a relaxujte všechny svaly. Opakujte třikrát až pětkrát.

Stejné cvičení se provádí tak, že přenesete váhu těla na prsty a otáčíte zdvižené paty ven, abyste posílili ostatní stehenní svaly.

Cvičení ve dvojici

Indická tantrická dvojice Arvind a Shanta Kale navrhují následující cvičení: "Partneři se posadí tváří v tvář na stoličku na takovou vzdálenost, aby se mohli navzájem sevřít koleny. Drží se za ramena a partner, jehož kolena jsou uvězněna, je chce roztáhnout, druhý tomu chce naopak zabránit. Maximální sevření, počítejte do šesti, potom relaxujte a vyměňte si role. Postupně zvyšujte dobu cvičení až do pěti minut. Stačí jednou za týden."

Perineum - strategická křižovatka

K lepšímu pochopení a provádění dalších cvičení, která se týkají perinea (hráze), je potřeba trochu suchopárné anatomie.

"Oficiálně" zahrnuje perineum všechny měkké tkáně, které vyplňují spodní část pánve, tedy dosti rozsáhlou oblast, kterou raději nazývám pánevní spodinou, abych zabránil nedorozumění. Mezi námi, dohodněme se "oficiálně", že perineum je perinální tělo. Jeho latinské slovo centrum tendineum nedává přesnou představu, neboť je vytvořeno z vazivové tkáně a svalů není šlachou.

Postavení pánevní spodiny, jež leží mezi konečníkem a jóni nebo konečníkem a bulbem, kořenem lingamu, z ní vytváří skutečný tantrický Gibraltar. Většina (osm) pohlavních svalů a svalová vaziva konečníku a hráze se zde sbíhají a vzájemně překrývají. Je to skutečné jádro, kompakt jako dobře stáhnutý uzel. Porod s ním špatně zachází a vyvolává časté poruchy. Pokud nejsou chirurgicky napraveny, může se zdvihač konečníku otevřít do pánevní spodiny.

Tato porucha se nazývá kýlou močového měchýře a často "zpestřuje" vyhřeznutí močovodu, ba i vaječníku a konečníku. Následující cvičení posiluje tyto genitální svaly, snižuje toto nebezpečí a navíc působí na tantrickou úroveň.

Jak postupovat? Posaďte se na paty nebo prostě na židli. Zavřete oči a na chvíli zapomeňte na svěrače konečníku a jeho zdvihače, stejně jako na svaly jóni. Omezte svou pozornost na toto jádro, perineum. Když se dobře zvnitřníte, postupně, beze spěchu a soustředěně stáhněte všechny svaly spojené s perineem jako paprsky. Důkladně sevřete celou pánevní spodinu, až se chvěje. Nechejte ztuhnout svaly podbřišku, ale ne hýždí, stehen a spodní části zad. Dýchejte normálně a vydržte co nejdéle. Na začátku to bude pouze několik vteřin, ale po troše praxe snadno docílíte minuty i déle.

Zapamatujte si, že při tomto cvičení se stažení šíří od hrázového jádra koncentricky a postupně do celé pánevní spodiny.

Druhá část cvičení začíná, když nemůžete už pohodlně udržet stažení! Neuvolňujte se najednou. Ponechejte napětí, aby se pozvolna rozpouštělo v opačném smyslu, totiž od periferie k výchozímu bodu.

Uvolněte tyto svaly a dál si uvědomujte celou tuto oblast. Pozorně vnímejte všechny pocity (teplo, pulsaci, jemné vibrace atd.). Proudí do nich prána, životní energie. Tato relaxační a prociťovací fáze je stejně důležitá jako stažení, protože se celé této oblasti dostává přílivu životní energie aktivizované cvičením.

Následující stažení po pečlivě provedené relaxaci tvoří jeden cyklus. Celé cvičení spočívá alespoň ve třech cyklech. Praktikuje se kdekoli a kdykoli a týká se jak Šivy, tak Šakti.

Tato cvičení, která přímo vedou k maithuně, ji zajišťují v plném rozsahu a mají absolutní hodnotu, protože jsou užitečná všem i mimo sexuální styk. Přitahují životní energii ke gonádám a posilují je. Ty proto produkují přebytek omlazujících hormonů. Účinky se časem sčítají a zintenzivňují, Což by vás mělo povzbudit ke každodennímu cvičení!

