Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 18. 09. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
G.B.Shaw:
Jaká demokracie? V dnešní době se hlasy poslanců dají prostě koupit.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3119x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2589x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2560x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2502x)
Jako v pohádkách…
(07. 12. 2016, 2435x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Tantra

* Tantrická transformace


Pozvánka - Tantra - 20. 01. 2010 (2300 přečtení)

Milí přátelé, srdečně vás zveme na lednový seminář týkající se transformace pocitu naší 1.cakry. Seminář se koná 29.1. – 31.1. 2010 v Cestách Prožitku, Karlova 25, Praha 1


 

Tantrická transformace
 
Zveme vás na další víkendový seminář s Johnem Hawkenem (UK) a týmem českých  praktiků tantry.
 
Tento víkendový seminář je příležitostí pracovat s temnými pocity naší 1.čakry - pocity studu a viny a pocity vzteku a obviňování. Tyto emoce sedí hluboko v nás, v čakře naší bytostné existence, a často nám brání plně žít. Naučíte se zde, jak tyto pocity zdravě a bezpečně transformovat do potěšení, vzrušení, energie a naplňujícího kontaktu.
Na tomto semináři vám představíme, jak vnést tento tantrický přístup do partnerského vztahu i do běžného života.
 
Kdy:  29.1. – 31.1. 2010
Kde: Cesty Prožitku, Karlova 25, Praha 1
 
„Každý člověk má v sobě svou temnou stránku. Když je energie transformována, stává se to, co jsme považovali za hrozné a temné, najednou kořením a pestrostí naší osobnosti. Přidáním těchto ingrediencí se stáváme přitažlivými a chutnými pro sebe samé i pro ostatní.“
 
 
Seminář je bezpečnou pracovní dílnou pro prozkoumávání tantrického přístupu k tématu transformace viny/studu a obviňování/vzteku pomocí práce se sexuální energií a vzrušením. Aktivní hybnou silou obou pocitů je touha. Touha pocitu viny je být potrestán/a a touha pocitu obviňování je trestat. Tantrická cesta transformace může používat techniky, které povrchně vypadají jako BDSM praktiky (spoutávání, dominance), ale energeticky jde o úplně něco jiného a vede vás mnohem dál.  Touhy spojené s mocí a bezmocí jsou transformovány na touhu po životě.

V rámci tantrického rituálu je intenzivní léčivý kontakt dán externí formou trestu, mnohem více však s energií erotických oslav. Dávající zdůrazňuje potěšení v dávání kontaktu, a tím vytváří pro přijímajícího povolení k jeho potěšení. Celý systém morálního trestu je transformován do erotické hry, s léčením, potěšením a erotickým potvrzením jeho pravého účelu.
 
 
Budeme znovuobjevovat, uzdravovat, vyživovat se a oslavovat kontakt s naší přirozenou silou. Necháme se bezpečně vnést do proudění touhy, abychom svou silou podpořili svůj život a neobraceli ji proti sobě ani proti druhým.
Když je přirozenost uzavřená v kleci myšlenek, strachů a bolestných zkušeností,  čeká na vědomé pozvání do života. Když člověk ztratí vědomý kontakt se svou silou, stává se nesvobodným a ovladatelným. Může dojít k tomu, že jsme čas od času nepříjemně překvapeni ze svého chování - zvláště v mezních situacích. Energie 1. čakry se může v mžiku stát krutou, agresivní, chamtivou, sobeckou a bezcitnou. Můžeme také postrádat živost a fyzickou sílu.
Na cestě k oživení a uvědomění si vlastní síly budeme pracovat s technikami tantry a práce s tělem. Budeme znovuobjevovat, uzdravovat, vyživovat se a oslavovat kontakt s naší přirozenou silou. Necháme se bezpečně vnést do proudění touhy, abychom svou silou podpořili svůj život a neobraceli ji proti sobě ani proti druhým.
 
Tantra je to způsob prožívání. Člověk, který celý život jedná na základě obranných nebo manipulativních návyků, potřebuje silný, bezpečný, vyživující a opakovaný prožitek změny. Pak teprve v každodenním životě mimo seminář začne svobodně a zdravě vnímat svoji individuální sílu i jemnost, ve které může prožívat své potěšení v jakémkoli kontaktu.
 
Kurzovné je 3200 Kč.
 
Na víkendové semináře bude navazovat cyklus pražských večerů v Cestách Prožitku a  dlouhodobý komplexní program s Johnem Hawkenem.
 
 
V pátek bude seminář od 19.00 do cca 22.00 hod
Doplatek budeme vybírat při registraci v místě v pátek od 18.30 hod.
V sobotu začínáme v 10.00 hod a budeme s přestávkami na oběd a večeři pokračovat do 19 hodin. V neděli pak opět začneme v 10.00 hod a ukončíme společně v cca 16.00 hod.
 
