Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 21. 11. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Václav Klaus:
Náš úkol byl ne zajistit každému štěstí a bohatství, náš úkol byl změnit politický, ekonomický, sociální systém z komunismu v něco docela jiného a to se stoprocentně podařilo. Kdyby byli všichni se vším spokojeni, tak svět končí, protože by nebyla sebemenší motivace něco dělat.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2766x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2683x)
Jako v pohádkách…
(07. 12. 2016, 2601x)
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2522x)
Upozornění
(28. 11. 2016, 2455x)
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2403x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Temná bohyně


Pozvánka - Sebepoznání - 28. 09. 2009 (3056 přečtení)

Zveme vás na víkendové setkání s Kateřinou Kramolišovou a Magdalénou Skalníkovou od 30.10. do 1.1.2009, Skalka u Doks.Bohyně
Polibek temné bohyně - nadpis
Cesta k sebepřijetí a vlastní síle
V bezpečné a podporující atmosféře kruhu žen podnikneme duchovní cestu k temné bohyni, vydáme se hledat zapomenuté a odmítnuté části sebe a své síly, abychom dokázaly samu sebe přijímat v celé své světlé i temné kráse .
 
Po staletí se ženy učily skrývat svou přirozenou divokost, očekávalo se, že budeme půvabné, milé, tiché a cudné. Naučily jsme se skrývat tu naši část, která není milá, hodná a hezká.
 
Staletí dualistické morálky, která vše rozděluje na dobré (vysoké, duchovní, světlé) a špatné (nízké, tělesné, temné) nás naučila zavrhovat část sebe sama. Je to naše vnitřní čarodějnice, Kálí, Lilit, temná bohyně, ta část naší přirozenosti, která se touží projevit tím víc, čím víc ji potlačujeme. Dobrá zpráva je, že to není něco, za co bychom se měly stydět. Tato nezkrocená, syrová, živelná, tajuplná podoba ženy je samotnou naší podstatou, naší odmítnutou ženskou silou. Je temná pouze proto, že jsme ji odsoudily do podsvětí. Je třeba abychom vyléčily toto rozpolcení a získaly nazpět hodnoty temné bohyně, které byly dlouho zavrhované: tělesnost, nevědomí, emocionalitu, temnotu, ženskou sílu a sexualitu, jedině tak se z nás stane celistvá žena.
 
Kruh žen je místo, kde se odedávna ženy scházely, aby si předávaly ženskou moudrost a ženská tajemství. Můžeme v něm načerpat energii a inspiraci, nalézt výživu pro svou ženskou duši, podporu pro svou životní cestu a sílu být sama sebou.
Čeká nás sdílení, tanec, vnitřní cestování, rituál, masáže, sebepoznávací prožitková práce s tělem, myslí, emocemi a energií, a to co vyplyne z našeho jedinečného setkání a spolubytí.
 
 
Kateřina Kramolišová
 
Mgr. Kateřina Kramolišová ( nar. 1971)
psycholožka, terapeutka, od r. 2000 se věnuje individuální a skupinové práci se ženami. Vede ženské skupiny osobního růstu a kurzy tantry, Organizuje zážitkové cesty na Krétu . Má soukromou poradenskou praxi. Absolvovala výcvik v Gestalt terapii, v terapeutické práci s tělem a v Tantře. Zajímá se o mytologii, šamanismus, tanec, meditace, současné i dávné postavení žen ve společnosti. Žije se svým partnerem a dvěma syny v Praze.
 
Magdaléna Skalníková
 
Magdalena Skalníková (nar. 1973)
Od roku 2000 se věnuje Orientálnímu břisnimu tanci, který od roku 2003 vyučuje, vede  tanečně prožitkové semináře pro ženy. Od roku 2000 prošla mnoha kurzy osobního rozvoje (např. rodinné konstelace, šamanské ženské konstelace, Tao a síla ženské sexuality, ženské  prožitkové semináře, ženská tantra, Art of Being, Osho meditace, tantrické masáže), absoloventka výcviku Sky dancing tantra (J. Hawken). účastnice výcviku psychoterapie zaměřená na tělo (E.Weidenfeld). Zajímá se o ženskou sexualitu a ženskou spiritualitu. Vzdělání chemie, molekulární biologie. Žije sama s dcerou v Praze.
 
 
Místo: Centrum osobního rozvoje Skalka u Doks 22, nedaleko Máchova jezera, www.skalka22.cz
 
Kurzovné: 2300,-Kč Slevy: Při zaplacení zálohy 600 Kč do  5.10.2009 sleva 200 Kč, absolventky našich kurzů sleva 100 Kč (slevy se nesčítají)
 
Ubytování a  vegetariánské jídlo: 360,-Kč/den při spaní ve spol. místnosti, 460,-Kč/den při spaní v pokoji
 
Přihlášky a bližší informace:
Katka: 603 287 450, katerina.kramolisova@centrum.cz   www.zenskekruhy.cz,
 
Po odeslání přihlášky a zaplacení nevratné zálohy (600 Kč) vám rezervujeme místo.
Zálohu pošlete prosím na č.ú. 7155040287/0100 (,v.s.dat.nar.,ve zprávě pro příjemce uveďte svě jméno a zkratku ŽSK
 
 
TĚŠÍME SE NA SETKÁNÍ
 
KATKA A MAGDALENA
 
 
 

Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů – konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!