Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 23. 08. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
David Duke (2009 - krátce předtím, než jsme mu v ČR znemožnili mluvit):
V právo na svobodu projevu věří skoro všichni. Ale pokud věříte v právo na svobodu projevu jen pro lidi a myšlenky, s nimiž souhlasíte, pak v toto lidské právo ve skutečnosti nevěříte.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Žádejte o pomoc
(28. 09. 2016, 3063x)
Povzbuzení
(08. 09. 2016, 2987x)
Být vítězi
(17. 09. 2016, 2716x)
Nežijte ve lži
(20. 11. 2016, 2525x)
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2496x)

kulatý roh  Poslední komentářekulatý roh
.:
"odpověd momentálně nedokážu sesmolit, ale na youtube..."
(Léčení vnitřního dítěte)
půl na půl:
"ano, článek je užitečný, informuje o tom, jak funguj..."
(Manuál pro extroverta: Pravidla komunikace s introvertem )
bez titulku:
"Super!!! Přesně tak to je. Míla"
(Nebojte se Božích Zákonů)
Jedná se totiž o to, že ...:
"... pokud byste si nechali příjmení svého expartnera..."
(Zamyšlení pro dnešní den)
bez titulku:
"Dobrý den, podařilo se mi nedávno spojit se svým vni..."
(Léčení vnitřního dítěte)
Dotaz:
"Dobrý den, mám dotaz. Shamkhalaprashalanu jsem poprv..."
(Šankhaprakšálana)
výroba nemocných:
"Nemocní se vyrábí i jinak. Například diagnoza cukrov..."
(Jak nám vyrábějí nemoci, abychom se stali jejich zákazníky)
Životopis Míly a Eduarda Tomášových:
"Dobrý deň, pán Miloš. Som veľmi rada, že som našla ..."
(Životopis Míly a Eduarda Tomášových)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Věštění pomocí řebříčkových stonků


Ukázka z knihy - Sebepoznání - 19. 10. 2006 (3550 přečtení)

Přinášíme vám popis tradiční metody orákula I-tingu s použitím stonků řebříčku. Tato starobylá technika je dosti složitá a text je poněkud těžkopádný...
Takže pokud by někdo měl k dispozici srozumitelnější návod, rádi jej zveřejníme.

K věštbě je používáno celkem 50 stonků řebříčku. Jeden stonek se zastrčí stranou a více nepřichází v úvahu. Zbytek 49 se rozdělí na dvě hromádky, načež se z pravé hromádky vezme  jeden stonek a zastrčí se mezi prsteník a malíček levé ruky. Pak  vezmeme levou hromádku stonků do levé ruky a pravou bereme  po čtyřech kusech stonky, které odkládáme stranou. Nyní ti zbý­vají čtyři nebo méně, a tyto stonky zasuneme mezi prsteník  a prostřední prst levé ruky.

Také z pravé hromádky stonků bereme po čtyřech a odklá­dáme stranou. Zbytek si zastrčíme mezi ukazováček a prostřední  prst levé ruky. Celkový počet stonků, který máme mezí prsty levé  ruky, je buďto devět nebo jen pět. (Různé možnosti jsou: 4 a 4  a 1, nebo 1 a 3 a 1, nebo 1 a 2 a 2, dokonce 1 a 1 a 3, z čehož  vysvítá, že číslo pět je snáze dosažitelné než číslo devět.)

Při prvním počítání 49 stonků zůstává první stonek zasu­nutý mezi malíčkem a prsteníkem jako přebytečný a není s ním  počítáno. Počítáme: 9 rovná se 8 a také 5 rovná se čtyřem. Číslo čtyři značí plnou jednotu, která odpovídá číslu 3. Číslo 8 znamená dvojitou jednotu a je počítáno jako číslo 2, jemuž odpovídá.  Zůstane-li při prvním počítání 9 stonků jako zbytek, tu počítáme s dvojkou (2), zůstane-li 5 stonků jako zbytek, počítáme s trojkou  (3). Tyto nyní odložíme stranou.