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Proč porod bolí? (26.05.2009)
Sexuální příručka (30.01.2009)
Knihy o zaručeném sexu (05.11.2008)
Afrodisiaka IV. (22.12.2006)
Jedenáct minut (Paulo Coelho) (30.04.2006)
Vajíčka z kostní dřeně (25.09.2005)
A tenhle znáte? :-))) (03.06.2005)
Ženský orgasmus je v genech (03.03.2005)
Sexualita mužů a žen (30.10.2004)
O milování (28.08.2004)
Scénář tantrického obřadu (10.05.2004)
Jin a Jang (2.) (09.04.2004)
Margo Anand o tantře (04.04.2004)
Proč tantra? (30.03.2004)
Svobodné vstupování do forem (26.03.2004)
Tantra pro Ženy (24.03.2004)
Tantra a její přístup k životu (22.03.2004)
Tantra jako cesta (21.03.2004)
Vliv stravy na naši sexualitu (16.03.2004)
Tajemná chemie lásky (13.03.2004)
Proč se milovat co nejčastěji? (05.03.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (11.) (29.02.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (10.) (22.02.2004)
Sex a zdraví (19.02.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (9.) (15.02.2004)
Sexuální abstinence snižuje plodnost (14.02.2004)
Láska a nebo jenom sex? (11.02.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (8.) (08.02.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (7.) (01.02.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (6.) (26.01.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (5.) (21.01.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (4.) (19.01.2004)
Taoistický a tantrický přístup k sexualitě (18.01.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (3.) (15.01.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (2.) (10.01.2004)
Okřídlený drak - sexuální síla (1.) (07.01.2004)
Vztahy "volného tance" (16.12.2003)
Co říkají plejáďané o sexualitě (4.) (11.12.2003)
Co říkají plejáďané o sexualitě (3.) (10.12.2003)
Co říkají plejáďané o sexualitě (2.) (09.12.2003)
Co říkají plejáďané o sexualitě (1.) (08.12.2003)
Pohlavní priority a potřeby (03.12.2003)
O seminářích (01.12.2003)
První seminář s Johnem Hawkenem (28.11.2003)
Lilith (24.11.2003)
Závazky monogamního vztahu (23.11.2003)
Duchovní sexualita podle Chuluaqui Quodoushka (20.11.2003)
Svátek magické lásky (20.11.2003)
Krása vztahu (20.11.2003)
Tantrismus a promiskuita (18.11.2003)
Mluvící hůl (18.11.2003)
Kolik sexu je "příliš mnoho"? (18.11.2003)
Co je to Tantra - může být nebezpečná? (12.11.2003)
Tantra - cvičení pánevního dna (1.) (12.11.2003)
Tantra (2.) (12.11.2003)
Tantra (1.) (12.11.2003)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 1 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...


07. 08. 2019:

Středeční postřehy Terezy Spencerové:
• po 16 oficiálně oznámených "konečných vítězstvích" nad Daešem Pentagon přiznává očividné, totiž, že Islámský stát v Sýrii a Iráku žije a znovu prospívá...
• Bolton nově vysvětluje americké odstoupení od dohody o raketách krátkého a středního doletu… už neviní Rusko, ale ukazuje na Čínu, která účastníkem smlouvy nebyla...
• Google se netají tím, že svými algoritmy hodlá zabránit Trumpovu znovuzvolení v roce 2020, a tak mu Trump slibuje: "Budeme Google pečlivě sledovat"… kde je konec "ruskému vměšování"?...
• jakýkoli turecký vojenský vpád do Sýrie bude "nepřijatelný" a USA mu zabrání, hrozí šéf Pentagonu kvůli avízované turecké ofenzívě proti "americkým" syrským Kurdům… ale zní to jako by hájil zájmy samotné Sýrie… tedy kromě toho, že Turecko do Sýrie vpadlo už dávno a je tam pořád… ostatně stejně jako USA… dva ilegální okupanti se hádají, kdo kam smí a kdo ne...
• přinejmenším ukrajinský zákon o lékařské záchranné službě byl převzat z USA, a to i "s chlupama", a tak umožňuje volat sanitku "z jakéhokoli místa Spojených států"...

