Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 27. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Hercule Poirot, detektiv:
Víte proč nás mají politici za idioty? Protože jsme je volili!

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2873x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2813x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2802x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2472x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2430x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2390x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Witchcraft

* Třináctá komnata


Valpurga - Witchcraft - 27. 11. 2004 (4813 přečtení)

Ještě mám zalepené oči a ospale se motám po místnosti, když vypravuju malého do školy, ale už sedám k počítači a začínám psát. Protože když se pracuje se sny, mají se okamžitě po probuzení zapsat, než jejich poslední zbytky rozežene bílý den.

Píšu na tohle téma trochu s váháním - podle mé zkušenosti je někdy na minulé životy pohlíženo trochu svrchu, jsou považovány za spiritualitu 2. řádu - ne tak osvícené jako věci "čistého Ducha", např. zen nebo meditace aj. Ale právě v tom se skrývá "ženský aspekt" duchovnosti, aspekt Duše, která (mluvím o svém pochopení) se vtěluje do hmoty a nabírá zážitky. Pro mě to byly právě minulé životy, které byly významnou složkou mé cesty k ženskému principu, k Bohyni, a k léčení ran, které jsem způsobila ženskému principu sama v sobě.

Kdy jsem začala dělat tantru, měla jsem silné zážitky energie, procházející mnou v mnoha formách. Tělesná úroveň - cítila jsem se 100%ně živá, doslova probuzená, každá moje buňka křičela radostí že života. Prožila jsem mnoho tělesné slasti - často pramenící z dotyku, ať už svého nebo od druhého, který byl prodchnutý citem a mohl být jenom přejemňoučký - důležité bylo, že byl naplněný vědomím, vědomým kontaktem a láskou a úctou ke mně, k mému tělu a duchu, zkrátka naplněný životadárnou energií.

Na dalších úrovních jsem měla například vize, ať už ty barevné, vize všeho možného, co se jen, jsa součástí mé psyché, chtělo projevit mému vědomí. Nebo vnitřní vize toho, co energie dělá v mém těle - od klasického vlnícího se hádku Kundalini, ladně a svůdné spěchajícímu k "oplodnění" horních čaker jejich spojením s těmi spodními, po vnitřní vidění fyzického "Těla" Šakti, která prostoupila mé tělo, a "Tělo" Šivy, který na sebe vzal fyzické tělo mého partnera Johna a Ti Dva se milovali skrze nás dva...

A v neposlední řadě, energie se vyplavila na povrch z hlubin mého těla - a říkám těla, protože podle tantry tělo je jedno s myslí, jedno s Duší, s psyché, zážitky se zapisují do našich buněk - v podobě napřed pocitových, později opět vizualizovaných a verbalizovaných vzpomínek na minulé životy.

Ale příběh, o kterém budu mluvit, není jenom můj. Je archetypem a součástí toho, o čem je třeba těm, kdo se cítí oslovení tématem ženy, ženského principu a matricentrické společnosti, mluvit a vnášet do toho vědomí. V hnutí Bohyně se mluví o "Znovuvzpomínání na to, "jak to všechno bylo", dreaming the Goddess back, vysnívání Bohyně zpátky. Je to o oživování ženského principu a vynášení jej na povrch, polámaného a přece ve své věčné nádheře, zpoza prašných nánosů mnoha vrstev patriarchátu. (Proč asi miluji archeologii...)

Zpátky k tomu původnímu, mému snu.

Cítím, že taky on je společný více lidem, možná přicházející z kolektivního vědomí.

Mně se zmanifestoval takhle:

Sedím ve svém novém velkém domě (opravdu jsem teď přestěhovaná do velkého domu) a vyprávím o něm nadšeně návštěvnici, své milované sestřenici Lence (kterou opravdu mám, žije na Novém Zélandu, je o dva roky mladší a naše dětství nás vidělo jako dvě líbezné sestřičky, trávící spolu hodně času u babičky, dokonce jsme spolu objevovaly svá malá ženská těla - ve společné velké posteli, pod babiččinou duchnou, jsme se k sobě tulily (opravdu si nevzpomínám na víc než to!:o))) a já vždycky musela být princ, protože princezna Lenka měla víc ženského šarmu i autority! Takže Lenka pro mě představuje umocnění ženského příběhu v mém vlastním životě.

