Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 21. 01. 2021     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Paul Kingsnorth :
Obávat se, že po kolapsu současné civilizace se dostanou k moci psychopaté, je omyl. Ti nám už přece dávno vládnou!

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2630x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2492x)
Zaměření se na odpuštění
(15. 02. 2018, 2140x)
Oddělení zrna od plev
(13. 07. 2018, 2102x)
Sto jedna dní
(27. 02. 2018, 2081x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Zvedám ruku


Vlastimil Marek - Společnost a vztahy - 23. 05. 2008 (4428 přečtení)

Napsala mi čtenářka a poděkovala za blog Trhlina v realitě. „Pár trhlin jsem zažila už taky a díky za ně (i Tobě a Tamaře)... Už poněkolikáté se Tě chci - a konečně nacházím odvahu - zeptat: jak jsi mohl ustát slyšet, vidět a vědět věci, které druzí neslyší a netuší a nezpochybnit přitom sám sebe a své vnímání? Jak jsi to zvládal bez souhlasné podpory okolí,“ dotázala se dnes také blogerka, jejíž názory jsem zde již několikrát použil. A protože svými otázkami „natrhla realitu“, v níž (obvykle) plyne líně náš čas, pokusím se naznačit (těm připraveným, kteří, tak jako ona, „zvedli ruku“), že to chce velkou trpělivost a stále pevnější, protože trénovanou, důvěru v to, co člověk cítí a ví.


Já s tím mám pořád dost honičku a "řeším" to už od dětství, napsala. Teprve dneska si uvědomuji, že už jako pětiletá jsem (netuším jak) většinou věděla příčinu a taky řešení stěžovacích rozhovorů dospělých (třeba na zdravotní potíže), věděla jsem proč jim je tak, jak jim je, a měla jsem poctivou snahu jim to říct, ale mnohokrát jsem byla umlčena a označena za "ňákou přemoudřelou"... Tak jsem na přání dospělých na mnoho let opravdu zmlkla (i když vnitřně jsem to úplně nepřestala cítit nikdy), abych se tomu vnímání ve čtyřiceti zase znovu pracně učila a rozvzpomínala se na své, nejspíš vrozené, ale racionalitou a pochybnostmi dospělých umlčené, vlohy.

To „zakřiknutí“ v dětství (rodiči, tetičkami či babičkami, v té nejryzejší a jen zdánlivě nejmírnější podobě ve formě, zvláště na vesnicích a malých městech, velmi častého varování „Co by tomu řekli lidi!?“) a pak ve škole („Mluv jen když jsi tázán, jinak nevyrušuj!“ nebo „Ty raději nezpívej, kazíš nám to!“) zablokovává přirozené tendence dětí neustále se učit a „růst“ (a zůstat synestetické a nadšené a zvědavé) víc, než zatím tušíme.

Jen jsem se pokoušel být (a stát) tím, čím jsem být měl. Samozřejmě mě okřikovali, fackovali, nespravedlivě trestali, ale ona touha poznávat byla silnější než tíha všeobecných zákazů a omezení (a to ještě panoval nejtužší socialismus). Rozhodl jsem se už v dětství, že nebudu „jako oni“ (tedy ti, kteří pokrytecky lhali a plnili plány bojů za mír a mávali mávátky) a za cenu ponižování a dopadu až na dno jsem zůstal sám sebou. Když mi bylo sedmnáct, vědomě jsem navždy opustil své rodné město a šťastné dětství ve všeobecných lžích. Tehdy jsem vášnivě četl, ale ani v knihách jsem recept na život a lásku nenašel. A tak jsem se rozhodl, že ty své univerzity vystuduji systematicky, odspodu: pracoval jsem na brigádách (třeba s cikánskou partou kopáčů na stavbě, v Pohřební službě atd.) v desítkách řemesel. A objevil jsem („díky“ bolesti páteře) jógu a (přes uvolněné tělo) i duchovnost), a tím pádem i samizdatové spisy o duchovnosti. A chyby v překladech (měl jsem tak pádný důvod naučit se anglicky a překládat).

