Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 06. 08. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
George Bernard Shaw:
Problémem chudých je jejich bída. Problémem bohatých je jejich zbytečnost.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2590x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2544x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2543x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2443x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Temná bohyně


Pozvánka - Sebepoznání - 28. 09. 2009 (3180 přečtení)

Zveme vás na víkendové setkání s Kateřinou Kramolišovou a Magdalénou Skalníkovou od 30.10. do 1.1.2009, Skalka u Doks.Bohyně
Polibek temné bohyně - nadpis
Cesta k sebepřijetí a vlastní síle
V bezpečné a podporující atmosféře kruhu žen podnikneme duchovní cestu k temné bohyni, vydáme se hledat zapomenuté a odmítnuté části sebe a své síly, abychom dokázaly samu sebe přijímat v celé své světlé i temné kráse .
 
Po staletí se ženy učily skrývat svou přirozenou divokost, očekávalo se, že budeme půvabné, milé, tiché a cudné. Naučily jsme se skrývat tu naši část, která není milá, hodná a hezká.
 
Staletí dualistické morálky, která vše rozděluje na dobré (vysoké, duchovní, světlé) a špatné (nízké, tělesné, temné) nás naučila zavrhovat část sebe sama. Je to naše vnitřní čarodějnice, Kálí, Lilit, temná bohyně, ta část naší přirozenosti, která se touží projevit tím víc, čím víc ji potlačujeme. Dobrá zpráva je, že to není něco, za co bychom se měly stydět. Tato nezkrocená, syrová, živelná, tajuplná podoba ženy je samotnou naší podstatou, naší odmítnutou ženskou silou. Je temná pouze proto, že jsme ji odsoudily do podsvětí. Je třeba abychom vyléčily toto rozpolcení a získaly nazpět hodnoty temné bohyně, které byly dlouho zavrhované: tělesnost, nevědomí, emocionalitu, temnotu, ženskou sílu a sexualitu, jedině tak se z nás stane celistvá žena.
 
Kruh žen je místo, kde se odedávna ženy scházely, aby si předávaly ženskou moudrost a ženská tajemství. Můžeme v něm načerpat energii a inspiraci, nalézt výživu pro svou ženskou duši, podporu pro svou životní cestu a sílu být sama sebou.
Čeká nás sdílení, tanec, vnitřní cestování, rituál, masáže, sebepoznávací prožitková práce s tělem, myslí, emocemi a energií, a to co vyplyne z našeho jedinečného setkání a spolubytí.
 
 
Kateřina Kramolišová
 
Mgr. Kateřina Kramolišová ( nar. 1971)
psycholožka, terapeutka, od r. 2000 se věnuje individuální a skupinové práci se ženami. Vede ženské skupiny osobního růstu a kurzy tantry, Organizuje zážitkové cesty na Krétu . Má soukromou poradenskou praxi. Absolvovala výcvik v Gestalt terapii, v terapeutické práci s tělem a v Tantře. Zajímá se o mytologii, šamanismus, tanec, meditace, současné i dávné postavení žen ve společnosti. Žije se svým partnerem a dvěma syny v Praze.
 
Magdaléna Skalníková
 
Magdalena Skalníková (nar. 1973)
Od roku 2000 se věnuje Orientálnímu břisnimu tanci, který od roku 2003 vyučuje, vede  tanečně prožitkové semináře pro ženy. Od roku 2000 prošla mnoha kurzy osobního rozvoje (např. rodinné konstelace, šamanské ženské konstelace, Tao a síla ženské sexuality, ženské  prožitkové semináře, ženská tantra, Art of Being, Osho meditace, tantrické masáže), absoloventka výcviku Sky dancing tantra (J. Hawken). účastnice výcviku psychoterapie zaměřená na tělo (E.Weidenfeld). Zajímá se o ženskou sexualitu a ženskou spiritualitu. Vzdělání chemie, molekulární biologie. Žije sama s dcerou v Praze.
 
 
Místo: Centrum osobního rozvoje Skalka u Doks 22, nedaleko Máchova jezera, www.skalka22.cz
 
Kurzovné: 2300,-Kč Slevy: Při zaplacení zálohy 600 Kč do  5.10.2009 sleva 200 Kč, absolventky našich kurzů sleva 100 Kč (slevy se nesčítají)
 
Ubytování a  vegetariánské jídlo: 360,-Kč/den při spaní ve spol. místnosti, 460,-Kč/den při spaní v pokoji
 
Přihlášky a bližší informace:
Katka: 603 287 450, katerina.kramolisova@centrum.cz   www.zenskekruhy.cz,
 
Po odeslání přihlášky a zaplacení nevratné zálohy (600 Kč) vám rezervujeme místo.
Zálohu pošlete prosím na č.ú. 7155040287/0100 (,v.s.dat.nar.,ve zprávě pro příjemce uveďte svě jméno a zkratku ŽSK
 
 
TĚŠÍME SE NA SETKÁNÍ
 
KATKA A MAGDALENA
 
 
 

Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
05. 08. 2020:

