Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 18. 08. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Machiavelli:
Cizí vojsko je nejhloupější obranné opatření, jaké svět zná.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Země se posouvá, čas se mění
(21. 08. 2016, 3419x)
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3047x)
Povzbuzení
(08. 09. 2016, 2963x)
Být vítězi
(17. 09. 2016, 2697x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2505x)

kulatý roh  Poslední komentářekulatý roh
.:
"odpověd momentálně nedokážu sesmolit, ale na youtube..."
(Léčení vnitřního dítěte)
půl na půl:
"ano, článek je užitečný, informuje o tom, jak funguj..."
(Manuál pro extroverta: Pravidla komunikace s introvertem )
bez titulku:
"Super!!! Přesně tak to je. Míla"
(Nebojte se Božích Zákonů)
Jedná se totiž o to, že ...:
"... pokud byste si nechali příjmení svého expartnera..."
(Zamyšlení pro dnešní den)
bez titulku:
"Dobrý den, podařilo se mi nedávno spojit se svým vni..."
(Léčení vnitřního dítěte)
Dotaz:
"Dobrý den, mám dotaz. Shamkhalaprashalanu jsem poprv..."
(Šankhaprakšálana)
výroba nemocných:
"Nemocní se vyrábí i jinak. Například diagnoza cukrov..."
(Jak nám vyrábějí nemoci, abychom se stali jejich zákazníky)
Životopis Míly a Eduarda Tomášových:
"Dobrý deň, pán Miloš. Som veľmi rada, že som našla ..."
(Životopis Míly a Eduarda Tomášových)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Tajemno

* Už žádné švindly - zvláštní zpráva pro vás (4.)


Od čtenáře - Tajemno - 05. 06. 2008 (5637 přečtení)

Článek George Greena "No more hoaxes" (dokončení)
přeložil Bohouš Lipka


Kapitola VII

"Cesta kolem světa za osmdesát dní" byla úžasná zábavná satira o soupeření mezi dobrem a zlem. Nepřáli bychom si, aby mohl být stejný scénář v naší vlastní realitě stejně bezstarostný a zábavný, i se všemi těmi pády na zadek a s vlasy ježícími se hrůzou z potenciálně nebezpečných scén? Můžete být ujištěni, že diváci téhle hry nad jevištěm planety Země se podobným scénám nesmějí, když procházejí skrz vaši vnější realitu. Místo toho je sledují skrz nezaujatou moudrost, která ví, že ukončení bude pozitivní, ale se zvědavostí, kolik vědomých myslí se pohne se vzestupuným transformačním procesem, a kolik jich zůstane v bodě, kde jsou vedeni jinými, skrz proces jiných příležitostí. Bude to pro ně velká úleva, až budou tyto pozemské záležitosti s tímto zvláštním středobodem zájmu, dokončeny. Jen se stalo významnou otázkou, jak se to všechno nakonec seběhne, protože jste si opravdu vytvořili vlastní grandiózní a velkolepé jevištní představení. Dějová linie je zcela jedinečná, něco jako Nebezpečné zážitky Pavlíny z Galaxie ("The Perils of Pauline of the Galaxy"). Je nutno poznamenat, že podmínky ve vesmíru a galaxii jsou ustanoveny s velkou dávkou volnosti, a tak shledáte matoucími vaše pokusy o to, najít v tom všem nějaké smysluplné souvztažnosti s třídimenzionálním světem. Opravdu to není docela možné, ale pokusíme se o to. Galaxie se v hmotné realitě jeví jako rotující kolem centra. Vesmír se projevuje skrze zacílený záměr kondenzace energie, která se podle vašich poznatků nachází v pozadí, a podporuje tuto manifestovanou realitu. Jsou zde vesmírné zákony, který umožňují stvoření a udržování této galaxie. Protože jste součástí této galaxie (kterou jste pojmenovali Mléčná dráha), pak abyste v ní zažívali pocit harmonie, musíte žít v souladu s těmito zákony. V případě, že budete jako děti, hrající nezbedné hry, budou pro vás tyto zákony skryty, a bude pro vás nutné odhalit je skrze systém pokus-omyl. Právě teď se pohybujete daleko v chybovém poli. Je tento systém pokus-omyl tím, který byl pro vás určen jako proces výuky? Ani náhodou! Byly vám zavázány oči, a byli jste svedeni k představě, že nemáte žádné právo se toho zbavit. Omezit něčí ůhel pohledu, to je hra iluzionistů, ve které jste nuceni se dívat jen tam, kde pro vás kouzelník předvádí nějaké triky, zatímco pohyby, pomocí kterých vytváří své iluze, vám budou skryty. Vaše pozornost je soustředěna na to, co si myslíte, že je jediná akce.