Při překládání zenové literatury jsem pak např. zjistil, že nějaký ten mistr v nějakém tom patnáctém století už měl sedmdesát let, a stále postrádal toho opravdového žáka. Kdyby umřel, my bychom se o zenu (a možnosti dosáhnout osvícení) už nic nedověděli. Byl ale trpělivý, žák se našel, pod vedením mistra dosáhl osvícení, a mistr mohl spokojeně zemřít.

Naznačuji, že zatímco tehdy byl jeden osvícený na celý světadíl, dnes už je těch, kteří našli cestu k duchovnosti a Duchovnost v sobě a kolem sebe, stále víc a počítají se (i díky knihám, správným překladům a možnostem jet na jejich přednášky a semináře) na tisíce.

„Dnes se učím rozumět své empatii a dešifrovat informace získané třeba při intuitivní diagnostice,“ píše blogerka, „abych je sama přetřídila a přeložila (sobě a) svým klientům do jim srozumitelné řeči. Proto denně v zájmu srozumitelnosti volím snad ta nejvýstižnější slova, přirovnání a obrazy (díky za citaci, ta je naprosto přesná), abych vyjádřila co je třeba k pochopení klienta sebou samým. Přesto mi lidi říkají, že moje texty a e-maily musí číst opakovaně (hlavně chlapi), protože prý komprimuji a žiji několik životů současně... A já se cítím tak zpomalená...“

Hm. Trpělivost přináší amalgam moudrosti. Já nesměl (po roce 1981) tři roky (z principu) říct vůbec nic o průchodu trhlinou mé reality, a poté jsem zjistil, že nikdo neví, o čem to mluvím. A tak jsem jen využil toho, že jsem se to nevyjádřitelné pokoušel už nějakou dobu vyjádřit hudbou. A jako jsem si postupně „vychoval“ své posluchače, vychovával jsem si trpělivým a neustálým psaním (plným náznaků, překladů, citací) i své čtenáře (dodnes si čtenáři MAN a BARAK stěžují, že je to na ně moc těžké). A až teď, po dvaceti sedmi letech, jsem našel „citát“ o trhlině v realitě, který by nebyl psán nějakým guruem či taoistickým mistrem, nad nimiž by mí spoluobčané opět mohli mávnout rukou, že je to cizinec nebo blázen, a který by mi pomohl vyjádřit léčivost a potřebu vlastních trhlin v realitě tak, abych nevypadal, že se chlubím.

A proto také, z jiné strany, dodnes (a o to více, oč je jakékoliv psaní na internetu dostupnější) „bojuji“ s trolly a osočovateli o přesný význam toho, co je stejně možno napsat jen mezi řádky, a postupně připravuji půdu jak pro docela jinou hudbu a obecné uznání (potřeby) duchovnosti, tak pro další, mladší objevitele trhlin v realitě.

A proto jsem také celé roky hledal „nástroj“, kterým bych mohl lidem natrhávat jejich iluzorní reality (a našel jsem tibetské mísy a steel drum a alikvotní zpěv a šeng).

„Jednu takovou trhlinu v realitě mi způsobil zvuk šengu, když jsem jej poprvé slyšela z tvých rukou na Prášilech, pak znovu na posledním koncertě v Klatovském kostele...“ píše mi blogerka, která umí číst a mohla tedy „zvednout ruku“ a napsat tohle: „Vždycky je to jako když kopneš do zrcadla a to se se vší tou opentlenou parádou "života" rozsype na milión kousíčků a zůstane NIC. Prázdno s potenciálem čehokoliv, které musím nejdřív zavlažovat pár dní slzami lítosti a ulehčení nad rozbitým obrázkem vlastních iluzí, a teprve pak může začít klíčit nová realita, oproštěná od minulých lží, zatím naprosto neznámá a nová... Jo, slova nestačí. Někdy to ze mne vypadne ve verších, ale ty jsou pak natolik osobní, že je jen málokdo může číst... a ony pak způsobují další trhliny v něčí realitě...“

V 80. letech jsem zjistil, že lidé kolem mne začínají chápat, o čem jsem psával a o co mi jde, v takových šesti nebo sedmiletých cyklech. Vydal jsem v roce 1984 Almanach překladů (první zmínky o skutečné, nejen tělesné, józe, o Sheldrakeovi, umění snít, floatačních vanách, jiné hudbě atd.), ale teprve v roce 1990 mi začali známí přinášet nadšené zprávy o jakémsi sešitku o flotačních vanách, morfických rezonancích a Halpernovi. O Baraky začal být skutečný zájem asi šest či sedm let poté, co přestaly vycházet.

