Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 17. 04. 2021     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Winston Churchill:
Na Američany se můžete spolehnout, vždycky udělají, co je správné. Nejprve ale vyzkoušejí všechno ostatní.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2878x)
Oddělení zrna od plev
(13. 07. 2018, 2285x)
Párové duše
(01. 02. 2019, 2220x)
Věřte ve svou jedinečnost
(27. 07. 2018, 2093x)
Co je pro naše dobro
(24. 08. 2018, 1909x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Sebepoznání

* Zážitek klinické smrti


Od čtenáře - Sebepoznání - 03. 07. 2005 (9987 přečtení)

Zajímavá výpověď o závěrečné fázi NDE (životní film a soud) dle popisu osoby, která to absolvovala.

Potom začalo přímo fantastické divadlo, ve čtyřech dimenzích, Pozůstávalo z nespočetného množství obrazů a výjevů, představujících můj vlastní život. (Abych došel k nějaké hodnotě, bylo jich asi dva tisíce, jak mi to zůstalo v paměti. V podstatě však čísla nejsou důležitá.) Každý výjev byl v podstatě uzavřený. Režisér celé divadlo uspořádal tak, že poslední výjev z mého života – moji smrt na silnici – jsem viděl jako první. Posledním obrazem z mého života bylo moje narození. Každý výjev byl ucelený, měl svůj začátek a konec, jen pořadí bylo opačné.

Nejprve jsem prožil svou smrt. Druhý výjev ukazoval cestování přes průsmyk, cestování v krásném slunečním svitu, s vrchy pokrytými malými čepičkami sněhu. Každý výjev jsem viděl tak, že jsem byl i účinkujícím děje, i pozorovatelem. Jinými slovy – všechno se odehrávalo asi tak, jako bych celý děj pozoroval, vznášeje se ve čtvrté dimenzi, a jako bych celý tento děj prožil shora, zdola a ze všech stran a slyšel jsem i všechno, co jsem řekl. Všemi smysly jsem registroval, co jsem viděl, slyšel, pozoroval, dokonce i to, co jsem si myslel.

Duše mi fungovala, co se týká vědomí, jako velmi citlivé zařízení, které ihned vyhodnotilo moje skutky a myšlenky a samo mne odsoudilo, co se týká skutků, zda byly dobré, anebo zlé. Jen ty jevy zůstaly přimknuté ke mně, v nichž byl každý účastník šťastný, kde harmonie byla nejen ve mně, ale i v celém prostředí a v duších všech zúčastněných. Velmi zajímavé bylo, že tyto harmonické vzpomínky se vynořily i v takových výjevech, které my dle dosavadních sociálních kritérií nebo náboženské morálky kvalifikujeme jako zlé skutky, resp. které dle náboženského chápání považujeme za hříchy. – Když v těchto případech účastníci spolu se mnou pociťovali pozitivní, harmonický zážitek, tehdy tyto skutky byly hodnoceny pozitivně. Na druhé straně v pozemském životě mnohý vědomě učiněný dobrý skutek byl hodnocen jako zlý, když základní myšlenky nebyly harmonické, když např. za skutkem bylo skryto sobectví apod.

Dobré a zlé se tam měří úplně jiným metrem. Je to míra absolutní a není omezována míněním lidí.

Myslím, že jednou z vlastností Boha je vlastně dokonalá láska, božská harmonie! Když se chceme dostat k němu, musíme osvobodit svoje vědomí od každého disharmonického činu, myšlenky, musíme se osvobodit od všeho zlého, abychom se s ním konečně mohli spojit.

Nejprve mi připadalo posouzení činů dle boží míry velmi divné, ale po léta trvajících meditacích jsem poznal, že tato podivuhodná božská spravedlnost je vlastně v souladu s principy světů. Po tomto fantastickém čtyřdimenzionálním představení následovala konečná bilance, kterou jsem uskutečnil sám za sebe.

Potom záře, přinášející blaženost a štěstí, znovu zaplavila všechno, hudba sfér zazněla tak jako čytř-, pěti- nebo ještě vícedimenzionální stereozařízení. Všechno zářilo, všude samá hudba. Slunce pulzovala a já si byl vědom, že je to vlastně Os principium, Alfa a Omega, pramen vší energie, vlastně pramen jakékoliv formy energie. Co jsem viděl, nebylo samotné slunce, ale slunci podobná čarokrásná bytost, plná krásy a záře. Chvění mé duše, zbavené tělesnosti, začalo se přizpůsobovat tomuto harmonickému chvění. Cítil jsem se stále lépe a šťastněji v této nové dimenzi.

Myslím, že tzv. stříbrná šňůra, která spojovala moje astrální tělo s mým hmotným tělem jako astrální pupeční šňůra, se náhle začala tenčit a začala být elastická. Blížil se okamžik, kdy se tato stříbrná šňůra tak napne, že praskne jako gumová stužka. To by znamenalo konečnou smrt po začátku mé klinické smrti. Celý proces dosáhl prahu, po jehož překročení by neexistovala možnost návratu do života.

Nevím, za jak dlouhou dobu by byla praskla tato stříbrná šňůra dle pozemské míry. Možno ještě zůstávalo několik desetin setin vteřiny. Nevím, neboť ve čtvrté dimenzi přestává platit měřítko času a zákony trojdimenzionálního prostoru.