Naštěstí, ne všichni v publiku jsou zaslepeni. Sledují vás a zajímá je, proč nevidíte techniku, kterou kouzelník užívá. Faktem je, že se zajímají, proč jste nyní ve stavu, kde vnímáte jen jím nasvícené akce, a dokonce nevidíte ani samotného kouzelníka. Jste jeho iluzemi natolik zhypnotizováni, že kouzelník už ani své pomocné pohyby neskrývá. Odehrávají se všude kolem něho na jevišti, a přesto je nikdo z vás nevidí. Jak je to možné? Hypnotizací vědomé mysli!

Naštěstí je tu další část mysli, která leží za touto vědomou myslí. Vaši psychologové ji nazývají vaše podvědomí. Vykreslili ho jako usurpátora vašeho životního vnímání, protože je plné tmy, a hrozných zkušeností, spáchaných na vás v dobrém úmyslu necitlivými rodiči. Následkem toho se svého podvědomí bojíte, a blokujete jeho účast na vaší Životní zkušenosti. Proč je slovo Životní s velkým písmenem? Protože to je účel vaší zkušenosti na této planetě! Jste naživu, tedy vědomi si zažívání této energie Života, pohybující se skrz vás, a přehrávané na obrazovce vašeho vnímajícího myslícího ega. Ach, to ego, ten ďábel vaší existence, protože tak jste byli naučeni ho vidět. Kdokoliv jedná ctižádostivě, je označen jak egotista. Jeho ego ho drží pod krkem a způsobuje, že se nechová podle předepsaných sociálních norem. Je ovládán jeho zlým podvědomím, projevujícím se skrz jeho ego, takže musí být "vzat u huby" a to strašné ego musíme podle potřeb pokořit. Úspěšný obchodník má úspěch proto, že jeho nafouklé ego vyvolá u jiných nákupní šílenství, a tak uloupí úspěch z rukou poslušných úředníčků, atd., atd. Je třeba dál vykreslovat tento obraz myšlenkových fíglů?

Jaký je tedy pravdivý obraz? Jestliže nebude žádné ego, nebude ani žádné vědomí hmatatelné zkušenosti! Ego je váš záznamník. Je to pozorovatel vašich myšlenek, přání, potřeb a tužeb. Zpracovává tyto myšlenky do jakéhosi strojově upraveného formátu, a umožňuje jim manifestovat se do okolností a situací, které tvoří vaši zkušenost. Doslova filtruje vaše myšlenky, pocity a přání a způsobuje jejich manifestaci do vnímatelné zkušenosti. Ego je proces, ne entita. Je to proces, nad kterým máte kompletní kontrolu, pokud můžete posílit myšlenky, city a přání, a aktivně je nasměrovat k vámi požadované zkušenosti. Tyto myšlenky musí být poměrně názorné. Například, jestliže se jednoduše soustředíte na změnu, pak očekávejte ve vašem životě chaos, protože to bude změna, kterou jste vytvořili, a to až do té doby, dokud se nerozhodnete upřesnit svou představu toho, co chcete zakoušet. Tento proces je součástí Vesmírného zákona zvaného Přitažlivost. Jakmile je vytvořena myšlenka s pozitivní představou, že je to možné, pak ego udržuje tento obraz a kompletuje celý proces skrze pozitivně/negativně polarizovanou energii.

