Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 29. 10. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Nositel Nobelovy ceny v oboru lékařství D. Varelly, onkolog z Brazílie:
V dnešním světě se investuje pětkrát víc do léků na mužskou potenci a do silikonů pro ženy, než do léčení pacientů trpících Alzheimerovou chorobou.
Proto budeme mít za pár roků stařenky s velkým poprsím a stařečky s tvrdým penisem, ale nikdo z nich si nebude pamatovat, na co to je.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2879x)
Svět se mění
(19. 11. 2017, 2817x)
Naslouchejte si každou vteřinou
(02. 11. 2017, 2805x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2479x)
Mayský sněm promlouvá
(15. 11. 2017, 2434x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2396x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Zážitek klinické smrti


Od čtenáře - Sebepoznání - 03. 07. 2005 (9854 přečtení)

Zajímavá výpověď o závěrečné fázi NDE (životní film a soud) dle popisu osoby, která to absolvovala.

Potom začalo přímo fantastické divadlo, ve čtyřech dimenzích, Pozůstávalo z nespočetného množství obrazů a výjevů, představujících můj vlastní život. (Abych došel k nějaké hodnotě, bylo jich asi dva tisíce, jak mi to zůstalo v paměti. V podstatě však čísla nejsou důležitá.) Každý výjev byl v podstatě uzavřený. Režisér celé divadlo uspořádal tak, že poslední výjev z mého života – moji smrt na silnici – jsem viděl jako první. Posledním obrazem z mého života bylo moje narození. Každý výjev byl ucelený, měl svůj začátek a konec, jen pořadí bylo opačné.

Nejprve jsem prožil svou smrt. Druhý výjev ukazoval cestování přes průsmyk, cestování v krásném slunečním svitu, s vrchy pokrytými malými čepičkami sněhu. Každý výjev jsem viděl tak, že jsem byl i účinkujícím děje, i pozorovatelem. Jinými slovy – všechno se odehrávalo asi tak, jako bych celý děj pozoroval, vznášeje se ve čtvrté dimenzi, a jako bych celý tento děj prožil shora, zdola a ze všech stran a slyšel jsem i všechno, co jsem řekl. Všemi smysly jsem registroval, co jsem viděl, slyšel, pozoroval, dokonce i to, co jsem si myslel.

Duše mi fungovala, co se týká vědomí, jako velmi citlivé zařízení, které ihned vyhodnotilo moje skutky a myšlenky a samo mne odsoudilo, co se týká skutků, zda byly dobré, anebo zlé. Jen ty jevy zůstaly přimknuté ke mně, v nichž byl každý účastník šťastný, kde harmonie byla nejen ve mně, ale i v celém prostředí a v duších všech zúčastněných. Velmi zajímavé bylo, že tyto harmonické vzpomínky se vynořily i v takových výjevech, které my dle dosavadních sociálních kritérií nebo náboženské morálky kvalifikujeme jako zlé skutky, resp. které dle náboženského chápání považujeme za hříchy. – Když v těchto případech účastníci spolu se mnou pociťovali pozitivní, harmonický zážitek, tehdy tyto skutky byly hodnoceny pozitivně. Na druhé straně v pozemském životě mnohý vědomě učiněný dobrý skutek byl hodnocen jako zlý, když základní myšlenky nebyly harmonické, když např. za skutkem bylo skryto sobectví apod.

Dobré a zlé se tam měří úplně jiným metrem. Je to míra absolutní a není omezována míněním lidí.

Myslím, že jednou z vlastností Boha je vlastně dokonalá láska, božská harmonie! Když se chceme dostat k němu, musíme osvobodit svoje vědomí od každého disharmonického činu, myšlenky, musíme se osvobodit od všeho zlého, abychom se s ním konečně mohli spojit.

Nejprve mi připadalo posouzení činů dle boží míry velmi divné, ale po léta trvajících meditacích jsem poznal, že tato podivuhodná božská spravedlnost je vlastně v souladu s principy světů. Po tomto fantastickém čtyřdimenzionálním představení následovala konečná bilance, kterou jsem uskutečnil sám za sebe.