Spadl jsem do hlubin černých jako saze, následoval otřes, po němž jsem se znovu vrátil do mé těžce zraněné tělesné schránky. Všechno náhle přestalo a já jsem cítil, že se musím vrátit. Výborný lékař mně, tak řečeno násilím, přinutil vrátit se do života. Tím znovu začala historie mého utrpení. Od té doby jsem si zvykl ironicky říkat: „Nejhezčím zážitkem mého života byla smrt,“, nebo jinak řečeno: „Ještě nikdy jsem nebyl tak šťastný v životě jako při smrti“, nebo: „Jsem velmi šťastný, že ještě jednou zažiji svou smrt“.

X

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,63 / Počet hlasů: 8] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 41 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
07. 04. 2021:

Ivan Hoffman: "Chtějí (nastupující generace, deroucí se k moci, Piráti a STAN pozn.red.) vybudovat to, co už zde je, tedy globálně metastázující liberální demokracii. Do stejné řeky, jak známo, nelze vstoupit podruhé. Není už co privatizovat, lze jenom tunelovat skromné daňové příjmy demontovaného státu, respektive unijní dotace, které jsou jakýmsi bolestným za odtékající zisky nadnárodních korporací. Jednou z mála možností, jak se dnešní Piráti mohou dostat k penězům, je inventura mandatorních výdajů státního rozpočtu. Oškubat chudé, staré, přidusit státní zaměstnance, střední třídu. Obrat bohaté totiž nedává smysl, když chci patřit do jejich klubu...
Změna může přijít až s generací, která se vůči liberálně mafiánskému globálnímu kapitalismu ostře vymezí...
"

Celý článek...


05. 04. 2021:

Profesor Ivo Budil: "...Evropská unie je disfunkční, rigidní a kontraproduktivní organizace, pro jejíž další trvání není žádný opravdu racionální argument. Problém s očkováním proti covidu a čím dál absurdnější ekonomické a ideologické návrhy o tom přinášejí stále nové doklady. Evropská unie ničí kreativitu, výkonnost a svobodu evropských národů, které by se měly v zájmu svého přežití v čím dál náročnějším a tvrdším světě domluvit na přínosnější a užitečnější formě spolupráce. Pouze bezohlední kariéristé mohou hájit její další existenci...

...Úspěch Pirátů je paradoxně dokladem toho, do jaké míry se vnitropolitický vývoj v České republice sladil s politickými trendy v západní Evropě, pro něž je příznačný nástup iracionálních a aktivistických ideologických hnutí. Vláda Pirátů by bezpochyby zhoršila atmosféru ve společnosti, prohloubila by hospodářskou stagnaci a znemožnila by hledání nosných vizí dalšího rozvoje naší země..."

Celý článek...


03. 04. 2021:

Petr Žantovský: Vedle seznamů politiků a celebrit představily Evropské hodnoty i seznam tzv. občanských dezinformátorů. „Tuhle formulaci jsem ještě neslyšel, je moc ‚pěkná‘... Vyrobily z toho všeho elaborát o tom, jak jsme obklopeni nepřáteli. Jako v padesátých letech. Na každém rohu stojí imperialistický agent, viz plakáty ‚Nemluv o své práci, nevíš, kdo tě poslouchá‘. Myslím, že se tomu blížíme. Tyhle seznamy nám dávají další argument k tomu, že se nemýlíme. Jsem zvědav, kdy Evropské hodnoty přiznají vazbu na Ministerstvo vnitra a jak to bude ministr vnitra potom vysvětlovat. Zajímalo by mě, kým jsou tyto projekty placeny, s jakým cílem a proč se zveřejňují seznamy nepřátel a co ty chudáky nepřátele čeká. To nám Bezpečnostní centrum Evropské hodnoty zatím nesdělilo...

Celý článek...


31. 03. 2021:

Ondřej Neff: "Je teď v těžké pozici (ANO pozn.red.), protože má odpovědnost výkonné moci a je zranitelné vůči kecalům zleva a zprava. Situace se může změnit, jakmile covidová krize pomine a Evropská unie začne prosazovat Zelený úděl a kvóty na uprchlíky plus jako přívažek zavedení patnácti pohlaví pro začátek. Už nemáme levici a pravici. Čím dál víc si myslím, že hranice se teď štěpí podle generací a ti mladší v touze po lepším světě a hlavně po „zničení starého podlého světa“ půjdou za Piráty. Ta usedlejší část se semkne – možná – znova kolem ANO. Kdyby ale ten Babiš nebyl a) posera, b) chaotik c) uměl jednat s lidmi, to by se jim jinak semkávalo!"

Celý článek...


27. 03. 2021:

Vidlák: "Většina alternativních médií tak nějak počítá s tím, že budou propíráni. Tak nějak vědí, že nemají žádný bianko šek na důvěru, že si ji budou muset nejprve vybojovat, budou muset ukázat, že věci rozumí a nebo se budou muset pokorně omluvit, že se spletli. Vědí, že nemají velký dosah, nemají k dispozici žádné technické prostředky, jen trochu postřehu a to ještě ne vždy. Pro reportéry v České televizi je samozřejmě mnohem jednodušší dojít k tomu, že lidi jsou blbí a proto věří blbinám. Kdyby třeba jen na minutku připustili, že lidi především nevěří jim a až pak věří něčemu jinému, museli by se začít ptát, jestli náhodou nedělají něco špatně. A to by mohli uhodit hřebíček na hlavičku a to by spustilo řetězec průserů, které nikdo na Kavkách nemá zapotřebí. Proto budou raději propírat horem dolem, jak lidi věří naprostým hovadinám, než aby jen připustili stín toho, že na začátku je nedůvěra k nim samotným a je to nedůvěra stále se prohlubující. Od toho se pak odvíjí všechno další, co se na mediální scéně děje."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!