Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 16. 12. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
Bertrand Russell, matematik, nositel Nobelovy ceny:
Problém současného světa je, že hlupáci jsou si skálopevně jistí, ale lidé inteligentní jsou plní pochybností.

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2819x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2735x)
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2575x)
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2453x)
Být otevření
(16. 01. 2017, 2397x)
Jsme bytostmi Země
(01. 02. 2017, 2332x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Witchcraft

* Třináctá komnata


Valpurga - Witchcraft - 27. 11. 2004 (4535 přečtení)

Ještě mám zalepené oči a ospale se motám po místnosti, když vypravuju malého do školy, ale už sedám k počítači a začínám psát. Protože když se pracuje se sny, mají se okamžitě po probuzení zapsat, než jejich poslední zbytky rozežene bílý den.

Píšu na tohle téma trochu s váháním - podle mé zkušenosti je někdy na minulé životy pohlíženo trochu svrchu, jsou považovány za spiritualitu 2. řádu - ne tak osvícené jako věci "čistého Ducha", např. zen nebo meditace aj. Ale právě v tom se skrývá "ženský aspekt" duchovnosti, aspekt Duše, která (mluvím o svém pochopení) se vtěluje do hmoty a nabírá zážitky. Pro mě to byly právě minulé životy, které byly významnou složkou mé cesty k ženskému principu, k Bohyni, a k léčení ran, které jsem způsobila ženskému principu sama v sobě.

Kdy jsem začala dělat tantru, měla jsem silné zážitky energie, procházející mnou v mnoha formách. Tělesná úroveň - cítila jsem se 100%ně živá, doslova probuzená, každá moje buňka křičela radostí že života. Prožila jsem mnoho tělesné slasti - často pramenící z dotyku, ať už svého nebo od druhého, který byl prodchnutý citem a mohl být jenom přejemňoučký - důležité bylo, že byl naplněný vědomím, vědomým kontaktem a láskou a úctou ke mně, k mému tělu a duchu, zkrátka naplněný životadárnou energií.

Na dalších úrovních jsem měla například vize, ať už ty barevné, vize všeho možného, co se jen, jsa součástí mé psyché, chtělo projevit mému vědomí. Nebo vnitřní vize toho, co energie dělá v mém těle - od klasického vlnícího se hádku Kundalini, ladně a svůdné spěchajícímu k "oplodnění" horních čaker jejich spojením s těmi spodními, po vnitřní vidění fyzického "Těla" Šakti, která prostoupila mé tělo, a "Tělo" Šivy, který na sebe vzal fyzické tělo mého partnera Johna a Ti Dva se milovali skrze nás dva...

A v neposlední řadě, energie se vyplavila na povrch z hlubin mého těla - a říkám těla, protože podle tantry tělo je jedno s myslí, jedno s Duší, s psyché, zážitky se zapisují do našich buněk - v podobě napřed pocitových, později opět vizualizovaných a verbalizovaných vzpomínek na minulé životy.

Ale příběh, o kterém budu mluvit, není jenom můj. Je archetypem a součástí toho, o čem je třeba těm, kdo se cítí oslovení tématem ženy, ženského principu a matricentrické společnosti, mluvit a vnášet do toho vědomí. V hnutí Bohyně se mluví o "Znovuvzpomínání na to, "jak to všechno bylo", dreaming the Goddess back, vysnívání Bohyně zpátky. Je to o oživování ženského principu a vynášení jej na povrch, polámaného a přece ve své věčné nádheře, zpoza prašných nánosů mnoha vrstev patriarchátu. (Proč asi miluji archeologii...)

Zpátky k tomu původnímu, mému snu.

Cítím, že taky on je společný více lidem, možná přicházející z kolektivního vědomí.

