Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 29. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
G. B. Stern:
Jak optimisté, tak pesimisté jsou přínosem pro společnost. Optimisté vynalezli letadlo, pesimisté padák.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2879x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2817x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2805x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2479x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2434x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2396x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Věštění pomocí řebříčkových stonků


Ukázka z knihy - Sebepoznání - 19. 10. 2006 (3906 přečtení)

Přinášíme vám popis tradiční metody orákula I-tingu s použitím stonků řebříčku. Tato starobylá technika je dosti složitá a text je poněkud těžkopádný...
Takže pokud by někdo měl k dispozici srozumitelnější návod, rádi jej zveřejníme.

K věštbě je používáno celkem 50 stonků řebříčku. Jeden stonek se zastrčí stranou a více nepřichází v úvahu. Zbytek 49 se rozdělí na dvě hromádky, načež se z pravé hromádky vezme  jeden stonek a zastrčí se mezi prsteník a malíček levé ruky. Pak  vezmeme levou hromádku stonků do levé ruky a pravou bereme  po čtyřech kusech stonky, které odkládáme stranou. Nyní ti zbý­vají čtyři nebo méně, a tyto stonky zasuneme mezi prsteník  a prostřední prst levé ruky.

Také z pravé hromádky stonků bereme po čtyřech a odklá­dáme stranou. Zbytek si zastrčíme mezi ukazováček a prostřední  prst levé ruky. Celkový počet stonků, který máme mezí prsty levé  ruky, je buďto devět nebo jen pět. (Různé možnosti jsou: 4 a 4  a 1, nebo 1 a 3 a 1, nebo 1 a 2 a 2, dokonce 1 a 1 a 3, z čehož  vysvítá, že číslo pět je snáze dosažitelné než číslo devět.)

Při prvním počítání 49 stonků zůstává první stonek zasu­nutý mezi malíčkem a prsteníkem jako přebytečný a není s ním  počítáno. Počítáme: 9 rovná se 8 a také 5 rovná se čtyřem. Číslo čtyři značí plnou jednotu, která odpovídá číslu 3. Číslo 8 znamená dvojitou jednotu a je počítáno jako číslo 2, jemuž odpovídá.  Zůstane-li při prvním počítání 9 stonků jako zbytek, tu počítáme s dvojkou (2), zůstane-li 5 stonků jako zbytek, počítáme s trojkou  (3). Tyto nyní odložíme stranou.

Nyní opět dáme všechny stonky dohromady a začneme  znovu. Z pravé hromádky vytáhneme stonek a zastrčíme mezi malíček a prsteník levé ruky, načež odkládáme po čtyřech, až na zbytek jako předešle. Tentokráte dostaneme zbytek buďto osm  nebo čtyři, jak zde vidíme:

1 a 4 a 3  =8
1 a 3 a 4  =8
nebo
1 a 1 a 2  =4
1 a 2 a 1  =4  

Vidíme, že je tu buďto osmička anebo čtyřka. Osmičku počítáme  pak za dvojku (2), kdežto čtyřku počítáme za trojku (3).

Také s ostatními hromádkami stonků zacházíme jako pře­dešle, nyní již potřetí, a obdržíme počet zbytků, buďto osmičku  nebo čtyřku. Z každého takového vyplývajícího konečného čísla  se nakreslí jedna linie. Když konečný počet je pětka (totiž čtyřka,  jejíž hodnota je 3), nebo čtyřka (hodnota je opět trojka 3),  a potřetí čtyřka (3), tu máme již číslo devět a nakreslíme pohyb­livou linii - - - JANG. Takový má ještě svůj význam při čtení jed­notlivé linie na patřičném místě. Pak jej označíme ještě dodat­kem -o-. Máme-li počet 9 (8 - hodnota 2) a 8 (2), tu jsme docílili  počet 6, stará JIN. Nakreslíme prolomenou linii ženskou -   - opět  pohyblivou, jakou pak čteme na patřičném místě výkladu linie.  Tu pak označíme -   - x nebo - x -.

Když ale máme počet     

9 (2) a 8 (2) a 4 (2) = 7 
5 (3) a 8 (2) a 8 (2) = 7 
9 (2) a 8 (2) a 5 (3) = 7 

dostali jsme konečnou hodnotu (7), což je mladý JANG. Pak  nakreslíme pozitivní mužskou linii - - -, která je pevná a nemě­ní se.