Potom záře, přinášející blaženost a štěstí, znovu zaplavila všechno, hudba sfér zazněla tak jako čytř-, pěti- nebo ještě vícedimenzionální stereozařízení. Všechno zářilo, všude samá hudba. Slunce pulzovala a já si byl vědom, že je to vlastně Os principium, Alfa a Omega, pramen vší energie, vlastně pramen jakékoliv formy energie. Co jsem viděl, nebylo samotné slunce, ale slunci podobná čarokrásná bytost, plná krásy a záře. Chvění mé duše, zbavené tělesnosti, začalo se přizpůsobovat tomuto harmonickému chvění. Cítil jsem se stále lépe a šťastněji v této nové dimenzi.

Myslím, že tzv. stříbrná šňůra, která spojovala moje astrální tělo s mým hmotným tělem jako astrální pupeční šňůra, se náhle začala tenčit a začala být elastická. Blížil se okamžik, kdy se tato stříbrná šňůra tak napne, že praskne jako gumová stužka. To by znamenalo konečnou smrt po začátku mé klinické smrti. Celý proces dosáhl prahu, po jehož překročení by neexistovala možnost návratu do života.

Nevím, za jak dlouhou dobu by byla praskla tato stříbrná šňůra dle pozemské míry. Možno ještě zůstávalo několik desetin setin vteřiny. Nevím, neboť ve čtvrté dimenzi přestává platit měřítko času a zákony trojdimenzionálního prostoru.

Spadl jsem do hlubin černých jako saze, následoval otřes, po němž jsem se znovu vrátil do mé těžce zraněné tělesné schránky. Všechno náhle přestalo a já jsem cítil, že se musím vrátit. Výborný lékař mně, tak řečeno násilím, přinutil vrátit se do života. Tím znovu začala historie mého utrpení. Od té doby jsem si zvykl ironicky říkat: „Nejhezčím zážitkem mého života byla smrt,“, nebo jinak řečeno: „Ještě nikdy jsem nebyl tak šťastný v životě jako při smrti“, nebo: „Jsem velmi šťastný, že ještě jednou zažiji svou smrt“.

X

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,63 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 41 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...


26. 10. 2020:

Zdeněk Troška: "...budou dělat haury do chvíle, než jim zemře (na covid pozn.red.) někdo blízký, někdo, koho měli rádi. Mám pocit, že snad nesledují televizi a nevidí záběry ze všech států světa, kde je to stejné, ne-li horší. Musím chránit sebe a své blízké, to je přece moje povinnost a nějaké frajerské pózy nejsou namístě. Stejně mi vadí to věčné fňukání, že nebudou mít na nájem, na jídlo, na toto a tamto, že jsou finančně úplně na dně – ale hned jak se v červenci rozvolnilo, na 105 tisíc Čechů vyrazilo do Chorvatska k moři. A na to peníze najednou měli?..."

Celý článek...


25. 10. 2020:

Exsenátor Jan Veleba: " V nadcházejícím týdnu jde v podstatě o všechno a pokud se nezklidní situace ve společnosti a na postu ministra zdravotnictví se rychle neobjeví kvalitní osobnost, pak opoziční demoblok a mediotelevizní žumpa ČT využijí všech prostředků k likvidaci vládnoucího hnutí, speciálně premiéra Andreje Babiše. Pokud by se jim to podařilo, tak tato společnost končí...
Naše společnost je nemocná, ztratila se slušnost, ztratila se elementární úcta k jakýmkoliv hodnotám, ztratil se stud. Nenajdete normální slušnou diskusi, názor proti názoru, najdete jenom urážky, zesměšňování a útoky...
"

Celý článek...


25. 10. 2020:

Sociolog Petr Hampl: "Epidemii si nemůže řešit každý sám. Výsledek je závislý na spolupráci. Jenže jsme v situaci, kdy se lidem lže téměř neustále a téměř o všem. O migraci, dluzích, Evropské unii, školství, mezi- národních smlouvách a čemkoliv jiném vás napadne...
Být ekonomickou celebritou – to dnes znamená, že dobře vypadáte, máte kontakty v médiích, a dokolečka opakujete, že řešením všeho je snížení daní pro bohaté, snížení státních výdajů a deregulace. To se naučíte za dvě minuty. K tomu nepotřebujete číst složité studie v cizích jazycích...
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!