Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 11. 05. 2021     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Thúkidides:
Impérium se nakonec stává chorobou. Právě ta zabila Athénskou demokracii.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2954x)
Oddělení zrna od plev
(13. 07. 2018, 2347x)
Párové duše
(01. 02. 2019, 2284x)
Věřte ve svou jedinečnost
(27. 07. 2018, 2147x)
Co je pro naše dobro
(24. 08. 2018, 1957x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Drogy na duchovní cestě
ze dne 22.08.2006, autor článku: J.J.Šalomoun

Komentář ze dne: 22.08.2006 11:38:11     Reagovat
Autor: [Kaktus] - Kaktus (x.kaktus@seznam.cz)
Titulek: pěkné
:-)

Komentář ze dne: 22.08.2006 12:22:44     Reagovat
Autor: [jho] - jho (artgalleryjana@centrum.cz)
Titulek: Re: pěkné
Jo jo - díky.

Komentář ze dne: 22.08.2006 11:49:52     Reagovat
Autor: [dan] - dan moravec (dmoravec@cb.cro.cz)
Titulek: jo
hodně, hodně dobrý článek :-)

Komentář ze dne: 22.08.2006 12:05:38     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek:
Díky. Mluvíš o přísných podmínkách dobrého použití drogy: o pokoře, čistém úmyslu atd. Ale to už představuje zralost, vlastně dost vysokou metu na duchovní cestě. K čemu pak ty rachejtle mystických stavů? Z druhé strany je takovému vše k užitku. Jinému je vše rizikem, rozněcováním, zaplétáním se. Ale kolik je "takových"? Minařík založil svou mahajánu právě na potřebě mnohých prudkých duší urychleně projít všemi potřebnými zkušenostmi. Zároveň říká, že lepší je jen spočinout. A stejně tak, že otřásající nebo potěšující zážitky jsou užitečné jako zkušenosti jen tehdy, pokud jsou viděny bez účasti na nich, bez strženosti. Čili až tehdy, když jsem vědomím zakotven nad stavy. Což ovšem vyžaduje sebevládu, kterou rodí mravnost, což jsou jediné dvě hodnoty, určující duchovní pokrok. Mravnost je mu dána především nelpěním a zprostředkovaně těmi obyčejnostmi jako je přejícnost, neubližování ani pocitem, že mi bylo ublíženo atd. Joga neškodí, je-li pravá a jde se krůček p

Komentář ze dne: 22.08.2006 12:06:43     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: 2) :)
...o krůčku, kdy v každém je víc světla. Já souhlasím s tím, že i pády a hození na začátek jsou jen úsekem cesty, spirálou, která se točí dolů, ale při jasné vůli celkově míří nahoru. Pak úsilí, krachy, strženost světem či mystickými zážitky, nové začátky, beznaděj atd. jsou viděny jako stejně hodnotné, jako světlá a tmavá sklíčka na krásné mozaice. Jen ujasnění, co chci a nač mám bych doporučoval.

Komentář ze dne: 22.08.2006 15:18:03     Reagovat
Autor: [JanSalomoun] - J.J. Salomoun (vac@wo.cz)
Titulek: Re: 2) :)
"Díky. Mluvíš o přísných podmínkách dobrého použití drogy: o pokoře, čistém úmyslu atd. Ale to už představuje zralost, vlastně dost vysokou metu na duchovní cestě. K čemu pak ty rachejtle mystických stavů? " Na to neexituje správná odpověď. Je to úplně stejné, jako by ses mě zeptal, proč mám potřebu lézt po skalách, když vím, že se na nich mohu zabít a přijít o pár drahocených věcí, které mi projevený svět přinesl. Nevím - to je jediná správná odpověď. Byl bych velmi nerad, kdyby článek vyzněl jako propagace. Tak to ani náhodou není myšleno. Ono je dost pouček moudrých o tom jak a kudy. Jenže šlapeme každý svou cestu a tak někdo leze po skalách, někdo je zahradník. Vše je ok, když je to jeho cesta, projev svobody a touhy po vyjádření - tanec života. Kostičky skládačky se mi dávno rozsypaly po hutné terapii životem. Připadám si skutečně čím dál tím víc jako list ve větru, který neví proč se vítr rozhodl udělat zrovna tuhle piruletu, vynést ho do nebes nebo vrhnout do

Komentář ze dne: 22.08.2006 15:18:52     Reagovat
Autor: [JanSalomoun] - J.J. Salomoun (vac@wo.cz)
Titulek: Re: Re: 2) :)
vynést ho do nebes nebo vrhnout do kanálu. Ale cítím v tom svobodu. Proto vím, že spousta listů bude větrem přifouknuta zrovna sem. Tak jako list, který touto krajinou prolétl sděluji svou zkušenost a případné poučení a poznání z ní. Nic víc. Výše uvedené rachomejtle nepovažuji také za nic víc, než za pěknou piruletu větru který nese můj lístek. Zeptej se větru, proč letěl zrovna tudy? :-)

Komentář ze dne: 22.08.2006 16:04:35     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: 2) :)
není vůbec problém se Boha zeptat i na toto a dostaneme dokonalou odpověď. Když budoucí apoštol Pavel zažil neplánovanou rachomejtli do třetího nebe na cestě do Damašku, nezapochyboval. Kristus mu to řekl JASNĚ.

Komentář ze dne: 22.08.2006 17:01:37     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: 2) :)
Rachomejtlí jsem myslel hlavně vydrážděný zážitek pro zážitek, intago. Unesení, které se vlastně nijak nelíší od smyslových potěch a než ty je nebezpečnejší tím, že od pevné půdy, reality třebas nízké odpoutává a také tím, že se za duchovní považuje. Dojdu-li do svého nitra jako Pavel z Tarsu při pronásledování křesťanů, moje bdělost a život jsou hlubší, pravdivější, než co zevně žiju. Ale to jen k tomu slovíčku. A věřím, že každá otázka má odpověď, každá situace řešení. Ona Je, což mě naplňuje nadějí. Už jen mít uši k slyšení a oči k vidění. Ale je možno vše, Ježíš: Buďte takoví, jaký je váš otec v nebesích. Snad stačí chvilku mlčet a to nejpřirozenější nemůže nevyplnit vnější vrstvy.

Komentář ze dne: 23.08.2006 07:51:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: 2) :)
Nevím jak ty, ale já znám jen zážitky, jež přicházejí od Boha. Prostě jsem Ho přijal jako gurua a jsem na Jeho Univerzitě. Moje zážitky se ničím neliší od zážitků mystiků jako sv.Tereza z Avily či sv.Faustyna Kowalská viz http://www.katolikrevue.cz/oso bnosti/faustyna_kowalska.htm Nemyslím si, že by mlčení bylo tak důležitké vyjma toho, když v meditaci VIZEMI, MYŠLENKAMI I POCITY hovoří božské. Ani Ježíš to nezdůrazňoval, ani Brahma, Šiva či Višnu. Bůh je hlavně VŠEMOHOUCÍ TVORBA.

Komentář ze dne: 22.08.2006 15:51:51     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: 2) :)
Tvůj článek nevyzněl jako propagace, v tom je snad jeho největší hodnota, proto poděkování. Ta má první víceslovná věta je jen o prioritách, čili o prostředku a cíli. Opálit se můžu na stožáru vysokého napětí, jako na zahrádce. Prostředek ale ukazuje na cíl, proto píšu-vědět, co chci. Nelhat si. Prostě mi tahle myšlenka přišla, nedala se odbýt, ani pocitem, že to takhle postavené není úplně košer, že ti není co vyčíst. Neber to jako polemiku, snad doplnění, snad jiný úhel. Vždycky říkám, že spor mezi lidmi není, jen jiný pohled pravdivý. A dík i za ta další krásná slova ve tvé reakci, hodně vypovídají.

Komentář ze dne: 22.08.2006 16:10:42     Reagovat
Autor: [JanSalomoun] - (vac@wo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: 2) :)
V žádném případě nejsem s tebou ve sporu. :-) Diskuse - když už nastanou - beru vždycky jako vzájemné obohacování.. Já se v reakci také snažil pouze dovysvětlit mé stanovisko, aby bylo úplnější.. Navrh zde nehájím žádné pravdy, protože žádné nemám :-) Takže také děkuji za smysluplnou a opravdovou reakci....

Komentář ze dne: 22.08.2006 16:28:41     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: 2) :)
"Navrh zde nehájím žádné pravdy, protože žádné nemám" Ne, máš všechny pravdy, proto žádnou vystrčenou, žádnou druhé(vždyť své) nemlátíš. Ten neneismus jinak nerad, samo, že je to samé jinými slovy, ale chtělo se mi úderného vyjádření. ;-) ~~~~~~~~~~~~~~

Komentář ze dne: 22.08.2006 12:24:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Pro zasvěcence
Co vlastně tyto drogy dělají s člověkem? Hypnotizéři, což nejsou zločinci, ale psychoterapeuti, vědí, že některé látky a hlavně tyto jsou katalyzátory změněného stavu vědomí. Nic víc a nic méně. Znám dost lidí, kteří se do mystických stavů dostali jen díky vlastní autohypnoze. Pustili si božskou Lisu, viz www.lisagerrard.com a za chvíli už vířili ve fraktálech archetypů, což jsou myšlenky ne ega, ale Boha Všemohoucího (přesněji řečeno intuice, či Nadjá). Kdysi tyto látky směli používat jen šamané a zasvěcenci v eleusínských mysteriích, orifismu atd, atd. Ale v dnešní době si s nimi bohužel hraje kdekdo systémem, jako byste mlátili do klávesnice hlavou a divili se, co ta obrazovka ukazuje. Nevědí co je setting ani set. Ani dr.Grof se svým holotropním dýcháním, jež nahradilo LSD to nedělá bez chyb. Rozhodně to není pro každého.

Komentář ze dne: 22.08.2006 21:34:38     Reagovat
Autor: [IP: 195.113.180.82] - zopot (@)
Titulek: Re: Pro zasvěcence
Kde vznikají myšlenky ega a kde myšlenky Boha Všemohoucího? Vše je jen hra Božské mysli. I bez drog. Člověk by se především měl naučit myšlení. Pak by mu nepřipadalo jako tolik skvělá jízda to, že se nekontrolovaně naruší myšlenkové vzorce vytvářející a ochraňující ego. Každý nepřirozený násilný zásah v tomto směru - a drogy takovým nepřirozeným násilným zásahem jsou - vede do pekel.