Sedíme u širokého dubového stolu a já jí nadšeně ukazuji sošku jakési královny či nazdobené bohyně, kterou jsem vyrobila. Ale tou dobou ona je ztuhlá a zmrazená a s tváří bílou hrůzou, která je mimo veškeré vyjádření, hledí nehybně otevřenými dveřmi ven, chodbou a dalšími otevřenými dveřmi do jedné menší, víceméně prázdné místnosti, označené jako "koupelna".

Běžel v České republice film "Šestý smysl", s hercem Brucem Willisem? Znáte jej někdo? Doporučuji. Ten film je pro mě docela klíčový. Je v něm malý chlapec, který při své neobyčejné inteligenci je podivínský a prožívá jakési hrozivé noční můry. Bruce hraje psychologa, který mu chce pomoci a spřátelí se s ním. Ukáže se, že chlapec kolem sebe barvitě vidí, ale má také nebezpečný fyzický kontakt (je napaden apod.) s duchy osob, kteří zemřeli tragicky či násilně. Bruce si uvědomí, že duchové chlapce kontaktují proto, že potřebují být někým vyslyšeni a najít tak úlevu ve svém utrpení. Když on konečně přemůže svůj strach, otevře se jim a začne s nimi komunikovat, začne jim tak přnášet léčení a nalezne tak své vnitřní poslání, smíření a sílu.

Pro ty, co film ještě neviděli, záměrně neprozrazuji veškerá překvapení :o)))

Zpět.

Ani se nemusím obracet a podívat se do "koupelny" sama, abych věděla, co tam Lenka vidí.

Nevidí tam nic.

Vidí tam ztělesněné PEKLO!

Nevidí tam nic.

Chvějícím se hlasem se ptám: "Co tam vidíš, Lenko?" Z jejího nereagování vím, že tam vidí to, co já. A teď pozor, tento sen je na pokračování. Jeho první díl se mi zdál před nějakou dobou, kdy jsem prostě sama, bez Lenky uviděla tuto děsivou místnost. To snu přidává na významu. Teď je tu zase a mám na to i svědka, Lenku, která si údajně na žádné pohádky a vidiny nepotrpí jako já, její bláznivá sestřenice.

Protože už jsem v sobě nalezla mír, nabírám i dávku soucitu a láskyplným hlasem k Lence promlouvám.

"Já vím, co tam vidíš, Leni. To je v pořádku. Já vím, je to hrozný, ale oni potřebujou naši lásku a naše léčení...."

...a probudila jsem se.

Když píšu tyto rádky, brečím a třesu se. Je to všechno zase tady.

Co jsme v té místnosti tedy obě viděly? Na fyzické úrovni nic. Stará, kdysi bíle vymalovaná místnost, kamrlík (Viktoriánský dům), zpuchřelá tapeta se loupe, zdivo poškrábané a odřené, po zemi poházené zapomenuté relikvie nikým nechtěných předmětů - kousky papíru, smradlavá sešlapaná bačkora, plesnivějící drobky od chleba... Co chcete, právě jsem se přistěhovala.

Ale ta odstrčená prázdnota nenápadného kamrlíku je NAPLNĚNÁ VŘEŠTÍCÍ HRŮZOU.

Na nehmotné úrovni tam vidím děs a hrůzy veškerého utrpení světa, druhá úroveň té vize je mučení a upalování, které bylo způsobeno stredověkým čarodějnicím, většinou prostým, nevinným lidem, ale mezi nimi, ve statisících, i moudrým ženám, posledním kněžkám Bohyně, posledním nositelkám (a nositelům) Ženské Moudrosti, Ženského Mystéria... a mezi nimi, i mně!!! Znásilňování, mučení, zohyzďování a vraždění - a zároven hrobové ticho, nepřítomnost Matky.

Ta vize hrůzy je tak intenzivní, že ji dokážu unést jenom na chvilku, doslova na okamžik, a pak mé vědomí zděšeně zabouchne dveře.

Probudila jsem se a tulím se ke svému synovi, jeho nevinná a sladká šestiletá energie tiší moje rozbouřené a rozjitřené polospánkové vědomí.

Ale mám v sobě taky vnitřní mír. Podívala jsem se do tváře bolavé, mokvavé ráně, kterou v sobě někde hodně, hodně hluboko nosím, kamkoliv se hnu. A nejsem sama. Mé přesvědčení je, že tuto ránu v sobě pohřbila celá naše společnost, společnost tohoto světa, která sa odvrátila od Matky.