Není to lehké, ale už jsem si zvykl (naopak, mám-li „úspěch“ hned, je mi to podezřelé). Vždycky jde o postoj (nebo schopnost zamilovat se do té které jinak nepříjemné činnosti minutu předtím, než ji začnu dělat) a (vždy jen pozitivní) úmysl (nebo o zdravé naštvání).

A skutečnost, že bych mohl poradit a vím, odkud vítr vane a kde je jádro pudla, ale nikdo se mne na nic neptá, je jen časový posun a sémantické nedorozumění (a i politici a porodníci a filosofové a další tuší, že všechno je jinak, jen se bojí, z pohodlnosti a profesní pýchy, se s tou svou trhlinou v realitě setkat a poprat).

V jistém smyslu si teď už hodně dlouho užívám (přinejmenším od roku 1981, viz kniha Český zen, a pak od roku 1986, kdy jsem složil tu nejtěžší zkoušku života ve vězení). Vyplnily se všechny mé „sny“ (a dostal jsem se, přes ťukání na čelo přátel i rodiny, tam a k těm, kam a ke kterým jsem chtěl), postupně se začíná probouzet skutečný zájem o tu kterou (duchovní) disciplínu, média přinášejí dnes a denně potvrzení toho, o čem a jak jsem psával od 80. let. Dnes stále častěji „zvedám ruku“ v nadšení, že už to začíná fungovat (a trhliny v iluzorních realitách rostoucího počtu lidí bzučí stále slyšitelněji alikvoty jejich transformace).
 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Proč ženy (24.01.2009)
Nezvládnuté hormony (19.01.2009)
Změny (14.01.2009)
V pytli (11.01.2009)
Emancipovaná (21.12.2008)
Otázky (16.12.2008)
Čtyři pravdy (pro pokročilé) (14.12.2008)
Čas se zrychluje (12.12.2008)
Duchovní probuzení (ve čtyřech minutách) (10.12.2008)
Čtení o koláči (07.12.2008)
Black-out (04.12.2008)
Indie aneb Šivanandovo dvacatero (20.11.2008)
Syndrom seminářové bohyně (16.11.2008)
Nedorozumění (08.11.2008)
Shoda (01.11.2008)
Být sama (sebou) (29.10.2008)
Mysl je potvůrka (25.10.2008)
Skvrny na Slunci a vztazích (22.10.2008)
Rozhovor s Henry Marshallem (28.09.2008)
Případ Hykes (27.09.2008)
Šetři (ČEZky) (16.09.2008)
Vtípky? (13.09.2008)
Omleté pokrytecké moudrosti (11.09.2008)
Žolík (09.09.2008)
Omega-3 (31.08.2008)
Pro člověka (28.08.2008)
Psychopatologie na internetu (25.08.2008)
Děti vědí (18.08.2008)
Z penze nevyžiju (15.08.2008)
Rané Extempore (z let 1974 a 1975) (11.08.2008)
Pochvala (08.08.2008)
Radost z blogování (06.08.2008)
Vypustit (01.08.2008)
Já tomu moc nevěřím (27.07.2008)
Pocit vítězství (22.07.2008)
Agnihotra (20.07.2008)
Tajemství (18.07.2008)
Lepší časy (15.07.2008)
Zesilovač (08.07.2008)
Proč znovu? (04.07.2008)
Litera nebo literatura? (25.06.2008)
Cesta ženy ze Západu za osvícením (20.06.2008)
Kulhající muž (15.06.2008)
Na větvi (14.06.2008)
2012 jinak (13.06.2008)
Svobodná a volná (09.06.2008)
Užívejme si života, dokud to ještě jde (07.06.2008)
Násilí v médiích (28.05.2008)
