Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 08. 04. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
William S. Lind:
Každý stát, který podporuje americká armáda, ztrácí legitimitu.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Probuďte svou vnitřní sílu
(22. 05. 2017, 2352x)
Otevřete dveře ke štěstí
(12. 04. 2017, 2316x)
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2294x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2270x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Witchcraft

* Veliš - energeticky silné místo


Od čtenáře - Witchcraft - 18. 05. 2008 (5981 přečtení)

 

Veliš je silné místo, které na mě mimořádně zapůsobilo. 

Veliš 1

Veliš 2

Veliš je vrch sopečného původu nad vesnicí Podhradí asi 3 km jihozápadně od Jičína, 430 m.n.m. vysoký. Byly zde nalezeny zbytky lidských sídel z mladší doby kamenné, vzácné nálevkovité poháry z pozdní doby kamenné i další stopy lidského osídlení. Kolem roku 1300 byl založen hrad Veliš, na kterém vládli Wartenberkové, rod Jiřího z Poděbrad, Trčkové, pobýval zde i Albrecht z Valdštejna. Hrad byl nedobytný, odolal i Švédům, kteří ovládali okolní kraj. Kolem roku 1680 byl hrad rozbořen, aby se nestal oporou nepřátel. V 18. století se zde těžil čedič, i nyní se vyskytují polodrahokamy.

Takto vnímám Veliš já:

Zdálky je vidět, že se přibližuji k něčemu, co je složeno ze dvou polovin. Nechybí mezi nimi štěrbina, což navozuje opravdu poměrně silnou asociaci na velký zadek, vynořující se ze země. Zadek vystupuje na povrch tak trochu nesouměrně, nakřivo, a do té větší poloviny má zapíchnutou jakousi bradavici nebo šipku. Tento útvar je něco jako triangulační zařízení a popravdě mě docela ruší, teď i později.

Veliš 3

Vstup je ohraničen třemi zaoblenými skálami. Stojím ve středu prostoru, energie stéká shora dolů podél stěn. Ve středu energie zrychlí a vystřelí vzhůru. Lze vnímat buďto harmonii a plavnost dění v miskovitém prostoru, které má charakter matky anebo dát důraz na prudké vystřelení vzhůru, které působí určitým způsobem jako erekce a má kvality otce. Vpravo poněkud výše je ještě jedno menší místo, energeticky stejné.

Veliš 4

Následuje cesta dolů, do hlubiny, do jeskyně, do nevědomí, do vaginy. Energie stéká po stěnách štěrbiny a část jí zůstává, část směřuje vzhůru, ale již zdaleka ne tak prudce. Tady postůj a potkej se s temnotou. Energie proudící podél vysokých stěn dolů strhává drobné kamínky, jsou dramatickým symbolem odkládání nepotřebného. Odpadky naházené v nejnižším místě také upomínají na čištění.

Veliš 5

Po krátké cestě nahoru následuje další sestup. Nyní je to tavící kotlík. Energie stéká po stěnách dolů, kde se kruhovitě otáčí a pak pomalu stoupá ve spirále. Zde se spojují protiklady a z nich vyrůstají všechny stromy kolem. Toto je plodná děloha Matky Země. Tady buďme vzrušeni a nechme věci růst.

Další zastavení poněkud připomíná místo první: tři zaoblené skály, mezi nimi mezery. Energie stéká dolů a ze středu štěrbinami vystřeluje ven do kraje. Je to něco podobného jako příprava na cestu.

Nyní zbývá vylézt nahoru a prohlédnout si nádhery kraje z vrcholu. Protiklady byly spojeny: Zroď se a dej se světu!

mapa Veliš

Veliš je iniciační cesta Bohyně. A Bohyně je zde přítomna ve všech svých aspektech, a to i těch, které jsou  nezasvěcenými pokládány za temné, nečisté a nežádoucí.

Jana Tajemná

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 1 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!