Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 07. 08. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Nositel Nobelovy ceny v oboru lékařství D. Varelly, onkolog z Brazílie:
V dnešním světě se investuje pětkrát víc do léků na mužskou potenci a do silikonů pro ženy, než do léčení pacientů trpících Alzheimerovou chorobou.
Proto budeme mít za pár roků stařenky s velkým poprsím a stařečky s tvrdým penisem, ale nikdo z nich si nebude pamatovat, na co to je.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2590x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2546x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2543x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2443x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Trénink


Vlastimil Marek - Společnost a vztahy - 06. 07. 2006 (4870 přečtení)

Pokud chceme něco umět, musíme trénovat. I mozek se musí trénovat, jinak zakrní. I vztahy.

Soužití muže a ženy je po nějakém tom roce zamilovanosti (kdy to jde snadno, protože rozum je zpit a upozaděn hormony) neustálou školu tolerance a budování vztahu na základě společných zážitků. Mysl ženy, jejíž mozek je propojenější a emotivnější, si libuje v povídání, vztazích, detailech, opakování. Nemůže tak pochopit mysl muže, jehož mozek je přímější, metodičtější, cílevědomější a akčnější. Nic to nevypovídá o tom, kdo je lepší: tak otázka nestojí. Každý způsob je pro tu či onu činnost dokonalý. Jen se znát a vědět o tom druhém.

Když spolu žijí muž a žena v obvyklém rodinném uspořádání, a vidí se jen o víkendech a po večerech, nemají ani čas stihnout věci vnější, natož si na sebe, rozuměj – na své tak odlišné vnímání světa a sebe sama – zvyknout. Není se co divit, že partnerství, ve kterých trávili mužové většinu dne a týdnů „v práci“, nefungovala a nefungují. Není se co divit rostoucímu počtu rozvodů a médii vydatně živené nespokojenosti žen i mužů se svými partnery.

Mozek (muže i ženy) si rád zvyká. Psal jsem již před lety (ale tehdy bylo jen málo čtenářů a také dorostla další generace, tak to musím zopakovat), že člověk je také tím, co nějakou dobu dělá. Žena poslankyně po třech měsících v čistě mužském parlamentu začne používat mužský slovník, chovat se mužsky a hladina mužského hormonu (testosteronu) v jejím těle se zvýší. Sestřičky na sexuologickém oddělení, denně uvyklé vídat muže na jejich nejnižším stupni sebevědomí, začnou pohrdavě pohlížet i na své partnery a všechny se postupně rozvedou.

Rodinu ještě před sto lety tvořily tři generace a staří, mladí i děti spolu byli celé dny. „Trénovali“ tak celé dny a roky vzájemné soužití. To dnes ale neplatí, a navíc, jak si všiml i organizátor mužských iniciací, františkán Rohr „v současném západním světě většina žen sleduje mužskou cestu“. Zmatení jazyků (a gest a komunikace) i v rodině, mezi rodiči a dětmi, a mezi mužem a ženou, je tedy dokonalé.

Jinými slovy, mozek muže má při každodenním soužití od rána do večera čas učit se dekódovat pro něho původně zmatené a nesrozumitelné vysílání mozku ženy, a naopak. Trénink. To je výhoda společných zážitků, dovolených, víkendů na chatě a života stmelovaného společnou péčí oděti. Zamilovanost se tak postupně transformuje v láskyplný dlouhodobý vztah.

Pokud ovšem žena odjede s kamarádkami na dva týdny k moři, přijede „jiná“. Mezi ženami se pocvičila v dobře ubíhající konverzaci ve skupině, ve které si všechny krásně rozuměly. Pak se vrátí ke svému muži, který je samozřejmě zcela jiný: nerad mluví, a je navíc změněnou ženou znejistěn. Nějaký den trvá, než se komunikace znovu obnoví.

Je třeba si dát jakýsi mezičas a opatrně trénovat návrat k vzájemnému stavu porozumění a tolerance. Platí to v tom negativním, ale i pozitivním smyslu slova.

