Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 05. 12. 2019     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Francouzský osvícený právník a spisovatel Françoise de Pitaval (*1673 - 1743):
Jakékoliv setkání s právem znamená katastrofu pro každého, ať je již vinen nebo ne.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Hodiny odbíjejí
(30. 12. 2016, 2794x)
Mayský sněm
(07. 01. 2017, 2713x)
Jako v pohádkách…
(07. 12. 2016, 2624x)
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2551x)
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2431x)
Být otevření
(16. 01. 2017, 2376x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Věštění pomocí řebříčkových stonků


Ukázka z knihy - Sebepoznání - 19. 10. 2006 (3635 přečtení)

Přinášíme vám popis tradiční metody orákula I-tingu s použitím stonků řebříčku. Tato starobylá technika je dosti složitá a text je poněkud těžkopádný...
Takže pokud by někdo měl k dispozici srozumitelnější návod, rádi jej zveřejníme.

K věštbě je používáno celkem 50 stonků řebříčku. Jeden stonek se zastrčí stranou a více nepřichází v úvahu. Zbytek 49 se rozdělí na dvě hromádky, načež se z pravé hromádky vezme  jeden stonek a zastrčí se mezi prsteník a malíček levé ruky. Pak  vezmeme levou hromádku stonků do levé ruky a pravou bereme  po čtyřech kusech stonky, které odkládáme stranou. Nyní ti zbý­vají čtyři nebo méně, a tyto stonky zasuneme mezi prsteník  a prostřední prst levé ruky.

Také z pravé hromádky stonků bereme po čtyřech a odklá­dáme stranou. Zbytek si zastrčíme mezi ukazováček a prostřední  prst levé ruky. Celkový počet stonků, který máme mezí prsty levé  ruky, je buďto devět nebo jen pět. (Různé možnosti jsou: 4 a 4  a 1, nebo 1 a 3 a 1, nebo 1 a 2 a 2, dokonce 1 a 1 a 3, z čehož  vysvítá, že číslo pět je snáze dosažitelné než číslo devět.)

Při prvním počítání 49 stonků zůstává první stonek zasu­nutý mezi malíčkem a prsteníkem jako přebytečný a není s ním  počítáno. Počítáme: 9 rovná se 8 a také 5 rovná se čtyřem. Číslo čtyři značí plnou jednotu, která odpovídá číslu 3. Číslo 8 znamená dvojitou jednotu a je počítáno jako číslo 2, jemuž odpovídá.  Zůstane-li při prvním počítání 9 stonků jako zbytek, tu počítáme s dvojkou (2), zůstane-li 5 stonků jako zbytek, počítáme s trojkou  (3). Tyto nyní odložíme stranou.

Nyní opět dáme všechny stonky dohromady a začneme  znovu. Z pravé hromádky vytáhneme stonek a zastrčíme mezi malíček a prsteník levé ruky, načež odkládáme po čtyřech, až na zbytek jako předešle. Tentokráte dostaneme zbytek buďto osm  nebo čtyři, jak zde vidíme:

1 a 4 a 3  =8
1 a 3 a 4  =8
nebo
1 a 1 a 2  =4
1 a 2 a 1  =4  

Vidíme, že je tu buďto osmička anebo čtyřka. Osmičku počítáme  pak za dvojku (2), kdežto čtyřku počítáme za trojku (3).

Také s ostatními hromádkami stonků zacházíme jako pře­dešle, nyní již potřetí, a obdržíme počet zbytků, buďto osmičku  nebo čtyřku. Z každého takového vyplývajícího konečného čísla  se nakreslí jedna linie. Když konečný počet je pětka (totiž čtyřka,  jejíž hodnota je 3), nebo čtyřka (hodnota je opět trojka 3),  a potřetí čtyřka (3), tu máme již číslo devět a nakreslíme pohyb­livou linii - - - JANG. Takový má ještě svůj význam při čtení jed­notlivé linie na patřičném místě. Pak jej označíme ještě dodat­kem -o-. Máme-li počet 9 (8 - hodnota 2) a 8 (2), tu jsme docílili  počet 6, stará JIN. Nakreslíme prolomenou linii ženskou -   - opět  pohyblivou, jakou pak čteme na patřičném místě výkladu linie.  Tu pak označíme -   - x nebo - x -.

Když ale máme počet     

9 (2) a 8 (2) a 4 (2) = 7 
5 (3) a 8 (2) a 8 (2) = 7 
9 (2) a 8 (2) a 5 (3) = 7 

dostali jsme konečnou hodnotu (7), což je mladý JANG. Pak  nakreslíme pozitivní mužskou linii - - -, která je pevná a nemě­ní se.

Máme-li nyní počet

9 (2) a 4 (3) a 4 (3) = 8 
5 (3) a 4 (3) a 8 (2) = 8 
5 (3) a 8 (2) a 4 (3) = 8 

pak máme počet osm (8), tzv. mladou JIN. Dostali jsme pevnou  linii, která se nemění, a při čtení jednotlivých linií nepřichází  v úvahu ani sedmička ani nynější osmička. Nakreslíme ji - -. ­

Celý proces je nutno opakovat šestkrát a tak dostaneme  šest nakreslených linií našeho dvojznaku. Jsou-li veškeré linie pouze klidné (sedmičky a osmičky), pak si přečteme celou věštbu  kromě jednotlivých linií, které vesměs vynecháme.

Máme-li v našem dvojznaku jednu nebo snad více pohybli­vých linií (šestky nebo devítky), pak čteme ještě jednotlivé linie,  tam kde je třeba. Takové místo u linie jsme si označili ležatým  křížkem (x).

Při takových pohyblivých liniích se pak ještě učiní změna  linie (z mužské na ženskou a naopak), takže vznikne nový dvoj­znak, např.:

- - -  x               -   -
- - -                   - - -
- - -                   - - -
- - -                   - - -
- - -                   - - -
- - - x                -   -

Znak KIÉN měl na prvním a šestém místě pohyblivé linie  (x). Přečetli jsme věštbu a u jednotlivých linií čtu jenom ona  místa, na kterých je bud' 6 nebo devítka, čili pohyblivé linie.  Není-li tam těchto linií, nemohu pojmouti do celkové věštby  dodatkové věštby z jednotlivých linií.

Potom původní znak předělám tím způsobem, že pohyblivé  linie, to jsou linie doplněné oním x, změním na opačnou kvalitu,  to jest že z mužské udělám ženskou linii (viz příklad nahoře)  a naopak. Tím vytvořím nový znak. V hořejším příkladě jsem ze  znaku č. 1 udělal znak číslo 28. Zde si přečtu potom ještě dodat­kovou věštbu, bez jednotlivých linií.

IGING, nakladatelství Svatá Mahatma, Brno 1995 ISBN 80-901455-4-X


 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Nasbírej si řebříčkové stonky pro I-ťing (19.10.2006)
[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 3 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:




Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů – konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...




WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!