Mně se zmanifestoval takhle:

Sedím ve svém novém velkém domě (opravdu jsem teď přestěhovaná do velkého domu) a vyprávím o něm nadšeně návštěvnici, své milované sestřenici Lence (kterou opravdu mám, žije na Novém Zélandu, je o dva roky mladší a naše dětství nás vidělo jako dvě líbezné sestřičky, trávící spolu hodně času u babičky, dokonce jsme spolu objevovaly svá malá ženská těla - ve společné velké posteli, pod babiččinou duchnou, jsme se k sobě tulily (opravdu si nevzpomínám na víc než to!:o))) a já vždycky musela být princ, protože princezna Lenka měla víc ženského šarmu i autority! Takže Lenka pro mě představuje umocnění ženského příběhu v mém vlastním životě.

Sedíme u širokého dubového stolu a já jí nadšeně ukazuji sošku jakési královny či nazdobené bohyně, kterou jsem vyrobila. Ale tou dobou ona je ztuhlá a zmrazená a s tváří bílou hrůzou, která je mimo veškeré vyjádření, hledí nehybně otevřenými dveřmi ven, chodbou a dalšími otevřenými dveřmi do jedné menší, víceméně prázdné místnosti, označené jako "koupelna".

Běžel v České republice film "Šestý smysl", s hercem Brucem Willisem? Znáte jej někdo? Doporučuji. Ten film je pro mě docela klíčový. Je v něm malý chlapec, který při své neobyčejné inteligenci je podivínský a prožívá jakési hrozivé noční můry. Bruce hraje psychologa, který mu chce pomoci a spřátelí se s ním. Ukáže se, že chlapec kolem sebe barvitě vidí, ale má také nebezpečný fyzický kontakt (je napaden apod.) s duchy osob, kteří zemřeli tragicky či násilně. Bruce si uvědomí, že duchové chlapce kontaktují proto, že potřebují být někým vyslyšeni a najít tak úlevu ve svém utrpení. Když on konečně přemůže svůj strach, otevře se jim a začne s nimi komunikovat, začne jim tak přnášet léčení a nalezne tak své vnitřní poslání, smíření a sílu.

Pro ty, co film ještě neviděli, záměrně neprozrazuji veškerá překvapení :o)))

Zpět.

Ani se nemusím obracet a podívat se do "koupelny" sama, abych věděla, co tam Lenka vidí.

Nevidí tam nic.

Vidí tam ztělesněné PEKLO!

Nevidí tam nic.

Chvějícím se hlasem se ptám: "Co tam vidíš, Lenko?" Z jejího nereagování vím, že tam vidí to, co já. A teď pozor, tento sen je na pokračování. Jeho první díl se mi zdál před nějakou dobou, kdy jsem prostě sama, bez Lenky uviděla tuto děsivou místnost. To snu přidává na významu. Teď je tu zase a mám na to i svědka, Lenku, která si údajně na žádné pohádky a vidiny nepotrpí jako já, její bláznivá sestřenice.

Protože už jsem v sobě nalezla mír, nabírám i dávku soucitu a láskyplným hlasem k Lence promlouvám.

"Já vím, co tam vidíš, Leni. To je v pořádku. Já vím, je to hrozný, ale oni potřebujou naši lásku a naše léčení...."

...a probudila jsem se.

Když píšu tyto rádky, brečím a třesu se. Je to všechno zase tady.

Co jsme v té místnosti tedy obě viděly? Na fyzické úrovni nic. Stará, kdysi bíle vymalovaná místnost, kamrlík (Viktoriánský dům), zpuchřelá tapeta se loupe, zdivo poškrábané a odřené, po zemi poházené zapomenuté relikvie nikým nechtěných předmětů - kousky papíru, smradlavá sešlapaná bačkora, plesnivějící drobky od chleba... Co chcete, právě jsem se přistěhovala.

Ale ta odstrčená prázdnota nenápadného kamrlíku je NAPLNĚNÁ VŘEŠTÍCÍ HRŮZOU.

