Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 15. 12. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
Henry Wotton, britský diplomat (1659):
Velvyslanec je čestný muž, vyslaný za hranice, aby tam lhal ve prospěch vlasti.

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2816x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2730x)
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2572x)
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2451x)
Být otevření
(16. 01. 2017, 2396x)
Jsme bytostmi Země
(01. 02. 2017, 2329x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Transformace, která slouží životu


Müller Michal - Sebepoznání - 22. 08. 2008 (3248 přečtení)

Na jednom našem večeru v Centru padla otázka: ?Co je to vlastně ta transformace? Proč je tak důležitá pro život a jaký má význam? ?

Uvědomil jsem si, že mnoho lidí vlastně neví, co znamená transformace s ohledem na jejich osobní vývoj. Stanislav Grof často opakuje ve svých knihách, že radikální vnitřní transformace lidstva a jeho pozvednutí na vyšší úroveň vědomí může být naší jedinou šancí do budoucna. Osobně s ním musím souhlasit. Už jste možná nervózní a rozzlobení, že pořád tady píšu o transformaci a vy stále nevíte, co to je. Uvolněte se, prosím, a pozvěte k sobě onu hravou část ve vás - vnitřní dítě.Transformace tedy je:

Přechod z jednoho stavu existence do druhého.

Příkladem může být zakuklená larva. Je ve stavu strnulém a nesvobodném. Když se z larvy zrodí motýl, stane se zázrak. Motýl může létat, kam chce. Je svobodný. A přitom jsou larva a motýl stále stejná bytost, která jen změnila formu.

Možná se zeptáte: ?OK, to je hezké a jak to souvisí s člověkem, tedy konkrétně se mnou??

Většina z nás je více či méně v roli té larvy. Někdy je nám tam dobře, někdy špatně a často ani nevíme, že v ní jsme. Máme pocit, že jsme obětí života, manipulace druhých nebo naopak druhé ovládáme a snažíme se je využít ve svůj prospěch. Naše životní možnosti jsou omezené a my se cítíme odděleni od ostatních, přírody, Vesmíru a Toho, co nás všechny smrtelníky přesahuje. Žijeme si své strachy, úzkosti a obsese, ale zároveň také někdy lásku a spokojenost s životem, který máme. Můžeme také žít úplně jiný život, než ten svůj ? nejsme sami sebou, i když si připadáme spokojení. Takový život může být dobrý a může být i krásný. Možnosti života jsou ale daleko širší.

Můžete namítnout: ?OK, ale mně to stačí, já jsem spokojený, co více si mohu ještě přát, život je prostě takový, ne? Existuje ještě něco víc, co by mně mělo zajímat??

Jsem přesvědčen, že v každém z nás je alespoň jiskřička touhy po svobodě a lásce. Ta se zažehne mnohem více, když vyhlédneme z naší zamčené komůrky, ve které jsme se zamkli. Stačí malý pohled z okna a uvidíme ten nekonečný prostor kolem, plný kvetoucích luk, říček a hor. A najednou se nám chce vyletět ven z té komůrky. Máme chuť začít běhat po těch lukách a povídat si s motýli. My se staneme taky motýlem, který se raduje každým mávnutím svých křídel. Když tak chvíli létáme po louce, tak si občas všimneme té staré komůrky, ve které jsme byli. A tady je jedna past: Můžeme odmítnout, to čím jsme kdysi byli a v čem jsme žili. Jenže to k nám patří a nemůžeme se toho zbavit. Jedinou cestou je udělat z té možná zaprášené komůrky taky louku - živoucí prostor plný lásky a svobody. A tomu já říkám transformace.

Transformace není jen samotné nakouknutí a chvilkové létání po louce, ale hlavně proměna naší zaprášené komůrky se špinavými okny a rohy plnými pavučin. Můžeme dostat strach, protože začneme měnit něco, na co jsme si zvykli a stalo se pro nás domovem a iluzí jistoty. A zároveň se lekáme rozlehlosti té louky všude kolem nás. Je to období nejistoty, životních změn. Setkáme se s vlastními démony a stíny. Vykopáváme truhly se starými rodinnými dědictvími, která nemusí být zrovna příjemná. Jednoduše řečeno vymetáme staré pavučiny z naší komůrky.

Namítnete: ?Mám já zapotřebí se takhle stresovat??

To záleží na vás, samozřejmě. Pokud ale trpíte touto nejistotou, stačí když se podíváte na člověka, který takou transformací dlouho prochází a přirozeně je čím dále více sám sebou, bez toho, aby musel manipulovat a nebo si hrát na oběť. Je čím dál více svobodný. Sám se stává láskou, která ho překračuje. Chci zdůraznit, že se jedná hlavně o proměnu vnitřní. Ono se totiž může zdát, že takové změny všechno staré ničí a rozbíjejí. Nefunkční vztahy a manželství se rozpadají přicházejí nejrůznější ?pohromy? a staré struktury světa pro nás přestávají být jistotou. My ale uvnitř víme, že to vše je v pořádku. Že si takto ono nové otevírá cestu do našich životů, ve kterých budou moci vznikat nové naplňující vztahy a příležitosti k naplnění našeho potenciálu. Louka začíná prokvétat naší komůrku a my stále více zjišťujeme, že jsme neseni něčím větším, než sami jsme. A začínáme důvěřovat, že vše co, se nám děje, má hlubší smysl a že se tomu můžeme odevzdat.

Mnoho štěstí přejí vám i sobě v transformaci, která slouží životu!

Michal Müller, www.michalmuller.cz

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 2,25 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 3 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!