Komentář ze dne: 23.08.2006 07:40:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Pro zasvěcence
Ano, myšlení je důležité, má aspoň trochu logiky :-) Ale když je meditace jak má být, tedy vedena božskými silami, nelze ji kritizovat, co Bůh dělá, dobře dělá. Do pekel to nevede, vždyť ani Huxley, Leary či Terence McKenna se do pekla nedostali, naopak. Je problém v tom, že se do toho pustili lidé, kteří to neumí a ani nemají dělat. Šamané měli a mají podobné postavení jako náčelníci. A Castanedu jistě znáte.

Komentář ze dne: 23.08.2006 10:49:03     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Dnešní zpráva: téměř všichni do toho jdou takto:
Robbie Williams tvrdí, že je jeho život díky drogám "mnohem zajímavější". Britský zpěvák přiznal, že konzumuje alkohol a drogy ve velkém již šest let a nyní je závislý. "Je těžké žít bez drog. Škoda, že ještě nevymysleli něco, co je méně depresivní než extáze, nebo drogu, po které nejste tolik paranoidní jako po koksu," postěžoval si Robbie v rozhovoru pro The Sun. 22.8. 2006 11:05 LONDÝN - "Jsem závislý na všem. Pokud si zahraju dvakrát za sebou stolní tenis, vybuduju si závislost asi i na něm. Drogy dokáží lámat srdce, způsobují deprese, likvidují duši i vztahy, ale přesto je díky nim můj život zatraceně zajímavý," prohlásil zpěvák. Robbie, který je nyní na cestách se světovým turné Close Encounters, v interview pro The Sun zmínil, že se nikdy neožení, protože nedokáže žít v monogamním vztahu. "Stoprocentně se neožením v následujících deseti letech. Přestal jsem manželku hledat už dávno, protože se neumím vzdát sexu s jinými holkami. Jsem š

Komentář ze dne: 23.08.2006 10:49:54     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Dnešní zpráva: téměř všichni do toho jdou takto:
...ťastný, když si můžu takhle užívat," svěřil dvaatřicetiletý zpěvák exkluzivně britskému deníku.

Komentář ze dne: 23.08.2006 11:52:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Dnešní zpráva: téměř všichni do toho jdou takto:
přesně, nejde ale jen o sex. Na počátku jeho alba jsem zaslechl démonický tón, to je ještě větší problém.... Mystikové se přiblíží Bohu, jiní satanovi a část skončí v blázinci s paranoidní schízou.

Komentář ze dne: 23.08.2006 21:10:17     Reagovat
Autor: [IP: 195.113.180.82] - zopot (@)
Titulek: Re: Re: Re: Pro zasvěcence
O logickém myšlení jsem nepsala, to je dobrým sluhou, ale zlým pánem... Ano, co Bůh dělá, dobře dělá. Takže dostatečně varuje, než někoho provede peklem. Ne každému je pak dáno z něj zase rychle vyjít. Jenže ty věříš na satana... Jestliže se do toho pustili lidé, kteří to neumí a ani nemají dělat, jak někdo pozná, zda mezi ně patří nebo nepatří? Je tu někdo, kdo po přečtení toho článku chce drogy vyzkoušet. Jak má najít toho pravého šamana? Jak ho pozná? Jak si může být jistý, že ho někdo jen nebalamutí, že si na šamana jen nehraje? A možná si na něj někdo bude hrát natolik, že uvěří, že šamanem je - ale dává mu to ony "božské síly"? Nebo stačí tiše se pomodlit - "božské síly provázejte mě" - a šlehnout si sám? Proto mi přijde jednodušší naučit se myšlení. Pak ovšem drogy nebudou mít vliv anebo jen ten požadovaný... Jenže pak už je dotyčný nebude potřebovat.

Komentář ze dne: 06.09.2006 08:24:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Pro zasvěcence
Zopot - je to opravdu těžké, ale i to jde. Pokud jsem si jist, že mám dostatečně správný přístup a převahu dobra, aby mě démonické síly neobtěžovaly. Každý si může zajít na holotropní dýchání, např. www.holos.cz Naučit se myšlení? Božské myšlení přesahuje a pořádně :-)

Komentář ze dne: 06.09.2006 16:41:44     Reagovat
Autor: [IP: 195.113.180.82] - zopot (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Pro zasvěcence
Jo, pár těch jistých už jsem potkala. Byli pěkně vyplašení, že spustili něco, co neuměli zastavit. Božské především myšlení zahrnuje. Přeskočit je vede právě k těm karambolům...

Komentář ze dne: 22.08.2006 13:42:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: dodatek
K článku bych ještě řekl, že konopné drogy do skupiny katalyzátorů transu také patří. Patří tam i alkohol, proto Kristus zavedl Večeři Páně, kam červené víno jako symbol jeho krve patří jako součást rituálu, hypnozy, stejně jako kadidlo v kostele a varhany i slova kněze. Blíže na mystika.mysteria.cz Naprosto souhlasím s autorem v závěrečných bodech, zejména: Zážitky a poznatky na tomto výletě mohou být velmi znepokojivé. Všechny vaše znalosti a konstrukce vezmou za své. Bod 7 bych mírně opravil na: Vše co zažijete, je „jen“ hra božské Mysli. ÓM

Komentář ze dne: 22.08.2006 14:56:28     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: nechlastej intago
porád ti to povídám. ale ty ne, jen chlastáš. Co co vidíš nejni pán bůch ale býlá MYŠ.

Komentář ze dne: 22.08.2006 19:18:39     Reagovat
Autor: [jho] - jho (artgalleryjana@centrum.cz)
Titulek: Re: nechlastej intago
Někde jsem slyšela, že Bůh se člověku zjevi v takové podobě, v jaké ho chce ten dotyčný vidět, tedy v té, ve které je schopen člověk Boha přijmout. Někomu se zjeví jako světlo, jinému jako Marie, dalšímu jako nějaký anděl... tak proč ne bílá myš?

Komentář ze dne: 22.08.2006 20:03:20     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: nechlastej intago
;-) Pravda, i šedá, ba někomu jako sám Auro! :-o ;) :-o ;)

Komentář ze dne: 22.08.2006 22:10:50     Reagovat
Autor: [JanSalomoun] - (vac@wo.cz)
Titulek: Reakce
Omlouvam se, ze jiz nebudu odpovidat na pripadne reakce, bo odjizdim do Adrspachu, za tamnimi skalnimi duchy :-) Tak pekne dnove vsem....

Komentář ze dne: 22.08.2006 22:22:14     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Namárie! (klid, to je elfština :)
Adršpašsko-teplické skály na Broumovsku? Je tam prý husto turisty, ale i spousta neznámých, okrajových míst, kde je jen skála, příroda, vítr a nebe-loni tam byl brácha. Já pocházím také z kraje skalních měst... Pěkné dnové, pokojné snové, až se vrátíš, tak zase já budu vzdálene tohohle virtuálního kraje. ~~~~~~

Komentář ze dne: 23.08.2006 16:41:13     Reagovat
Autor: [Puk] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: A ta nepohoda má nepřeberně mnoho podob.
"Velmi důležité je momentální rozpoložení. Je naprosto nevhodné vstupovat do neznámých končin své mysli se strachem, oslabením a v nepohodě." --------------- Což platí pro mysl za každých, nejen zmíňovaných okolností. :-)

Komentář ze dne: 26.08.2006 20:54:01     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Reakce
Tak to jsme se tam možná viděli :), u Indiána,či Džbánu nebo na lodičce? Byla jsem tam v úterý... :)

Komentář ze dne: 23.08.2006 18:40:55     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Aitoš (aitos@volny.cz)
Titulek: Dobrý článek
...Velmi jsem potěšen, že o tomto dnes až příliš (možná ze strachu, či nezájmu?) tabuizovaném tématu mluví někdo alespoň trochu zasvěceně, tedy z pohledu nějakých zkušeností, a né jen morálně-rádikalně, či z pohledu nějaké "duchovní" školy, obvykle spíše jen už bezduché tradice... Vždyť i mystické vhledy duchovních mistrů či světců se vlastně vždy odehrávaly v hlubokých tranzech, či stavech mystických vytrženích jak píše západní tradice (které mnohy bylo těžké odlišit od stavů šílenství či pomatenosti). A mnohé duchovní metody jak je psáno i v článku se vlastně jen různými způsoby snaží i vyčistění a vyladění se do správného druhu transu a osobně si také myslím, že prostředek je věcí vedleší, že cíl a psychologický důvod proč po něm člověk touží a co vlastně očekává /a tím pádem co je i ochoten/schopen přijmnout/ je nakonec daleko důležitější a více určující v tom co člověk zažije a jak se na své cestě změní. Metoda jen je ta či ona z nějakého důvodu bližší či vzdálenější a s

Komentář ze dne: 23.08.2006 18:44:42     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Aitoš (aitos@volny.cz)
Titulek: ...pokr.
...bližší či vzdálenější a spíše jen určuje míru odevznání se (hloubku a intenzitu prožitku) a tím i ryzika nečekaných proměn i poznání. A Tichem, či Prázdnotou, jak je z mnoha východních nauk omezeně překládáno, je místy myšleno buď jen jako určitý přípravný stav, tedy jakési sebečištění od balastu kultury a bezduchosti podnětů civilizace i vlastních představ, a jindy je tím Tichem míněno něco zcela nepopsatelného, nevyřknutelného, tedy zároveň dokonale skrytého bežnému zraku, tedy bežnému stavu vnímání a fungování mysli se kterým je spojen. Je něčím o čem si zkrátka nelze vytvořit lepší představu, než co uchopí prázdná mysl soustředěná jen na citlivost svého vnímání. Ono To Ticho, ten prostor Boží vůle-Brahmanu-Taa působí dokonale tiše a nezjistitělně, stejně tak jako není vidět ani procesor v počítači, ač ho v žádném programu ani v datech přes monitor nikde v počítači neuvidíme, a jeho schéma, matrici přijímání informací a jejich překlápění nikde v něm neuvidíme, je to právě On, kdo

Komentář ze dne: 23.08.2006 18:47:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Aitoš (aitos@volny.cz)
Titulek: ...pokr.2
...Ovšem už nikdy nebudete stejní jako předtím, pokud se jednou zvedne "opona zákulisí vaší mysli"! Toť střípek mé zkušenosti, jejikož zjevoval obecně více bylo a je stále tabu, a beztak se o moc více vypovědět lámanými slovy nedá. M...Aitoš.