Přítel měl ženu učitelku, která se jednou vrátila po třech týdnech na škole v přírodě. Z autobusu vyběhla třída rozjívených školáků a paní učitelka stále plnila svou roli a kluky silným hlasem neustále okřikovala a napomínala. I svého muže. Když se ohradil, dostal to znovu a zvýšeným hlasem: „Jak se to chováš!?“ A když zmateně vykoktal „Ale já jsem přece tvůj muž…“, uzemnila ho slovy: „Neodmlouvej!“

Právě tak by ale bylo třeba pozastavit se a „trénovat“, když se žena vrátí z nějakého zážitkového kurzu, plna zážitků a návodů na „změnu“, a hned ve dveřích to na muže vychrlí. Myslí to dobře, ale on slyší „změním tě, doposud jsme spolu vlastně nežili, doteďka jsi byl k ničemu, ale já z tebe toho správného muže udělám, i kdybych to do tebe musela natlouct!“

Chce to opatrný postupný trénink. A manuál.

Nemůžete mít všechno, snažím se naznačovat ženám již léta. Máte doma muže, kterého jste si vybraly na celý život, ale pak vidíte film s polepšeným Richardem Gerem nebo zdatně líbajícím Bradem Pittem a chcete ho mít taky. A váš muž neví, co s tím. Koupí vám kabelku, a tím je to pro něho vyřízeno, ale vy místo abyste ho pochválily (kolik jen vtipů na své konto kvůli té kabelce přitom muž slyšel od kolegů v práci!), řeknete „dík“ a jedním dechem začnete požadovat i boty, kožich a dokonce i auto stejné barvy (rozumějte, muž slyší „nejsi k ničemu, nedokážeš mi ke kabelce pořídit ani boty a kožich!“)…

Ženy totiž většinou vůbec netuší, jak snadno a katastroficky se jim daří emočně a partnersky rozhodit své muže právě tím, jak často mění nálady a stavy. Muž, který jednou něco řekne a dosáhne, to bere jako jednou provždy dané, a je nemile překvapen, když se situace, kterou přece již vyřešil, znovu objeví. Přinejmenším jednou za čtyři týdny je pak znovu a znovu překvapován tím, že ženina nálada je (vlivem menstruace) zcela jiná.

Trénink partnerského soužití a především vzájemné komunikace je nám všem třeba! Dívky by měly v rodině ale i ve škole, s kamarádkami ale i kamarády, oslavit první menstruaci jako vstup do světa žen. Přinejmenším na středních a samozřejmě i vysokých školách by pak měli studenti studovat rozdíly mezi mužem a ženou. U každého nového mobilu (natož počítačového programu) člověk musí nastudovat manuál a nediví se. Každá dívka by tedy měla dostat s maturitním vysvědčením, ne-li dříve, i manuál na použití muže (takové Číňanky dostávaly o svatební noci pod polštář knihu o sexu), a naopak, chlapci by si měli pečlivě přečíst, jak zacházet s budoucími ženami. Aby tak vzájemně věděli, že ten druhý „to“ nedělá schválně, že je prostě jiný.

Avšak pozor, co se týče soužití muže a ženy, rada „trénovat, trénovat a zase trénovat“ má, jako každý lék, své kontraindikace.

Když žena, vrátivší se po dvou týdnech s kamarádkami u moře, v komunikaci se svým partnerem zákonitě narazí, začne jí v hlavě šrotovat obvyklý mlýnek úvah: on mě už nemá rád, už to s ním není jako to bývalo, on mi nerozumí, on si se mnou nepovídá… a z bláta je hned louže. Její negativní (i když nesmyslnou a iluzorní, vždyť je to jen pár miligramů chemikálie) emocí „ušpiněný“ mozek tak trénuje (i hustou konverzací s kamarádkami) ušpiněnosti, a žena pak za den dva zjistí, že svět a její partner jsou její úhlavní nepřátelé a že na ně ječí. Kdo kydá hnůj, nasmrádne.

V takové situaci je třeba rychle se vrátit k osvědčeným rituálům a postupům, přestat „myslet“ (rozumějte, přemílat znovu a znovu nikam nevedoucí negativní a nereálné myšlenky) a začít dělat. Hladit a chválit a radovat se. A trénovat.

