Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 22. 01. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatĂ˝ roh  Náhodný citátkulatĂ˝ roh
Karel Schwarzemberg:
Tragedií této země je skutečnost, že nemůžete věřit ani těm, které jste osobně podplatil

kulatĂ˝ roh  Hlavní menukulatĂ˝ roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatĂ˝ roh  Přehled rubrikkulatĂ˝ roh

kulatĂ˝ roh  NejčtenějšíkulatĂ˝ roh
Mayská rada
(14. 02. 2017, 2674x)
Mayský sněm promlouvá
(01. 04. 2017, 2550x)
Jsme bytostmi Země
(01. 02. 2017, 2432x)
Cesta dále
(27. 02. 2017, 2361x)
Mayský sněm
(12. 03. 2017, 2323x)

kulatĂ˝ roh  Počasí, Slunce, LunakulatĂ˝ roh
 
Předpověď pro ČR 1.den title= Předpověď pro ČR 2.den Předpověď pro ČR 3.den
 

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatĂ˝ roh  O Jitřní zemikulatĂ˝ roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Duchovno

* Zazen a koncentrace v našem každodenním životě


Od čtenáře - Duchovno - 17. 09. 2009 (4569 přečtení)

Koncentrace má sílu přinést vám cokoliv, po čem v životě toužíte. Tato síla je neomezená a je dostupná komukoliv.


Koncentrace je tajemstvím Zenu.
Během tohoto sesshinu (období meditace), během zazenu, buďte koncentrovaní jen na svou pozici. Nechte plynout všechny vaše myšlenky. Jakmile se v mysli objeví myšlenka, jen se opět vraťte k pozici, k podstatnému bodu vaší pozice. Nenechte uvnitř mysli rozběhnout váš vnitřní monolog. Cvičte tímto způsobem a vaše koncentrace poroste stále více a více.
V současnosti mnoho lidí zajímá Buddhismus, Zen. Mnoho lidí má rádo Zen, ale jen velmi málo lidí rádo sedí zazen, ostatní nerozumí, proč esencí Zenu je právě sedět zazen. Příliš mnoho lidí jen sedí a čekají, až se něco přihodí, jen sedí a vzdorují bolesti, čekajíce na úder do zvonku; pro mnoho lidí je zazen jen nepříjemná povinnost.

Tím pádem během zazenu vyprávějí příběhy sami sobě, debatují sami se sebou, jen aby čas utíkal rychleji. Sedí v lotosové pozici, Buddhově pozici, ale zároveň přemýšlí o něčem jiném. Fyzicky jsou v dojo (meditační místnosti), ale jejich mysl je někde jinde. Ve skutečnosti nejsou nikde, ani tady, ani tam. Jsou jako duchové, bloudí. Prostě dělají to, co dělají v každodenním životě, neustále bloudí, jen klouzají po povrchu, aniž by pronikli hlouběji k jádru věci. Jsou povrchní. Jste s nimi, ale jejich mysl je někde jinde. Jsou ve své práci, ve své kanceláři, ve svém obchodu, ale myslí na něco jiného, jsou stále někde jinde; většina lidí vždy přemýšlí o něčem jiném než o tom, co právě bezprostředně dělají. Mnoho nehod a problémů se právě kvůli tomu přihodí každý den.

Cvičit zazen tímto způsobem je absolutně zbytečné a marné.
Během zazenu, soustřeďte se jen na svou pozici.

Každá z našich myšlenek je spojena s určitým pocitem, s příjemnou nebo nepříjemnou emocí. Kvůli tomu můžeme rozlišit mezi dobrými a špatnými myšlenkami, myšlenkami, které způsobí, že pociťujeme nepříjemné emoce a myšlenkami, které způsobí, že pociťujeme příjemné emoce.
Čím více přiživujete, přežvykujete určitou myšlenku, tím více se stává tato myšlenka silnější a intenzivnější. Emoce a pocity, které prožíváme mají velmi silný efekt na náš denní život a velký vliv na naše rozhodnutí a chování.
Vše má původ uvnitř. Vše, s čím se setkáváte v životě, jste vy sami k sobě přivábili jen svými myšlenkami a emocemi. Myšlenky a emoce se stanou faktem.