Skrz působení zákona přitažlivosti a tvárnou povahu myšlenkového potenciálu, myšlenka skutečně vstoupí do vaší zkušenosti. Nakolik je okamžité zhmotnění myšlenek na této planetě právě teď velmi obtížné, ego včlení do procesu podpůrnou představu času. Jestliže ale nejste schopni soustředit se na vaši touhu po jisté zkušenosti, pak často sami popřete vámi požadovanou zkušenost. Ve vaší Bibli je poznámka týkající se "chybné modlitby". Protože ten, na kterého se odvoláváte jako na Boha, oplývá tvůrčí přirozeností, pak kdykoli zaměříte jistým způsobem vaše touhy po zkušenosti, pak jste ve stavu "permanentní modlitby", protože jste v tu chvíli v onom tvořivém, expanzivním vyjádření, které pochází zvnitřku Zdroje vaší existence. Ale, co když žádáte o něco, co by mohlo způsobit problémy někomu jinému? Zákon pracuje i tak! Ale, je zde určitý efekt, vyplývající z toho, co jste způsobili. Jak je uvedeno výše, používá se zde univerzální zákon přitažlivosti, a v jeho procesu je zahrnuto i to, že jistá energie přitahuje ještě více té samé energie. Jestliže někomu způsobíte problém účelovým zneužitím tohoto zákona, pak to, co stvoříte pro někoho jiného, poté také sami zažijete. Je to jako dvě strany jedné mince. Jedna představuje toho druhého, a ta druhá vás. Jestliže chcete opravdu porozumět tomuto zákonu, pak jestliže se odvážíte podívat se na události, které se vám již staly, uvidíte, že to bylo mnohokrát o tomto případu. Pokud jste si přáli požehnání pro někoho jiného, zakoušeli jste to samé; možná ne úplně stejným způsobem, ale něco podobného přišlo nějakou cestou do vašeho Života. Včetně problémů. Věříme, že i v Bibli je odkaz, který vás nabádá, abyste "drželi stráž nad svými ústy, neboť žádné slovo (včetně myšlenek) které stvoříte, se k vám nevrátí s prázdnou."

Pro využití tohoto zákona musíte udržet objekt své touhy neustále ve vašem vědomí. Jestliže pochybíte v touze přát si vytvořit problém v životě někoho jiného, máte ještě čas v nejrannější stádiu procesu, vše znovu zvážit a stáhnout ohnisko tohoto svého záměru. Pak se to u nich nemusí žádnou událostí projevit. Emoce, silné city, to vše může zvětšit potenciál manifestace a zrychlit celý proces, ať už je to pro vaše vlastní "dobro", nebo pro dobro jiného. Opak je také pravdou. Je čas pro zábavnou vsuvku v této poučné části hry, a pro rozptýlení vaší pozornosti od účelu existence uvnitř současné zkušenosti na planetě Zemi, která se chýlí k závěru. Nyní se musíte rozhodnout, zda si vzít zpátky vaši sílu, odstranit oslepení vaší vlastní vůle, anebo čekat, až to někdo odstraní za vás. Pokud budete vyčkávat, obraz bude stále více šokující, protože budete totálně nepřipraveni pro scénu, která je pro vás naplánována. Už vám zbývá málo času, abyste udělali vaše rozhodnutí. Pompézní svět, uvnitř kterého bydlíte, je iluze. Za jeho fasádou je další, který hraje hru moci, a který vyžaduje vaši úplnou spolupráci a ochotné odevzdání vaší tvořivé síly, rozdrcením jakéhokoliv vašeho smyslu pro vlatnictví jakékoliv osobní síly. Příklad: "Ale, co může jeden člověk dělat?" To zní povědomě. Odpověď: "Víc, než si můžete vůbec představit, ale nejdřív si musíte uvědomit, že máte sílu!"

 