S sebou si vezměte pohodlné oblečení, ve kterém se cítíte dobře a dále:
-        Lungi (velký šátek, do kterého se můžete obléci – něco jako šátek přes plavky). Pokud nemáte, bude možné ho zakoupit na místě.
-        Deku nebo prostěradlo na vytvoření vašeho  prostoru
-        Jakékoli pomůcky, které máte a rádi byste je použili (důtky, bičík, rákoska, pouta, provazy atd.
-        Předměty, se kterými máte spojené nepříjemné prožitky a rádi byste je transformovali (vařečky, pravítka, apod)
-        Pořiďte si prosím rákosku nebo pružný proutek z lesa J pro bezpečnou práci s uvolněním agrese (nebudete používat na sebe navzájem, je možno také starou tenisovou raketu či něco podobného)Mgr. Gabriela Římská
koordinátorka akcí
SkyDancing Tantra CZ
tel.+zázn. +420 774 36 90 56
www.skydancing.cz

Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
17. 09. 2019:

Bývalý šéf vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor: "Ta samolibost, že já to vím nejlépe a ostatní jsou minimálně hlupáci, pokud ne ruští agenti, přisluhovači Kremlu a Číny a podobně, je velmi nešťastná, a navíc často sklouzává do polohy osobní, urážlivé. Navenek to samozřejmě ovlivňuje to, jak se k sobě lidé chovají...
Já stále věřím tomu, že je správná teze, že Koněv osvobodil Prahu, protože tlak jeho vojsk donutil generála Toussainta uzavřít smlouvu s generálem Kutlvašrem a s Josefem Smrkovským, nechat zde těžké zbraně a zmizet. Jinak by tu Prahu Němci rozflákali, kdyby nebyli pod tlakem.
.."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Spisovatel, autor historických knih Václav Junek: "z vyššího hlediska české moderní historie jde opravdu jen o ten šum (kauza sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva), navíc vyvolaný přibližně těmi samými elementy, které (například) pod vedením Franty Sauera ze Žižkova se vší jim vlastní hloupostí skácely Mariánský sloupu na Staroměstském náměstí v listopadu 1918 a jistě také v přibližně stejné době dosáhly likvidace pomníku jednoho z největších českých vojevůdců maršála Radeckého. To ale opravdu jen pro příklad. Stejného druhu ovšem byla pozdější praxe nacistů ve věci pomníků Ernesta Denise, plukovníka Švece, prezidenta Wilsona i mnoha dalších. A to nemluvím už vůbec o komunistech a jejich tak oblíbeném obrazoborectví..."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Andrej Babiš - bývalý premiér?
Zdeněk Zbořil: "Tentokrát v ČT překročili míru nejenom slušnosti, ale i povinností, které jsou jim uloženy ze zákona. Nějaký zdroj informací, o kterém si můžeme myslet, že není nejserióznější, někteří novináři ho označují za "Bakalapress", tak vypustí informaci, že premiér Babiš byl zbaven nařčení, že se dopouštěl trestného činu, a tu zprávu převzala ČT, Český rozhlas i ČTK a v podstatě tak způsobí stav, který může vyvolat šíření poplašné zprávy.
A tak "opisovali" redaktoři veřejnoprávních médií i dalších médií jeden od druhého, až se jeden redaktor možná spletl a mluvil o Andreji Babišovi už jako o bývalém premiérovi, a o tom už by měla jednat mediální Rada, ale nedělám si iluze, že tomu tak je nebo bude...
"

Celý článek...


03. 09. 2019:

Ivan Lehotský: "USA před měsícem vypověděli smlouvu INF s Ruskem o omezení raket středního a krátkého doletu. Prý proto, že Rusko smlouvu porušovalo. Prošly sotva dva týdny a Američané provedli test takové rakety, kterou mají s mírně jinými nastaveními už dávno rozmístěnou ve více východoevropských zemích. Že by šlo o zázračně rychlý technický vývoj? Nebo to bylo jinak a kdosi se právě nechtěně přiznal ke lži a podvodu?..."

Celý článek...


24. 08. 2019:

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová: "...jsou tu skupiny, k nimž se stát chová macešsky, a které nemají ani sílu se nějak viditelněji bránit, protože na to nemají síly nebo čas. Osobně vidím zátěž, která se klade na samosprávu, jako by jí tu samosprávu někdo chtěl zase sebrat, vnímám rodiny s dětmi, jak se těm pracujícím neulehčuje nic, zatímco se strká do dávek těm, kteří nikdy pracovat nebudou, seniory, kterým se říká, ať se zabezpečí hlavně sami, drobné živnostníky, kteří za chvíli budou rušit živnosti, protože ten tlak neustojí, máme málo lékařů, policistů..."
"...Roztrhání Ústavy je z mého pohledu neomluvitelné gesto. Podobně jako česká vlajka ve vagíně a trenýrky na Pražském hradě. Máme demokracii, rozhodujme ve volbách, a aby ty výsledky byly jiné, pokud se nám současné nelíbí, tak pro to sakra něco dělejme. V Americe by něco takového znamenalo doživotní diskvalifikaci z veřejného života. Roztrháním Ústavy roztrhal Minář i svobodu slova a jiná práva v Ústavě obsažená. Je to cíl Milionu chvilek? Jen jedna pravda?..."

Celý článek...


15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!