Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 31. 03. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Adam Michnik:
Na komunismu je nejhorší to, co přijde po něm.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2676x)
Probuďte svou vnitřní sílu
(22. 05. 2017, 2335x)
Otevřete dveře ke štěstí
(12. 04. 2017, 2300x)
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2275x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Jóga

* Všem kritikům a pomlouvačům Mistra Jiřího Vacka


Od čtenáře - Jóga - 05. 03. 2005 (6736 přečtení)

Abych vám řekla pravdu, tak je mi z vašich dopisů nevolno a mám již dost toho pomlouvání, kritizování, sprostých slov a házení špíny na „hlavu“ Mistra Jiřího Vacka a jelikož je mi vás zároveň i upřímně líto, proto jsem se rozhodla již déle nečekat a napsat vám velmi jednoduchý dopis.

Snad ode mne pochopíte a již zanecháte této ohavné činnosti, když jste nepochopili, co vám chtěl říci přímo Mistr sám a kde vám vysvětloval odborně nauku, kterou učí, ale nejen učí, On ji i praktikuje.

Vy si vůbec neuvědomujete s kým máte tu čest! MISTR = BŮH! Mistr v těle je člověk, který si v sobě uvědomil Boha v jeho podstatě, jíž je ryzí vědomí Já jsem a ztotožněn s ním v něm spočívá. Máme rozlišovat mistra – jeho vědomí Já jsem – a jeho osobnost, avšak je nemáme rozdělovat a oddělovat. Osobnost je doslova nositelem Boha, chodí s Bohem a tam, kde právě je, září z jeho bytosti vědomí Já jsem. Proto si zaslouží naší úctu a lásku, je důležité si ho i vážit, rovněž se chovat k němu přátelsky, pomáhat mu jak jen nejvíce můžeme a nikoliv pravý opak, který činíte vy. Nestydíte se?

Zřejmě jsou vaše ega tak nafouklá a vychytralá a cloumá s vámi sem a tam a raduje se (ego), že jste ho ještě neprohlédli a dělá si s vámi co se mu zlíbí. Prohlédněte již konečně! Vyzývám vás, abyste své zlé činnosti již ukončili a veřejně se Mistru Jiřímu Vackovi na Jitřní zemi omluvili. To jediné vám může trochu pomoci.

Uvedu vám příklad přímo na sobě. Před několika lety jsem se vypravila na meditaci do Prahy k Vackům. Ušla jsem pár kroků a dostala jsem na Mistra Jiřího Vacka neodůvodněný vztek (trval pár sekund, než jsem si uvědomila, že mi duchovně pomáhá a místo vzteku ho mám milovat) pokračovala jsem v cestě a najednou ta zlá vyslaná myšlenka se vrátila ke mně, projela mi hlavou přes celé tělo až do nohy a dopadlo to zlomeným podpadkem, musela jsem se vrátit domů přezout a pospíchat, abych stihla autobus do Prahy. Děkovala jsem Bohu, že se mi nezlomila kost, což klidně mohla a také jsem byla ráda, že mi bylo ukázáno ihned, kolik obrovské energie se vytvoří zlou myšlenkou a že ta je v určité době vyslána zpět odesilateli a vrátí se v dvojnásobné síle. Kdy se vrátí a v jaké formě, to je již záležitostí karmy. Měla jsem to štěstí, že ta zlá myšlenka se okamžitě odrazila od Mistra a letěla zpět ke mně (spíše do mě). Síly zla jsou skutečné a mocné. Jelikož je zlo skutečné, existuje a má svou moc, není možné na ně působit rozumovými důvody. Zlo nemůže rozpoznat hodnotu dobra, prostě proto, že věří v dobro zla. Jedinou mocí, která může zlé lidi přimět k zamyšlení se nad sebou, je obrovské a dlouhé utrpení. Teprve tehdy, když plody zla, které sám zasel, doslova člověka drtí, začíná se ptát: „Proč trpím?“ a hledá pomoc.