Podle moderní psychologie necitelnost, nevnímavost a otupenost, která se později začne považovat za posvěcenou normu - být v pohodě, nad věcí, neemocionální - nastává, když jsme zabouchli dveře vědomí nad něčím neúnosně bolestným v nás. Přijde období lhostejnosti, ale něco v nás hledá život a energii. Protože už jsme úplně zapomněli na naši třináctou komnatu (v mém případě doslova :o))), hledáme rozvíření té nehnuté hladiny života, která je naší náplastí, železnou poklicí na naše bolesti, způsoby, které se zdají jako jediné možné... Projekcí navenek, vnějším bojem, stimulováním našich umrtvených smyslů... Politickými válkami, válkami ve vztazích, sebedestrukcí a destrukcí života, ať toho nejhrubšího kalibru nebo těch nejsubtilnějších odstínu a forem... Naše společnost.

Neodvažuji se v tom výčtu pokračovat, protože by se to mohlo stát teoretizováním, jsem Lev a svět nejlíp chápu oklikou přes vlastní nitro, takže se k sobě vrátím.

Když jsem se nedávno někomu moudrému vyplakávala z tak zdánlivě banálního problému, jako že jsem nepochopitelně nepořádná a chaotická a v posledních týdnech se mi fyzický binec, nepořádek, zničení, chaos a špína manifestuje v životě přímo nekontrolovaně - jakýsi Hrnečku vař: například naše kočka měla dvě koťata, co nejsou schopná se naučit používat kočičí záchodek a kadí po celém baráku - denně se potýkám se zápachem kočičích hromádek - nic proti slaďoukým roztomilým koťátkům - a já se prostě v tomhle boji cítím zoufale.

Ten moudrý se mě zeptal, jaké pocity to vše ve mně vyvolává a já řekla, že se propadám hanbou (nečekané návštěvy atd.). "Vidíš," řekl, "to je právě ono. Hanba. Ta je původní a hlavní. Cítíš v sobě hlubokou hanbu za to, kdo jsi. Za to, že jsi žena. A žena, bohyně, je vládkyní hmotné úrovně - její potupení a hanba se bude manifestovat jako fyzická destrukce a chaos..." Pak byla rozvedena debata na téma minulých životů, které si přicházejí pro zahojení, a já se rozhodla zase jednou pokračovat v sezeních léčivé regrese - teď s novou terapeutkou, která se svým pochopením a zaměřením lépe hodí pro tuto fázi mého procesu.

"Je na čase, abys nechala odejít tu hanbu, kterou v hloubi cítíš, nemá (a nikdy neměla) žádné skutečné podložení. Je na čase, abys přijmula a začala žít svoji sílu a přirozenou nádheru - své posvátné ženství - Ženství."

Myslím, že tato témata jsou nejen celostátní (taky se mi vybavuje úpadek a poničení naší země za vlády nedávného antiextatického režimu...), ale globální a metaforická.

Původně jsem chtěla sdělit silný sen, a to mě dovedlo ke sdílení Snu. Mou touhou je znovuzrození Bohyně do našich životů, znovuzrození ženských hodnot, nové "vysnívání" a ctění ženské moudrosti. Muž je synem-milencem a součástí ženy. Jeho rolí je ženu chránit, podporovat a milovat. Muž i žena jsou mužská a ženská energie uvnitř každého z nás. Vím, že jejich nejhlubší touhou, schovanou za všemi mužskoženskými boji, je jejich erotické/energetické spojení a tanec, z něhož vychází veškeré stvoření. Ale stvoření vychází z těla Ženy - ochraňujme a ctěme Ji proto!

