Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 04. 06. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Francouzský osvícený právník a spisovatel Françoise de Pitaval (*1673 - 1743):
Jakékoliv setkání s právem znamená katastrofu pro každého, ať je již vinen nebo ne.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2428x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2399x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2370x)
Nejsme připraveni
(27. 09. 2017, 2264x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Záhada Strateného sveta Conan Doyla


Převzato (www.putnici.sk) - Duchovno - 27. 09. 2007 (4483 přečtení)

Stratený svet Conana Doyla pozná snáď každý. Kniha bola predlohou pre serialy, filmy. Niečo zmenili, veľa pridali, ale základ zostal.

Expedícia zložená z prof. Sumerlee, prof. Challanger, lord Roxton a novinár Malone sa dostanú na mesu, kde objavia svet dinosaurov.

Málokto ale vie, že podklady pre knižku dostal Doyle od cestovatela plukovníka Fawcetta (ten zmizol pri expedícii v džungli roku 1925), a ktorého aj zvečnil v postave lorda Roxtona.

Ale ešte menej ľudí vie, že mesa, na ktorej sa dej odohráva je skutočná. Jej fotografiu možno nájsť v knihe P. H. Fawcetta:Mato Grosso, pod názvom "brána do strateného sveta".

Po stopách tejto knižky sa vybral aj v roku 1979, vtedy ešte československý cestovateľ Jaroslav Mareš aj so štyrmi spoločníkmi. Hľadaná mesa je na hranici Brazílie a Venezuely a ani pohľad na ňu z vrchu nerozriešil jej hádanku.

Tu žijúce domorodé kmene vedia, že na každej mese (sú to vysoké, neprístupné skalné platne, roztúsené na hranici Brazílie s ostatnými štátmi) žije hekurá, duch zosobňujúci nejaké zviera. Niektoré pomáhajú, niektoré škodia, ale všetky si možno nakloniť. Všetky, až na tú hrozivú, desivú silu, ktorá sídli na mese Kurupirá - tak volajú aj tu sídliaceho netvora. Nikto ho nevidel, ale o to viac ľudí ho počulo. Na tomto mieste padajú malí kostlivci, a keď sa tam domorodci priblížia, mnohí padnú mŕtvy.

Len blázon by tam šiel! No a tak sa tomuto miestu domorodci vyhýbajú.

Marešova expedícia bola realistická, neverili na duchov a tak tam šli. Ešte aj keď cítili neopodstatnený strach, keď sa priblížili k útesu, považovali to za následok námahy, páľavy a hmyzu.

No dobre, určite na nálade nepridá, keď vidíte na stenách skalného útesu, síce krásne orchideje, ale vo vnútri kvetov čierne hlavy kostlivcov. Ale zvedavosť je väčšia a keď objavili na jednej menšej plošinke lebku jaguára, ešte viac túžili dosťať sa hore.

Lebka nevyzerala akoby spadla z vrchu, lebo bola celá. Skôr vyzerala akoby ju tam niekto umiestnil. Ale ako sa tam dostal, zdola určite nie.

Všetci mali po celý čas pocit, že ich sleduje niečo hrozivé, mysliace, niečo čo zaútočí, ak sa bude cítit ohrozené. Lenže oni boli našťastie realisti a tak napriek nemožným pocitom hľadali cestu nahor.

A zrazu šok, naproti nim pochodoval zástup trocandieros /sú to "milé" mravce, ktoré útočia na všetko čo cestou stretnú/.

Keď sa ale lepšie prizreli, tak videli, že trocandieros stoja/stoja?/a to čo sa mrví sú ich "príživníci". Celý zástup trocandieros bol bez života, akoby ich všetkých usmrtila neznáma sila v tom istom okamihu. A muselo to byť nedávno, keď príživníci ešte nezahynuli. Ale aká sila?