Trhlina v realitě (20.05.2008)
Bohyně se dvěma obličeji (19.05.2008)
Co (píp) my jen víme? (15.05.2008)
Bludné balvany (14.05.2008)
Zázrak jménem voda (12.05.2008)
Good for you (07.05.2008)
Emil Pospíšil a sítár (04.05.2008)
Letěl? Neletěl? (25.04.2008)
Kostely bez Boha (22.04.2008)
Bez komentáře (19.04.2008)
Demagogie (16.04.2008)
Bigoti a šatnářka (14.04.2008)
Vrabci a dravci (09.04.2008)
Nebijme své děti (02.04.2008)
Obchodníci s žumpou (31.03.2008)
Kostel (29.03.2008)
Rozpaky (26.03.2008)
Kde končí svoboda a začíná žumpa (22.03.2008)
Proč funguje proutek (19.03.2008)
Háj moudrosti 2008 (13.03.2008)
Respekt (12.03.2008)
Líbí, nelíbí (08.03.2008)
To jsem si dal (06.03.2008)
Stranovláda (04.03.2008)
Tanečnice z Filipín (01.03.2008)
Teplý únor (28.02.2008)
Zkreslený pohled na zázrak zrození (25.02.2008)
Zázrak (23.02.2008)
Chvála dočasnosti (09.02.2008)
Hovořit s anděly (04.02.2008)
Dudy techna (24.01.2008)
Noblem (20.01.2008)
Muška jenom zlatá (16.01.2008)
Něha, ne sex (13.01.2008)
Nedomazlení (08.01.2008)
Nepasuje (06.01.2008)
Burdychova sauna (03.01.2008)
Hudba buněk a tkání (01.01.2008)
Dalajlama (28.12.2007)
Přijetí (25.12.2007)
Mozek nás šálí (23.12.2007)
Těžké odbourávání (21.12.2007)
Ani písničkáři už nejsou, co bývali (19.12.2007)
Prostřený stůl (17.12.2007)
I guru je jen člověk (13.12.2007)
Kvalita (na které záleží) (04.12.2007)
Druhé strany mincí (01.12.2007)
Lež jako norma (29.11.2007)
Zvuky (27.11.2007)
Mozek dítěte, obliny a pokleslá prsa (22.11.2007)
Bůh je sloveso (20.11.2007)
Podzim v Hudlicích (17.11.2007)
Slepé střevo a ovulace (14.11.2007)
Gejts a stěhování (08.11.2007)
Skryté důvody (15.10.2007)
Pasteur kontra Bechamp (13.10.2007)
Zužitkování náhod (09.10.2007)
Slyšet tvary (06.10.2007)
Pleš a bomba (04.10.2007)
Ani rouru (22.09.2007)
Koncept kontinua (20.09.2007)
Tuňák v olivovém oleji (18.09.2007)
Vystrčit hlavu (16.09.2007)
Homo sapiens emocionalis stupidus (politicus) (14.09.2007)
Pro jsou Židé nejchytřejší? (12.09.2007)
Muži ještě netuší (09.09.2007)
Hugo (06.09.2007)
Kouzlo (04.09.2007)
Hlásím se o Nobelovu cenu (27.08.2007)
Kde končí hudba? (25.08.2007)
Hloupost (23.08.2007)
Ach ti vědci (07.08.2007)
Oka mžik (03.08.2007)
Jistota (29.07.2007)
Nocebo skeptiků (26.07.2007)
Nirvána z walkmana (23.07.2007)
Děti a ekologie (12.07.2007)
Plácnutí (10.07.2007)
"Duševní" práce (07.07.2007)
Proletářem (02.07.2007)
Pod nos (23.06.2007)
Požitek z násilí (10.06.2007)
Magické obřady (08.06.2007)
Akce s Tamarou a Vlastimilem Markovými v létě 2007 (05.06.2007)
Korálky zadostiučinění (31.05.2007)
Středověk trvá (30.05.2007)
Milovice (27.05.2007)
Stojící ženy (26.05.2007)
Štafle (23.05.2007)
Zamrzlí vědci (19.05.2007)
Zpomalit (18.04.2007)
