Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 04. 04. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Karel Havlíček Borovský
Kdo si nechce hubu spálit, musí mlčet nebo chválit

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Probuďte svou vnitřní sílu
(22. 05. 2017, 2344x)
Otevřete dveře ke štěstí
(12. 04. 2017, 2309x)
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2286x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2262x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Tantra

* Tantrická transformace


Pozvánka - Tantra - 20. 01. 2010 (2414 přečtení)

Milí přátelé, srdečně vás zveme na lednový seminář týkající se transformace pocitu naší 1.cakry. Seminář se koná 29.1. – 31.1. 2010 v Cestách Prožitku, Karlova 25, Praha 1


 

Tantrická transformace
 
Zveme vás na další víkendový seminář s Johnem Hawkenem (UK) a týmem českých  praktiků tantry.
 
Tento víkendový seminář je příležitostí pracovat s temnými pocity naší 1.čakry - pocity studu a viny a pocity vzteku a obviňování. Tyto emoce sedí hluboko v nás, v čakře naší bytostné existence, a často nám brání plně žít. Naučíte se zde, jak tyto pocity zdravě a bezpečně transformovat do potěšení, vzrušení, energie a naplňujícího kontaktu.
Na tomto semináři vám představíme, jak vnést tento tantrický přístup do partnerského vztahu i do běžného života.
 
Kdy:  29.1. – 31.1. 2010
Kde: Cesty Prožitku, Karlova 25, Praha 1
 
„Každý člověk má v sobě svou temnou stránku. Když je energie transformována, stává se to, co jsme považovali za hrozné a temné, najednou kořením a pestrostí naší osobnosti. Přidáním těchto ingrediencí se stáváme přitažlivými a chutnými pro sebe samé i pro ostatní.“
 
 
Seminář je bezpečnou pracovní dílnou pro prozkoumávání tantrického přístupu k tématu transformace viny/studu a obviňování/vzteku pomocí práce se sexuální energií a vzrušením. Aktivní hybnou silou obou pocitů je touha. Touha pocitu viny je být potrestán/a a touha pocitu obviňování je trestat. Tantrická cesta transformace může používat techniky, které povrchně vypadají jako BDSM praktiky (spoutávání, dominance), ale energeticky jde o úplně něco jiného a vede vás mnohem dál.  Touhy spojené s mocí a bezmocí jsou transformovány na touhu po životě.

V rámci tantrického rituálu je intenzivní léčivý kontakt dán externí formou trestu, mnohem více však s energií erotických oslav. Dávající zdůrazňuje potěšení v dávání kontaktu, a tím vytváří pro přijímajícího povolení k jeho potěšení. Celý systém morálního trestu je transformován do erotické hry, s léčením, potěšením a erotickým potvrzením jeho pravého účelu.
 
 
Budeme znovuobjevovat, uzdravovat, vyživovat se a oslavovat kontakt s naší přirozenou silou. Necháme se bezpečně vnést do proudění touhy, abychom svou silou podpořili svůj život a neobraceli ji proti sobě ani proti druhým.
Když je přirozenost uzavřená v kleci myšlenek, strachů a bolestných zkušeností,  čeká na vědomé pozvání do života. Když člověk ztratí vědomý kontakt se svou silou, stává se nesvobodným a ovladatelným. Může dojít k tomu, že jsme čas od času nepříjemně překvapeni ze svého chování - zvláště v mezních situacích. Energie 1. čakry se může v mžiku stát krutou, agresivní, chamtivou, sobeckou a bezcitnou. Můžeme také postrádat živost a fyzickou sílu.
Na cestě k oživení a uvědomění si vlastní síly budeme pracovat s technikami tantry a práce s tělem. Budeme znovuobjevovat, uzdravovat, vyživovat se a oslavovat kontakt s naší přirozenou silou. Necháme se bezpečně vnést do proudění touhy, abychom svou silou podpořili svůj život a neobraceli ji proti sobě ani proti druhým.
 
Tantra je to způsob prožívání. Člověk, který celý život jedná na základě obranných nebo manipulativních návyků, potřebuje silný, bezpečný, vyživující a opakovaný prožitek změny. Pak teprve v každodenním životě mimo seminář začne svobodně a zdravě vnímat svoji individuální sílu i jemnost, ve které může prožívat své potěšení v jakémkoli kontaktu.
 
Kurzovné je 3200 Kč.
 
Na víkendové semináře bude navazovat cyklus pražských večerů v Cestách Prožitku a  dlouhodobý komplexní program s Johnem Hawkenem.
 
 
V pátek bude seminář od 19.00 do cca 22.00 hod
Doplatek budeme vybírat při registraci v místě v pátek od 18.30 hod.
V sobotu začínáme v 10.00 hod a budeme s přestávkami na oběd a večeři pokračovat do 19 hodin. V neděli pak opět začneme v 10.00 hod a ukončíme společně v cca 16.00 hod.
 
S sebou si vezměte pohodlné oblečení, ve kterém se cítíte dobře a dále:
-        Lungi (velký šátek, do kterého se můžete obléci – něco jako šátek přes plavky). Pokud nemáte, bude možné ho zakoupit na místě.
-        Deku nebo prostěradlo na vytvoření vašeho  prostoru
-        Jakékoli pomůcky, které máte a rádi byste je použili (důtky, bičík, rákoska, pouta, provazy atd.
-        Předměty, se kterými máte spojené nepříjemné prožitky a rádi byste je transformovali (vařečky, pravítka, apod)
-        Pořiďte si prosím rákosku nebo pružný proutek z lesa J pro bezpečnou práci s uvolněním agrese (nebudete používat na sebe navzájem, je možno také starou tenisovou raketu či něco podobného)Mgr. Gabriela Římská
koordinátorka akcí
SkyDancing Tantra CZ
tel.+zázn. +420 774 36 90 56
www.skydancing.cz

Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů – konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!