Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 06. 07. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Jaroslav Hašek:
Národ český dodnes ještě pro tanec se získá,
bohužel však vždycky tančí, jak mu jiný píská.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2494x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2465x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2457x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2356x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Úcta k sobě samé


Lucie Kunešová (www.vedomezenstvi.cz) - Sebepoznání - 09. 06. 2010 (6647 přečtení)

Úcta i nedůvěra k sobě samé nás ovlivňuje více, než si myslíme – ovlivňuje naši práci, vztahy, přátelství i radost ze života. Pokud se však rozhodneme vážit si samy sebe, můžeme se navrátit ke svým přirozeným instinktům, lásce, ženství...


Potlačování instiktů a ženství – tak zní problematika dnešních žen. Nikdo nás nenaučil naslouchat našemu tělu jako pokladnici moudrosti. Nikdo nám neřekl, že jedině my samy známe odpovědi na všechny otázky, tudíž nemáme důvod si důvěřovat a vážit si sebe sama. „Neúcta nás však může stát víc než radost ze života,“ vysvětluje terapeutka zabývající se vědomým ženstvím Dominika Špačková. V praxi může mít i tyto následky:

 
Rozpadající se vztahy

Nespokojený rodinný život, kdy se žena obětuje pro dobro rodiny

Nedokončené projekty, protože si žena myslí, že její výtvor za nic nestojí

Hodina vnitřního trýznění se

Hluboká vnitřní nespokojenost, která způsobuje, že se neradujeme z maličkostí

 

A zatímco jsou muži vychováváni, aby na sebe byli hrdí, my ženy se za sebe spíše stydíme a podceňujeme své nápady.

A když si za sebou nestojíme, nemůžeme světu ukázat svou pravou tvář, svou podstatu ani to, co v nás skutečně vězí.

 

Podobnou nedůvěru chováme i ke svému tělu. Oproti mužům jsou naše těla údajně křehčí, slabší a více obalené tukem. Na to bychom měly být hrdé? Jistě, ženské tělo je přesně takové, aby dokázalo zplodit a donosit nový život. A je natolik silné, aby dokázalo porodit.

 

Další faktor toho, že se neumíme ocenit je například přístup k menstruaci. Ta je dnes brána jen jako nedůležitý přebytek, který se však už dá za pomoci hormonální antikoncepce zcela potlačit téměř až do vymizení. Pokud však sdílíme názor, že „měsíčky“ jsou něco zbytečného, špinavého a otravného, pak jsme na míle vzdálené od své krásné, ženské podstaty. Těžko tak můžeme mít k sobě úctu!

 

Těžko pak můžeme najít vlastní potenciál, těžko si pak můžeme plnit sny, důvěřovat své intuici a potřebám. „Ale postoje se dají změnit kdykoli a my tak můžeme zažít novou realitu a dimenzi lásky,“ říká na svých seminářích Dominika Špačková. „Když máme k sobě úctu, můžeme se rozejít s partnerem, který jen toleruje naši kariéru, neboť nyní víme, že si zasloužíme někoho lepšího – toho, kdo nás bude podporovat v naší kariéře,“ dodává Dominika.

 

S úctou tak přistupujeme k tělu, milujeme každou oblinu, tvar i nesouměrnost. Úcta k sobě samé znamená žít šťastný život s vědomím, že si zasloužíme to nejlepší. Je pak zcela přirozené, že opouštíme věci, které již nefungují, které nás ničí a nepomáhají.

 

Už se nemusíme obětovat druhým, s vědomím sebe sama druhým pomáháme naplnit jejich cestu a sny. Taková žena je ispirací, taková partnerka je pro každého muže životní výhrou.

„Žena, která si váží sebe sama dá svým dětem více, než ta, co se jim obětuje,“ zdůrazňuje Dominika Špačková.

 

Nutné je se jasně a pevně rozhodnout! Rozhodnout se pro to neubližovat si, neničit si vztahy, netýrat své tělo, neobětovat se pro druhé a naopak se rozhodnout pro opečovávání se a láskyplné jednání.

 

„Důležité je toto rozhodnutí každý den obnovovat. Každý den ráno před zrcadlem třeba maličkou větou - vážím si sebe samé, protože jsem žena. Každý den se pak znovu a znovu rozhodovat, zda-li se k sobě budete chovat s největší péčí, něhou a láskou jakou v sobě máte!“zakončuje své povídání a poselství ženám Dominika Špačková.

 

Umíte si představit život, kde budete dělat vše pro své dobro, šířit lásku, štěstí a ispiraci i to, že se vám to vše vrátí v podobě nezapomenutelných momentů, krásných vztahů a radosti?

 

Článek zpracován na základě přednášky Dominiky Špačkové

 
Chcete-li se dovědět více nebo se přímo zúčastnit:

Vědomé ženství se snaží ženám ukazovat krásu ženství a objevovat ženské hodnoty na každém z nabízených seminářů a akcí:

Sektání v ženském kruhu věnované ženství, rituálům a snění a komunikaci s dělohou: Kruh žen.
Komunikace s tělem, jednotlivými orgány a sebeléčení: Moudrost ženského těla.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
24. 06. 2020:

Ekonomka Ilona Švihlíková: "Debata o euru se vede u nás velice povrchně. Jako kdyby jediným výsledkem eura bylo, že nemusíte do směnárny. Nebo nastupuje ‚ideologická úderka‘, kdo je proti euru, je čínský nebo ruský agent. Zcela se přitom ignoruje, jaké makroekonomické nerovnováhy euro vytváří – v EU dneska vlastně máme dvojí periférii, jižní a východní. Nehovoří se o tom, že euro zesiluje rozdíly mezi zeměmi, místo souladu přispívá k nárůstu šovinismu...
Část společnosti obsedantně nenávidí Rusko (a Čínu) a mají to jako svůj, často jediný, politický program. Tato mccarthyovská politika plní mnoho účelů – umožňuje vám útočit na každého, kdo má jiný názor, a pokusit se ho tímto způsobem umlčet, odstranit z politické konkurence...
Stupňování nelze vyloučit, protože je to karta, se kterou rády hrají veřejnoprávní média, takže se daným politikům pak zaručuje dostatečná mediální pozornost. Kromě nenávisti, kterou někteří prostě potřebují k životu, je potřeba vnímat i ekonomické zájmy. Jedním z hlavních cílů je bezesporu vyloučit ruské (a čínské) firmy ze zakázek, Dukovany počínaje, a uvolnit prostor pro jiné zahraniční ekonomické zájmy.
"

Celý článek...


21. 06. 2020:

Akce D.O.S.T.: Dost bylo Bruselu! Před 11 lety stála Akce D.O.S.T. v čele veřejných protestů proti ratifikaci Lisabonské smlouvy. Varovali jsme před společenskými důsledky eroze naší státní svrchovanosti a zesíleného útoku na naše tradice a občanské svobody. Nemýlili jsme se.
Dnes se nacházíme na dalším důležitém rozcestí.
Blížící se hospodářská krize, zesílená bezprecedentním „vypnutím“ globální ekonomiky na jaře letošního roku, má sloužit jako záminka k další centralizaci moci na úrovni EU. „Fond obnovy“ a projekt „EU nové generace“ zavádějí společné dluhy a unijní daně. Evropská unie se v případě uskutečnění této vize stane plnokrevným státem a její členské státy pouhými regionálními útvary. Význam voleb do národních parlamentů klesne na úroveň voleb do krajských zastupitelstev a politická svrchovanost České republiky se stane minulostí.
Je alarmující, že se o takto závažné věci nevede důkladná veřejná diskuse. Proto mnoho občanů naší republiky ani neví, co všechno je ve hře. Vyzýváme vládu České republiky a jejího premiéra, aby využili svého práva veta a projekt „EU nové generace“ důrazně odmítli.
V Praze dne 17. června 2020

Celá výzva...


21. 06. 2020:

Petr Žantovský: " Ve čtvrtek jsem se v iDnes dočetl, že tahle dvě veřejnoprávní média (Česká televize a Český rozhlas) společně iniciovala průzkum veřejného mínění, který se měl týkat existence a výše koncesionářských poplatků. A vítězně na nás z titulku křičí, že ‚Češi jsou pro zachování ´koncesionářský´ poplatků, výše je přiměřená‘. Už v titulku je chyba, chybí tam písmeno ch, nu ale dobrá, to se stane při rychlé práci. Nechme však titulek a pojďme na obsah...
Nešlo jen o zvýšení samotné, tedy generálním ředitelem
(ČT) opakovaně vyžadovanou nějakou další valorizaci. „Ale šlo i o rozšíření poplatků na jiné nosiče televizního kanálu, včetně telefonů, tabletů, počítačů a tak dále. Za všechno, čím můžete sledovat Českou televizi, byste měli platit. To by bylo opravdu úžasné. Vznikla by tu Česká televizní republika, velmi by to připomínalo středověkou daň z hlavy... "

Celý článek...


14. 06. 2020:

Zastupitel MČ Praha 8 Martin Cibulka: "V principu podobné věci (jako v USA) , byť s menší intenzitou, se v posledních letech dějí napříč naším bohatým a kulturním světem! Moje babička by řekla, že blbnou z nadbytku. Stačí se podívat do historie, a uvidíme, že podobné chování přichází cyklicky ve vlnách. Salonní levičáci ponoukají lůzu a vedou svůj spravedlivý boj za lepší svět. Kulisy se v čase mění, ale princip zůstává stejný. A vlastně i výsledek...
Následuje ztráta svobod, chudnutí, neúcta k soukromému majetku, neúcta k tomu, co nás předcházelo. Nedělejme si iluze, že podhoubí, které stojí za nepořádky v USA, tady nemáme! Těch dobrodějů je i tady dost, rozdíl je v tom, že jim u nás chybí odvaha. Zatím! Bohužel chybí i odvaha politiků se podobným tendencím dopředu postavit...
Přicházejí budovatelé nového světa a systém, který se evolučně vyvíjel stovky let, rozkopou, protože to udělají lépe a svět bude růžový. Nebude, pouze přibude stínů mezi hořícími požáry...
"

Celý článek...


11. 06. 2020:

Mnislav Zelený-Atapana: "Naivně jsme si mysleli, že Západ sem přichází proto, aby nás osvobodil a aby nám pomáhal. Ale od začátku mi to bylo podezřelé, protože obchodník nikam nepřichází, aby pomohl. Obchodník chce vždy vydělat, za každou cenu, i kdyby to mělo být až za pár let. Naše náruč byla otevřená až příliš. To, že jsme ztratili soběstačnost ve všem, je tragické. A zvláště ve strategických záležitostech, jako je voda, jídlo, léky a podobně...
V devětaosmdesátém jsem se smál, když se u nás říkalo, jaké máme špatné výrobky, potraviny, salámy jak jsou hnusné... Ale jak se otevřely hranice, tak Rakušáci jezdili na jižní Moravu a skupovali je v obrovském množství...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!