Komentář ze dne: 23.08.2006 21:13:19     Reagovat
Autor: [jho] - jho (artgalleryjana@centrum.cz)
Titulek: Re: ...pokr.2
"...Ovšem už nikdy nebudete stejní jako předtím..." Souhlasím s Tebou, týká se to i jiných oblastí, nejen drog, které za tu oponu mohou dovést. Pokud onu oponu zvednete predčasně, mohou se stát věci, které prostě nezvládnete. Nicméně i to bude součástí vašeho života a prožitků, které jste si vybrali, ve kterých nemá nikdo právo vám bránit. Teprve potom pochopíte, co bylo míněno některými lidmi, když radili - nespěchat. Jsou jednici, pro které je tato cesta rychlého odhalení důležitá, ale není jich mnoho, a zcela jistě na tuto zkušenost byli ve svých životech připravováni.

Komentář ze dne: 24.08.2006 13:02:56     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: ...pokr.2
Ano, Jano. :-)

Komentář ze dne: 24.08.2006 16:28:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Aitoš (aitos@volny.cz)
Titulek: Re: Re: ...pokr.2
Jo, ona rychlost vývoje-poznání-uvědomění z našeho pohledu může být důležité, ale z vyššího nakonec moc není, pro Ně je myslím více důlažitá hra samotná...

Komentář ze dne: 24.08.2006 18:18:56     Reagovat
Autor: [jho] - jho (artgalleryjana@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: ...pokr.2
...pro nás přece taky.:-)

Komentář ze dne: 23.08.2006 21:05:10     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek:
Jo, jo, pěkný článek s kterým lze souhlasit.... Díky..... ...........................

Komentář ze dne: 25.08.2006 17:59:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - nikto (m@g)
Titulek: droga
Každá droga mení stav vedomia len od - do,niektoré viac,niektoré menej.Ten majster čo si dal konskú dávku - nestalo sa nič pretože posunovacia schopnosť drogy nedosahovala k stavu vedomia v ktorom sa on práve nachádzal.

Komentář ze dne: 26.08.2006 16:26:56     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - luck (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: „…je nesmírně důležité, být k sobě maximálně upřímní a pátrat po svých motivacíc
...a číst takovýhle kvalitní článek, z něhož čiší upřímnost a znalost tématu, je taky požitek. Skoro jako dobrý trip. :-) .

Komentář ze dne: 31.08.2006 15:39:28     Reagovat
Autor: [Wen] - Wen Věčněžasnoucí (wen_vecnezasnouci@centrum.cz)
Titulek: Ticho a drogy
přínosný článek Ticho možná nezná otázku ohledně nevhodnosti čehokoli, ale to je hlavně tím, že Ticho něco takového „nepotřebuje“. To ovšem neznamená, že by kategorie jako dobro a zlo pro Ticho neexistovaly. Ticho prostě nevybírá mezi dvěmi horšími možnostmi, Ticho koná dobro rovnou, takříkajíc z první. Ticho „toleruje“ zlo, nesoulad, protože je to důsledek chování lidí – jejich svobodné vůle. To ovšem neznamená, že by Ticho takové chování „schvalovalo“. Samozřejmě, že lze z pohledu Ticha tvrdit, že vše je dobré, to ale není tak úplně pravda, protože cíle lze dosáhnout i „přímo“, konáním dobra, bytím v souladu. Vše ostatní je cestou nepřímou, lze-li to cestou vůbec nazvat. Takže Ticho by třeba neřeklo, že používání drog je špatné, ale rozhodně by řeklo, že toto, jakož i například meditace „na něco“, je jako používání šidítek, náhražek, že to není přímou cestou. WV

Komentář ze dne: 31.08.2006 16:36:36     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Ticho a drogy
Pěkné zamyšlení, wen. Usmívala jsem se, protože dnes v sobě medituji o něčem podobném. Narazila jsem dnes na jednu větu, která ve mě vyvolala zvláštní reakci a proto si ji v sobě obracím. Ta věta zní: "Jenom Bytí je bez chyb." Vzedmula se ve mě bezprostřední vlna nesouhlasu :) - vždyť Bytí je stav, který zahrnuje vše, chyby i nechyby (dobro i zlo)! Ale když jsem si ji v sobě ohmatávala déle, přišla jsem na to, že tento výrok je pravdivý i kontraverzní podle toho, kde stojíme. Pokud stojíme všude jinde a ne v samotném (svém) Středu, může být tato věta pravdivá nebo nepravdivá - posuzujeme s místa pozorovatele. Jedině v samotném Středu, kdy jsme oním Středem, Bytím - je to tak. Bez jakýchkoli pochyb. Je to tak.

Komentář ze dne: 31.08.2006 16:39:23     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Ticho a drogy
I proto bych si dovolila doplnit tvou myšlenku: Ticho koná dobro rovnou, takříkajíc z prvního. Samo sebou. "Jen" tím, že je.

Komentář ze dne: 06.09.2006 08:31:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Ticho a drogy
Já nevím, co na tom Tichu pořád máte. Není popsáno ani v bibli ani v Bhagavadgítě. Ani křesťanštéí mystikové ji nepopisují v extázích. Ani mě v meditaci se ticho neukázalo, ale věčná Dynamická a Dokonalá Tvorba Boha Nekonečná nekonečně Směry... Absolutno je mimo vše známé, ale Ticho má přece svůj duální opak, ne? Proč Mu tedy říkat Ticho?

Komentář ze dne: 06.09.2006 09:50:24     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Ticho je Přítomnost na které se odvíjí věčná a dynamická tvorba tvorba boha všemi směry... Ramana často používal příměr, že promítací plátno, které je holé a čist a i tiché je podkladem na němž se promítá děj filmu. No a bůh je také podkladem na němž je promítán celý vesmír.... Ježíš často odcházel někam na osamocené místo, těžko ovšem říci, jestli to bylo kvůli modlitbě, či tichu, či jak např. tvrdí Chesterton, kvůli smíchu... Když už teda píši o smíchu, je to to samý jako ticho, když se směješ upřímně a z hluboka, tak je mysl zastavená a tichá a jsi v přítomnosti... Ale zpátky k tichu, to že jsi, že existuješ a jsi si toho vědom, je toto tiché či hlučné? Tvoje bytí a existence je tichá, avšak tvoje mysl je hlučná... To, že si to ticho sebe sama neuvědomuješ v meditaci, to jen může znamenat, že budto v meditaci nejsi v Přítomnosti, ale v čase a prostoru - tedy v mysli, ale také to může znamenat, že tvá meditace je hluboká, jen ty si neuvědomuješ to ticho. A není nijak n

Komentář ze dne: 06.09.2006 10:00:00     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
A není nijak podstatné zaměřovat se na ticho, meditace je přece zaměřena na poznání toho, kdo jsem já, na poznání naší božské podstaty. Ovšem ticho je pomůcka, velmi dobrá pomůcka vedoucí do Přítomnosti či ukazující ti, že jsi mimo mysl, že již mysl je klidná a neruší a neodvádí pozornost a ty se můžeš svou pozorností zaměřit na svou podstatu - Boha.... Tech způsobů a modelů meditací je celá řada a ne všechny jsou popsány ve dvou či třech knihách. Dokonce i ty nejbláznivější činnosti jsou hlubokými meditaci - adrenalinové sporty, rychlá jízda, sex, sebevražda atd. Ve všech ovšem jde jen o to, aby mysl byla klidná a tichá....

Komentář ze dne: 06.09.2006 10:11:17     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Jo ještě jsem si vzpomněl, že někteří mystikové dosahují osvícení i při čůrání, nebo-li močení, což je možná pro neznalé poněkud překvapující, ale naprosto logické. Někteří sexuologové popisují močení při dlouhodobém zadržování moči velmi podobné sexuální extázi. Dochází k hlubokému uvolnění a pocitu blaha a mysl je klidná. No a to je vlasně meditace. Pokud mi někdo nevěří, tak si to zkuste, hodně pijte a nejděte na záchod co nejdéle (ale nepřežente to, aby jste se nepočůrali)

Komentář ze dne: 06.09.2006 10:27:52     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
PS. Tohoto primcipu využíváme především my starší jogíni, ale je vhodný i pro mládé jogíny, kteří chtějí žít v celibátu. Než abychom se trápili s erekcí a přemlouváním manželek či družek k sexu, jdeme raději do hospody. Pivo vyvolává rozradostněnost, což je jistý druh božské blaženonosti - anandy - , zároven příjemně pokecáme o nových meditačních techikách - což s manželkou nejde - a pokud dostatečně dlouho zadržíme moč, prožíváme při močení hluboké exatické stvy blaženosti. Někteří nenasytové kouří navíc trávu či požívají i jiné drogy. Celibát je prostě brnkačka a navíc je i blaženost sama, které nelze dosáhnout ani na swingers akcích...

Komentář ze dne: 06.09.2006 10:34:01     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Doufám INTAGO, že je ti to už jasný, princip je jednoduchý a vždycky je přítomno Ticho: KDO UMÍ, TEN UMÍ, A KDO NEUMÍ, TEN ČUMÍ NEBO SE ZA ŽENSKEJMA HONÍ NEBO V MEDITACI CHRNÍ... A TO JE VŠECHNO.........

Komentář ze dne: 06.09.2006 12:41:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jan Pivoluska (janp@vsld.tuzvo.sk)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Treba si uvedomiť,že všetko čo v živote robíme,robíme preto aby sme boli šťastní a vyhli sa tak utrpeniu.To snád dobre definoval aj Buddha.Ludia,ktorí ešte nedosiahli určitý stupen presýtenia životnymi skusenostami ho hladaju v experimentovaní s drogami,alebo v inych vonkajsich pomockach.Tí,ktorí su už presýtení a maju ako tak vyvinutu rozlišovaciu schopnost,už velmi dobre vedia,že sa možu učiniť šťastnými výhradne s použitím vlastnej vole.Teda rozvinut vnutorny pocit šťastia,na ktorý nemáte vonkajší dovod.A to už je smer tej cesty,ktora nas postupne zbavuje priputanosti a zavislosti na niecom vonkajsom.A vlastne sme tym realizovali prvy buddhisticky vnor.