A teď si vzpomeňte, kolik zla, kritiky a špíny jste házeli na Mistra Jiřího Vacka a že se vám klidně může stát, že se za toto zlo znovu narodíte, ale nikoliv do tohoto hmotného světa, ve kterém si tolik libujete, ale narodíte se ve světě pekelném (takové světy skutečně existují) a ty všechny vaše zlé city, myšlenky, představy i činy vás postupně začnou zžírat a mučit vás a jelikož tam neexistuje čas, tak ani nebudete vědět jak dlouho budete muset vlastním zlem trpět.

A můžu vám sdělit, že karma je nekompromisní a jak říká Ježíš: „Oko za oko, zub za zub“, takže když jste zaseli zlo, zlo také sklidíte a pokud jste ale zaseli dobro, tak i to se vám vrátí. Karma nejen trestá, ale i odměňuje. To si zapište za uši a zapamatujte, že je horší zlá myšlenka než zlý čin. A úplně z nejhoršího je kritizovat a pomlouvat samotného MISTRA- BOHA. Neboť ten je čistý jako lesní studánka a od něho se veškeré zlo odráží a pokud se projeví na jeho těle – tak běda vám, hrozí vám děsivé mučení v pekle!

Ve stavu nevědomosti tam, kde je ego, nic není jak má být, ale vše je špatně. Z hlediska zákona a příčiny a následku, je i v egu vše, jak má být i když tak být nemá. Neetické chování a hlavně myšlení nám přináší skutečné zlo – nevědomost, nesvobodu a utrpení. Etické chování nám přináší poznání, svobodu a štěstí a hlavně umožňuje návrat k Bohu, jenž je absolutním dobrem. Ale jak vás tak pozoruji, tak si přímo hovíte v egíčku a myslíte si, že je vše v pořádku když útočíte na nevinného a čistého Bohočlověka.

Satguru Jiří Vacek si již užil dost za svého života už od mládí, pokud jste četli jeho Paměti, tak to víte. Na prvním stupni v životě byla vždy pro něho jen stezka. A letos to bude 60 let, co jógu praktikuje. Nyní má čistý charakter, neboť na něm mnoho let pracoval, je láskyplný a Světlo samo z něho září prostřednictvím božství se kterým je sjednocen, dlí vědomě a neustále ve vědomí Já jsem a je to jeden z nejlepších Mistrů na světě, řekla bych hned na druhé příčce po Ramanovi Mahárišim, akorát je lepší v tom, že napsal již tolik duchovních knih, že se nám doma nevejdou ani do 2 knihoven.

A nejen psal z vlastní praxe, ale také mnoho knih od cizích autorů přeložil do češtiny, nejvíce však od Ramana Mahárišiho.

Mistra Jiřího Vacka si velice vážím a jsem mu vděčná za jeho duchovní pomoc a jeho duchovní „kuchařky“ (knihy). Ať se na jeho bytost dívám z jaké strany chci nic ke kritizování nevidím a brýle ještě nepotřebuji nosit. Stačí vnímat jeho duchovní vyzařování, jejich duchovní atmosféru, která je u nich doma, cítím se u nich jako v nebi. Tam září i koberec a zdi. Dokonce když žila ještě Míla Tomášová, prohlásila, že když šla kolem jejich paneláku, bylo vidět již z daleka jak září celý jejich panelák. Takový je to velký MISTR!

Na seminářích jako je například Morávka, jelikož tam satguru Jiří Vacek jezdí již řadu let, tak se tam produchovnily obě budovy, nejvíce však jejich pokoj a meditační hala. Tam by se vzduch dal přímo krájet jak je nabit duchovnem.

Rovněž vás upozorňuji, aby jste se na seminář jarní Morávky ani nepřihlašovali, neboť tentokráte nás dost příznivců SATGURUA jede na oba turnusy a jestliže si všimneme, že v meditační hale neusilujete a jen se vezete a cucáte nehodně duchovní sílu z mudrce Jiřího Vacka a kazíte duchovní úroveň ostatním, kteří musejí makat za vás a pak si ještě dovolíte Mistra pomlouvat a odrazovat tak „maličké“ (nováčky), tak si pište, že se to bleskově dozvíme! Sám pan Kubín zakročí a vyvede vás nejen z meditační haly, ale poletíte přímo z budovy a peníze, které by jste snad mohli dostat zpět, tak o tom ani neuvažujte, použijí se na charitu pro Azii.