O niečo ďalej zase našli kostry malých opíc, ktoré akoby boli akoby zhadzované z vrchu/že by malí kostlivci?/ a z vrchu mesy rútiacu sa masu krvavočervenej vody. Ale cesta nahor nikde a skupina bola zo dňa na deň unavenejšia, malátnejšia. Jeden z nich si vytkol nohu, prišla víchrica, všetko rozmetala, museli sa vrátiť do civilizácie. A tak mesa naďalej stráži svoje tajomstvo.

Aký svet by asi uvideli, keby sa im podarilo vyliezť? Veď len známe zvieratá a rastlinky sú typické len pre túto lokalitu.

Je to určite preto, lebo Južná Amerika bola prvá, ktorá sa oddelila od prakontinentu GONDWANY, ešte za čias dinosaurov. Vývoj tu prebiehal izolovane od ostatného sveta. Aj so Severnou Amerikou sa spojili len pred necelými 4 mil. rokmi.

Ktovie aké zvieratá žijú v časti Južnej Ameriky, v miestach kde sa civilizácia nedostala.

"Mňa nemôžeš zastrašiť pekelným ohňom" hovorí diablovi zomierajúci zberač kaučuku. "Ja som žil v sertau".

Kaylin
Se souhlasem redakce
převzato z www. putnici. sk

Pozn. redakce Jitřní země:
Viz také články Kurupira - recenze knihy a Kurupira – zlověstné tajemství

 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
31. 05. 2020:

Poslanec Jiří Kobza: "George Orwell musí rotovat v hrobě jako vrtule, protože kdyby byl tady mezi námi, tak by určitě křičel nahlas, říkal by: "Proboha, lidi, já jsem svůj román 1984 psal jako varování, ne jako návod!""

Celý článek...


23. 05. 2020:

Režisér Zdeněk Troška: "Byli jsme zemědělskou velmocí, naprosto soběstačnou a navíc jsme ještě spoustu úrody vyváželi. Ať to bylo v rostlinné či živočišné výrobě. Každý řekne – proč máme draze dovážet brambory, mrkev, zelí či obilí ze zahraničí, když si můžeme vypěstovat svoje? Proč brambory ze Španělska? Proč mrkev z Itálie? A za jaké ceny? Před třemi týdny jsem se nestačil divit ve volyňském COOPu ceně za žlutou papriku... 172,90 korun! A dneska květák za stovku a bakelitová rajčata za dvě stě? Myslíte, že to běžný občan na vesnici či v maloměstě koupí?"

Celý článek...


06. 05. 2020:

Profesor Milan Zelený: " Jen malá Česká republika má přes 250 registrovaných stran a hnutí; rozpolcenost, nenávist a nespolupráce jsou markantní...
Není nic naivnějšího než „Ekonomická diplomacie“ politického pózování, domluv, vydírání a rozdrcení toho, co nám všem dnes chybí nejvíce: spolupráce – ne „spoluprátse“ – na globální úrovni.
"

Celý článek...


06. 05. 2020:

Europoslanec a generálmajor Hynek Blaško (SPD): "To jsou lidé (starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS), pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (za TOP 09) - pozn. red.), kterým se říká „užiteční idioti“, protože vším, co dělají, se ukazují jen jako nastrčené figury, které sice mají svůj vlastní náhled, ale že jsou řízeni někým zcela úplně jiným, v jehož zájmu a žoldu tito tři pracují..."

Celý článek...


03. 05. 2020:

Trump zahájil vyšetřování Fauciho kvůli nelegálnímu financování výzkumu koronaviru. Na území USA probíhal výzkum, ve kterém se nebezpečně experimentovalo s Korona virem. Virus byl geneticky upravován...
Aby Národní zdravotní institut USA mohl pokračovat v esperimentech s koronavirem po zákazu výzkumu v USA, tak výzkum přesunul do Číny! V roce 2015 Národní zdravotní institut, během Obamovy vlády pod vedením Fauciho daroval 3,7 milionu dolarů do čínského laboratoře ve Wuhanu...

Odkaz na video s Trumpovým prohlášením přeložené do slovenštiny najdete zde.

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!