Připadá nám, že chůze, běh, konverzace, politika, fotbal nebo radost je něco, čemu rozumíme a co umíme všichni. Chyba lávky, dnes i smích je třeba trénovat. Nedávno proběhly tiskem a televizemi reportáže o kurzech smíchu v Koreji, a v Izraeli vědci zjistili, že když mají maminky, které podstupují umělé oplodnění, dobrou náladu, máto velmi pozitivní vliv na jejich úspěšné otěhotnění. Výsledky u žen, které po zákroku bavil čtvrthodinku klaun, byly velmi uspokojivé: otěhotnělo jich dvakrát tolik.

A tak kromě informací o tom, že lze rodit a vychovávat šťastné zdravé soucitné a ekologické bytosti, a informací o rozdílech mezi mozky a chováním a jednáním můžu a žen, potřebujeme jako příslovečnou sůl nějaký ten trénink. A za dvě tři generace může být Země nebem.

Ale i na život v „nebi“ budeme potřebovat trénink.

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Proč ženy (24.01.2009)
Nezvládnuté hormony (19.01.2009)
Změny (14.01.2009)
V pytli (11.01.2009)
Emancipovaná (21.12.2008)
Otázky (16.12.2008)
Čtyři pravdy (pro pokročilé) (14.12.2008)
Čas se zrychluje (12.12.2008)
Duchovní probuzení (ve čtyřech minutách) (10.12.2008)
Čtení o koláči (07.12.2008)
Black-out (04.12.2008)
Indie aneb Šivanandovo dvacatero (20.11.2008)
Syndrom seminářové bohyně (16.11.2008)
Nedorozumění (08.11.2008)
Shoda (01.11.2008)
Být sama (sebou) (29.10.2008)
Mysl je potvůrka (25.10.2008)
Skvrny na Slunci a vztazích (22.10.2008)
Rozhovor s Henry Marshallem (28.09.2008)
Případ Hykes (27.09.2008)
Šetři (ČEZky) (16.09.2008)
Vtípky? (13.09.2008)
Omleté pokrytecké moudrosti (11.09.2008)
Žolík (09.09.2008)
Omega-3 (31.08.2008)
Pro člověka (28.08.2008)
Psychopatologie na internetu (25.08.2008)
Děti vědí (18.08.2008)
Z penze nevyžiju (15.08.2008)
Rané Extempore (z let 1974 a 1975) (11.08.2008)
Pochvala (08.08.2008)
Radost z blogování (06.08.2008)
Vypustit (01.08.2008)
Já tomu moc nevěřím (27.07.2008)
Pocit vítězství (22.07.2008)
Agnihotra (20.07.2008)
Tajemství (18.07.2008)
Lepší časy (15.07.2008)
Zesilovač (08.07.2008)
Proč znovu? (04.07.2008)
Litera nebo literatura? (25.06.2008)
Cesta ženy ze Západu za osvícením (20.06.2008)
Kulhající muž (15.06.2008)
Na větvi (14.06.2008)
2012 jinak (13.06.2008)
Svobodná a volná (09.06.2008)
Užívejme si života, dokud to ještě jde (07.06.2008)
Násilí v médiích (28.05.2008)
Zvedám ruku (23.05.2008)
Trhlina v realitě (20.05.2008)
Bohyně se dvěma obličeji (19.05.2008)
Co (píp) my jen víme? (15.05.2008)
Bludné balvany (14.05.2008)
Zázrak jménem voda (12.05.2008)
Good for you (07.05.2008)
Emil Pospíšil a sítár (04.05.2008)