Lidé neustále přemýšlí o tom, co v jejich životě chybí, co mu mu schází, o tom, co nemají, o lidech, kteří jim jsou nepříjemní, o svých obavách a strachu, svých selháních a diví se čím to, že tyto věci se jim stávají opakovaně.
Čím více setrváváte v takovýchto myšlenkách, tím více se stávají součástí vašeho života a všechny pocity a nepříjemné emoce s nimi spojené posilují samy sebe. Udržovat tento typ myšlení je tou nejjistější cestou jak neuspět v jakékoliv vaší iniciativě.
Koncentrujte se na to, co opravdu od života očekáváte, zaměřte se na to, co ve vás vyvolává příjemné pocity, nepřemítejte o tom, co nemáte rádi, co nechcete, čeho se obáváte, o všech těchto věcech, které ve vás vyvolávají nepříjemné a nepohodlné pocity.
Vaše strachy, vaše znepokojení vám přinesou více a více strachů a pocitů frustrace, zloby, záště a váš život bude stále více depresivnější.
Vše, co myslíte a cítíte nyní tvoří Vaší budoucnost.

Začněte rozpoznáním toho, co máte, život, zdraví, mládí, bezpečí, vaše přátele, vaší rodinu, své schopnosti, své zkušenosti. Toto vám okamžitě přinese pocity satisfakce, radosti, štěstí. Buďte za to, co máte, vděční. Takové emoce a myšlenky k vám přinesou více a více klidu, štěstí, radosti. Vaše myšlenky a pocity, ale předně vaše emoce tvoří váš život.

Proč lidé tolik milují přírodu, zvířata, protože v nás vyvolávají příjemné emoce a silné city, klid, sounáležitost, radost, vyrovnanost a tím velmi ovlivňují náš každodenní život.
Každý vytváří v každém okamžiku svou vlastní realitu a ostatní lidé a okolnosti nenesou zodpovědnost za naše trápení a naše trable, jak si často máme tendenci myslet. Často říkáme: ?je to kvůli němu, kvůli ní, kolegům, společnosti, systému,? ale často je to špatně. V každém okamžiku to můžete změnit.

Přestaňte pořád myslet na ty, kteří vám ublížili, na svou minulost, na své neúspěchy, nepřemítejte stále o myšlenkách, které vám přináší nepříjemné pocity frustrace, zloby, závisti a zášti. Vyměňte je za myšlenky, které vám přináší uspokojení, vyrovnanost, radost, mír. Jako příklad: myslete na věci, které se vám v životě povedly, na vaše příjemná životní setkání, na lidi, které milujete a respektujete a s kterými se cítíte dobře, v bezpečí. Čím více budete myslet na tyto věci, tím více pocity lásky, vděčnosti, přátelství, důvěry, respektu zesílí a přímo a hluboce ovlivní váš každodenní život.

Vše, co existuje, je energií. Vesmír okolo vás reaguje na vaše myšlenky, ale reaguje také na vaše emoce. Vy jste dharma, vesmír. Věci existují, protože je tu někdo takový, jako vy, aby je viděl, cítil je, dotýkal se jich, slyšel je; pokud by zde nebyli lidé, kteří by je viděli, dotýkali se jich, poslouchali je, jak bychom mohli říci, že tyto věci existují? Je to, jako kdyby neexistovaly. Vesmír existuje, protože vy existujete a vy existujete, protože vesmír existuje, vesmír a vy jste jedna a ta samá věc. Nikdy jste nebyli oddělení od vesmíru, stejně jako ostatní. Vše je jedna a ta samá věc. Právě toto nazýváme Dharmou, je to esence Buddhismu.

Pokud, například, myslíte, že Zen, cvičení zazenu je něco absolutně jiného než náš každodenní život, už jste vytvořili zeď, oddělení, a to ve vás vyvolá pocity nepohodlí, následně pochybování a neporozumění zazenu.