Vy vůbec nerozlišujete, nepoužíváte vivéku, neboť kdyby jste ji používali, tak by jste zjistili, že ve vás vládnou nepřátelské síly zla, které se bojí světla a útočí na něho. Když se přikloníte ke zlu, tak také podle toho se i odvíjí váš příští osud.

Měli by jste si dost podrobně přečíst Danův dopis, který byl adresován Mistru Jiřímu Vackovi. Danovi byla rovněž udělena Milost, že mohl prožít to, co prožíval sám Mistr. Místo, abyste se nad ním zamysleli a poučili se z tohoto dopisu, tak litujete Dana, že je chudák „zlomený“, že sám Mistr si dovolil zveřejnit jeho dopis. Ovšem konal tak proto, aby se druzí poučili, ne proto, aby se mstil Danovi. To jste neprohlédli?

Zřejmě se ani neumíte vciťovat do postavení druhých, jak by nám bylo v jejich „kůži“, jak bychom reagovali, co bychom cítili atd. Obvykle jsme příliš soustředěni na sebe, než abychom si vůbec vzpomněli, že druzí také cítí, myslí, mají své potřeby a názory a že tudíž situaci vidí a hlavně prožívají jinak. Mnoho problémů v mezilidských vztazích by ani nevzniklo, kdybychom byli ochotni a schopni alespoň někdy vidět očima druhých a vcítit se do jejich situace.

A nyní vám napíšu, na svých příkladech jak strom poznáte po ovoci. Mistra Jiřího Vacka máme doma na fotografiích v různých místnostech a když jsme s manželem Robertem meditovali, najednou z fotografie, z očí Mistra vytryskly dva zářivé paprsky do mých očí a já upadla do hlubokého SAMADHI. Nebo když jsme jezdili na semináře na Morávku, tam jsem často prožívala Samádhi a stoupala mi (za pomoci Mistra) ŠAKTI páteří nad hlavu. Také se mi zapaloval při meditacích mystický oheň v hrudi. Seminář vždy končí podáváním prašadu, ( Tak se v Indii nazývá jídlo, které požehná sám MISTR). Když jsem s velkou úctou a pokorou prašad převzala a pomalu snědla.. Za chvíli mi začalo stoupat světlo nad hlavu, tam se nahromadilo a počalo klesat přes tělo pod nohy a pak ještě k tomu se mi rozhořel mystický oheň v hrudi. S Robertem a ještě dalšími hledajícími jsme ještě dlouho meditovali. Byla to nádherná meditace celá prozářená Světlem a uvědomovala jsem si, že tělo je ve vědomí Já jsem.

Dále, jelikož jsem se naučila číst rukopis Mistra Jiřího Vacka (jeho rukopis je podoben sanskrtu) a jsem doma, tak mi byla udělena Milost přepisovat Mistrův rukopis. Jednou jsem potřebovala informaci ohledně textu. Zavolala jsem na mobil Mistru, který mi vše vysvětlil a když jsem mobil položila, najednou se mi rozhořel mystický oheň v hrudi a to se mi stalo několikrát. Kdyby jednou, mohla bych říci, že je to náhoda. Také se stalo, že jsem nemohla přečíst slovo, tak jsem položila svou ruku na Mistrův rukopis (před tím jsem se pomodlila k Mahárišimu, máme ho v PC), zastavila jsem mysl a šla do duchovního Srdce a najednou mi slovo, které bylo nečitelné naskočilo.

Také, když jsem nemohla jet do Prahy na meditaci, napojila jsem se na dálku a prožívala jsem při pránájámě, jak mne ŠAKTI vede a je jemňoulinká a prosvěcuje Světlem mé tělo a čistí čakry a přibrzďuje mne. Poté následovala meditace a já se uvědomila vědomě ve vědomí Já jsem.