Kapitola VIII

Když vás obklopují zhoršující se podmínky, jak mohu říkat, že to je skvělý den? Vskutku, je, protože tyto podmínky se blíží ke konci. Tyto konce mohou obsahovat mnohá překvapení. Váš Armageddon přijde, ale nebude to v podobě, ve které vám bylo řečeno, abyste jej očekávali. Síly světla a temnoty na sebe nebudou narážet formou války, nicméně situace bude mít momenty, které by se daly nazvat konfrontací, ale nebude to v třídimenzionální bitvě vojenských sil. Toto by vás mělo uklidnit, protože síly těch 3D zbraní by mohly zničit planetu. Jestliže je Stvořitel vskutku ohniskem lásky, pak by tyto metody zničení neměly být možné. To je možné pouze uvnitř zvráceného použití energie záporné polarity. Uvnitř obou ohnisek pozitivní/negativní energie leží centrální bod harmonie. Existovat uvnitř tohoto harmonického bodu je cílem všech manifestovaných energií. Nicméně, má to jednu nevýhodu v tom, že nehybný bod existence neumožňuje vůbec žádný pohyb, takže může být udržen jen na relativně krátké období. Následkem toho je zde stálý pohyb pryč z, a zpět do tohoto ideálu. Uvnitř celku galaxie, je mezi částicemi pohybujícími se dovnitř a ven z tohoto bodu rovnováha. Je to vidět i v pohybu planet a v tom, co znáte jako Mazaroth nebo Zodiak, jak se posouvají v kruhu kolem centrálního bodu v galaxii. Uvnitř těchto rotačních pohybů je mnoho menších cyklů, které nemůžete vidět. Když uvnitř jednoho z menších cyklů nastane pochybení, je to umožněno jen do jisté míry. Když by to dosáhlo bodu, kdy toto zkreslení začíná ovlivňovat i větší cykly, pak je zaměřena pozornost na korekci. Taková pozornost je nyní zaměřena i na planetu Zemi. Zničení by ve skutečnosti ovlivnilo i další cykly. Jedna planeta ve vaší sluneční soustavě už byla zničena. Rovnováha byla nakonec s velkými potížemi udržena, ale ztráta další planety by způsobily chaos, který by byl opravdu dalekosáhlý. Z toho důvodu je nyní velký díl pozornosti věnován právě vaší situaci.

Nebýt omezení faktoru svobodné vůle obyvatel, rovnováha mohla být získána dávno před tímo bodem. Toto zdůrazňuje význam podvedení obyvatel za účelem získání souhlasu pro zavedení zbraní hromadného ničení. V běhu jsou plány, vytvořit úplný chaos, který by mohl vést k planetárnímu zničení. Sázky jsou v této hře ovládání opravdu velmi vysoké. Plán ležící za tímto zničením je tak ambiciózní, že to leží mimo vaši představivost. Zahrnuje vytvoření vesmíru/galaxie se zápornou polaritou. Pro pachatele této situace nejste v této hře ani nicotný potěr. Je to konfrontace na úrovni Stvořitele tohoto vesmíru/galaxie. Máme možnost to vylepšit? Opravdu si přejeme, abychom vám mohli říci že ano, ale je to právě o uchvácení vaší schopnosti dělat svobodná rozhodnutí pokud jde o to, zda spolupracovat nebo ne; a toto je klíček k úspěchu jejich plánů. To vám umožní rozumět rozmanitým úrovním kontroly, které byly užívány, a také tomu, proč byla vaše totální kontrola (která je samozřejmě nemožná) používána jako manipulace s cíle vás podvést. Vskutku, nad lidmi na vaší planetě je mnoho úrovní kontroly. Ti, kteří si myslí, že kontrolují a plánují tento scénář, jsou právě tak pod kontrolou, jak to plánují pro vás. Jak je to vše postupně přehráváno, jsou v této situaci prvky, které budou více překvapivé, než vaše celá populace. Nicméně, možná že překvapení bude na vyšší úrovni, než jejich plán vůbec předpokládá. Co musí být připomínáno k většímu pochopení je, že všechno co existuje, a tím myslíme VŠECHNO, tak činí skrze potenciál, který podpírá celé manifestované Stvoření. Pokud budeme zpětně sledovat vrstvy energie, které kondenzují do projevených realit, stavební bloky budou ve vibrační kvalitě stále jemnější a jemnější, až dosáhnou k tomu, co kabala nazývá AIN SOPH, neboli čistý potenciál. Za účelem způsobit u celé galaxie změnu polarity, by bylo nezbytné vrátit se k tomuto bodu, jako k prvotní příčině, která by to mohla způsobit. Netřeba říkat, že je to extrémně zjednodušené vysvětlení, ale mělo by vám umožnit pochopení odvážnosti takové myšlenky a relativních šancí na její úspěch. Nicméně, pokus o její uskutečnění skrze obrácený postup existujícím Stvořením (sezdola nahoru), se záměrem dokončit tento cíl, vytváří možnost modelu výsledného chaosu s nikoliv malým rozsahem.

