Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 16. 07. 2024     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Barnes:
Nejsou všichni liberálové lichváři, ale zkuste se ptát, čím to, že všichni lichváři jsou liberálové.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Vzpomeňte si, kým jste
(04. 05. 2022, 1602x)
Rok 2022 a budoucnost
(13. 12. 2021, 1498x)
Láska vítězí
(28. 02. 2022, 1454x)
Cesta duše a cesta člověka
(13. 03. 2022, 1397x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Zážitek klinické smrti


Od čtenáře - Sebepoznání - 03. 07. 2005 (10747 přečtení)

Zajímavá výpověď o závěrečné fázi NDE (životní film a soud) dle popisu osoby, která to absolvovala.

Potom začalo přímo fantastické divadlo, ve čtyřech dimenzích, Pozůstávalo z nespočetného množství obrazů a výjevů, představujících můj vlastní život. (Abych došel k nějaké hodnotě, bylo jich asi dva tisíce, jak mi to zůstalo v paměti. V podstatě však čísla nejsou důležitá.) Každý výjev byl v podstatě uzavřený. Režisér celé divadlo uspořádal tak, že poslední výjev z mého života – moji smrt na silnici – jsem viděl jako první. Posledním obrazem z mého života bylo moje narození. Každý výjev byl ucelený, měl svůj začátek a konec, jen pořadí bylo opačné.

Nejprve jsem prožil svou smrt. Druhý výjev ukazoval cestování přes průsmyk, cestování v krásném slunečním svitu, s vrchy pokrytými malými čepičkami sněhu. Každý výjev jsem viděl tak, že jsem byl i účinkujícím děje, i pozorovatelem. Jinými slovy – všechno se odehrávalo asi tak, jako bych celý děj pozoroval, vznášeje se ve čtvrté dimenzi, a jako bych celý tento děj prožil shora, zdola a ze všech stran a slyšel jsem i všechno, co jsem řekl. Všemi smysly jsem registroval, co jsem viděl, slyšel, pozoroval, dokonce i to, co jsem si myslel.

Duše mi fungovala, co se týká vědomí, jako velmi citlivé zařízení, které ihned vyhodnotilo moje skutky a myšlenky a samo mne odsoudilo, co se týká skutků, zda byly dobré, anebo zlé. Jen ty jevy zůstaly přimknuté ke mně, v nichž byl každý účastník šťastný, kde harmonie byla nejen ve mně, ale i v celém prostředí a v duších všech zúčastněných. Velmi zajímavé bylo, že tyto harmonické vzpomínky se vynořily i v takových výjevech, které my dle dosavadních sociálních kritérií nebo náboženské morálky kvalifikujeme jako zlé skutky, resp. které dle náboženského chápání považujeme za hříchy. – Když v těchto případech účastníci spolu se mnou pociťovali pozitivní, harmonický zážitek, tehdy tyto skutky byly hodnoceny pozitivně. Na druhé straně v pozemském životě mnohý vědomě učiněný dobrý skutek byl hodnocen jako zlý, když základní myšlenky nebyly harmonické, když např. za skutkem bylo skryto sobectví apod.

Dobré a zlé se tam měří úplně jiným metrem. Je to míra absolutní a není omezována míněním lidí.

Myslím, že jednou z vlastností Boha je vlastně dokonalá láska, božská harmonie! Když se chceme dostat k němu, musíme osvobodit svoje vědomí od každého disharmonického činu, myšlenky, musíme se osvobodit od všeho zlého, abychom se s ním konečně mohli spojit.

Nejprve mi připadalo posouzení činů dle boží míry velmi divné, ale po léta trvajících meditacích jsem poznal, že tato podivuhodná božská spravedlnost je vlastně v souladu s principy světů. Po tomto fantastickém čtyřdimenzionálním představení následovala konečná bilance, kterou jsem uskutečnil sám za sebe.

Potom záře, přinášející blaženost a štěstí, znovu zaplavila všechno, hudba sfér zazněla tak jako čytř-, pěti- nebo ještě vícedimenzionální stereozařízení. Všechno zářilo, všude samá hudba. Slunce pulzovala a já si byl vědom, že je to vlastně Os principium, Alfa a Omega, pramen vší energie, vlastně pramen jakékoliv formy energie. Co jsem viděl, nebylo samotné slunce, ale slunci podobná čarokrásná bytost, plná krásy a záře. Chvění mé duše, zbavené tělesnosti, začalo se přizpůsobovat tomuto harmonickému chvění. Cítil jsem se stále lépe a šťastněji v této nové dimenzi.

Myslím, že tzv. stříbrná šňůra, která spojovala moje astrální tělo s mým hmotným tělem jako astrální pupeční šňůra, se náhle začala tenčit a začala být elastická. Blížil se okamžik, kdy se tato stříbrná šňůra tak napne, že praskne jako gumová stužka. To by znamenalo konečnou smrt po začátku mé klinické smrti. Celý proces dosáhl prahu, po jehož překročení by neexistovala možnost návratu do života.

Nevím, za jak dlouhou dobu by byla praskla tato stříbrná šňůra dle pozemské míry. Možno ještě zůstávalo několik desetin setin vteřiny. Nevím, neboť ve čtvrté dimenzi přestává platit měřítko času a zákony trojdimenzionálního prostoru.

Spadl jsem do hlubin černých jako saze, následoval otřes, po němž jsem se znovu vrátil do mé těžce zraněné tělesné schránky. Všechno náhle přestalo a já jsem cítil, že se musím vrátit. Výborný lékař mně, tak řečeno násilím, přinutil vrátit se do života. Tím znovu začala historie mého utrpení. Od té doby jsem si zvykl ironicky říkat: „Nejhezčím zážitkem mého života byla smrt,“, nebo jinak řečeno: „Ještě nikdy jsem nebyl tak šťastný v životě jako při smrti“, nebo: „Jsem velmi šťastný, že ještě jednou zažiji svou smrt“.

X

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,63 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 41 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!