Komentář ze dne: 06.09.2006 13:04:34     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Ano Jano, když budeme dostatečně dlouho zadržovat moč, může se jednoho dne stát, že budeme štastní i bez zadržování a čůrání, že blaženost zde bude stále.... Prostě jen dosáhneme blaženosti vyčůranosti, čímž jsme realizovali první budhistický vnor... A je-li člověk štastný zcela bezdůvodně, může klidně čůrat i proti větru a o svou blaženost nepříjde. Tím naplní onu touhu celého lidstva "poručit větru a dešti" a také vlasně změní celý svět, a to jen díky tomu, že změnil sebe... Nečejte ovšem, že když budete čůrat například proti severáku, tak se vítr otočí a začne vát teplý jižní vítr, to jen vy budete stále blažení i když zrovna ted budete i počůraní. A možná, že se potom počůráte ještě jednou, tentokrát smíchem...

Komentář ze dne: 06.09.2006 13:08:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Ano, ty jsi budhista, ale já měl při vstupu do meditace snahu poznat, co je to vlastně Stvoření a já v něm. Mystikové popisují často bolest, Kristus o ní mluvil - vezměte kříž svůj každý den a následujte Mne... I ta je součást Stvoření http://mystika.myste ria.cz/svati.htm

Komentář ze dne: 06.09.2006 14:12:42     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jan Pivoluska (janp@vsld.tuzvo.sk)
Titulek: intago
"já měl při vstupu do meditace snahu poznat, co je to vlastně Stvoření a já v něm" ***************** ***************************** Prečo ťa zaujima stvorenie?Zakladnym a prvoradym heslom duchovnych nauk je : CLOVECE POZNAJ SEBA SAMEHO ! Aky zmysel má tužba poznat Boha,bez toho,že by som v prvorade poznal seba?Pokial nepozname dokonale seba sameho,tak je Boh pre nas len hole abstraktum,ktore nema nijaky zmysel.Pretože ten,kto ovladne seba a to vo vsetkych prejavoch svojej bytosti,tak vlastne ovladol cely vesmír! Vecsina tzv.krestanskych mystikov samych seba nepozná a jedine naco sa odvolavaju,je Boh,jeho vola atd.To vsak je v skutocnosti len akysi balzam na dušičku,ktory problematiku utrpenia subjektu v celom jeho rozsahu urcite nerieši.

Komentář ze dne: 07.09.2006 07:53:52     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: intago
Ano, vždyt o to poznání Sebe také jde a to je také obsahem všech dynamických meditací, poznat, že tím hlavním je Bůh, jež tvoří nekonečno světů i individualit i tebe. Proč? I to ti ukáže, ale je to ezoterika. Sebe ego nepozná, na to prostě nemá Inteligenci. Co to je IQ 100? Nic. Kdyby sis přečetl knihy křestanských mystiků, tam to je.

Komentář ze dne: 06.09.2006 13:21:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
také nejsem nejmladší, je mi 51. Zadržovat moč nedělám, nač také. Stačí při poslechu meditační hudby vnímat božské, i deci silného červeného dělá divy. Myšlenky trochu ruší, ale když má božské Vůli, vlítne do rozšířeného vědomí, moje myšlení rozežene jako hejno vrabců a dělá si co chce. EXTÁZE TOTÁLNÍ DOKONALOSTI je následek. I v meditaci se dá usnout, ale božské udělá sen tak živý a silný a podle svého, že na něm nevidím nic špatného. A NEMUSÍŠ MI RADIT, DĚLÁM TO UŽ TOLIK LET... Jen těch několikahodinových dynamických meditací mám 89. Ale v několika se Ticho opravdu probíralo, mám to popsáno v textech. Je pozadím všeho, nepopsatelné, ale je to jedna z nekonečna forem projevu Potencionality Absolutna. viz http://mystika.mysteria.cz/

Komentář ze dne: 06.09.2006 13:27:39     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Ale já jsem ti nechtěl radit, já jsem tě chtěl pobavit....... No a to, že medituješ již mnoho let, tak to nejspíš znamená, že medituješ asi nejspíš špatně, to mi můžeš věřit, já už taky medituji dost dlouho.... Nad tím ovšem je třeba se zamyslet...

Komentář ze dne: 06.09.2006 13:32:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Vidím, že sem píšu marně, co se týče meditací, neznám pojem zábava. Proč bych měl meditovat špatně? Bůh je se mnou vcelku spokojen, denně s Ním channelingem hovořím, nejen v meditacích, jež jsou spíš Jeho přednáškami a operacemi. Říká mi, že ještě tak 12 let to budu dělat jak dělám, pak mi dá určité schopnosti, ale meditovat budu i v příštích životech... Žádný kouzelný duchovní proutek není. Je to Jeho vůle.

Komentář ze dne: 06.09.2006 13:44:08     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
INTAGO, asi sem opravdu píšeš marně, ale možná že někdo jiný bude fundovanější nežli já... Po pravdě řečeno, když jsem projel tebou doporučovaný web, tak jsem koukal jako puk, protože tyto věci o meditaci nejsou na JZ vůbec probírány. Tady povětšinou narazíš na lidi praktikující nedualitní meditaci, tedy na meditaci zaměřenou na sebepoznání. Podobné vize a jiné úkazy jsou prostě v meditaci nežádoucí vize... Ale možná že někdo má podobné meditační skušenosti i zde... No a proč bys měl meditovat špatně? A proč bych měl meditovat špatně i já? No protože po mnoha letech meditace jsi ty i já dosud nedošel do cíle. Meditace je přece jen prostředek nikoli cíl...

Komentář ze dne: 06.09.2006 14:11:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Nevím, proč zde nejsou probírány, ale vlastně vím... na web píšu už léta. Copak je dualita něco špatného?? Vždyt je také výtvorem Absolutna. Viděl snad Mojžíš v ohnivém keři nežádoucí vizi? Nebo Pavel z Tarsu na cestě do Damašku? Co viděl Leary a Huxley, viz jejich knihy? Jak mi Bůh neustále ukazuje, je meditace zkomprimovaný život, vlastně rychlejší učení, nic víc ani méně.

Komentář ze dne: 06.09.2006 12:31:46     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Intago, třeba tím byl myšlen KLID? Co ty na to? Mě to slovíčko ticho nepřišlo nijak kách, naladila jsem se na vlnu, stopu a byla jsem doma. ;-)

Komentář ze dne: 06.09.2006 13:04:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Klid a ticho je podobné ne? Víte všichni, že ve Stvoření je vše v pohybu, proč by taková neměla být meditace? Ale nepřemlouvám nikoho, sám jsem si to také kdysi myslel... Třeba Petr prožil exkurzi u Stvořitele a Ten rozhodně klid nemá. Popsal to takto http://mystika.mysteria.cz/med itace.htm

Komentář ze dne: 06.09.2006 13:13:28     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Zkoušel jsem se připojit, ale nějak mi to nejde, jsem prostě levej.... Myslím, že těch popisů "boha" může být celá řada, a ona jich také celá řada je a je to dáno hloubkou oné zkušenosti boha... Někdo vidí boha dualitně, jiný jej poznává jako sám sebe, jiný jej vidí jako klid a druhý jako pohyb. Jsou to jen různé úrovně poznání....

Komentář ze dne: 06.09.2006 13:11:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
v meditacích nejsem v čase a prostoru, ale v časech za časy a prostorech za prostory, dějích za ději, světy příčin. Prostě víření fraktálů archetypů. Miloš to popisuje takto: http://mystika.mysteri a.cz/milos.htm

Komentář ze dne: 06.09.2006 13:23:00     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Intago, tak o tomto ti vůbec nic nepovím, ted jsem se konečně připojil a kouknul na ty stránky. Tak, jak je zde popisována meditace, tak já prostě bohužel nemedituji, protože se domnívám, že meditace s různými vizemi, tedy meditace dualitní je prostě "špatná meditace" Zastávám názor, že pokud se při meditaci dostavují různé extáze a vjemy, a poznání, tak jde o psychickou nevyváženost u meditujícího a že pokud se tak stane, tak že by meditující neměl vjenovat pozornost těmto dějům... No tak už je mi ted tvoje otázka ohledně ticha a klidu jasnější...

Komentář ze dne: 06.09.2006 13:36:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Já zase dbám na to, že názor Boha a Jemu podřízených sil je nadřízen lidským. Pokud meditace obsahuje Jeho atributy, (Dokonalost, Nekonečnost,Věčnost, Vševědoucnost,Všudypřítomnost. ..) považuji ji od Něj, jako od Gurua. Podobně činili křestanští mystikové, viz sv.Tereza,Veronika a Faustyna http://mystika.mysteria.cz/sva ti.htm

Komentář ze dne: 06.09.2006 13:27:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
pardon, z mě neznámých příčin se mi uprostřed webové adresy vytvořila několikrát mezera, tak si ji umažte

Komentář ze dne: 06.09.2006 13:42:42     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jan Pivoluska (janp@vsld.tuzvo.sk)
Titulek: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Tichom možno nazvať klud stojaci nad protikladmi.Dosahuje sa tím,že sa joginovi podarí sprítomnit dva protiklady v jednom stave.Toťiž hmoty a ducha.To je potom dokonalosť,ktora ma byt tymto dosiahnutá.Možete preživat akukolvek extázu,vždy bude v protiklade k tomuto hmotnemu svetu.A tým padom je to nedokonalost.Dokonalosť je jedine v PLNOSTI. Krestansky pohlad/trojica/:Otec,Syn a duch svatý. Syn je materialna substancia,duch svatý je pole,alebo teda priestor a Otec je to,čo ich "plodí",teda su z neho sameho,su ním.Toto vsetko tvorí jedinu SKUTOCNOST,ktora nepodlieha procesovaniu a ktora je vlastne kludom,alebo teda tichom.

Komentář ze dne: 06.09.2006 13:59:16     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
INTAGO, ještě mě napadlo, že kdyby jsi se podíval do článků nebo na některá témata na forech, tak by jsi získal přehled, o čem se tady píše o meditaci... Je však nutné se zaregistrovat, což už možná jsi... Nokonec není ani žádný problém si založit nové vlákno na foru a vznést tam otázku, mnozí se jistě rádi připojí do diskuze a mnohé názory jistě budou podnětné. Toto je to nejlepší, co lze udělat, pokud se chceš něco dovědět z Jitřní země.. Ted právě píšeme na reakcích na článek o drogách, pokud napíšeš na forum a založíš nové vlákno, např. s otázkou co je ticho či klid? bude to mnohem lepší.

