Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 20. 09. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
G.B.Shaw:
Jaká demokracie? V dnešní době se hlasy poslanců dají prostě koupit.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3124x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2593x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2565x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2508x)
Jako v pohádkách…
(07. 12. 2016, 2441x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Temná bohyně


Pozvánka - Sebepoznání - 28. 09. 2009 (3024 přečtení)

Zveme vás na víkendové setkání s Kateřinou Kramolišovou a Magdalénou Skalníkovou od 30.10. do 1.1.2009, Skalka u Doks.Bohyně
Polibek temné bohyně - nadpis
Cesta k sebepřijetí a vlastní síle
V bezpečné a podporující atmosféře kruhu žen podnikneme duchovní cestu k temné bohyni, vydáme se hledat zapomenuté a odmítnuté části sebe a své síly, abychom dokázaly samu sebe přijímat v celé své světlé i temné kráse .
 
Po staletí se ženy učily skrývat svou přirozenou divokost, očekávalo se, že budeme půvabné, milé, tiché a cudné. Naučily jsme se skrývat tu naši část, která není milá, hodná a hezká.
 
Staletí dualistické morálky, která vše rozděluje na dobré (vysoké, duchovní, světlé) a špatné (nízké, tělesné, temné) nás naučila zavrhovat část sebe sama. Je to naše vnitřní čarodějnice, Kálí, Lilit, temná bohyně, ta část naší přirozenosti, která se touží projevit tím víc, čím víc ji potlačujeme. Dobrá zpráva je, že to není něco, za co bychom se měly stydět. Tato nezkrocená, syrová, živelná, tajuplná podoba ženy je samotnou naší podstatou, naší odmítnutou ženskou silou. Je temná pouze proto, že jsme ji odsoudily do podsvětí. Je třeba abychom vyléčily toto rozpolcení a získaly nazpět hodnoty temné bohyně, které byly dlouho zavrhované: tělesnost, nevědomí, emocionalitu, temnotu, ženskou sílu a sexualitu, jedině tak se z nás stane celistvá žena.
 
Kruh žen je místo, kde se odedávna ženy scházely, aby si předávaly ženskou moudrost a ženská tajemství. Můžeme v něm načerpat energii a inspiraci, nalézt výživu pro svou ženskou duši, podporu pro svou životní cestu a sílu být sama sebou.
Čeká nás sdílení, tanec, vnitřní cestování, rituál, masáže, sebepoznávací prožitková práce s tělem, myslí, emocemi a energií, a to co vyplyne z našeho jedinečného setkání a spolubytí.
 
 
Kateřina Kramolišová
 
Mgr. Kateřina Kramolišová ( nar. 1971)
psycholožka, terapeutka, od r. 2000 se věnuje individuální a skupinové práci se ženami. Vede ženské skupiny osobního růstu a kurzy tantry, Organizuje zážitkové cesty na Krétu . Má soukromou poradenskou praxi. Absolvovala výcvik v Gestalt terapii, v terapeutické práci s tělem a v Tantře. Zajímá se o mytologii, šamanismus, tanec, meditace, současné i dávné postavení žen ve společnosti. Žije se svým partnerem a dvěma syny v Praze.
 
Magdaléna Skalníková
 
Magdalena Skalníková (nar. 1973)
Od roku 2000 se věnuje Orientálnímu břisnimu tanci, který od roku 2003 vyučuje, vede  tanečně prožitkové semináře pro ženy. Od roku 2000 prošla mnoha kurzy osobního rozvoje (např. rodinné konstelace, šamanské ženské konstelace, Tao a síla ženské sexuality, ženské  prožitkové semináře, ženská tantra, Art of Being, Osho meditace, tantrické masáže), absoloventka výcviku Sky dancing tantra (J. Hawken). účastnice výcviku psychoterapie zaměřená na tělo (E.Weidenfeld). Zajímá se o ženskou sexualitu a ženskou spiritualitu. Vzdělání chemie, molekulární biologie. Žije sama s dcerou v Praze.
 
 
Místo: Centrum osobního rozvoje Skalka u Doks 22, nedaleko Máchova jezera, www.skalka22.cz
 
Kurzovné: 2300,-Kč Slevy: Při zaplacení zálohy 600 Kč do  5.10.2009 sleva 200 Kč, absolventky našich kurzů sleva 100 Kč (slevy se nesčítají)
 
Ubytování a  vegetariánské jídlo: 360,-Kč/den při spaní ve spol. místnosti, 460,-Kč/den při spaní v pokoji
 
Přihlášky a bližší informace:
Katka: 603 287 450, katerina.kramolisova@centrum.cz   www.zenskekruhy.cz,
 