Nyní opět dáme všechny stonky dohromady a začneme  znovu. Z pravé hromádky vytáhneme stonek a zastrčíme mezi malíček a prsteník levé ruky, načež odkládáme po čtyřech, až na zbytek jako předešle. Tentokráte dostaneme zbytek buďto osm  nebo čtyři, jak zde vidíme:

1 a 4 a 3  =8
1 a 3 a 4  =8
nebo
1 a 1 a 2  =4
1 a 2 a 1  =4  

Vidíme, že je tu buďto osmička anebo čtyřka. Osmičku počítáme  pak za dvojku (2), kdežto čtyřku počítáme za trojku (3).

Také s ostatními hromádkami stonků zacházíme jako pře­dešle, nyní již potřetí, a obdržíme počet zbytků, buďto osmičku  nebo čtyřku. Z každého takového vyplývajícího konečného čísla  se nakreslí jedna linie. Když konečný počet je pětka (totiž čtyřka,  jejíž hodnota je 3), nebo čtyřka (hodnota je opět trojka 3),  a potřetí čtyřka (3), tu máme již číslo devět a nakreslíme pohyb­livou linii - - - JANG. Takový má ještě svůj význam při čtení jed­notlivé linie na patřičném místě. Pak jej označíme ještě dodat­kem -o-. Máme-li počet 9 (8 - hodnota 2) a 8 (2), tu jsme docílili  počet 6, stará JIN. Nakreslíme prolomenou linii ženskou -   - opět  pohyblivou, jakou pak čteme na patřičném místě výkladu linie.  Tu pak označíme -   - x nebo - x -.

Když ale máme počet     

9 (2) a 8 (2) a 4 (2) = 7 
5 (3) a 8 (2) a 8 (2) = 7 
9 (2) a 8 (2) a 5 (3) = 7 

dostali jsme konečnou hodnotu (7), což je mladý JANG. Pak  nakreslíme pozitivní mužskou linii - - -, která je pevná a nemě­ní se.

Máme-li nyní počet

9 (2) a 4 (3) a 4 (3) = 8 
5 (3) a 4 (3) a 8 (2) = 8 
5 (3) a 8 (2) a 4 (3) = 8 

pak máme počet osm (8), tzv. mladou JIN. Dostali jsme pevnou  linii, která se nemění, a při čtení jednotlivých linií nepřichází  v úvahu ani sedmička ani nynější osmička. Nakreslíme ji - -. ­

Celý proces je nutno opakovat šestkrát a tak dostaneme  šest nakreslených linií našeho dvojznaku. Jsou-li veškeré linie pouze klidné (sedmičky a osmičky), pak si přečteme celou věštbu  kromě jednotlivých linií, které vesměs vynecháme.

Máme-li v našem dvojznaku jednu nebo snad více pohybli­vých linií (šestky nebo devítky), pak čteme ještě jednotlivé linie,  tam kde je třeba. Takové místo u linie jsme si označili ležatým  křížkem (x).

Při takových pohyblivých liniích se pak ještě učiní změna  linie (z mužské na ženskou a naopak), takže vznikne nový dvoj­znak, např.:

- - -  x               -   -
- - -                   - - -
- - -                   - - -
- - -                   - - -
- - -                   - - -
- - - x                -   -

Znak KIÉN měl na prvním a šestém místě pohyblivé linie  (x). Přečetli jsme věštbu a u jednotlivých linií čtu jenom ona  místa, na kterých je bud' 6 nebo devítka, čili pohyblivé linie.  Není-li tam těchto linií, nemohu pojmouti do celkové věštby  dodatkové věštby z jednotlivých linií.

Potom původní znak předělám tím způsobem, že pohyblivé  linie, to jsou linie doplněné oním x, změním na opačnou kvalitu,  to jest že z mužské udělám ženskou linii (viz příklad nahoře)  a naopak. Tím vytvořím nový znak. V hořejším příkladě jsem ze  znaku č. 1 udělal znak číslo 28. Zde si přečtu potom ještě dodat­kovou věštbu, bez jednotlivých linií.