Přihodilo se nám, že jsme si od mistra koupily 2 vstupenky na veřejnou meditaci za 240 Kč a rychlík do Prahy v den, kdy se pořádala meditace, nám ujel, museli jsme se vrátit domů a napojit se na ně na dálku. A při středeční meditaci mi sám Mistr vrátil peníze za vstupenky. Je to veliký dobrák „od kosti“ a přestože musí platit pronajatý sál, ve kterém se meditace koná a ví, že na tom nejsme zrovna finančně nejlépe, tak nám jako by to bylo samozřejmostí všechny peníze vrátil a stalo se nám to celkem 2 x, kdy jsme se nemohli dostavit na veřejnou meditaci a Mistr nám opět peníze vrátil. Tak si můžete udělat o něm obrázek, jaký je charakterní a dobrosrdečný Bohočlověk. Klidně si mohl říci: „Dobře vám tak, co jste si zasloužili to máte“, (tak by jste se zachovali asi vy) a žádné peníze nám nemusel dát, ale on se k nám zachoval jako se chová pravý Bůh!

Tak se pozná strom po ovoci. A tyto příklady, které jsem vám uvedla přímo na sobě, tak podobné zážitky prožívají stovky ne-li více hledajících a jsou mnozí duchoborci, kteří by popsali daleko více stránek a o lepších zážitcích, než jsem popsala já a právě to jsou ty šťavnaté slaďoučké plody Mistra Jiřího Vacka.

Také vám mohu prozradit, že Mistr Jiří Vacek je tak dobrácký, že přestože ho bolí celé tělo, má ho již starší, tak nebere vůbec ohledy na bolesti, které prožívá. Bolesti neprožívá proto, že by byl horším Mistrem, ale proto, že zde je vazba vědomí na tělo a tato vazba způsobuje, že přesto že se Mistr neustále uvědomuje ve vědomí Já jsem, tak vazba vědomí na tělo způsobuje, že vědomí cítí bolest těla. Bez této vazby by inteligentní život s tělem v jeho světě nebyl možný. Jednak bychom smysly nemohli tělo vnímat jednak bychom nebyli schopni jím ani pohybovat a jednat. Bolest je bolestí těla a nikoliv Já. Tato vazba se přeruší až po odložení hmotného těla. Přesto Mistr stále s námi medituje a jezdí i do dalekých měst, dokonce i na Slovensko či Moravu. Sezení v autě mu způsobuje velké bolesti, ale nehledí na ji bolesti těla, nelituje se, ale zatne zuby a jezdí na týdenní nebo dvou týdenní semináře nebo dvouhodinové meditace. U nich doma s námi medituje od pondělí do čtvrtku, každý den i když mu často není dobře. Prohlubuje naše duchovní úrovně a rozpouští za nás naše nespásné sklony, kterých je v každém z nás víc než dost. Také ho to hodně vyčerpává a přesto nás ještě nevyhodil z jejich bytu, vždy nás s úsměvem přivítá a pak tvrdě duchovně na nás pracuje.

Zároveň doma píše další duchovní knihy,( které často ani nestačím přepisovat ) a někdy se stane, že je mu moc zle, tak ulehne, ale přesto nepřestane pracovat, dokonce píše vleže další knihy. Momentálně o kterých vím, tak to jsou dvě najednou. To je pravý satguru!

A tyto knihy které píše dokonce vydává vlastním nákladem, stojí ho to dost peněz a času, při tom jsou s manželkou oba v důchodu a žádné sponzory nemají. Kdyby se takoví sponzoři našli, kteří by jim finančně pomáhali, určitě by nelitovali. Při prodeji knih se jim vrátí jen to, co do nich vložili. Moc by jim pomohlo, kdyby se našli i takoví, kteří by se přihlásili k trvalému odběru, (do roka vyjdou tak maximálně 4 knihy) a můžu říci, že jedna kniha je lepší než druhá a nejsou vůbec drahé oproti Avataru, kteří knihy prodávají skoro dvojnásobně dráž. Knihy Jiřího Vacka jsou vyloženě duchovní perly! Najdou se i jedinci, pro které je svátkem, když jim přijde poštou duchovní kniha Mistra. Moc si toho váží a jsou za novou duchovní knihu tak moc vděčni, že dokonce Mistrovi posílají děkovné dopisy.