Po odeslání přihlášky a zaplacení nevratné zálohy (600 Kč) vám rezervujeme místo.
Zálohu pošlete prosím na č.ú. 7155040287/0100 (,v.s.dat.nar.,ve zprávě pro příjemce uveďte svě jméno a zkratku ŽSK
 
 
TĚŠÍME SE NA SETKÁNÍ
 
KATKA A MAGDALENA
 
 
 

Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
17. 09. 2019:

Bývalý šéf vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní analytik Andor Šándor: "Ta samolibost, že já to vím nejlépe a ostatní jsou minimálně hlupáci, pokud ne ruští agenti, přisluhovači Kremlu a Číny a podobně, je velmi nešťastná, a navíc často sklouzává do polohy osobní, urážlivé. Navenek to samozřejmě ovlivňuje to, jak se k sobě lidé chovají...
Já stále věřím tomu, že je správná teze, že Koněv osvobodil Prahu, protože tlak jeho vojsk donutil generála Toussainta uzavřít smlouvu s generálem Kutlvašrem a s Josefem Smrkovským, nechat zde těžké zbraně a zmizet. Jinak by tu Prahu Němci rozflákali, kdyby nebyli pod tlakem.
.."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Spisovatel, autor historických knih Václav Junek: "z vyššího hlediska české moderní historie jde opravdu jen o ten šum (kauza sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva), navíc vyvolaný přibližně těmi samými elementy, které (například) pod vedením Franty Sauera ze Žižkova se vší jim vlastní hloupostí skácely Mariánský sloupu na Staroměstském náměstí v listopadu 1918 a jistě také v přibližně stejné době dosáhly likvidace pomníku jednoho z největších českých vojevůdců maršála Radeckého. To ale opravdu jen pro příklad. Stejného druhu ovšem byla pozdější praxe nacistů ve věci pomníků Ernesta Denise, plukovníka Švece, prezidenta Wilsona i mnoha dalších. A to nemluvím už vůbec o komunistech a jejich tak oblíbeném obrazoborectví..."

Celý článek...


08. 09. 2019:

Andrej Babiš - bývalý premiér?
Zdeněk Zbořil: "Tentokrát v ČT překročili míru nejenom slušnosti, ale i povinností, které jsou jim uloženy ze zákona. Nějaký zdroj informací, o kterém si můžeme myslet, že není nejserióznější, někteří novináři ho označují za "Bakalapress", tak vypustí informaci, že premiér Babiš byl zbaven nařčení, že se dopouštěl trestného činu, a tu zprávu převzala ČT, Český rozhlas i ČTK a v podstatě tak způsobí stav, který může vyvolat šíření poplašné zprávy.
A tak "opisovali" redaktoři veřejnoprávních médií i dalších médií jeden od druhého, až se jeden redaktor možná spletl a mluvil o Andreji Babišovi už jako o bývalém premiérovi, a o tom už by měla jednat mediální Rada, ale nedělám si iluze, že tomu tak je nebo bude...
"

Celý článek...


03. 09. 2019:

Ivan Lehotský: "USA před měsícem vypověděli smlouvu INF s Ruskem o omezení raket středního a krátkého doletu. Prý proto, že Rusko smlouvu porušovalo. Prošly sotva dva týdny a Američané provedli test takové rakety, kterou mají s mírně jinými nastaveními už dávno rozmístěnou ve více východoevropských zemích. Že by šlo o zázračně rychlý technický vývoj? Nebo to bylo jinak a kdosi se právě nechtěně přiznal ke lži a podvodu?..."

Celý článek...


24. 08. 2019:

Advokátka Jana Zwyrtek Hamplová: "...jsou tu skupiny, k nimž se stát chová macešsky, a které nemají ani sílu se nějak viditelněji bránit, protože na to nemají síly nebo čas. Osobně vidím zátěž, která se klade na samosprávu, jako by jí tu samosprávu někdo chtěl zase sebrat, vnímám rodiny s dětmi, jak se těm pracujícím neulehčuje nic, zatímco se strká do dávek těm, kteří nikdy pracovat nebudou, seniory, kterým se říká, ať se zabezpečí hlavně sami, drobné živnostníky, kteří za chvíli budou rušit živnosti, protože ten tlak neustojí, máme málo lékařů, policistů..."
"...Roztrhání Ústavy je z mého pohledu neomluvitelné gesto. Podobně jako česká vlajka ve vagíně a trenýrky na Pražském hradě. Máme demokracii, rozhodujme ve volbách, a aby ty výsledky byly jiné, pokud se nám současné nelíbí, tak pro to sakra něco dělejme. V Americe by něco takového znamenalo doživotní diskvalifikaci z veřejného života. Roztrháním Ústavy roztrhal Minář i svobodu slova a jiná práva v Ústavě obsažená. Je to cíl Milionu chvilek? Jen jedna pravda?..."

Celý článek...


15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!