Během tohoto seshinu, během zazenu, koncentrujte se výhradně na svou pozici. Tímto cvičením posílíte a rozvinete koncentraci, rozvinete schopnost setrvat v jedné pozici, udržet stejný stav mysli. Tato koncentrace, to je to, co nazíváme samádhi.
V každodenním životě je tato koncentrace nezbytná; pokud chcete uspět ve svém podniku, ve vašem projektu, pokud chcete splnit svůj cíl, pokud chcete získat, po čem toužíte, buďte koncentrovaní.

Všechny tyto myšlenky, které nám dávají nepříjemné pocity a emoce mají tendenci se neustále navracet s větší a větší silou a činí náš život více a více nesnesitelný. Ale silou koncentrace je můžete vždy, když přijdou, zaměnit za jinou myšlenku, jinou emoci a příjemný pocit, který ve vás vyvolá štěstí, radost a entusiasmus. Čím více se budete soustředit na tyto příjemné myšlenky, emoce a pocity, tím více se stanou silnějšími a mocnějšími a tím více k vám přitáhnou štěstí, radost, spokojenost a mír. V zenu to nazýváme Ji Yu Ji Zanmi. Ničím neomezená síla koncetrace, to je síla přitáhnout k vám cokoliv, po čem toužíte, síla dokázat všechny vaše cíle, síla realizovat to nejlepší z vás. Toto je tajemstvím Zenu, tajemstvím cvičení zazenu, autentické praxe zazenu, přesně předávané v dojo všemi opravdovými mistry transmise. Toto je cvičení, které mistr Deshimaru předal evropanům. Cvičení skutečného zazenu.

Nyní víte, že vaše myšlenky, vaše pocity, vaše emoce posilují samy sebe, pokud se na ně zaměříte.
Zde a nyní můžete kompletně změnit svůj stav mysli, směr vašeho života. Stanete se mistrem vlastního života, protože už nebudete trpět tyranii těchto destruktivních myšlenek, těchto destruktivních pocitů jako je frustrace, zloba, zášť a žárlivost, závist, rezignace, deprese, tesklivost.

Naučte se přijímat.
Často se říká, že je obtížnější dát, nežli obdržet, ale to je zcela špatně. Většina lidí neví, jak přijmout, dokonce ani neumí říci děkuji. Myslete na to, co vám život dal, jste mladí, krásní, zdraví, inteligentní, žijete v bezpečné, mírumilovné zemi, máte starostlivé rodiče, přítele, nejlepší pivo na světě, už dávno máte to nejlepší ze života. Ale většina lidí vypadá trvale nespokojeně, stále myslí na to, co jim v životě chybí, myslí: ?Kéž bych tak měl krásnou dívku, kéž bych tak měl více peněz, větší moc, větší respekt, můj život by byl krásnější a já konečně šťastný.? Jsou zde donkonce i tací, kteří chtějí Satori, osvícení, extázi. Lidé vždy myslí na to, co nemají. To proto tolik trpí, to proto jsou permanentně frustrovaní, závistiví. Pokud je vaše myšlení právě takové, přinese vám tento stav mysli jen deziluzi a nespokojenost a rostoucí zklamání v druhých, mrzutosti... a každý den se o trošku více uzavřete do samoty, izolace a deprese.
Vždy chovejte v mysli všechny dobré věci, které jste obdrželi od života. Trvale myslete na všechno bohatství, které svíráte v rukou právě teď. Pociťujte za tyto poklady vděčnost, radost, štěstí. Již máte to nejlepší ze života. Stále to udržujte ve své mysli, čím více budete chovat tyto myšlenky, tyto pocity, tím více budete k sobě přitahovat štěstí, hojnost, vyrovnanost a váš život se stane stále více krásnější a bohatší.