Proto bychom si toho měli moc vážit, že nám věnuje tolik času a duchovně za nás vyloženě pokládá život. Pro sebe se svou ženou nemají skoro žádné soukromí. Měli bychom mu být za všechno vděčni a chovat se k němu s úctou, láskou a pokorou a měli bychom být k němu přátelští a pomáhat mu jak jen nejvíce můžeme.

Vůbec si nezaslouží, aby jste se k němu tak sprostě chovali. Styďte se, (píši již po druhé), protože je to opravdu hanba se takto chovat k BOHU, který se nám přímo rozdává! Copak máte na očích černé svářecké brýle přes které vidíte Mistra černě?

Myslím, že pro poučení a ukázku jsem vám toho napsala víc než dost a teď vás vybízím ještě jednou, aby jste se nad sebou pořádně zamysleli a veřejně se na Jitřní zemi omluvili Mistrovi Jiřímu Vackovi, který je jeden z nejlepších MISTRŮ na světě a nevíme, jak dlouho zde ještě bude mezi námi. Tak si pospěšte!

Myslím to s vámi dobře.

S pozdravem

Mirka Pettingerová

P.S. Perský mystik Rumi rovněž vysoce oceňuje pomoc, kterou nám mistr může poskytnout a říká: „Hodina strávená v přítomnosti mudrce je účinnější než 100 let modlení!“

Ramdas píše: „Když je tvůj mistr napaden, tak ho braň nebo s ostudou od něho odejdi!“ A tímto se řídím, uvědomuji si moc dobře, že by to byla pro mne katastrofa, kdybych musela od něho odejít.

Mistr v těle je cennější než všechny poklady světa!

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
VIRUS MARIČI (05.12.2005)
Zádušní mše za dr. Eduarda Tomáše (02.11.2005)
Životopis Míly a Eduarda Tomášových (31.10.2005)
Jak jsem hledal Boha a nalezl Jiřího Vacka (30.10.2005)
Ing. Jiří Vacek (06.10.2005)
Na závěr to, co bylo na počátku (21.09.2005)
Osvícené ego „mistra“ Vacka (21.09.2005)
O DUCHOVNÍM MISTROVSTVÍ (21.09.2005)
Duchovní mistr a pan Pařík (21.09.2005)
Reakce na dopis Ing. Jiřího Vacka (20.09.2005)
Otevřený dopis panu Vackovi (18.09.2005)
Od mystiky k mystifikaci …a zpět (17.09.2005)
Další dopis Jiřímu Vackovi (12.09.2005)
Pro Jiřího Vacka, osobně (12.09.2005)
Jde skutečně o objektivní kritiku? (04.09.2005)
Zamyšlení nad komentáři k textu Jiřího Vacka „Vrátit mysl Já“ (27.08.2005)
Od Mirky Pettingerové (22.08.2005)
K diskuzi o Jiřím Vackovi (22.08.2005)
Jak jsem hledal sebe a nalezl boha (16.08.2005)
Vědomí (11.08.2005)
Pozitivní výsledek diskuse o nejvyšší józe. (06.03.2005)
Komentář na komentáře (23.02.2005)
Dopis Jiřímu Vackovi (21.01.2005)
Nesmyslné boje (02.12.2004)
Mistři nás klamou? (12.11.2004)
Ambivalence není schizofrenie (03.11.2004)
Každý má svou pravdu nebo je jen jedna pravda? (26.09.2004)
Vlastní zkušenost (18.09.2004)
Spásné a nespásné vásany (16.09.2004)
Co člověk může dělat? :-) (06.09.2004)
Teorie a praxe na duchovní cestě (02.09.2004)
Átmavičára jako únik? Smutné nedorozumění (01.09.2004)
Átmavičára nebo lókavičára (24.08.2004)
Reakce na neutěšený stav hledajících (11.08.2004)
Nepochopení mezi lidmi (10.08.2004)
Neutěšený stav většiny hledajících (06.08.2004)
Átmavičára jako únik (15.07.2004)
[Akt. známka: 4,25 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 195 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium „patří bolivijskému lidu“… západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být…"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku… oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů – konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!