Na nehmotné úrovni tam vidím děs a hrůzy veškerého utrpení světa, druhá úroveň té vize je mučení a upalování, které bylo způsobeno stredověkým čarodějnicím, většinou prostým, nevinným lidem, ale mezi nimi, ve statisících, i moudrým ženám, posledním kněžkám Bohyně, posledním nositelkám (a nositelům) Ženské Moudrosti, Ženského Mystéria... a mezi nimi, i mně!!! Znásilňování, mučení, zohyzďování a vraždění - a zároven hrobové ticho, nepřítomnost Matky.

Ta vize hrůzy je tak intenzivní, že ji dokážu unést jenom na chvilku, doslova na okamžik, a pak mé vědomí zděšeně zabouchne dveře.

Probudila jsem se a tulím se ke svému synovi, jeho nevinná a sladká šestiletá energie tiší moje rozbouřené a rozjitřené polospánkové vědomí.

Ale mám v sobě taky vnitřní mír. Podívala jsem se do tváře bolavé, mokvavé ráně, kterou v sobě někde hodně, hodně hluboko nosím, kamkoliv se hnu. A nejsem sama. Mé přesvědčení je, že tuto ránu v sobě pohřbila celá naše společnost, společnost tohoto světa, která sa odvrátila od Matky.

Podle moderní psychologie necitelnost, nevnímavost a otupenost, která se později začne považovat za posvěcenou normu - být v pohodě, nad věcí, neemocionální - nastává, když jsme zabouchli dveře vědomí nad něčím neúnosně bolestným v nás. Přijde období lhostejnosti, ale něco v nás hledá život a energii. Protože už jsme úplně zapomněli na naši třináctou komnatu (v mém případě doslova :o))), hledáme rozvíření té nehnuté hladiny života, která je naší náplastí, železnou poklicí na naše bolesti, způsoby, které se zdají jako jediné možné... Projekcí navenek, vnějším bojem, stimulováním našich umrtvených smyslů... Politickými válkami, válkami ve vztazích, sebedestrukcí a destrukcí života, ať toho nejhrubšího kalibru nebo těch nejsubtilnějších odstínu a forem... Naše společnost.

Neodvažuji se v tom výčtu pokračovat, protože by se to mohlo stát teoretizováním, jsem Lev a svět nejlíp chápu oklikou přes vlastní nitro, takže se k sobě vrátím.

Když jsem se nedávno někomu moudrému vyplakávala z tak zdánlivě banálního problému, jako že jsem nepochopitelně nepořádná a chaotická a v posledních týdnech se mi fyzický binec, nepořádek, zničení, chaos a špína manifestuje v životě přímo nekontrolovaně - jakýsi Hrnečku vař: například naše kočka měla dvě koťata, co nejsou schopná se naučit používat kočičí záchodek a kadí po celém baráku - denně se potýkám se zápachem kočičích hromádek - nic proti slaďoukým roztomilým koťátkům - a já se prostě v tomhle boji cítím zoufale.

Ten moudrý se mě zeptal, jaké pocity to vše ve mně vyvolává a já řekla, že se propadám hanbou (nečekané návštěvy atd.). "Vidíš," řekl, "to je právě ono. Hanba. Ta je původní a hlavní. Cítíš v sobě hlubokou hanbu za to, kdo jsi. Za to, že jsi žena. A žena, bohyně, je vládkyní hmotné úrovně - její potupení a hanba se bude manifestovat jako fyzická destrukce a chaos..." Pak byla rozvedena debata na téma minulých životů, které si přicházejí pro zahojení, a já se rozhodla zase jednou pokračovat v sezeních léčivé regrese - teď s novou terapeutkou, která se svým pochopením a zaměřením lépe hodí pro tuto fázi mého procesu.

"Je na čase, abys nechala odejít tu hanbu, kterou v hloubi cítíš, nemá (a nikdy neměla) žádné skutečné podložení. Je na čase, abys přijmula a začala žít svoji sílu a přirozenou nádheru - své posvátné ženství - Ženství."