Pokud si nyní uvědomíme, že musí být získán váš vědomý souhlas, za účelem dokončení jejich plánů, mělo by vám být zřejmé, jaká je míra vaší zodpovědnosti v tom všem. Pokud se nevzbudíte a nezměníte cestu dolů, kterou se nyní pohybujete, budete muset čelit velké zodpovědnosti. S vaším svolením jste byli ukolébáni k existenci podobné zombii, ale bylo to vaše rozhodnutí skrz nedostatek osobní zodpovědnosti směrem k vám samotným a vašim následovníkům. Na konci každého pobytu v Životní zkušenosti stojíte a rekapitulujete vaše zkušenosti ve světle plného porozumění, a jste to vy, kdo posuzuje vaše vlastní aktivity. Nikdo jiný vás nesoudí. Pak si uvědomíte, co všechno bylo možno ve vašem životě zakoušet skrze prodloužení Lásky, která vás vytvořila, místo honby za rozptýlením, které vám nedalo žádné skutečné uspokojení.

Co nyní uděláte v tomto rozhodujícím bodě vašeho času? Mohou být ve znalosti tohoto obrazu, který jste dokonce stěží schopni rozpoznat, nějaké možnosti, co dělat? Nejprve musíte o tom, co jsme objasnili přemýšlet, a pak přijít a čelit tomu uvnitř vašeho vlastního vědomého myšlenkového procesu. Musíte připustit, že by to mohla být pravda. Pak musíte připustit vaši nevědomou spoluúčast na zacházení s vašimi lidskými spolubydlícími na této planetě. Musíte se probojovat vaší lítostí kvůli vaší nevědomosti, skrz proces odmítnutí, protože existence těchto situací byla pro vás bez obalu prezentována oním iluzionistou. Toto zneužití vašeho souhlasu bylo dílo skutečných spiklenců se snahou nastolit velmi rozsáhlou agendu. Už nemůžete dále prodlévat v destruktivním pocitu viny. Musíte se rozhodnout pro vstup do vaší osobní odpovědnosti, s cílem způsobit změnu jimi zamýšlené cesty. Očekává se od vás, že přestaneto být obětí a určitě se nestanete mučedníkem, protože v tom neleží řešení, jak odolávat tomuto útoku. Musíte se zaslíbit a souhlasit s tím, že se stanete součástí řešení. Pak, navzdory pokračujícímu tlaku lživých útoků na vaše vědomí, musíte začít rozeznávat, co je pravda. Musíte setrvat ve vašem rozhodnutí pohybovat se skrz to vše k novému a většímu porozumění. Když se toto stane vaší největší osobní pravdou, pak si najdete možnosti stát se součástí odlišného hnutí, co používá metody, které nebudou představovat fyzický odpor, ale budou užívat zcela nový přístup. Na fyzické úrovni není žádná jiná možnost pro odpor, která by nebyla ihned uhašena. Vaše ústava již není více efektivní ochranou a bude rozpuštěna. Ale to nevadí. Je to v přijetí osobní odpovědnosti, že když jeden přijme výzvu a nepodlehne strachu, jiní také předstoupí v podobném duchu a uvědomění. Pak toto rozšířené skupinové vědomí poskytne rozhodující bod, který přinese konec této situace. Rozhodnutí být součástí řešení z hloubi osobního vědomí je klíč, který otevře zámek, ukončí vězení lidstva a přinese opravdovou svobodu obyvatelům této planety. Mnozí jsou povoláni, ale jen nemnozí se rozhodnou odpovědět. Kde stojíte vy v tomto rozhodujícím bodě? Musíte se zeptat sami sebe a vy sami si musíte odpovědět!

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...


07. 08. 2019:

Středeční postřehy Terezy Spencerové:
• po 16 oficiálně oznámených "konečných vítězstvích" nad Daešem Pentagon přiznává očividné, totiž, že Islámský stát v Sýrii a Iráku žije a znovu prospívá...
• Bolton nově vysvětluje americké odstoupení od dohody o raketách krátkého a středního doletu… už neviní Rusko, ale ukazuje na Čínu, která účastníkem smlouvy nebyla...
• Google se netají tím, že svými algoritmy hodlá zabránit Trumpovu znovuzvolení v roce 2020, a tak mu Trump slibuje: "Budeme Google pečlivě sledovat"… kde je konec "ruskému vměšování"?...
• jakýkoli turecký vojenský vpád do Sýrie bude "nepřijatelný" a USA mu zabrání, hrozí šéf Pentagonu kvůli avízované turecké ofenzívě proti "americkým" syrským Kurdům… ale zní to jako by hájil zájmy samotné Sýrie… tedy kromě toho, že Turecko do Sýrie vpadlo už dávno a je tam pořád… ostatně stejně jako USA… dva ilegální okupanti se hádají, kdo kam smí a kdo ne...
• přinejmenším ukrajinský zákon o lékařské záchranné službě byl převzat z USA, a to i "s chlupama", a tak umožňuje volat sanitku "z jakéhokoli místa Spojených států"...