IGING, nakladatelství Svatá Mahatma, Brno 1995 ISBN 80-901455-4-X


 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Nasbírej si řebříčkové stonky pro I-ťing (19.10.2006)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 3 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
15. 08. 2019:

Čtvteční postřehy Terezy Spencerové:
• NATO si stěžuje, že ruské stíhačky v úterý odháněly od civilního letadla, v němž letěl ministr obrany Šojgu, španělskou alianční stíhačku "nebezpečným způsobem"… a prý jen "profesionalismus" aliančního pilota zabránil nebezpečné situaci… stížnost je pozoruhodná, neboť NATO současně připouští, že ruský civilní letoun měl "platný letový plán", letěl v mezinárodním vzdušném prostoru a navíc se i náležitě identifikoval…
• po nedávných pohrůžkách amerického velvyslance v Berlíně, že americké jednotky mohou být z Německa staženy, Merkelová slibuje navýšení zbrojních výdajů, jak požadují USA…
• na stěně manhattanského sídla mrtvého miliardářského pedofila Epsteina prý vyšetřovatelé objevili mimo jiné obří obraz, na němž Bill Clinton sedí v modrých šatech a červených lodičkách v prezidentské Oválné pracovně… Epsteinova "madam" Ghislaine Maxwellová byla mezitím objevena v odlehlém luxusním sídle v Nové Anglii, kde žije s vrcholným manažerem a členem supervlivné Rady pro zahraniční záležitosti (CFR) Scottem Borgersonem…
• kvůli obviněním z nevhodného chování k ženám byly zrušeny dva americké koncerty Placida Dominga…

Celý článek...


14. 08. 2019:

Bývalý senátor a exšéf Agrární komory Jan Veleba o Gretě (vepřovém a hraboších):
"Připomíná mi to anarchii. Tato slečna nemůže v patnácti letech rozumět světu, nemůže rozumět světovému klimatu, nemůže rozumět politice. Je to divadlo a stojí za ní nějaký kapitál nebo obrovská zelená lobby. Ta dívka je loutkou zelené lobby, která si ji vodí. Považuji to za nebezpečné. Jde o učebnicový příklad, jak uměle začít něco ovlivňovat. Kdyby tu Gretu ukázal Milion chvilek na Letné, tak se naše média zblázní a lidi by tam z toho omdlévali. Se seriózním přístupem k problému klimatu a počasí to nemá nic společného. Rozum mi nebere, že se k tomu propůjčuje i Svatý otec. V každém případě tato slečna není tím, kdo by znal světové děje a souvislosti. Nicméně to asi dopadne tak, že se z ní stane pravděpodobně světová politická hvězda..."

Celý článek...


07. 08. 2019:

Středeční postřehy Terezy Spencerové:
• po 16 oficiálně oznámených "konečných vítězstvích" nad Daešem Pentagon přiznává očividné, totiž, že Islámský stát v Sýrii a Iráku žije a znovu prospívá...
• Bolton nově vysvětluje americké odstoupení od dohody o raketách krátkého a středního doletu… už neviní Rusko, ale ukazuje na Čínu, která účastníkem smlouvy nebyla...
• Google se netají tím, že svými algoritmy hodlá zabránit Trumpovu znovuzvolení v roce 2020, a tak mu Trump slibuje: "Budeme Google pečlivě sledovat"… kde je konec "ruskému vměšování"?...
• jakýkoli turecký vojenský vpád do Sýrie bude "nepřijatelný" a USA mu zabrání, hrozí šéf Pentagonu kvůli avízované turecké ofenzívě proti "americkým" syrským Kurdům… ale zní to jako by hájil zájmy samotné Sýrie… tedy kromě toho, že Turecko do Sýrie vpadlo už dávno a je tam pořád… ostatně stejně jako USA… dva ilegální okupanti se hádají, kdo kam smí a kdo ne...
• přinejmenším ukrajinský zákon o lékařské záchranné službě byl převzat z USA, a to i "s chlupama", a tak umožňuje volat sanitku "z jakéhokoli místa Spojených států"...