Vše, co myslíte, co cítíte, všechny vaše emoce budou realizovány, protože čím více o nich přemýšlíte, tím více je přitahujete k sobě. Tato síla je efektem koncentrace ve vašem životě. V našem každodenním životě se často se cítíme být chyceni ve slepé uličce, nevíme, jak situaci změnit, často pociťujeme ten pocit bezmoci a frustrace. Ať je vaše současná situace jakákoliv, ať je vaše vlastní definice sebe sama jakákoliv, například ?prostě jsem takový, jsem osamělý, jsem chudý,? je to vaší současnou realitou. Pokud chcete situaci změnit, prostě změňte svůj stav mysli. Lidé uvažují o své životní situaci a říkají: ?Toto jsem opravdu já, toto je má situace.? Ale to není pravda. Nyní nejste osobou, kterou popisujete, to, co popisujete jste vy v minulosti. Tím, čím jste v současnosti teď a nyní, to je poslední výsledek všech vašich myšlenek, všech vašich emocí, všech vašich předešlých činů. Pokud říkáte, že jste takoví a jen takoví, jste odsouzeni opakovat neustále ty samé experimenty z minulosti, trvale opakovat stejné chyby z minulosti.
Buddha řekl: ?To, co jsme, je součet všech našich myšlenek, emocí a pocitů, které jsme prožili.?

Začnete tím, že vzdáte dík všemu, co vám život přinesl, poděkujte. Například, ráno, pokud budete před zrcadlem, udělejte gassho, gassho znamená říci ?děkuji?. Každé ráno, každý večer během ceremonie děláme gassho, abychom poděkovali každému, ostatním praktikujícím, kuchaři, osobě, která pro vás čistí toalety, osobě, která pro vás uklízí obydlí, ale také vašim rodičům a lidem, kteří se zasloužili o to, že jste dnes tady. Děkujeme všem. Vděčnost je velmi hluboký a velmi silný pocit, který změní váš život a který k vám bude přitahovat více a více štěstí a radosti. Přitáhne k vám ostatní a vše, co byste si mohli ve svém životě přát. Vše přijde přirozeně k vám, protože jste připraveni to přijmout.
Ale většina lidí jen neustále přežvykuje staré vzpomínky na své neúspěchy, na kritiku a ublížení od ostatních. Tímto způsobem se smutek a zlost zabydluje v jejich myslích a zcela dominuje jejich životy a čím více o tom přemýšlí, tím je to jen horší.

Někteří lidé věří, že musíme mít pozitivní myšlenky, že musíme neustále na něco myslet, abychom to získali: neustálé myšlení na peníze vám žádné peníze nepřinese, pomyšlení na krásnou ženu vám tuto ženu nedá, to je úplně absurdní a směšné. Pokud by tomu tak bylo, každý by okamžitě získal to, co chce, ale tak to není.

Nestane se tak silou mysli, jen hloupým opakováním: ?chci toto, chci tamto,? že tyto věci k vám přijdou, ale bude to způsobeno silou vašich pocitů, které chováte v srdci, pocitů lásky, vděčnosti, štěstí, ryzostí vašich záměrů. Na západě rozlišujeme mezi naším myšlením a našimi pocity. Používáme dvě různá slova. Ale v Asii je používané jediné slovo (shin) pro obojí, není zde rozdíl mezi myšlenkou a pocitem, protože každá myšlenka je spojena s emocí a víme, že síla našich pocitů, našich emocí je silnější, než naše myšlenky a že má mnohem větší vliv na naše rozhodnutí, která každý den a každý okamžik děláme.

To, co musíte nyní udělat, je představit si konečný výsledek. Soustřeďte se na blahobyt, na hojnost, vnímejte štěstí, které pocítíte až dosáhnete toho, co chcete, až dosáhnete na svůj životní ideál. Žijte, jako kdybyste již udělali vše, jako kdybyste již dokázali vše, co jste dokázat chtěli. Neustále chovejte v mysli ten pocit uspokojení a radosti. Čím více ho budete prožívat, tím více se tento pocit zabydlí ve vašem srdci a tím více budete přitahovat to, co opravdu hluboce a upřímě chcete a dostanete se do pozice, kdy to vše budete schopní přijmout. Takový pocit štěstí přinese do vašeho života vzrušení, optimismus a entusiasmus. A získáte vše, co chcete, přirozeně, automaticky. Mistr Kodo Sawaki říkal: ?Když se na někoho usmějete, odpoví úsměvem, pokud se budete šklebit, odpoví vám úšklebkem.? Tak je to jednoduché. Usmějte se na život a život se usměje na vás.