Letěl? Neletěl? (25.04.2008)
Kostely bez Boha (22.04.2008)
Bez komentáře (19.04.2008)
Demagogie (16.04.2008)
Bigoti a šatnářka (14.04.2008)
Vrabci a dravci (09.04.2008)
Nebijme své děti (02.04.2008)
Obchodníci s žumpou (31.03.2008)
Kostel (29.03.2008)
Rozpaky (26.03.2008)
Kde končí svoboda a začíná žumpa (22.03.2008)
Proč funguje proutek (19.03.2008)
Háj moudrosti 2008 (13.03.2008)
Respekt (12.03.2008)
Líbí, nelíbí (08.03.2008)
To jsem si dal (06.03.2008)
Stranovláda (04.03.2008)
Tanečnice z Filipín (01.03.2008)
Teplý únor (28.02.2008)
Zkreslený pohled na zázrak zrození (25.02.2008)
Zázrak (23.02.2008)
Chvála dočasnosti (09.02.2008)
Hovořit s anděly (04.02.2008)
Dudy techna (24.01.2008)
Noblem (20.01.2008)
Muška jenom zlatá (16.01.2008)
Něha, ne sex (13.01.2008)
Nedomazlení (08.01.2008)
Nepasuje (06.01.2008)
Burdychova sauna (03.01.2008)
Hudba buněk a tkání (01.01.2008)
Dalajlama (28.12.2007)
Přijetí (25.12.2007)
Mozek nás šálí (23.12.2007)
Těžké odbourávání (21.12.2007)
Ani písničkáři už nejsou, co bývali (19.12.2007)
Prostřený stůl (17.12.2007)
I guru je jen člověk (13.12.2007)
Kvalita (na které záleží) (04.12.2007)
Druhé strany mincí (01.12.2007)
Lež jako norma (29.11.2007)
Zvuky (27.11.2007)
Mozek dítěte, obliny a pokleslá prsa (22.11.2007)
Bůh je sloveso (20.11.2007)
Podzim v Hudlicích (17.11.2007)
Slepé střevo a ovulace (14.11.2007)
Gejts a stěhování (08.11.2007)
Skryté důvody (15.10.2007)
Pasteur kontra Bechamp (13.10.2007)
Zužitkování náhod (09.10.2007)
Slyšet tvary (06.10.2007)
Pleš a bomba (04.10.2007)
Ani rouru (22.09.2007)
Koncept kontinua (20.09.2007)
Tuňák v olivovém oleji (18.09.2007)
Vystrčit hlavu (16.09.2007)
Homo sapiens emocionalis stupidus (politicus) (14.09.2007)
Pro jsou Židé nejchytřejší? (12.09.2007)
Muži ještě netuší (09.09.2007)
Hugo (06.09.2007)
Kouzlo (04.09.2007)
Hlásím se o Nobelovu cenu (27.08.2007)
Kde končí hudba? (25.08.2007)
Hloupost (23.08.2007)
Ach ti vědci (07.08.2007)
Oka mžik (03.08.2007)
Jistota (29.07.2007)
Nocebo skeptiků (26.07.2007)
Nirvána z walkmana (23.07.2007)
Děti a ekologie (12.07.2007)
Plácnutí (10.07.2007)
"Duševní" práce (07.07.2007)
Proletářem (02.07.2007)
Pod nos (23.06.2007)
Požitek z násilí (10.06.2007)
Magické obřady (08.06.2007)
Akce s Tamarou a Vlastimilem Markovými v létě 2007 (05.06.2007)
Korálky zadostiučinění (31.05.2007)
Středověk trvá (30.05.2007)
Milovice (27.05.2007)
Stojící ženy (26.05.2007)
Štafle (23.05.2007)
Zamrzlí vědci (19.05.2007)
Zpomalit (18.04.2007)
Poučení (17.04.2007)
Štěstí (15.04.2007)
Mantry III. kategorie (14.04.2007)