Komentář ze dne: 06.09.2006 14:05:55     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Ted jsem si povšimnul božích atributů, které uvádíš. Tady se spíše setkáš s božími atributy či aspekty jako vědomí, bytí, blaženost, světlo, bezprostorovost, bezčasovost, přítomnost... Stvořený vesmír je pojímám jako jev či sen, který se odehrává "uvnitř" boha... Povětšinou jsou zde jogíni zastávající meditaci advaity védanty, tedy ne-dvojné filozofie, což ovšem nijak nevylučuje i jiné směry jako např. křestanství či budhismus... Pokud máš zájem, tak se na to podívej nebo polož otázku na foru...

Komentář ze dne: 06.09.2006 14:10:20     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Jo a neber to tak, že jsou všichni pošuci jako já, mnozí to berou vážně a píší poměrně hezky, já jsem určitá vyjímka, která si ze všeho dělá tak trošku srandu, takže já rozhodně nejsem ten standart jaký najdeš na JZ. Takže se mnou nedej odradit...

Komentář ze dne: 06.09.2006 14:23:09     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
A navíc, jistě by nebylo špatný, kdyby i zde byl někdo, kdo rozmlouvá s bohem, už jsem pár lidí, kteří tuto schopnost měli v životě potkal, a nikdy jsem se s nimi nenudil. Bohužel komunikace po krátkém čase ustala, protože jim zřejmě bůh doporučil, aby se se mnou nebavili... Já jsem hodnej kluk, ale mám blbou povahu, takže si povětšinou z některých lidí trošku utahuju, ale myslím, že pokud někdo zaujímá v meditaci ale i v jiné oblasti určité stanovisko, tak by si je měl umět obhájit... Takže budto utečeš, nebo získáš své místo na slunci Jitřní země a možná získáš i jiný pohled na praxi meditace... Mě se bát nemusíš, já jsem mladej kluk, je mi teprve 14 let, takže mám úctu k starším, zvláště k jejich názorům...

Komentář ze dne: 07.09.2006 07:49:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
I to je možné :-) Mě už skoro odevšad vyhnali. Ani tady prý dlouho nepobudu. Ostatně tu nejsem poprvé... Lidí , co hovoří s Bohem je hodně, viz např. www.hovorysbohem.cz Je o tom spousta knih i čtyři učebnice.Nejlepší Sanya Roman Channeling, když nepočítám tu svou :-) Učí to kdekdo, např. na www.transformace.info Pokud k tomu přidáš přijetí Boha jako Učitele, Gurua, brzy Ho opakovaně uvidíš. On pak vezme tvou duchovní výchovu do Svých rukou a to se také projeví. Pár takových znám. I to je psychoterapie. Že získám jiný pohled na praxi meditace? Od koho? On je někdo vyšší než Bůh?

Komentář ze dne: 06.09.2006 14:21:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Ano, článek je velmi důležitý, já se o tichu zmínil jen okrajově, nemohu za to, že se to o něm tak rozjelo. BTW- nad lidské názory na meditace atd. upřednostňuji názor Boha, protože ten je samotnou Realitou To jen ego se vyděluje ze Života vytvářením si názorů, ale i to patří do Hry Her :-) BTW2- podobných fór jsem založil spoustu, vždyť píšu na web 8 let, ale nikdy to nebylo přijímáno příznivě. Inu některé myšlenky nemají cestu přímou a urovnanou... Proto mi božské stále radí přejít do ezoteriky. Nebudu prvním ani posledním, ale skoro nikomu se moc nechtělo, je to trochu izolace... Mystikové byli často pronásledováni a nejen inkvizicí...

Komentář ze dne: 06.09.2006 14:30:29     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
vždyť píšu na web 8 let, ale nikdy to nebylo přijímáno příznivě. Inu některé myšlenky nemají cestu přímou a urovnanou... ---------------- ------------------------------ ---------------- Pokud jsou myšlenky logické a mají pevný základ, není důvod, proč by neměly být přijímány kladně... Joga, mystika, ezoterika jsou poměrně jednoduché vědy s reálným základem logicky vysvětlitelné. Jistě, spousta věcí vysvětlit nelze, ale ty nejdůležitější věci jsou těmi nejjednodušími... A nemusíš se bát, my tady mystiky nepronásledujeme, my je rovnou upalujeme...

Komentář ze dne: 07.09.2006 07:42:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
že není důvod? Zkus něco namítat jehovistům, mormonům atd... Budeš napadán. Já to zažil. Logika nemá proti emocím žádnou platnost. To platí i pro myšlenky komunismu.

Komentář ze dne: 06.09.2006 14:13:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
tento hmotný svět je též výplodem Absolutna a není na něm tedy nic špatného, naopak. Je jedna část z nekonečna.

Komentář ze dne: 06.09.2006 16:45:30     Reagovat
Autor: [IP: 195.113.180.82] - zopot (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Hmotný svět je výplodem mysli. :-))

Komentář ze dne: 06.09.2006 17:19:35     Reagovat
Autor: [Rut] - Rut (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: Ticho...AHOJKY ZULU!-jenom jendna řečnická...
Mysl je "výplodem" čeho? ;-) :-)

Komentář ze dne: 06.09.2006 17:52:23     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Ticho...AHOJKY ZULU!-jenom jendna řečnická...
Mysl je vědomí v pohybu, je tedy výplodem vědomí... A kdyby jsi chtěla ještě vědět čehože výplodem je vědomí, tak výplodem vědomí je vědomí samo.... A kdyby jsi chtěla vědět, proč tady to vědomí je a existuje, tak to nikdo neví, ani bůh neví proč je... Nebo že by to věděl? No jestli to ví, tak to zatím nikomu neřekl, takže my lidi víme prd...

Komentář ze dne: 06.09.2006 18:04:49     Reagovat
Autor: [Rut] - Rut (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: Re: Ticho...ahojky PETŘE!
Řečnická, neřečnická, nevadí, děkuji za tvoji odpověď. :-)

Komentář ze dne: 06.09.2006 17:57:41     Reagovat
Autor: [IP: 195.113.180.82] - zopot (@)
Titulek: Re: Ticho...AHOJKY ZULU!-jenom jendna řečnická...
Jo, někdy se hodí vědět, jak co vzniká. Jináč řečnickou ponechávám řečnickou a také zdravím Zulu. :-))

Komentář ze dne: 06.09.2006 18:01:03     Reagovat
Autor: [Rut] - Rut (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Ticho...AHOJKY ZOPOT!(sorry)
Zdravím tě, Zopot! ...moudrá to žena. :-)

Komentář ze dne: 06.09.2006 18:34:28     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Ticho...AHOJKY ZOPOT!(sorry)
Jejda, obě žijí! Já myslela, že už ne. :wave:

Komentář ze dne: 07.09.2006 07:38:55     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
ano, mysli Boha. My lidé stvoříme leda pár emocí-pudů a myšlenek. Jen v dynamické meditaci si můžeš rozšířeným vědomím ohmatat, jaké to je Tvořit. Máš tak IQ 10 000 a víc a jsi schopna ještě vyšší tvorby než měl Mozart. Proto mnozí skladatelé používali a používají tranzovních metod. IQ 110 je zoufale málo :-(

Komentář ze dne: 07.09.2006 08:14:56     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Intago, nechlastej.

Komentář ze dne: 07.09.2006 09:44:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Nikdy jsem nebyl opilý. Vypiju denně deci vína a jedno pivo, proč bych měl přestat? Podle lékařů je to zdravé.

Komentář ze dne: 07.09.2006 10:47:58     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
někomu stačí čuchnout si ke špuntu a vidí bílé myšky nebo bůcha s andělama.

Komentář ze dne: 07.09.2006 10:56:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
hmmm a kdo ti to říkal? O alkoholismu ani o mystice asi moc neví, ale konec s touto "duchovní" debatou...

Komentář ze dne: 07.09.2006 11:06:44     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: 10x Re: Ticho a drogy
a Ty víš všechno? Rád se nechám poučit.

Komentář ze dne: 07.09.2006 11:34:35     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: 10x Re: Ticho a drogy
Kdepak, Vše ví Bůh, ale občas mi něco málo řekne, ale ne vše co bych chtěl. Ale vraťme se k meritu věci, výbornému článku Šalamouna. Dalo by se shrnout, že hypnoza, tedy trans s rozšířeným vědomím lze dosáhnout různými způsoby. Psychologie zná hloubky hypnozy a hypnabilitu a o to právě jde. K tomu jsou chemické látky přírodní i syntetické, ale i psychické procesy-soustředění, mantry apod. Důležitá je i hudba či slovo, která způsobuje sugesci, ale i to, co už o věci víme, tzv set. Záleží, kam se směrujeme, co vlastně chceme, to bohužel dr.Grof neučí. Je tedy jedno, jak se do transu dostaneme, ale záleží, jak je nastaven od nás a jak neaguje nevědomí, u mystiky nadvědomí. Dýchání, tanec, flotační tank či alkohol jsou jen jakési berličky, někdo to umí i bez nich, ale nač to odsuzovat, léky bereme všichni. Nadvědomí, tedy intuice či Nadjá nás může pořádně ohromit, inu je to Učitel jak má být.

Komentář ze dne: 07.09.2006 11:50:29     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: 10x Re: Ticho a drogy
jak víš, že bůch je a jak víš, že on ví všechno?

Komentář ze dne: 07.09.2006 12:51:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: 10x Re: Ticho a drogy
Jak už jsem tolikrát řekl, z opakované zkušenosti a nejen mé.

Komentář ze dne: 07.09.2006 13:32:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: 10x Re: Ticho a drogy
Jak už jsem tolikrát řekl, z opakované zkušenosti a nejen mé.

Komentář ze dne: 07.09.2006 13:40:54     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: 14x Re: Ticho a drogy
a dokáže taky složit uhlí do sklepa a naštípat dříví na zimu?

Komentář ze dne: 07.09.2006 13:41:33     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: 14x Re: Ticho a drogy
a dokáže taky složit uhlí do sklepa a naštípat dříví na zimu?

Komentář ze dne: 07.09.2006 14:03:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: 14x Re: Ticho a drogy
Není nic kromě Boha a Jeho Projevu. Jakou má cenu tahle debata? Kde vůbec jsme?