Celý článek...


07. 08. 2019:

Zakladatel ODS a hudebník Petr Štěpánek: "Když policie mlátí lidi v Moskvě nebo v Hongkongu, naše média se mohou přetrhnout. Když policie mlátí lidi v Barceloně nebo v Paříži, není třeba to ukazovat...
Když policie mlátí lidi v Moskvě, ministr zahraničí Petříček spěchá psát protestní nótu. Když policie mlátí lidi v Paříži, ministr zahraničí Petříček ani nemukne. Už tomu rozumíte?
Vítejte v Zemi dvojího metru!
"

Celý článek...


24. 07. 2019:

Ivan Hoffman: "Osobní zkušenost je nepřenosná, a ti, kteří pamatují časy, kdy si u nás lidé byli vcelku rovni, byť v nedostatku, jsou nekompatibilní s generacemi, které už za samozřejmost považují hlubokou sociální nerovnost a nespravedlnost a mají za přirozené, že je člověk člověku vlkem. Kdo pamatuje časy, kdy „bez práce nebyly koláče“, těžko akceptuje generace, které pracujícím člověkem pohrdají. Budoucnost samozřejmě patří mladým, ale nějaký čas ještě, zahleděni do mobilů, budou zakopávat o nás, co jsme tu zbyli jako svědci zaniklého světa...
Odkaz 17. listopadu je dávno „zavražděn“ jeho protagonisty, takže by zmínění pánové
(Zeman a Babiš) museli zamordovat mrtvolu. Přiznávám, že mi to nekonečné okopávání premiérových a prezidentových kotníků už připadá trapné...
To, co se označuje termínem liberální demokracie, není nic jiného, než starý známý kapitalizmus, který dnes má globální ambice. Liberální demokracie je prorežimní ideologie, podporovaná mediálním mainstreamem a jak je tomu za všech režimů, i ten liberálně demokratický je o sobě pevně přesvědčen, že je něco lepšího, respektive to nejlepší, k čemu společnost mohla dorůst...
Z jedné strany jsme svědky toho, jak se bagatelizují tradice a boří přirozený řád, z druhé strany dostávají zelenou nejrůznější deviace a devianti. Považuji liberální demokracii za politický nešvar, kterému je nejvyšší čas se vzepřít obranou přirozeného světa..
"

Celý článek...


22. 07. 2019:

Vidlák: "Před několika dny jsem si přečetl u Terezy Spencerové, že americké děti se nejvíc chtějí stát youtubery a čínské děti se nejvíc chtějí stát astronauty. Tedy tchaikonauty. Petr Kubáč uváděl v jednom ze svých článků krásný příklad proč dnes tolik lidí studuje sociologii, ale skoro nikdo se nechce stát instalatérem. Inu, pokud vám jako instalatérovi potečou trubky, tak všichni vědí, že jste blbec. Když jako sociolog budete celý život kecat kraviny, nikdo to nepozná...
Inu, všichni chtějí být youtubery, sociology, manažery a to proto, aby se nepoznalo, že nic neumějí a k ničemu vlastně nejsou...
"

Celý článek...


20. 07. 2019:

Sobotní postřehy Terezy Spencerové:
• nejvíc amerických a britských dětí se chce stát youtubery, zatímco nejvíc čínských dětí astronauty… fascinující…
• Huawei už nehledá náhradu za operační systém Android od Googlu… vlastní operační systém Hongmeng ponechá pro použití mimo smartfouny… znamená to, že Trumpova administrativa Googlu povolila s tím „supernebezpečným“ Huawei dál spolupracovat?...
• Rusko vede tajné rozhovory s Nizozemskem v souvislosti s vyšetřováním tragédie malajsijského boeingu z roku 2014 nad Donbasem… o čem? nikdo neví, je to tajné…
• jen co USA kvůli nákupu ruských protiraketových systémů S400 vyřadily Turecko z programu stíhaček F35, přišlo Rusko s nabídkou stíhaček Su35…

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!