Máme-li nyní počet

9 (2) a 4 (3) a 4 (3) = 8 
5 (3) a 4 (3) a 8 (2) = 8 
5 (3) a 8 (2) a 4 (3) = 8 

pak máme počet osm (8), tzv. mladou JIN. Dostali jsme pevnou  linii, která se nemění, a při čtení jednotlivých linií nepřichází  v úvahu ani sedmička ani nynější osmička. Nakreslíme ji - -. ­

Celý proces je nutno opakovat šestkrát a tak dostaneme  šest nakreslených linií našeho dvojznaku. Jsou-li veškeré linie pouze klidné (sedmičky a osmičky), pak si přečteme celou věštbu  kromě jednotlivých linií, které vesměs vynecháme.

Máme-li v našem dvojznaku jednu nebo snad více pohybli­vých linií (šestky nebo devítky), pak čteme ještě jednotlivé linie,  tam kde je třeba. Takové místo u linie jsme si označili ležatým  křížkem (x).

Při takových pohyblivých liniích se pak ještě učiní změna  linie (z mužské na ženskou a naopak), takže vznikne nový dvoj­znak, např.:

- - -  x               -   -
- - -                   - - -
- - -                   - - -
- - -                   - - -
- - -                   - - -
- - - x                -   -

Znak KIÉN měl na prvním a šestém místě pohyblivé linie  (x). Přečetli jsme věštbu a u jednotlivých linií čtu jenom ona  místa, na kterých je bud' 6 nebo devítka, čili pohyblivé linie.  Není-li tam těchto linií, nemohu pojmouti do celkové věštby  dodatkové věštby z jednotlivých linií.

Potom původní znak předělám tím způsobem, že pohyblivé  linie, to jsou linie doplněné oním x, změním na opačnou kvalitu,  to jest že z mužské udělám ženskou linii (viz příklad nahoře)  a naopak. Tím vytvořím nový znak. V hořejším příkladě jsem ze  znaku č. 1 udělal znak číslo 28. Zde si přečtu potom ještě dodat­kovou věštbu, bez jednotlivých linií.

IGING, nakladatelství Svatá Mahatma, Brno 1995 ISBN 80-901455-4-X


 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Nasbírej si řebříčkové stonky pro I-ťing (19.10.2006)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 3 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...


26. 10. 2020:

Zdeněk Troška: "...budou dělat haury do chvíle, než jim zemře (na covid pozn.red.) někdo blízký, někdo, koho měli rádi. Mám pocit, že snad nesledují televizi a nevidí záběry ze všech států světa, kde je to stejné, ne-li horší. Musím chránit sebe a své blízké, to je přece moje povinnost a nějaké frajerské pózy nejsou namístě. Stejně mi vadí to věčné fňukání, že nebudou mít na nájem, na jídlo, na toto a tamto, že jsou finančně úplně na dně – ale hned jak se v červenci rozvolnilo, na 105 tisíc Čechů vyrazilo do Chorvatska k moři. A na to peníze najednou měli?..."

Celý článek...


25. 10. 2020:

Exsenátor Jan Veleba: " V nadcházejícím týdnu jde v podstatě o všechno a pokud se nezklidní situace ve společnosti a na postu ministra zdravotnictví se rychle neobjeví kvalitní osobnost, pak opoziční demoblok a mediotelevizní žumpa ČT využijí všech prostředků k likvidaci vládnoucího hnutí, speciálně premiéra Andreje Babiše. Pokud by se jim to podařilo, tak tato společnost končí...
Naše společnost je nemocná, ztratila se slušnost, ztratila se elementární úcta k jakýmkoliv hodnotám, ztratil se stud. Nenajdete normální slušnou diskusi, názor proti názoru, najdete jenom urážky, zesměšňování a útoky...
"

Celý článek...


25. 10. 2020:

Sociolog Petr Hampl: "Epidemii si nemůže řešit každý sám. Výsledek je závislý na spolupráci. Jenže jsme v situaci, kdy se lidem lže téměř neustále a téměř o všem. O migraci, dluzích, Evropské unii, školství, mezi- národních smlouvách a čemkoliv jiném vás napadne...
Být ekonomickou celebritou – to dnes znamená, že dobře vypadáte, máte kontakty v médiích, a dokolečka opakujete, že řešením všeho je snížení daní pro bohaté, snížení státních výdajů a deregulace. To se naučíte za dvě minuty. K tomu nepotřebujete číst složité studie v cizích jazycích...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!