Hluboce respektujte sebe samého. Začněte u sebe. Milujte se za vše, co máte, za vaše dovednosti, vaše schopnosti, vaše zkušenosti, vaše vědomosti. Mějte to na mysli, zaměřte se na to, co chcete, nikoliv na to, co nechcete, nebo co nemáte. Pokud tohle děláte, dokážete si více a více vážit ostatních a lidé vás budou více brát na zřetel, více vás respektovat a vyhledávat vás, protože vaše přítomnost se stane příjemnější. Nikdo nemá rád společnost smutných a depresivních lidí.

Energie proudí tam, kam je nasměrována koncentrace. Musíte následovat vesmírný řád. Život znamená hojnost, pozorujte přírodu okolo sebe a uvidíte nesmírnou rozdílnost a mimořádnou bohatost. Sledujte projevy života okolo vás. Vše, co chcete, je zde, láska, blahobyt, radost, štěstí. Vše je zde přímo před vámi, čekající, jen si to vzít. Buďte koncentrovaní na to, co chcete, nezaměřujte se na to, co nechcete, nebo čemu se chcete vyhnout. Čím více se budete soustředit na to, co chcete, a ne na to, co nechcete, tím více to k vám přijde. Například, neříkejte, že jste proti válce, protože tím jen posílíte ideu války, spíš říkejte, že jste pro mír; čím více chcete mír, tím více tato idea míru zesílí a stane se realitou. Neříkejte, že nemáte rádi samotu, ale raději říkejte, že milujete společnost jiných mužů a žen a tato idea společnosti, tato idea přítomnosti ostatních okolo vás zesílí a rychle se stane realitou.

Podívejte se na své tělo, na tu hmotu. Pozorně se podívejte. Veškeré hory, oceány, všechny věci ve vesmíru se skládají z molekul atomů, jedním slovem, energie. Vše, co nazýváme hmotou, je energie. Pokud se zeptáte vědce, co je to energie, odpoví vám: ?Nelze ani vytvořit, ani zničit, vždy byla a navždy bude. Vše, co existuje, vždy existovalo a bude existovat navždy.? Celý vesmír je prodchnutý touto energií, všechny formy a všechny fenomény, je to tato energie, které oživuje všechny formy a všechny fenomény okolo nás. Pokud se zeptáte katolíka, nebo muslima, nebo buddhisty: kdo je to Buddha, Bůh, odpoví vám: ?Bůh, Alláh, Buddha nebyli vytvořeni ani zničeni, vždy byli a vždy budou, vždy existovali a budou existovat navždy. Vytváří a oživují všechny formy a všechny fenomény našeho vesmíru.? Nezáleží na tom, jaké tomu dáte jméno, důležité je tomu porozumět.
Pokud si myslíte, že jste jen kusem masa, jednoduchým biologickým mechanismem, zamyslete se znovu. Jste duchovní bytost, jste pole energie operující v rozsáhlejším poli energie. Je iluzí věřit, že je zde nějaké venku a nějaké uvnitř, vše je permanentně propojené s celým vesmírem, jako vlny, které jsou propojené s oceánem, vlny a oceán jsou jedno a to samé: voda. Jste Buddha, Bůh, jakkoliv to nazvete, jste dokonalí, neomezení, nebyli jste vytvořeni, ani nebudete zničeni a energie, která pojala formu Míry, Jakuba, hor, oceánů nikdy nezmizí. Jen forma se změní a ta mění se neustále. Jste vesmírným vědomím.