Poučení (17.04.2007)
Štěstí (15.04.2007)
Mantry III. kategorie (14.04.2007)
Události před narozením a jejich důsledky (04.04.2007)
Šmouhy na nebi a IQ (02.04.2007)
Temné proudy (31.03.2007)
Prohrou k vítězství (26.03.2007)
Povolání: žena v domácnosti (24.03.2007)
Lékař léčí, příroda uzdravuje (22.03.2007)
Žáci nenávidí matematiku (20.03.2007)
Obřízka na rádiu Jerevan (19.03.2007)
Bubliny (18.03.2007)
Porod a jeho důsledky (17.03.2007)
Po porodu se změnil? (16.03.2007)
Interpretace (15.03.2007)
Kdo řídí? (14.03.2007)
Sjíždět (13.03.2007)
Bohužel, bohudík (20.02.2007)
První vztahy (15.02.2007)
Á (11.02.2007)
Odpočinek (31.01.2007)
Velké matení pojmů (18.01.2007)
V pubertě (15.01.2007)
Holotropní terapie (13.01.2007)
Chůze přes oheň (11.01.2007)
Alkohol nemůže za alkoholismus? (20.12.2006)
Může (17.12.2006)
Flop a horečka omladnic (15.12.2006)
Hlas jako zázrak (05.12.2006)
Ladění (29.11.2006)
Chybějící dialog (27.11.2006)
Sedm let (24.11.2006)
Lucidní snění (22.11.2006)
Osvícení (28.10.2006)
Nelehké téma (20.10.2006)
Nepožehnal (18.10.2006)
Vakcína (31.08.2006)
Vypadá to (aneb nepřekážejme svým dětem) (29.08.2006)
Pasti tantry (16.08.2006)
Nemoc je jen špatná písnička (14.08.2006)
Kde domov můj (06.08.2006)
Něco navíc (31.07.2006)
Cesta muže a ženy: žebřík a kruh (24.07.2006)
Podfuk (23.07.2006)
Prkýnko (20.07.2006)
Trénink (06.07.2006)
Posun (02.07.2006)
Fotbal i politika (25.06.2006)
Vědecké nocebo (22.06.2006)
Století bez lásky (18.06.2006)
Respekt (15.06.2006)
Příště zvolte ženy (06.06.2006)
Změňme zadání (03.06.2006)
Kroužkování a preference (29.05.2006)
Hudba v kostele (26.05.2006)
Kouzlo žen (24.05.2006)
Nezodpovědnost (20.05.2006)
Špína na síti (11.05.2006)
Což takhle pozitivní lobbing? (11.05.2006)
Nepoučitelní (07.05.2006)
Souvislost (04.05.2006)
Žena in (02.05.2006)
Mluvené a psané (30.04.2006)
Recenze na amatérský způsob (25.04.2006)
Zaplatí za sex (23.04.2006)
Zatím dobrý? (20.04.2006)
Hlavní podezřelý (17.04.2006)
Příčiny a následky (14.04.2006)
Holčičky (11.04.2006)
Mužské (po)hnutí (09.04.2006)
Ženské časopisy škodí (06.04.2006)
Nemůžeš mít všechno (02.04.2006)
Není cesta k duchovnosti, duchovnost je Cesta (31.03.2006)
Pindy o nádherných zážitcích (29.03.2006)
Duchovní puberta (27.03.2006)
Hladina mysli (25.03.2006)
Vy v něco věříte? (22.03.2006)
Chvála kóanů (19.03.2006)
Makyo a Ježíš (17.03.2006)
Chybějící obliny a HNP (15.03.2006)
Volte ženy (06.03.2006)
Marek vysílá na Vltavě (18.09.2005)
Kdo s čím zachází (26.05.2005)
Pětiminutová a půlvteřinová mája (22.05.2005)
Holka z Playboye (13.05.2005)
Menstruace (09.05.2005)
[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

Diskuse ke článku je moľná zde.

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!