Komentář ze dne: 07.09.2006 14:21:14     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: 14x Re: Ticho a drogy
Optej se svého boha, jakou má tato debata cenu. Mě se neptej.

Komentář ze dne: 07.09.2006 14:40:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: 14x Re: Ticho a drogy
Říká mi, že žádnou. Za sebe si myslím, že bys měl hledat pomoc na jiném serveru, např. http://www.psychiatr.cz/Uvod.h tm

Komentář ze dne: 07.09.2006 14:50:25     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: 18x Re: Ticho a drogy
Od kdy myslíš sám za sebe? Stále oháníš svým Bůchem a najednou toto?

Komentář ze dne: 07.09.2006 15:05:51     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: 18x Re: Ticho a drogy
pánové, omlouvám se, že jsem vám sem tak vpadla, ale jen malá poznámka na téma psychiatrie - je dobré vyhledat psychiatra, pokud má někdo chemické a jiné změny na orgánu s názvem MOZEK :-) tam to smysl má, protože se tyto změny dají léčit medikamenty a stav se dá upravit, tak aby mozek mohl fungovat a jeho prostředí a tkáně se upravily :-) pokud má však někdo problémy s psyché - tam je vhodnější vyhledat někoho, kdo má zkušenosti s léčbou "duše" psycholog, regresní terapeut, kineziolog, ... ale hlavní práce je stejně jen a jen na nás samotných :-) psychofarmaka, umělého původu, pouze provedou násilnou blokaci a pokud se přestanou podávat, tak tam ten problém je pořád ... je dobrá tato blokace např. v případě velkých traumat, jako intenzívní pomoc k překlenutí nejhoršího období, kdy se dá načerpat sil ke zvládnutí problému za pomoci vlastních sil :-) pěknou debatu přeji

Komentář ze dne: 07.09.2006 15:22:36     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: 20x Re: Ticho a drogy
Někomu pomůže, když si vyleje budku chlastem. :-D

Komentář ze dne: 07.09.2006 15:26:31     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: 20x Re: Ticho a drogy
no tak i to je celkem možný, pokud to provede tak dokonale, že vyřadí mozek a tím i mysl z chodu :-D následná kocovina je taky dobrá k tomu, že si pěkně užije prožitek bolesti hlavy a zkusí zvládnout bolest i jinak než práškama :-D poučit se lze ze všeho, záleží jen na našem přístupu :-)

Komentář ze dne: 07.09.2006 15:41:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: 18x Re: Ticho a drogy
Souhlasím, ale podle americké praxe už dnes i psychiatři začínají psychologii dělat. Na příkladě onoho Skopaného, viz dole, je ale jasné, že se bez chemoterapie neobejdeme. Na těžkého psychotika jinak těžko neuspěješ...

Komentář ze dne: 07.09.2006 15:48:59     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: 21x Re: Ticho a drogy
Co předepisuje psychiatr tobě?

Komentář ze dne: 07.09.2006 16:04:39     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: 18x Re: Ticho a drogy
s tím souhlasím intago :-) to rozdělení bylo jen pro lepší orientaci, protože ve vetšině případů silné psychotické potíže ovlivňují i mozek a naopak. bohužel se často stává, že člověk prožívající dejme tomu "transformační proces" (rozumíme si viď :-) co tím vyjadřuji), který nastane spontálně a zvláště pokud jde příliš rychle a není-li poblíž nikdo, kdo by poznal o co jde a pomohl, tak končí na psychiatrii a pod náporem chemikálií, které nejen tento proces zablokují, ale ještě silně poškodí energetická centra dotyčného o psychice nemluvím vůbec ... dle mého odhadu bude těchto případů přibývat i u jedinců, kteří si s duchovní praxí vědomě nepohrávají, reagují spontálně. proto by bylo na nejvýš žádoucí změnit dosavadní systém na kterém je psychiatrie a psychologie postavena v naší zemi a oba obory nejen propojit, ale zavést tam i alternativní postupy, které jsem zmiňovala ve svém předchozím příspěvku. naštěstí se již objevují lidé co při léčbě aplikují i jiné poznatky, než s

Komentář ze dne: 07.09.2006 16:07:26     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: 18x Re: Ticho a drogy
než jim bylo nalito ve školních lavicích. zejména mezi psychology se tento fenomén objevuje, zřejmě nějak cítí, že tím co se naučili ještě záležitost nekončí ...

Komentář ze dne: 07.09.2006 16:12:01     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: 23x Re: Ticho a drogy
Naprosto souhlasím zulu. Je vhodné dbát toho, aby nám místo psychiatrů a psychologů nevyrostli noví "všeználci", kteří se domnívají, že jejich "poznání" světa je jediné správné a definitivní a takové vtloukali probouzejícím se jedincům do hlavy. Tím věci spíše uškodí než pomohou.

Komentář ze dne: 07.09.2006 16:20:00     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: 23x Re: Ticho a drogy
to je vysoce pravděpodobné auro, "všeználků" bylo vždy dost a dost :-D nejde o vtloukání něčeho do hlavy, ale o citlivý přístup a účinnou pomoc při usměrňování transformačního procesu i za cenu toho, že by dočasným řešením mělo být nasazení lehkých antidepresiv ...

Komentář ze dne: 07.09.2006 16:26:18     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: 23x Re: Ticho a drogy
navíc je v naší společnosti "duchovní vývoj" halen do různých závojů mysterióznosti, spiritismu, magie, imaginarity, ne-li přímo duchařiny atd. místo toho, aby byl jednoznačně prezentován, jako přirozený vývoj a směřování "psyché" je to následek průchodu těžkým "materialismem", který má naše společnost za sebou

Komentář ze dne: 07.09.2006 16:34:48     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: 26x Re: Ticho a drogy
V Čechách podle mě zas takový problém není, i když kšeftařů s duc-hovnem je tady jako když naseje. Většinou je to ale import ze zemí, kde téměř nikdo bez svého osobího psychiatra a psychologa neobejde - tachujony, Donald Walsh, SaidBába, jehovisti a podobně. Vše slouží jedinému cíli - aby se lidé odvraceli od sebe k někomu imaginárnímu, tu k bohovi, tu guruovi atd. Přitom poznání nás samých nám teprve umožní poznat to druhé.

Komentář ze dne: 07.09.2006 16:52:00     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: 26x Re: Ticho a drogy
no Čechy byly vždycky trochu takovou výjimkou, ono zase není moc divu, když víme na jakém území se nacházejí (Morava, Česká kotlina a její centrum Pražská kotlina a k tomu ty úžasný kopce atd. ..) spíš mi šlo o to, že teď reagují lidé, kteří jsou nějakým způsobem už vnitřně připraveni ke změně, ale dosud nepřišli vědomě do styku přímo s duchovní naukou, nebo s jejími principy, nemají ani představu o jejím úskalí a hlavně nepraktikovali přímo. osobně jsem přišla do styku s několika lidmi co to u nich propuklo. byli absolutně zmatení oni i jejich rodiny a okolí. projevilo se to prudkými změnami nálad, silnými a takvz. bezpříčinnými depresivními stavy, hraničími s pokusy o sebevraždu, stavy zoufalství, návalů pláče nebo naopak extatickými vytrženími a ztrácením smyslu pro realitu (ve smyslu stát nohama pevně na zemi), samovolnými výstupy mimo tělo nebo vstupy do jiných energetických polí.

Komentář ze dne: 07.09.2006 16:52:49     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: 26x Re: Ticho a drogy
kdo se pohybuje ve skupině lidí, co alespoň přičuchli k nějaké duchovní praxi má velkou šanci že tam narazí na někoho skutečně vědoucího a praktikujícího a dostane se mu pomoci. tito lidé ale sami sebe pokládali za naprosté materialisty a věřili, že mimo tělo a hmotu už dál nic není. teď si představ ten šok co prožívají. sama na sobě vidím, co to dokáže s psychikou dělat a to už to mám zmáknutý aspoň nějakým zůsobem intelektuálně, pozorováním, určitým vhledem, dost toho mám za sebou z různých oblastí a navíc se mi dostalo neuvěřitelné podpory od těch co už vědí a stejně mám co dělat, abych to udržela jakž takž v únosné míře a neutopila se, jak o tom píše Naďa na vlákně Tondy 20 :-)

Komentář ze dne: 07.09.2006 14:55:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: 14x Re: Ticho a drogy
Je ostudou naší civilizace, že se psychiatrie stále chápe jako nějaké stigma hanby. Je to nemoc jako každá jiná. Mnoho takových hledá pomoc v duchovnosti, ale psychiatr či psycholog je přece jen lepší volba. I můj otec, který strávil válku v Berlíně, se takto snažil vyléčit z traumat a dost se mu to po letech povedlo, mohlo to být ale rychlejší. Na web píše nějaký Skopaný, i na dusecz.com . Má jasnou paranoidní schizofrenii, ale kupodovu ho k psychiatrovi nikdo neposlal, snažili se mu různě poradit, ale to nejde.

Komentář ze dne: 07.09.2006 15:25:05     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: 14x Re: Ticho a drogy
Ono schizofrenní jsme svým způsobem každý :). Já a ono a už to fičí! :-)

Komentář ze dne: 07.09.2006 19:12:40     Reagovat
Autor: [IP: 195.113.180.82] - zopot (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Intago, to je omyl. My lidé netvoříme vůbec nic.

Komentář ze dne: 07.09.2006 19:40:19     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Ano, to máš Zopot pravdu, všechno blbosti, co kdy byly vytvořeny, byly vytvořeny bohem. No a ted je na čase, zase trošku bohu pomoci lidskými blbostmi, úpně by mohlo stačit se aspon trošku probudit, a dál už potom neprudit. Ale i s tím je trošku problém, protože i to má v režii bůh. Tak že na závěr lze říci, že lidská pitomost je prostě božská... (a možná i boží)

Komentář ze dne: 07.09.2006 20:10:03     Reagovat
Autor: [IP: 195.113.180.82] - zopot (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
Což ovšem je pro spoustu lidí nepřijatelné. Představa, že ti ostatní za svoji blbost nemohou - hrůza! Představa, že blbosti, které jim osobně nevoní a třeba i ubližují, nejsou dílem lidským - ještě větší hrůza!! A představa, že oni sami jsou pouhým přeludem - největší hrůza!!! :-D

Komentář ze dne: 07.09.2006 20:13:54     Reagovat
Autor: [IP: 217.112.169.89] - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
"Intago, to je omyl. My lidé netvoříme vůbec nic." Většinou asi opravdu netvoříme, ale to neznamená, že to nedokážeme. Potenciál tvořit je v každém z nás a nemyslím, že by k tomu byla potřeba zrovna nějaká hluboká meditace. Touha, nadšení a čistota úmyslu je potřeba a myšlenky se projeví ve světě.