Mnoho lidí považuje sebe samé jako oběti života, oběti rodičů, oběti svých sociálních podmínek, oběti společnosti, oběti ostatních, oběti historických okolností. Toto je přibližný příběh každého. Nyní si položme otázku ? co vlastně chcete? Jaká je vaše volba?
Zde a nyní, v tomto životě, koncentrujte se na to, co opravdu chcete, přestaňte přežvykovat všechny ty věci, které nechcete, jako je samota, bída, nemoc, násilí. Zaměňte je nyní za myšlenky vyvolávající příjemné pocity, prostě za to, co chcete a pevně to chovejte ve svém srdci, své mysli.

Každý potřebuje být šťastný, má právo být šťastný. Pamatujte, že přitahujete k sobě cokoliv, co myslíte, jste architektem vlastního života, v každém momentu můžete změnit směr vašeho života, změnit svůj stav mysli.
Síla koncentrace je nejvyšší silou, je to ryzí diamant.
Nic vás neomezuje. Pokud řeknete: ?tohle nikdy nedokážu, toho nejsem schopný,? potom toho nikdy nedosáhnete. Namísto toho myslete: ?já toho dosáhnu, protože to opravdu chci,? potom silou koncentrace budete v pozici dosáhnout na cokoliv, co chcete.

Někteří lidé se ptají, jaký je smysl života, jaký je smysl mého života? Pokud se ptají, je to proto, že nikde ve vesmíru to není napsané. Smysl života je takový, který mu okamžik za okamžikem dáváte svými myšlenkami a pocity. Jsou to vaše myšlenky, vaše pocity, vaše emoce, které dávají smysl a směr vašemu životu. Je zde jen jediná věc, která vás může zastavit, omezit vás: vy sami.
Studujte učení, všechna učení a uvidíte, že všechna vám říkají to samé: vše je dostupné a nic vám nechybí. Každý si zaslouží být šťastný, každý má v tomto životě potenciál, sílu být šťastný, každý může uskutečnit svůj ideál. Vzali jste na sebe formu lidské bytosti, objevili jste se v tomto světě, abyste udělali tento svět hodnotnější, jednoduše abyste byli nejlepší, jací dovedete.
Představte si, co nyní můžete udělat s tím, co víte. Nežádám po vás, abyste mi věřili, žádám po vás, abyste to vyzkoušeli. Usedněte do zazenu, soustřeďte se jen na svou pozici, praktikujte a praktikujte, znovu a znovu. Prováděním tohoto cvičení síla vaší praxe poroste více a více a budete k sobě přitahovat vše, co ve vašem každodenním životě chcete. Dělejte věci celým srdcem, to je ta nejkratší cesta jak realizovat váš nejvyšší ideál.

Přeji vám do života to nejlepší, pro vás a všechny lidi, které milujete.

Mistr Seï Yu Debailly
Kusen pro sesshin 25. - 27. září 2009

www.zen-asociace.cz
 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 6] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 0 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihlášený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatĂ˝ roh  Přihlášený čtenářkulatĂ˝ roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatĂ˝ roh  AktualitykulatĂ˝ roh
13. 11. 2019:

Tereza Spencerová: "Moralesova demise přišla pouhý týden poté, co zamítl německému koncernu těžbu lithia s tím, že lithium ?patří bolivijskému lidu?? západní a prozápadní mainstream mezitím dál odmítá nazývat puč pučem, očividně podle pravidla, že co je dobré pro Západ, nikdy pučem nemůže být?"

Celý článek...


13. 11. 2019:

Advokát Jaroslav Ortman: "Jestli odkazem listopadu 89 má být, že neuznáváme svobodné volby, že neuznáváme vítěze voleb a že mají odstoupit pod tlakem ulice, tak potom organizátorům nejde o listopad. Pak jim jde v podstatě o revoluční únor 1948, kdy ulice diktovala a vytvářela akční výbory Národní fronty, zavírala lidi, svrhávala je z funkcí, advokáty vyhazovala z Advokátní komory. To je pro mě naprosto nepřijatelné a tyhle metody neuznávám. A tvrdím, že je to faleš, faleš, faleš, a pokud někdo vyzývá k takovým krokům, tak patří buď do blázince, nebo by se nad jeho výzvami měly zamyslet orgány činné v trestním řízení."

