Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 27. 05. 2024     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
David Duke (2009 - krátce předtím, než jsme mu v ČR znemožnili mluvit):
V právo na svobodu projevu věří skoro všichni. Ale pokud věříte v právo na svobodu projevu jen pro lidi a myšlenky, s nimiž souhlasíte, pak v toto lidské právo ve skutečnosti nevěříte.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Základní kámen budoucnosti
(17. 06. 2021, 2165x)
Důležitý mezník
(27. 05. 2021, 1677x)
Cesta za duhou
(09. 06. 2021, 1548x)
Co se po nás chce?
(01. 07. 2021, 1377x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Zákon energie, aneb Jak bojovníci proti válce vytvářejí války


Od čtenáře - Duchovno - 08. 04. 2008 (4993 přečtení)

Před několika dny jsem obdržel zprostředkovaný mail od Jožky z Prahy, jež se zřejmě aktivně podílí na boji proti radaru v Brdech. Rád bych na něj takto reagoval a pokusil se na tomto příkladu vysvětlit, jak pracuje energie a jak svou myslí spoluvytváříme budoucnost svou i generací příštích. Jelikož se v případě radaru jedná o dosti ožehavou a emoční otázku, rád bych hned na začátku uvedl svůj postoj, který je takovýto: „Jsem pro čistý prostor“ - bez radarů i dalších podobných vymožeností. A to jak v Brdech, tak i v jiných částech naší země.


Nyní bych se ale vrátil k úvodnímu nadpisu - ZÁKON ENERGIE, aneb jak BOJOVNÍCI PROTI VÁLCE VYTVÁŘEJÍ VÁLKY. Nerad bych znevážil práci různých skupiny či jednotlivců, kteří se angažují v různých protestních akcích. Repektuji každého člověka, tím spíše člověka s vlastním názorem. Pouze bych si dovolil vysvětlit, jak „odpor“ proti čemukoliv posiluje právě tuto odporovanou stranu.

Vysvětlení je velice jednoduché. Energie zná dvě polarity, které jsou však navzájem nerozlučně spjaty. Jedna je součástí té druhé. Každá myšlenka nebo vize vždy musí obsahovat obě poloviny a rovnováha těchto polarit mimochodem vytváří tu nejsilnější tvořivou sílu. Pokud tedy zaměříme svou mysl a své vědomí nějakým směrem, každopádně objekt našeho zájmu „nadopujeme svou energií“. Je však naprosto jedno, zda se jedná o energii pozitivní nebo negativní, jin nebo jang, ... . Zkrátka, energie je tím směrem předána – a basta fidli. Objekt (či myšlenka) našeho zájmu (ať pozitivního nebo negativního) jsou posíleny.

Možná se najdou tací, kteří moudře namítnou: „To se nemám zajímat o to co se děje okolo mne? Chci aby má rodná zem (a celá maminka Země) vzkvétala a nebyla narušována nežádoucími vlivy zevnitř ani zvenčí.“ Jsem stejného názoru a dovolím si říci, že přesně o to stejné se „snažím“ i já. Ovšem vybral jsem si způsob, který je blízký mému srdci, vědomí a svědomí – a dovolím si tvrdit, že funguje, jelikož vědomě využívá vesmírné zákony, které jsou vpodstatě zákony energie. Zkrátka vytvářím to co je podle mne žádoucí a správné. Zaměruji svoji mysl a své vědomí na to co chci aby se stalo. Ne na to co „nechci“. Protože „Proti čemu bojujeme, to posilujeme“. To je jeden ze zákonů energie. Dalším ze zákonů je, že „Proti čemu bojujeme, tím se sami stáváme“. Bojujeme-li proti nevědomosti, sami do ní upadáme.

Co tedy s tím vším udělat?

Mysleme na to co chceme, vytvářejme takovou budoucnost, jaká se nám líbí. To co nás neoslovuje, nechme být a posílejme svou energií (myšlenkou i činem) tomu co je pro nás dobré.

Takže milí bojovníci. Stačí přestat svou energií živit to, co do naších představ a vizí nepatří a začít vytvářet to co chceme aby se v budoucnu vytvořilo. Třeba čistý prostor.
 

V úctě Jaromír Fiala

© Jaromír Fiala 2008

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 15] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 7 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!