Komentář ze dne: 07.09.2006 22:16:17     Reagovat
Autor: [IP: 195.113.180.82] - zopot (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ticho a drogy
...a myšlenky se projeví ve světě. To projeví, ale člověk je k tomu prostředek, nástroj. Sochařské dláto, které si namlouvá, že je tvůrcem. "Já konám - tento blud tě otravuje jako uštknutí velkého černého hada." To je tuším z Aštávakragíty.

Komentář ze dne: 07.09.2006 22:39:05     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: 10x re: Ticho a drogy
Sochařské dláto, které si namlouvá, že je tvůrcem. to by potom znamenalo, že dláto nemá žádnou odpovědnost a nese ji ten, kdo s dlátem dlátí. Takže pokud dláto sjede a zmrví sochu, nebo si dlátař zajede dlátem do ruky znamená to, že dlátař má brmlavý ruce a nebo neumí s dlátem správně pracovat a dláto je v tom nevině. Brum, brum, brum, to je zajímavé.

Komentář ze dne: 07.09.2006 23:49:52     Reagovat
Autor: [IP: 195.113.180.82] - zopot (@)
Titulek: Re: 10x re: Ticho a drogy
No, medvídku, ale sochař nechce mrvit sochu ani svoji ruku. Jestliže se mu s dlátem nedaří, může dláto zahodit. ;-)

Komentář ze dne: 08.09.2006 07:11:38     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: 10x re: Ticho a drogy
No vy jste to teda pěkně zdlátovali, nebo se píše zdlátlili??? Takže ted už se nebude říkat:"Co čech, to muzikant", ale "Co čech, to dláto"

Komentář ze dne: 08.09.2006 11:02:58     Reagovat
Autor: [Rut] - Rut (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: Re: 10x re: Ticho a drogy
Dlátař chce vědět jako bolí zrovínka tímhle dlátem. :-D

Komentář ze dne: 07.09.2006 15:52:44     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek:
NO NEŘÍKAL JSEM TO, ŽE VĚTŠINOU TI, CO ROZMLOUVAJÍ S BOHEM CO CHVÍLI DOSTANOU OD BOHA POKYN, ABY SE S NĚKÝM NEBAVILI, ŽE DEBATA NEMÁ CENU?????? A UŽ JE TO TADY................. Ale já také hovořím s bohem, a ten mi říká povídej si s každým, musiš každému dokázat, že tvůj bůh z boje neutíká a že je vševědocí a že všechno ví nejlíp.

Komentář ze dne: 08.09.2006 08:38:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re:
Když jsi ostatními nepřijímán a napadán, musíš odejít, viz Kristova slova. To se nám to tu zase posunulo přes psychiatrii k transformační krizi, kterou nazývám temnou nocí duše. Píše se o ní dost http://eldar.cz/kangaroo/semin arky/krize.html

Komentář ze dne: 08.09.2006 09:22:29     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re:
ježíš nikdy neexistoval http://jesusneverexis ted.com Transformační krizi (ona to není krize, za co se to někteří snaží vydávat ale jen transformační proces) mevyžaduje vždy psychiatra. V mnohých případech postačí obyčejná chirurgie. Tvůj odkaz je dobrý ale pokusím se jej vložit lépe http://eldar.cz/kanga roo/seminarky/krize.htm

Komentář ze dne: 08.09.2006 09:30:02     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
ve slovech "jesusneverexis ted" a "kanga roo" zrušte mezeru, aby se odkaz načetl.

Komentář ze dne: 08.09.2006 09:39:36     Reagovat
Autor: [dan] - dan moravec (dmoravec@cb.cro.cz)
Titulek: Hovory s Bohem
No jo, ale kdo mluví nebo nemluví s Bohem? S jakým Bohem? A kdo? To je nekonečný. S Bohem mluví každý, nemůže nemluvit, ale asi bych spíš napsal, že Bůh mluví každým. Ne skrze každého, ale OPRAVDU KAŽDÝM. Cožpak je (tu) něco jiného než Bůh nebo něco vedle Boha? Je možná těžké přijmout, že Bůh mluví i Usámou, Bushem, Kristem, ale i lvem, co sežral malou Núbi, potopou a hurikánem, zemětřesením a výbuchem supernovy. To všechno je Jím. Jsme raději, když vyčleníme a bereme, že Bůh mluví S NÁMI - ta výlučnost je omamná (ego je největší droga), ještě omamnější, protože s jinými Bůh určitě nemluví - a už je tu stavební materiál pro konstrukci výlučnosti. Jenže jaké výlučnosti v čem? Ve skutečnosti jsou to nesmysly, protože všechno projevené začne a zase skončí, i hovory s Bohem. Bez Já by nebyl ani Bůh, se kterým (případně) mluvíme. Takový Bůh je až druhý. Iluzorní. Možná uspokojující, ale NEskutečný. Co s takovým Bohem? Jen uspokojuje malé já :-)

Komentář ze dne: 08.09.2006 09:52:43     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Hovory s Bohem
Móóóc DOBRÝ Dane. :wave:

Komentář ze dne: 08.09.2006 10:51:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Hovory s Bohem
slovo Bůh doporučuji nazvat božskou silou. A takovou je i intuice, Nadjá a hlavně božské Já čili átman. S těmi jde hovořit normálně a nejlíp je využít je jako Guruy, Učitele, kteří nejen radí, ale vlastně celý proces proměny provádějí. Dokonce generují naši realitu a Nadjá i božské Já dokonce celou naši minulost a budoucnost současně, vše je v neustálé změně. Projev je Věčný jako Bůh, vždyt je to Jeho obraz, ne? Stejně dokonalý. A ego umějí ozmetat dokonale, viz naše zážitky z meditací viz výše. Je to někdy dost bolestivé, ukazují mu totiž, že vlastně vůbec nic nechápe.

Komentář ze dne: 08.09.2006 09:43:00     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek:
TEMNÁ NOC DUŠE je zde proto, že jsou zde stále nějaké koncepty či připoutanosti či představy na kterých se lpí... no a někdo jiný má zase jiné představy a koncepty a právě toto lidi rozděluje. No a Ježíš sám svým způsobem také udělal takové menší rozdělení (ovce a kozly) a proto byli vyslaní učedníci nabádáni, aby tam, kde nejsou pochopeni, tam odešli... Ale to je řekně jen vnější Ježíšův projev, který skutečně nebyl tím základním učením. Jeho základem byla láska, která je bezkonceptuální a která nerozděluje, nevyděluje, která je schopna nahradit celý mojžíšký zákon, no prostě láska, která je bůh sám...

Komentář ze dne: 08.09.2006 09:55:31     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek:
Ahoj INTAGO, pokud by jsi souhlasil a máš chut diskutovat a jsi zaregistrován, opět znovu trošku putíčkářsky připomínám, že píšeme do komentářů a že by bylo mnohem lepší psát na forum, kde se spíše diskutuje... Pokud souhlasíš, klidně založím nové vlákno, třeba ho lze nazvat "Hovory s bohem" a tam se můžeme vyřádit a podiskutovat, navíc je to na diskuzním foru mnohem přehlednější, nežli tady v komntářích....

Komentář ze dne: 08.09.2006 10:04:34     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re:
intago - tak přesně o tom co je v tom odkazu jsem včera mluvila, díky za něj :-)

Komentář ze dne: 08.09.2006 10:53:20     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re:
I Bůh, pokud si z něj uděláme koncept (formu), je drogou. "Proč chodíš každý den do lesa?" "Modlím se tam." "Vždyť Bůh je přece všude, nebo ne?" "Samozřejmě.&q uot; "A je Bůh všude na světě stejný?" "Ano, Bůh je stejný všude." "Tak proč chodíš do lesa?" "Protože v lese nejsem stejný já."

Komentář ze dne: 08.09.2006 11:01:00     Reagovat
Autor: [dan] - dan moravec (dmoravec@cb.cro.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
"Tak proč chodíš do lesa?" "Protože v lese nejsem stejný já." To je přesný :-) Na druhou stranu, proč ale nechodit do lesa ? (rád chodím do lesa) :wave: PS: Bůh je dobrá droga, ať tak nebo tak. Konceptem je tak dlouho, dokud není poznán TAKOVÝ, JAKÝ JE. Budeme mu pak ale říkat Bůh? Ale klidně jo, proč ne... :-)

Komentář ze dne: 08.09.2006 11:19:52     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
A proč ano? A proč ne? ;-) :wave:

Komentář ze dne: 08.09.2006 11:02:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re:
Po pravdě řečeno, asi to nestojí za to. Z desítek debat na webu mám zkušenost, že po počáteční bouřlivé debatě jsem byl vytlačen a nejen já, ale i mí kamarádi. Je to vlastně logické. Kdo vyčuhuje z řady, tomu je useknuta hlava :-) Nač debatovat?? Nejlíp at si to každý zkusí sám, jinak je to jako o debatě o PC s někým, kdo nevěří, že počítače mohou existovat. V dobách mého mládí byly vzácné jako cesta na Měsíc.

Komentář ze dne: 08.09.2006 11:24:43     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re:
intago - vytlačit jste se nechali sami ne, ovšem pokud vám admini neblokli IP adresu nebo tak :-D což se občas stávalo i mně :-D zkusí sám co? jako debatovat, nebo sekat hlavy? nebo návštěvu na psychině? nebo konečně taky to co už máme nabiflovaný začít žít? jen okrajově právě jsem si přečetla sms ze včerejší úplňkové noci od 17 holčiny: "dnes jsem byla na hřbitově,přišla jsem domů a nad postelí se mi vznášel duch.Přítel se dnes modlil za me k Marii a její soška mi tady jasně září, jako by byla nasvícená a přitom je všude tma. Zkoušela jsem to vyfotit, ale fotak nic nebere. Nevím jestli se mám bát, je to Marie. Zázraky se dějí. pěknou noc všem :-*" doufám, že se udrží v klidu, jinak se blíží přesně k tomu o čem jsme včera debatili, naštěstí znám jejího přítele - má na to, aby to společně zvládli, pokud se udrží v klidu sám ...