Celý článek...


05. 11. 2019:

Nekorektní blog Petra Kubáče: "klimatický summit" se stěhuje potřetí, tentokrát do Madridu. Ve Španělsku protesty nehrozí, protože v tomto "demokratickém" státě dostanete za pořádání referenda víc než v Jižní Americe za terorismus a vraždy. Takže letecké palivo přece jen bude spáleno. Pozoruhodná je situace Grety Thurnbergové, protože plout na plachetinici (i miliardářské kevlarové) Atlantikem do Evropy v listopadu je poukázka na smrt v bouři. Proto bude zlý skřítek šetřit CO2 tak, že přijme španělskou pomoc a pojede jejich velkou, železnou (patrně vojenskou) lodí s táákhle velkým naftovým motorem běžícím nepřetžitě během celé (více než) týden trvající cesty...

Celý článek...


01. 11. 2019:

Neviditelný pes: Pirátka Krausová se schází s trestně stíhaným šéfem reklamky JCDecaux Tenzerem, přičemž pirát Michálek se snaží svoji přítelkyni z maléru vytáhnout, což je zcela pochopitelné, důvody jsou zcela jasné, a odskákat to má z důvodů ne zcela pochopitelných Mikuláš Ferjenčík. Takto je to řečeno jazykem prostým.
Akutní případy Piráti zpravidla řeší bonzováním v Bruselu, ale v tomto případě to nepůjde. Musí si to vyřešit sami. Na to mají transparentní celopirátskou diskusi. Božínku? oni mají štěstí, že takové blbosti jsou mimo rozlišovací schopnost lidí, kteří chodí do práce, mají rodinu, řeší děti a složenky a na luštění ptydepe nemají čas. Aférku Krausové a Michálka a Tenzera nebudou voliči vnímat. Tu vnímají ti, kdo je nevolí, stejně to fungue s Babišem...

Celý článek...


31. 10. 2019:

Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček: "Co dříve řekl učitel, nebo jiná obecně vážená osobnost, bylo bráno jako jisté měřítko hodnot, obecného vkusu a morálky. Kdo je dnes takovou osobností? Považuje se za ni každý a nazývá se to svobodou. Jsem vždy spíše pobaven, kolik ústavních právníků a politologů se objeví na sociálních sítích v souvislosti s jakýmkoliv právním nebo politickým problémem. Oni neříkají svůj názor, což by jistě bylo možné a vhodné, ale soudí jiné za to, že nesdílejí jejich představu o věci...
...poněkud přehlížíme tu část nenávistných projevů, které signalizují vážnější problémy ve společnosti. Sociální rozdíly nás mohou více ohrozit než nějaké výkřiky omezených hlupáků... Stovky milionů lidí žijí v naprosté chudobě, zatímco pár desítek miliardářů neví, kam s penězi...
"

Celý článek...


28. 10. 2019:

Hudebník Petr Štěpánek: "Bé bé bé, nepozvali nás na Hrad. Bů bů, to se řekneee! Jeden by i zaplakal. Už ale nedodávají, že kdyby je pozvali, pozvání by teatrálně odmítali, případně by zase ze slavnostního aktu demonstrativně odcházeli. Že, Mirko Stojedničko?" ...

Celý článek...


19. 10. 2019:

Komentátor Tomáš Vyoral: "Když se neznámá paní vyjádří na internetu vůči ilegálním imigrantům, nejvyšší státní zůstupce Pavel Zeman je pobouřen a angažuje se. Zatímco když starosta Řeporyjí Pavel Novotný opakovaně na internetu i jinde vyzývá a volá po smrti svých politických oponentů ? konkrétních lidí, k močení na jejich hroby a bůhví k čemu, tak soudruh Zeman mlčí. Není hate speech jako hate speech..."

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!