Hana Evansová, 2001

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Bohyně a čarodějky (09.06.2006)
Ženy versus muži (14.03.2006)
Bohyně a čarodějky (15.02.2006)
Zemřela Monica Sjöö (06.11.2005)
Mystérium Kréty (15.07.2005)
Chvála ženy (08.07.2005)
Seminář pro ženy (11.05.2005)
Krchnička - aneb moc Tvé levé ruky (09.12.2004)
Oslava ženy (24.11.2004)
Sebepožehnání (22.11.2004)
Vzývání božstva (08.11.2004)
Radost ze života (02.11.2004)
Ženy, přineste zprávy (01.11.2004)
Cesta k temné Bohyni (20.10.2004)
Monica Sjöö: Marx a matriarchát (06.10.2004)
Jeskyně (1.) (07.09.2004)
Vzpomínka na FESTIVAL BOHYNĚ (20.08.2004)
Řeč Bohyně - Bohyně na Krétě IV. (26.07.2004)
Zázračný strom - Bohyně na Krétě III. (23.07.2004)
Ochutnej sladkost života - Bohyně na Krétě II. (22.07.2004)
Nahoru do hloubi Země - Bohyně na Krétě I. (21.07.2004)
Mystérium krétské Bohyně - dovolená na Krétě pro ženy v září 2004 (20.07.2004)
Uzemnit se v Gaie (06.07.2004)
Oslava svátku Lammas (29.06.2004)
Moudrá krev (21.06.2004)
Američanka ve Věstonicích a jiné Venuše (18.06.2004)
Zpívají Tvoji píseň (12.06.2004)
Vzývání božstva (08.06.2004)
Fotografie z Festivalu Bohyně 2004 od Valpi (19.05.2004)
Fotografie z Festivalu Bohyně 2004 (14.05.2004)
Posvátná místa neolitické Bohyně v Evropě (30.04.2004)
Festival Bohyně - rej ženského principu (08.04.2004)
Program Festivalu Bohyně 2004 (07.04.2004)
Festival Bohyně 2004 (29.03.2004)
Tisíc tváří Ženy (24.03.2004)
Tančení se Starhawk (17.03.2004)
Daimon - hledání ženiny vášnivé duše (2.) (08.03.2004)
Daimon - hledání ženiny vášnivé duše (1.) (03.03.2004)
Rituál sebepřijetí (27.02.2004)
Meditace Ty jsi Bohyně (18.02.2004)
Rituální chuťovky (02.02.2004)
Meditace: Jak vidět, slyšet a cítit Zdroj (17.12.2003)
Rituál jako stavební jednotka nové kultury (15.12.2003)
Šamanka, kněžka, čarodějnice: Země je mým tělem (05.12.2003)
Vyrobte si kopřivovou panenku (03.12.2003)
Sebezasvěcení kněžky Bast (01.12.2003)
Cornwall - země Bohyně (28.11.2003)
Strach mít sílu (27.11.2003)
Kdo nebo co je Bohyně? (25.11.2003)
Cesta Luny (25.11.2003)
Svatí synové (23.11.2003)
Ta s oběma prsy (21.11.2003)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...


26. 10. 2020:

Zdeněk Troška: "...budou dělat haury do chvíle, než jim zemře (na covid pozn.red.) někdo blízký, někdo, koho měli rádi. Mám pocit, že snad nesledují televizi a nevidí záběry ze všech států světa, kde je to stejné, ne-li horší. Musím chránit sebe a své blízké, to je přece moje povinnost a nějaké frajerské pózy nejsou namístě. Stejně mi vadí to věčné fňukání, že nebudou mít na nájem, na jídlo, na toto a tamto, že jsou finančně úplně na dně – ale hned jak se v červenci rozvolnilo, na 105 tisíc Čechů vyrazilo do Chorvatska k moři. A na to peníze najednou měli?..."

Celý článek...


25. 10. 2020:

Exsenátor Jan Veleba: " V nadcházejícím týdnu jde v podstatě o všechno a pokud se nezklidní situace ve společnosti a na postu ministra zdravotnictví se rychle neobjeví kvalitní osobnost, pak opoziční demoblok a mediotelevizní žumpa ČT využijí všech prostředků k likvidaci vládnoucího hnutí, speciálně premiéra Andreje Babiše. Pokud by se jim to podařilo, tak tato společnost končí...
Naše společnost je nemocná, ztratila se slušnost, ztratila se elementární úcta k jakýmkoliv hodnotám, ztratil se stud. Nenajdete normální slušnou diskusi, názor proti názoru, najdete jenom urážky, zesměšňování a útoky...
"

Celý článek...


25. 10. 2020:

Sociolog Petr Hampl: "Epidemii si nemůže řešit každý sám. Výsledek je závislý na spolupráci. Jenže jsme v situaci, kdy se lidem lže téměř neustále a téměř o všem. O migraci, dluzích, Evropské unii, školství, mezi- národních smlouvách a čemkoliv jiném vás napadne...
Být ekonomickou celebritou – to dnes znamená, že dobře vypadáte, máte kontakty v médiích, a dokolečka opakujete, že řešením všeho je snížení daní pro bohaté, snížení státních výdajů a deregulace. To se naučíte za dvě minuty. K tomu nepotřebujete číst složité studie v cizích jazycích...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!