Celý článek...


07. 08. 2019:

Zakladatel ODS a hudebník Petr Štěpánek: "Když policie mlátí lidi v Moskvě nebo v Hongkongu, naše média se mohou přetrhnout. Když policie mlátí lidi v Barceloně nebo v Paříži, není třeba to ukazovat...
Když policie mlátí lidi v Moskvě, ministr zahraničí Petříček spěchá psát protestní nótu. Když policie mlátí lidi v Paříži, ministr zahraničí Petříček ani nemukne. Už tomu rozumíte?
Vítejte v Zemi dvojího metru!
"

Celý článek...


24. 07. 2019:

Ivan Hoffman: "Osobní zkušenost je nepřenosná, a ti, kteří pamatují časy, kdy si u nás lidé byli vcelku rovni, byť v nedostatku, jsou nekompatibilní s generacemi, které už za samozřejmost považují hlubokou sociální nerovnost a nespravedlnost a mají za přirozené, že je člověk člověku vlkem. Kdo pamatuje časy, kdy „bez práce nebyly koláče“, těžko akceptuje generace, které pracujícím člověkem pohrdají. Budoucnost samozřejmě patří mladým, ale nějaký čas ještě, zahleděni do mobilů, budou zakopávat o nás, co jsme tu zbyli jako svědci zaniklého světa...
Odkaz 17. listopadu je dávno „zavražděn“ jeho protagonisty, takže by zmínění pánové
(Zeman a Babiš) museli zamordovat mrtvolu. Přiznávám, že mi to nekonečné okopávání premiérových a prezidentových kotníků už připadá trapné...
To, co se označuje termínem liberální demokracie, není nic jiného, než starý známý kapitalizmus, který dnes má globální ambice. Liberální demokracie je prorežimní ideologie, podporovaná mediálním mainstreamem a jak je tomu za všech režimů, i ten liberálně demokratický je o sobě pevně přesvědčen, že je něco lepšího, respektive to nejlepší, k čemu společnost mohla dorůst...
Z jedné strany jsme svědky toho, jak se bagatelizují tradice a boří přirozený řád, z druhé strany dostávají zelenou nejrůznější deviace a devianti. Považuji liberální demokracii za politický nešvar, kterému je nejvyšší čas se vzepřít obranou přirozeného světa..
"

Celý článek...


22. 07. 2019:

Vidlák: "Před několika dny jsem si přečetl u Terezy Spencerové, že americké děti se nejvíc chtějí stát youtubery a čínské děti se nejvíc chtějí stát astronauty. Tedy tchaikonauty. Petr Kubáč uváděl v jednom ze svých článků krásný příklad proč dnes tolik lidí studuje sociologii, ale skoro nikdo se nechce stát instalatérem. Inu, pokud vám jako instalatérovi potečou trubky, tak všichni vědí, že jste blbec. Když jako sociolog budete celý život kecat kraviny, nikdo to nepozná...
Inu, všichni chtějí být youtubery, sociology, manažery a to proto, aby se nepoznalo, že nic neumějí a k ničemu vlastně nejsou...
"

Celý článek...


20. 07. 2019:

Sobotní postřehy Terezy Spencerové:
• nejvíc amerických a britských dětí se chce stát youtubery, zatímco nejvíc čínských dětí astronauty… fascinující…
• Huawei už nehledá náhradu za operační systém Android od Googlu… vlastní operační systém Hongmeng ponechá pro použití mimo smartfouny… znamená to, že Trumpova administrativa Googlu povolila s tím „supernebezpečným“ Huawei dál spolupracovat?...
• Rusko vede tajné rozhovory s Nizozemskem v souvislosti s vyšetřováním tragédie malajsijského boeingu z roku 2014 nad Donbasem… o čem? nikdo neví, je to tajné…
• jen co USA kvůli nákupu ruských protiraketových systémů S400 vyřadily Turecko z programu stíhaček F35, přišlo Rusko s nabídkou stíhaček Su35…

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!