Spisovatel Vlastimil Vondruška: "Nejsem xenofobní, jsem Čech a vlastenec...
Mnohým z nás padli rodiče, prarodiče, příbuzní ve světových válkách 20. století. Bojovali za svobodu a bojovali proto, aby jejich rodiny mohly žít ve svobodných Čechách. Dnes se dozvídám, že není správné bránit vlast, je lepší se sebrat a odejít vyklidit prostor pro nově příchozí. To samozřejmě neznamená, že nechci pomoci potřebným lidem...
Od středověku do téhle země přicházeli cizinci a usazovali se tu v klidu míru a pohodě. Bylo k tomu potřeba dodržet tři základní podmínky: přijmout naši víru, ctít zákony českého království a živit se poctivě...
Asi mě vychovali divně, protože všechno to, co jsem miloval a v co jsem věřil, je dnes špatně. Za zločin vlastizrady je dnes naopak pokládáno vlastenectví...
"

Celý článek...


22. 07. 2020:

Spisovatel a etnolog Mnislav Zelený-Atapana: "Dřív byl v tramvaji či autobusu řidič, konduktér a revizor. Ve vlaku byl mašinfíra, konduktér a revizor. Každý se staral o svůj díl práce celého provozu. Jak začneme na jednu osobu navlékat další a další činnosti, abychom takzvaně ušetřili, nemohou se soustředit na tu svou hlavní činnost a mohou přijít závratné chyby a neštěstí..."

Celý článek...


24. 06. 2020:

Ekonomka Ilona Švihlíková: "Debata o euru se vede u nás velice povrchně. Jako kdyby jediným výsledkem eura bylo, že nemusíte do směnárny. Nebo nastupuje ‚ideologická úderka‘, kdo je proti euru, je čínský nebo ruský agent. Zcela se přitom ignoruje, jaké makroekonomické nerovnováhy euro vytváří – v EU dneska vlastně máme dvojí periférii, jižní a východní. Nehovoří se o tom, že euro zesiluje rozdíly mezi zeměmi, místo souladu přispívá k nárůstu šovinismu...
Část společnosti obsedantně nenávidí Rusko (a Čínu) a mají to jako svůj, často jediný, politický program. Tato mccarthyovská politika plní mnoho účelů – umožňuje vám útočit na každého, kdo má jiný názor, a pokusit se ho tímto způsobem umlčet, odstranit z politické konkurence...
Stupňování nelze vyloučit, protože je to karta, se kterou rády hrají veřejnoprávní média, takže se daným politikům pak zaručuje dostatečná mediální pozornost. Kromě nenávisti, kterou někteří prostě potřebují k životu, je potřeba vnímat i ekonomické zájmy. Jedním z hlavních cílů je bezesporu vyloučit ruské (a čínské) firmy ze zakázek, Dukovany počínaje, a uvolnit prostor pro jiné zahraniční ekonomické zájmy.
"

Celý článek...


21. 06. 2020:

Akce D.O.S.T.: Dost bylo Bruselu! Před 11 lety stála Akce D.O.S.T. v čele veřejných protestů proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Varovali jsme před společenskými důsledky eroze naší státní svrchovanosti a zesíleného útoku na naše tradice a občanské svobody. Nemýlili jsme se.
Dnes se nacházíme na dalším důležitém rozcestí.
Blížící se hospodářská krize, zesílená bezprecedentním „vypnutím“ globální ekonomiky na jaře letošního roku, má sloužit jako záminka k další centralizaci moci na úrovni EU. „Fond obnovy“ a projekt „EU nové generace“ zavádějí společné dluhy a unijní daně. Evropská unie se v případě uskutečnění této vize stane plnokrevným státem a její členské státy pouhými regionálními útvary. Význam voleb do národních parlamentů klesne na úroveň voleb do krajských zastupitelstev a politická svrchovanost České republiky se stane minulostí.
Je alarmující, že se o takto závažné věci nevede důkladná veřejná diskuse. Proto mnoho občanů naší republiky ani neví, co všechno je ve hře. Vyzýváme vládu České republiky a jejího premiéra, aby využili svého práva veta a projekt „EU nové generace“ důrazně odmítli.
V Praze dne 17. června 2020

Celá výzva...


21. 06. 2020:

Petr Žantovský: " Ve čtvrtek jsem se v iDnes dočetl, že tahle dvě veřejnoprávní média (Česká televize a Český rozhlas) společně iniciovala průzkum veřejného mínění, který se měl týkat existence a výše koncesionářských poplatků. A vítězně na nás z titulku křičí, že ‚Češi jsou pro zachování ´koncesionářský´ poplatků, výše je přiměřená‘. Už v titulku je chyba, chybí tam písmeno ch, nu ale dobrá, to se stane při rychlé práci. Nechme však titulek a pojďme na obsah...
Nešlo jen o zvýšení samotné, tedy generálním ředitelem
(ČT) opakovaně vyžadovanou nějakou další valorizaci. „Ale šlo i o rozšíření poplatků na jiné nosiče televizního kanálu, včetně telefonů, tabletů, počítačů a tak dále. Za všechno, čím můžete sledovat Českou televizi, byste měli platit. To by bylo opravdu úžasné. Vznikla by tu Česká televizní republika, velmi by to připomínalo středověkou daň z hlavy... "

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!