Myslím, že tato témata jsou nejen celostátní (taky se mi vybavuje úpadek a poničení naší země za vlády nedávného antiextatického režimu...), ale globální a metaforická.

Původně jsem chtěla sdělit silný sen, a to mě dovedlo ke sdílení Snu. Mou touhou je znovuzrození Bohyně do našich životů, znovuzrození ženských hodnot, nové "vysnívání" a ctění ženské moudrosti. Muž je synem-milencem a součástí ženy. Jeho rolí je ženu chránit, podporovat a milovat. Muž i žena jsou mužská a ženská energie uvnitř každého z nás. Vím, že jejich nejhlubší touhou, schovanou za všemi mužskoženskými boji, je jejich erotické/energetické spojení a tanec, z něhož vychází veškeré stvoření. Ale stvoření vychází z těla Ženy - ochraňujme a ctěme Ji proto!

Hana Evansová, 2001

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Bohyně a čarodějky (09.06.2006)
Ženy versus muži (14.03.2006)
Bohyně a čarodějky (15.02.2006)
Zemřela Monica Sjöö (06.11.2005)
Mystérium Kréty (15.07.2005)
Chvála ženy (08.07.2005)
Seminář pro ženy (11.05.2005)
Krchnička - aneb moc Tvé levé ruky (09.12.2004)
Oslava ženy (24.11.2004)
Sebepožehnání (22.11.2004)
Vzývání božstva (08.11.2004)
Radost ze života (02.11.2004)
Ženy, přineste zprávy (01.11.2004)
Cesta k temné Bohyni (20.10.2004)
Monica Sjöö: Marx a matriarchát (06.10.2004)
Jeskyně (1.) (07.09.2004)
Vzpomínka na FESTIVAL BOHYNĚ (20.08.2004)
Řeč Bohyně - Bohyně na Krétě IV. (26.07.2004)
Zázračný strom - Bohyně na Krétě III. (23.07.2004)
Ochutnej sladkost života - Bohyně na Krétě II. (22.07.2004)
Nahoru do hloubi Země - Bohyně na Krétě I. (21.07.2004)
Mystérium krétské Bohyně - dovolená na Krétě pro ženy v září 2004 (20.07.2004)
Uzemnit se v Gaie (06.07.2004)
Oslava svátku Lammas (29.06.2004)
Moudrá krev (21.06.2004)
Američanka ve Věstonicích a jiné Venuše (18.06.2004)
Zpívají Tvoji píseň (12.06.2004)
Vzývání božstva (08.06.2004)
Fotografie z Festivalu Bohyně 2004 od Valpi (19.05.2004)
Fotografie z Festivalu Bohyně 2004 (14.05.2004)
Posvátná místa neolitické Bohyně v Evropě (30.04.2004)
Festival Bohyně - rej ženského principu (08.04.2004)
Program Festivalu Bohyně 2004 (07.04.2004)
Festival Bohyně 2004 (29.03.2004)
Tisíc tváří Ženy (24.03.2004)
Tančení se Starhawk (17.03.2004)
Daimon - hledání ženiny vášnivé duše (2.) (08.03.2004)
Daimon - hledání ženiny vášnivé duše (1.) (03.03.2004)
Rituál sebepřijetí (27.02.2004)
Meditace Ty jsi Bohyně (18.02.2004)
Rituální chuťovky (02.02.2004)
Meditace: Jak vidět, slyšet a cítit Zdroj (17.12.2003)
Rituál jako stavební jednotka nové kultury (15.12.2003)
Šamanka, kněžka, čarodějnice: Země je mým tělem (05.12.2003)
Vyrobte si kopřivovou panenku (03.12.2003)
Sebezasvěcení kněžky Bast (01.12.2003)
Cornwall - země Bohyně (28.11.2003)
Strach mít sílu (27.11.2003)
Kdo nebo co je Bohyně? (25.11.2003)
Cesta Luny (25.11.2003)
Svatí synové (23.11.2003)
Ta s oběma prsy (21.11.2003)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!