Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 28. 11. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Nositel Nobelovy ceny v oboru lékařství D. Varelly, onkolog z Brazílie:
V dnešním světě se investuje pětkrát víc do léků na mužskou potenci a do silikonů pro ženy, než do léčení pacientů trpících Alzheimerovou chorobou.
Proto budeme mít za pár roků stařenky s velkým poprsím a stařečky s tvrdým penisem, ale nikdo z nich si nebude pamatovat, na co to je.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2941x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2534x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2485x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2376x)
Pracujte v souladu se svou duší
(14. 12. 2017, 2235x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Hudba jinak

* Večer plný manter v Praze a v Brně


Vlastimil Marek - Hudba jinak - 19. 09. 2006 (6270 přečtení)

Henry Marshall, americký psycholog, žijící již celé roky v holandském Amsterodamu, je i u nás již dvanáct let znám svými melodickými a snadno zapamatovatelnými mantrami. Ve dnech 22. a 23. září 2006 Henry již po čtvrté navštíví Českou republiku, aby „své“ sanskrtské písničky zazpíval spolu se stovkami těch, kterým jeho mantry celá léta pomáhají, ať už zdravotně nebo psychicky.

Večer plný manter začíná 22. září 2006 jak v Brně (v 19:00 v kulturním domě Rubín, Makovského nám. 3), tak o den později, 23. září 2006 v 18:00 v Praze (ve velkém sále Kulturního domu Vltavská, kde Henry také pokřtí novou knihu Vlasty Marka „Když už i dalajlama - fejetony o době, duši, mozku a jiném myšlení“). Na závěr pak zazpíváme Henrymu Marshallovi českou mantru Lásko Bože lásko.

Jak tak v průběhu roku zpíváme mantry na různých seminářích a kurzech, občas se nějaký zájemce zeptá právě na Henryho, na mantry, nebo na to, jak mantry zpívat. Řadu otázek Henry zodpověděl jaksi předem, ve své knize Mantry – zpěvem ke klidu a míru (Roiva 1999). Několik nových otázek jsem Henrymu před pár dny poslal e-mailem a zde jsou jeho odpovědi:

Svět vypadá stále hůř, přestože mantry zpívá stále více lidí. Proč bychom tedy měli zpívat mantry v této temné době (kaliyugy)?

Henry Marshall: Právě temná doba je pro zpěv manter ta nejlepší, protože probouzí zážitek božského. Právě teď, v době zmatku a nízkého uvědomění, potřebujeme jednoduché přístupy k nekonečnu. Zpívat nahlas a celým srdcem posvátná slova je jednoduchá, ale velmi efektivní metoda jak vystoupit z vědomí hmoty do království čirého bytí.

Neměl bys složit nějakou mantru pro politiky, zloděje a násilníky?  Zdá se, že mantry zpívají vlastně ti, kteří je zase až tak nepotřebují.

HM: Mantry jsou zpívány pro dobro všech. Bez výjimky. Jak se člověk duševně vyvíjí, prohlubuje se i jeho smysl pro celistvost existence. I politici, zloději a násilníci jsou její součástí. A je velmi užitečné zářit i jejich směrem.

Henry Marshall

Co bys doporučil těm, kteří si mantry již delší dobu zpívají, ale jejich počáteční nadšení už vyprchalo?

HM: Zkušený zpěvák manter vědomě vypne mysl, která neustále komentuje, například „To už znám, to už umím zpívat.“ Pro mysl je zpěv mantry prostě jen další věc, kterou vykonává, kterou spotřebovává, a která ji později i nudí. Ale z perspektivy bytí teď a tady je zpěv mantry branou k podstatě. Stačí se nadechnout, být teď a tady, a mantra někde čeká, aby byla zpívána.

No právě. Mozek člověka chce stále nové věci, nové písničky. Není to stresující muset skládat stále nové mantry? Zpíváš si někdy mantry z prvního dvojalba z roku 1994?

HM: Pro mne je stresující být svědkem toho, jak jsou mantry natáčeny, vydávány a někdy využívány i jinak než posvátně. Naštěstí nejsem nikým tlačen do dalšího skládání a vydávání. Někdy ale právě nějaký takový požadavek nějaké osoby zajiskří novým tvůrčím podnětem. Je to vše velmi přirozené, nenásilné.

Mantry z prvního dvojalba si zpívám pořád, protože obsahují některá zásadní „témata“, ke kterým se neustále vracím. Novější nahrávky přinášejí spíše specializovanější mantry. Takže bez ohledu na nejnovější nástroje, občas člověk potřebuje kladívko a šroubovák.

Co jsi ty dva roky, co jsme se neviděli, dělal? Tehdy ses zmínil, že začneš posilovat, daří se ti to?

HM: Ano, cvičím několikrát týdně v posilovně. Mé tělo to potřebovalo. Jóga samotná mi nedokázala například zpevnit zádové svaly. A dnes se cítím mnohem silnější, pevnější a víc si důvěřuji při pohybu. Zároveň ale denně cvičíme spolu se svou partnerkou jógu, a denně ráno meditujeme. Je to velmi důležité pro schopnost umět se koncentrovat na to skutečně podstatné.

V posledním období jsme se navíc soustředili na partnerské a sexuální vztahy a kultivaci sexuální energie. Výsledkem je právě naše nové album Mantry pro zamilované.

Jenže jak se snoubí tak intimní záležitost, jako milování, třeba s nutností nahrávku propagovat na veřejnosti?

HM: Doufáme a věříme, že tyhle mantry pomohou lidem zkvalitnit partnerské vztahy. Pro mne osobně to byly nezapomenutelné chvíle, když jsme je s Rickie začínali zpívat. Jsem, pokud jde právě o tyto mantry, docela optimistický, a rádi jsme riskovali i to dobrodružství nahrávání a nutnost distribuce.

Děkuji za odpovědi, Henry,  a na viděnou a na slyšenou 22. září v Brně  a 23. září v Praze! 

Ptal se a na Večer plný manter zve Vlasta Marek

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

Diskuse ke článku je moľná zde.

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!