Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 29. 02. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
Karel Schwarzemberg:
Tragedií této země je skutečnost, že nemůžete věřit ani těm, které jste osobně podplatil

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2621x)
Mayský sněm
(12. 03. 2017, 2379x)
Mayská poselství
(12. 03. 2017, 2316x)
Probuďte svou vnitřní sílu
(22. 05. 2017, 2271x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Úcta k sobě samé


Lucie Kunešová (www.vedomezenstvi.cz) - Sebepoznání - 09. 06. 2010 (6401 přečtení)

Úcta i nedůvěra k sobě samé nás ovlivňuje více, než si myslíme ? ovlivňuje naši práci, vztahy, přátelství i radost ze života. Pokud se však rozhodneme vážit si samy sebe, můžeme se navrátit ke svým přirozeným instinktům, lásce, ženství...


Potlačování instiktů a ženství ? tak zní problematika dnešních žen. Nikdo nás nenaučil naslouchat našemu tělu jako pokladnici moudrosti. Nikdo nám neřekl, že jedině my samy známe odpovědi na všechny otázky, tudíž nemáme důvod si důvěřovat a vážit si sebe sama. ?Neúcta nás však může stát víc než radost ze života,? vysvětluje terapeutka zabývající se vědomým ženstvím Dominika Špačková. V praxi může mít i tyto následky:

 
Rozpadající se vztahy

Nespokojený rodinný život, kdy se žena obětuje pro dobro rodiny

Nedokončené projekty, protože si žena myslí, že její výtvor za nic nestojí

Hodina vnitřního trýznění se

Hluboká vnitřní nespokojenost, která způsobuje, že se neradujeme z maličkostí

 

A zatímco jsou muži vychováváni, aby na sebe byli hrdí, my ženy se za sebe spíše stydíme a podceňujeme své nápady.

A když si za sebou nestojíme, nemůžeme světu ukázat svou pravou tvář, svou podstatu ani to, co v nás skutečně vězí.

 

Podobnou nedůvěru chováme i ke svému tělu. Oproti mužům jsou naše těla údajně křehčí, slabší a více obalené tukem. Na to bychom měly být hrdé? Jistě, ženské tělo je přesně takové, aby dokázalo zplodit a donosit nový život. A je natolik silné, aby dokázalo porodit.

 

Další faktor toho, že se neumíme ocenit je například přístup k menstruaci. Ta je dnes brána jen jako nedůležitý přebytek, který se však už dá za pomoci hormonální antikoncepce zcela potlačit téměř až do vymizení. Pokud však sdílíme názor, že ?měsíčky? jsou něco zbytečného, špinavého a otravného, pak jsme na míle vzdálené od své krásné, ženské podstaty. Těžko tak můžeme mít k sobě úctu!

 

Těžko pak můžeme najít vlastní potenciál, těžko si pak můžeme plnit sny, důvěřovat své intuici a potřebám. ?Ale postoje se dají změnit kdykoli a my tak můžeme zažít novou realitu a dimenzi lásky,? říká na svých seminářích Dominika Špačková. ?Když máme k sobě úctu, můžeme se rozejít s partnerem, který jen toleruje naši kariéru, neboť nyní víme, že si zasloužíme někoho lepšího ? toho, kdo nás bude podporovat v naší kariéře,? dodává Dominika.

 

S úctou tak přistupujeme k tělu, milujeme každou oblinu, tvar i nesouměrnost. Úcta k sobě samé znamená žít šťastný život s vědomím, že si zasloužíme to nejlepší. Je pak zcela přirozené, že opouštíme věci, které již nefungují, které nás ničí a nepomáhají.

 

Už se nemusíme obětovat druhým, s vědomím sebe sama druhým pomáháme naplnit jejich cestu a sny. Taková žena je ispirací, taková partnerka je pro každého muže životní výhrou.

?Žena, která si váží sebe sama dá svým dětem více, než ta, co se jim obětuje,? zdůrazňuje Dominika Špačková.

 

Nutné je se jasně a pevně rozhodnout! Rozhodnout se pro to neubližovat si, neničit si vztahy, netýrat své tělo, neobětovat se pro druhé a naopak se rozhodnout pro opečovávání se a láskyplné jednání.

 

?Důležité je toto rozhodnutí každý den obnovovat. Každý den ráno před zrcadlem třeba maličkou větou - vážím si sebe samé, protože jsem žena. Každý den se pak znovu a znovu rozhodovat, zda-li se k sobě budete chovat s největší péčí, něhou a láskou jakou v sobě máte!?zakončuje své povídání a poselství ženám Dominika Špačková.

 

Umíte si představit život, kde budete dělat vše pro své dobro, šířit lásku, štěstí a ispiraci i to, že se vám to vše vrátí v podobě nezapomenutelných momentů, krásných vztahů a radosti?

 

Článek zpracován na základě přednášky Dominiky Špačkové

 
Chcete-li se dovědět více nebo se přímo zúčastnit:

Vědomé ženství se snaží ženám ukazovat krásu ženství a objevovat ženské hodnoty na každém z nabízených seminářů a akcí:

Sektání v ženském kruhu věnované ženství, rituálům a snění a komunikaci s dělohou: Kruh žen.
Komunikace s tělem, jednotlivými orgány a sebeléčení: Moudrost ženského těla.

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!