Celý článek...


07. 08. 2019:

Zakladatel ODS a hudebník Petr Štěpánek: "Když policie mlátí lidi v Moskvě nebo v Hongkongu, naše média se mohou přetrhnout. Když policie mlátí lidi v Barceloně nebo v Paříži, není třeba to ukazovat...
Když policie mlátí lidi v Moskvě, ministr zahraničí Petříček spěchá psát protestní nótu. Když policie mlátí lidi v Paříži, ministr zahraničí Petříček ani nemukne. Už tomu rozumíte?
Vítejte v Zemi dvojího metru!
"

Celý článek...


24. 07. 2019:

Ivan Hoffman: "Osobní zkušenost je nepřenosná, a ti, kteří pamatují časy, kdy si u nás lidé byli vcelku rovni, byť v nedostatku, jsou nekompatibilní s generacemi, které už za samozřejmost považují hlubokou sociální nerovnost a nespravedlnost a mají za přirozené, že je člověk člověku vlkem. Kdo pamatuje časy, kdy „bez práce nebyly koláče“, těžko akceptuje generace, které pracujícím člověkem pohrdají. Budoucnost samozřejmě patří mladým, ale nějaký čas ještě, zahleděni do mobilů, budou zakopávat o nás, co jsme tu zbyli jako svědci zaniklého světa...
Odkaz 17. listopadu je dávno „zavražděn“ jeho protagonisty, takže by zmínění pánové
(Zeman a Babiš) museli zamordovat mrtvolu. Přiznávám, že mi to nekonečné okopávání premiérových a prezidentových kotníků už připadá trapné...
To, co se označuje termínem liberální demokracie, není nic jiného, než starý známý kapitalizmus, který dnes má globální ambice. Liberální demokracie je prorežimní ideologie, podporovaná mediálním mainstreamem a jak je tomu za všech režimů, i ten liberálně demokratický je o sobě pevně přesvědčen, že je něco lepšího, respektive to nejlepší, k čemu společnost mohla dorůst...
Z jedné strany jsme svědky toho, jak se bagatelizují tradice a boří přirozený řád, z druhé strany dostávají zelenou nejrůznější deviace a devianti. Považuji liberální demokracii za politický nešvar, kterému je nejvyšší čas se vzepřít obranou přirozeného světa..
"

Celý článek...


22. 07. 2019:

Vidlák: "Před několika dny jsem si přečetl u Terezy Spencerové, že americké děti se nejvíc chtějí stát youtubery a čínské děti se nejvíc chtějí stát astronauty. Tedy tchaikonauty. Petr Kubáč uváděl v jednom ze svých článků krásný příklad proč dnes tolik lidí studuje sociologii, ale skoro nikdo se nechce stát instalatérem. Inu, pokud vám jako instalatérovi potečou trubky, tak všichni vědí, že jste blbec. Když jako sociolog budete celý život kecat kraviny, nikdo to nepozná...
Inu, všichni chtějí být youtubery, sociology, manažery a to proto, aby se nepoznalo, že nic neumějí a k ničemu vlastně nejsou...
"

Celý článek...


20. 07. 2019:

Sobotní postřehy Terezy Spencerové:
• nejvíc amerických a britských dětí se chce stát youtubery, zatímco nejvíc čínských dětí astronauty… fascinující…
• Huawei už nehledá náhradu za operační systém Android od Googlu… vlastní operační systém Hongmeng ponechá pro použití mimo smartfouny… znamená to, že Trumpova administrativa Googlu povolila s tím „supernebezpečným“ Huawei dál spolupracovat?...
• Rusko vede tajné rozhovory s Nizozemskem v souvislosti s vyšetřováním tragédie malajsijského boeingu z roku 2014 nad Donbasem… o čem? nikdo neví, je to tajné…
• jen co USA kvůli nákupu ruských protiraketových systémů S400 vyřadily Turecko z programu stíhaček F35, přišlo Rusko s nabídkou stíhaček Su35…

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!