Události před narozením a jejich důsledky (04.04.2007)
Šmouhy na nebi a IQ (02.04.2007)
Temné proudy (31.03.2007)
Prohrou k vítězství (26.03.2007)
Povolání: žena v domácnosti (24.03.2007)
Lékař léčí, příroda uzdravuje (22.03.2007)
Žáci nenávidí matematiku (20.03.2007)
Obřízka na rádiu Jerevan (19.03.2007)
Bubliny (18.03.2007)
Porod a jeho důsledky (17.03.2007)
Po porodu se změnil? (16.03.2007)
Interpretace (15.03.2007)
Kdo řídí? (14.03.2007)
Sjíždět (13.03.2007)
Bohužel, bohudík (20.02.2007)
První vztahy (15.02.2007)
Á (11.02.2007)
Odpočinek (31.01.2007)
Velké matení pojmů (18.01.2007)
V pubertě (15.01.2007)
Holotropní terapie (13.01.2007)
Chůze přes oheň (11.01.2007)
Alkohol nemůže za alkoholismus? (20.12.2006)
Může (17.12.2006)
Flop a horečka omladnic (15.12.2006)
Hlas jako zázrak (05.12.2006)
Ladění (29.11.2006)
Chybějící dialog (27.11.2006)
Sedm let (24.11.2006)
Lucidní snění (22.11.2006)
Osvícení (28.10.2006)
Nelehké téma (20.10.2006)
Nepožehnal (18.10.2006)
Vakcína (31.08.2006)
Vypadá to (aneb nepřekážejme svým dětem) (29.08.2006)
Pasti tantry (16.08.2006)
Nemoc je jen špatná písnička (14.08.2006)
Kde domov můj (06.08.2006)
Něco navíc (31.07.2006)
Cesta muže a ženy: žebřík a kruh (24.07.2006)
Podfuk (23.07.2006)
Prkýnko (20.07.2006)
Posun (02.07.2006)
Fotbal i politika (25.06.2006)
Vědecké nocebo (22.06.2006)
Století bez lásky (18.06.2006)
Respekt (15.06.2006)
Příště zvolte ženy (06.06.2006)
Změňme zadání (03.06.2006)
Kroužkování a preference (29.05.2006)
Hudba v kostele (26.05.2006)
Kouzlo žen (24.05.2006)
Nezodpovědnost (20.05.2006)
Špína na síti (11.05.2006)
Což takhle pozitivní lobbing? (11.05.2006)
Nepoučitelní (07.05.2006)
Souvislost (04.05.2006)
Žena in (02.05.2006)
Mluvené a psané (30.04.2006)
Recenze na amatérský způsob (25.04.2006)
Zaplatí za sex (23.04.2006)
Zatím dobrý? (20.04.2006)
Hlavní podezřelý (17.04.2006)
Příčiny a následky (14.04.2006)
Holčičky (11.04.2006)
Mužské (po)hnutí (09.04.2006)
Ženské časopisy škodí (06.04.2006)
Nemůžeš mít všechno (02.04.2006)
Není cesta k duchovnosti, duchovnost je Cesta (31.03.2006)
Pindy o nádherných zážitcích (29.03.2006)
Duchovní puberta (27.03.2006)
Hladina mysli (25.03.2006)
Vy v něco věříte? (22.03.2006)
Chvála kóanů (19.03.2006)
Makyo a Ježíš (17.03.2006)
Chybějící obliny a HNP (15.03.2006)
Volte ženy (06.03.2006)
Marek vysílá na Vltavě (18.09.2005)
Kdo s čím zachází (26.05.2005)
Pětiminutová a půlvteřinová mája (22.05.2005)
Holka z Playboye (13.05.2005)
Menstruace (09.05.2005)
[Akt. známka: 2,00 / Počet hlasů: 2] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

Diskuse ke článku je moľná zde.

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
05. 08. 2020:

Spisovatel Vlastimil Vondruška: "Nejsem xenofobní, jsem Čech a vlastenec...
Mnohým z nás padli rodiče, prarodiče, příbuzní ve světových válkách 20. století. Bojovali za svobodu a bojovali proto, aby jejich rodiny mohly žít ve svobodných Čechách. Dnes se dozvídám, že není správné bránit vlast, je lepší se sebrat a odejít vyklidit prostor pro nově příchozí. To samozřejmě neznamená, že nechci pomoci potřebným lidem...
Od středověku do téhle země přicházeli cizinci a usazovali se tu v klidu míru a pohodě. Bylo k tomu potřeba dodržet tři základní podmínky: přijmout naši víru, ctít zákony českého království a živit se poctivě...
Asi mě vychovali divně, protože všechno to, co jsem miloval a v co jsem věřil, je dnes špatně. Za zločin vlastizrady je dnes naopak pokládáno vlastenectví...
"

Celý článek...


22. 07. 2020:

Spisovatel a etnolog Mnislav Zelený-Atapana: "Dřív byl v tramvaji či autobusu řidič, konduktér a revizor. Ve vlaku byl mašinfíra, konduktér a revizor. Každý se staral o svůj díl práce celého provozu. Jak začneme na jednu osobu navlékat další a další činnosti, abychom takzvaně ušetřili, nemohou se soustředit na tu svou hlavní činnost a mohou přijít závratné chyby a neštěstí..."

Celý článek...


24. 06. 2020:

Ekonomka Ilona Švihlíková: "Debata o euru se vede u nás velice povrchně. Jako kdyby jediným výsledkem eura bylo, že nemusíte do směnárny. Nebo nastupuje ‚ideologická úderka‘, kdo je proti euru, je čínský nebo ruský agent. Zcela se přitom ignoruje, jaké makroekonomické nerovnováhy euro vytváří – v EU dneska vlastně máme dvojí periférii, jižní a východní. Nehovoří se o tom, že euro zesiluje rozdíly mezi zeměmi, místo souladu přispívá k nárůstu šovinismu...
Část společnosti obsedantně nenávidí Rusko (a Čínu) a mají to jako svůj, často jediný, politický program. Tato mccarthyovská politika plní mnoho účelů – umožňuje vám útočit na každého, kdo má jiný názor, a pokusit se ho tímto způsobem umlčet, odstranit z politické konkurence...
Stupňování nelze vyloučit, protože je to karta, se kterou rády hrají veřejnoprávní média, takže se daným politikům pak zaručuje dostatečná mediální pozornost. Kromě nenávisti, kterou někteří prostě potřebují k životu, je potřeba vnímat i ekonomické zájmy. Jedním z hlavních cílů je bezesporu vyloučit ruské (a čínské) firmy ze zakázek, Dukovany počínaje, a uvolnit prostor pro jiné zahraniční ekonomické zájmy.
"

Celý článek...


21. 06. 2020:

Akce D.O.S.T.: Dost bylo Bruselu! Před 11 lety stála Akce D.O.S.T. v čele veřejných protestů proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Varovali jsme před společenskými důsledky eroze naší státní svrchovanosti a zesíleného útoku na naše tradice a občanské svobody. Nemýlili jsme se.
Dnes se nacházíme na dalším důležitém rozcestí.
Blížící se hospodářská krize, zesílená bezprecedentním „vypnutím“ globální ekonomiky na jaře letošního roku, má sloužit jako záminka k další centralizaci moci na úrovni EU. „Fond obnovy“ a projekt „EU nové generace“ zavádějí společné dluhy a unijní daně. Evropská unie se v případě uskutečnění této vize stane plnokrevným státem a její členské státy pouhými regionálními útvary. Význam voleb do národních parlamentů klesne na úroveň voleb do krajských zastupitelstev a politická svrchovanost České republiky se stane minulostí.
Je alarmující, že se o takto závažné věci nevede důkladná veřejná diskuse. Proto mnoho občanů naší republiky ani neví, co všechno je ve hře. Vyzýváme vládu České republiky a jejího premiéra, aby využili svého práva veta a projekt „EU nové generace“ důrazně odmítli.
V Praze dne 17. června 2020

Celá výzva...


21. 06. 2020:

Petr Žantovský: " Ve čtvrtek jsem se v iDnes dočetl, že tahle dvě veřejnoprávní média (Česká televize a Český rozhlas) společně iniciovala průzkum veřejného mínění, který se měl týkat existence a výše koncesionářských poplatků. A vítězně na nás z titulku křičí, že ‚Češi jsou pro zachování ´koncesionářský´ poplatků, výše je přiměřená‘. Už v titulku je chyba, chybí tam písmeno ch, nu ale dobrá, to se stane při rychlé práci. Nechme však titulek a pojďme na obsah...
Nešlo jen o zvýšení samotné, tedy generálním ředitelem
(ČT) opakovaně vyžadovanou nějakou další valorizaci. „Ale šlo i o rozšíření poplatků na jiné nosiče televizního kanálu, včetně telefonů, tabletů, počítačů a tak dále. Za všechno, čím můžete sledovat Českou televizi, byste měli platit. To by bylo opravdu úžasné. Vznikla by tu Česká televizní republika, velmi by to připomínalo středověkou daň z hlavy... "

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!