Komentář ze dne: 08.09.2006 12:22:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
I mě i víckrát blokli, ale i sprostě nadávali Sám? Přece komunikovat s bohem, učí to kdekodo, třeba transformace.info či dynamické meditace rozšířeného vědomí té holce by se dalo snadno pomoci, ta komunikace s bohem je i podstatou jasnovidectví. Třeba je nejprve zjistit oč jde a co radí.

Komentář ze dne: 08.09.2006 12:30:10     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
no mně taky sprostě nadávali intago :-D a dokonce mi chodili i výhružný emaily a těch super telefonátů a sms a zbořený emailový schránky a těch útoků na mé PC :-D páni to byl fičák :-D kdo se bojí nesmí do lesa :-) neberu osobně takové šprýmy a kvůli tomu rozhodně nebudu měnit svoje názory nebo zůsob vyjadřování :-) není to můj problém, tak se mne to nijak nedotýká a těch pár nepříjemností mne dostalo pouze pokud se to týkalo mých přátel a blízkých, přes které to moji ctitelé nakonec vedli když zjistili že přímo se nechytaj, největší rána pod pás byla, když se strefovali přes moji dceru, které je 11 let, ale dobrá škola to byla nakonec i pro ní :-)

Komentář ze dne: 08.09.2006 12:32:52     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
zulu- a udali tě duchovní lidé a vyhodili tě za to z práce?

Komentář ze dne: 08.09.2006 12:37:24     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
nevyhodili mne z práce zatím, ale popravdě Ti řeknu, že jsem se mi šiklo, že jsem změnila pracovní adresu, bylo to přesně načasovaný intago, vyhazoven z práce hrozili mému příteli, ale nedošlo k tomu, odstěhoval se totiž na Slovensko. Jo byli to "duchovní lidé" - teda oni se za ně považovali nakonec jsem ani přes tu hubu nedostala :-D

Komentář ze dne: 08.09.2006 11:31:02     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re:
A čí to byl problém podle Tebe? Čekal jsi, že všichni před Tebou padnou na zadek? Z čeho? Že Ti je 51 nebo že máš haluncinace?

Komentář ze dne: 08.09.2006 12:23:20     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
neměj mě za blbce, auro

Komentář ze dne: 08.09.2006 12:26:15     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Každý je tím, čím se cítí. Proč se cítíš být blbcem?

Komentář ze dne: 08.09.2006 12:31:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
jak jsi na to přišel, že se cítím být blbcem?? Raději navštiv psychologa, bude to lepší pro tebe i nás.

Komentář ze dne: 08.09.2006 12:36:03     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
z toho si nic nedělej, já si taky někdy připadám jako blbec :wave:

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:08:57     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
a já se zase ráda schovávám v tý Vostálově krabici :-)

Komentář ze dne: 08.09.2006 11:48:12     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek:
Intago, myslím, že tady tě nikdo nikam vytlačovat nebude, i když samozřejmě my tady nejsme nijak svatí. Ale když už tady člověk něco napíše, a vnikne kolem toho určitá diskuze, tak je dobré svůj názor obhájit, či případně pozměnit, pokud ti někdo ukáže, že se mýlíš. Záleží ovšem vždy jen na tom, jak se k diskuzi přistupuje. Samozřejmě, můžeš se rozlobit a připadat si ukřivděný a domnívat se, že ti všichni ubližují a nikdo nenaslouchá. Takových lidí zde na JZ jistě již několik bylo a odešlo. Když tady tolerujou i mě, coby anarchistu, tak to určitě přežiješ i ty. A když je nejhůř a je mi do pláše, tak si vždycky říkám:"Jsem blbej, jsem úplně blbej..." a vždycky mi to pomůže, protože vím, že mám pravdu.

Komentář ze dne: 08.09.2006 12:29:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re:
vostalpetr- právě, já svůj postoj obhájím vždy, prostě proto, že neberu Boha (tedy Nadjá a božské Já) jako vágní mýtus, ale denní realitu v rozhovorech a jednou měsíčně Ji prožívám v meditaci. Problém je v tom, že ochota k debatě často není. Proč myslíš, že nadávali Kristu, proč mystiky vyšetřovala inkvizice a lidé se jim smáli? Prostě mám letitou praxi na webu i z přednášek. Nejsem ukřivděn. Je to jako s tím autorem Šalamounem, také viděl Boha a rozhodilo ho to, nepřijal to. Je to fakt těžké, nejen že ti občas řekne o tom, co se stane, jsou ale daleko silnější zážitky, TO KDYŽ TI UKÁŽE, JAK ŽIJE... To zažili i kvakeři, víš proč si tak říkají?

Komentář ze dne: 08.09.2006 12:46:12     Reagovat
Autor: [dan] - dan moravec (dmoravec@cb.cro.cz)
Titulek: intago
Intago, ale diskuze je právě jen o tom diskutování :-). Bůh, Já jako vágní mýtus? Proč? Respektuju Tvojí cestu - i kdybych nerespektoval, prostě tu jsi a hotovo, to je celý, takže respektuju - ale nerozumím takovému tomu "jednou měsíčně v meditaci", v rozhovorech apod. To je přece pořád jenom (malé) já a pak nějaký rozhovor nebo prožívání jednou měsíčně. Proč tak komplikovaně? (neberu Ti Tvoji cetu) Proč ta snaha o zachování někoho, kdo komunikuje s Bohem? Proč to vydělování? Ale Ok, máš to tak, je to Ok :wave: Co ale OK nevnímám je sklouzávání všech těch, co jsou "zamítnuti" (viz třeba i Vacek) k tomu, že: "Proč myslíš, že nadávali Kristu, proč mystiky vyšetřovala inkvizice a lidé se jim smáli?" To si opravdu každý myslí (a opravdu je to jenom v mysli), že zamítnutí znamená, že ti OSTATNÍ NECHÁPOU VELIKOST JEJICH ZVĚSTI? Že jsou pod vlivem zla apod.? Právě tyto obranné mechanismy ve mě evokují NEPRAVDIVOST (z absolutního hlediska) jejich zvěsti, ji

Komentář ze dne: 08.09.2006 12:47:37     Reagovat
Autor: [dan] - dan moravec (dmoravec@cb.cro.cz)
Titulek: Re: intago
Právě tyto obranné mechanismy ve mě evokují NEPRAVDIVOST (z absolutního hlediska) jejich zvěsti, jich samých. sorry :-)

Komentář ze dne: 08.09.2006 12:48:21     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: intago
"To si opravdu každý myslí (a opravdu je to jenom v mysli), že zamítnutí znamená, že ti OSTATNÍ NECHÁPOU VELIKOST JEJICH ZVĚSTI? Že jsou pod vlivem zla apod.?" já si to nemyslím Dane :-)

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:06:35     Reagovat
Autor: [dan] - dan moravec (dmoravec@cb.cro.cz)
Titulek: Re: Re: intago
Já vím, zulu :wave: Mě to jenom vždycky zarazí, když čtu nebo slyším - to není nic proti intagovi - že Ježíše a mystiky taky odmítali a já nevím co podobného. To přece může použít každý a vůbec nijak to nevypovídá o oprávněnosti nebo neoprávněnosti toho zamítnutí :-)

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:09:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: intago
dane, neberou lidé Boha jako vágní mýtus? Mluví s Ním i když mohou, navšíví Jeho Království i když jsou zváni? Moje cesta není můj výmysl, já ji vůbec neřídím, to je to... Oni rozhodují (Nadjá a božské Já) Když se Jim něco nelíbí, hned mě to zarazí. Třeba i shodí program, umí vše. Nevím, jak to myslíš, zachování někoho..., prostě Oni si mě vymysleli(a to mi v meditacích názorně ukazují) a mě vedou k Sebepoznání, jako naplnění Potencionality Absolutna. Prostě to tak je. My nejsme Bohem, ale Jeho Projevem. Tajemství naší oddělenosti je nekonečně složité. A tady vidíš, proč to odmítání, prostě mystikové mají jiné poznatky než jsou běžně přijímané názory, jako je ten tvůj. Změnit názor, i pod vlivem zkušenosti je těžké.

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:12:06     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: intago
Líbí se ti vymlouvat se na démonky, kteří si s tebou hrají? Ty přeci NIC, to ONI, nadjá, bůch a kdo ví kdo a co ještě. Jsi jejich otrok nebo hračka?

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:37:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: intago
přečti si NZ i Bhagavadgítu, že to dělám přesně tak, jak se to má dělat. A neplet si boha s démony. Jsou mými Učiteli!!!!!

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:19:27     Reagovat
Autor: [Rut] - Rut (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: Re:intago
"Tajemství naší oddělenosti je nekonečně složité." "Když je to tajemství, tak jak je možné vědět jeho vlastnosti, jak a kdo určil, že zrovna složité? Složitosti vytváří mysl, když mudrujeme o mystériu. :-)

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:21:24     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: pro Rut soukromý vzkaz
Kateřinko :-) nemůžu už chodit přes den na emaily, tak až večer, pokud jsi mi psala, nemůžu si to přečíst :-)

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:42:47     Reagovat
Autor: [Rut] - Rut (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: díky za vzkaz, klídek nic nezkazí :-)
Moni, já ti nevím, jestli to vůbec stojí za to číst, co jsem ti psala, jakkoli to odložíš, je to fuk. :-)

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:39:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re:intago
Absolutno samo to určilo, jaké to chce mít, jen v dynamické meditaci se to dá trochu pochopit, ale rychle se to zapomíná :-(

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:23:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jan Pivoluska (janp@vsld.tuzvo.sk)
Titulek: Re: Re: intago
"My nejsme Bohem, ale Jeho Projevem. Tajemství naší oddělenosti je nekonečně složité." ************** ****************************** * Citujem znameho jogina a mystika Eduarda Tomáša: Všechna náboženství učí pravdu o člověku, Bohu a vesmíru, ale všechna to oddělují. A nevedou poznání do konce. Učí jen nějaká dogmata, která mohou a nemusí být pravá. A člověku ulehčují život.Takový dudlík pro dušičku.Pro pochopení, že vy i celý vesmír a všechno v něm jste jedno a totéž, je třeba jít dál. ---- V skutočnosti nie si ty a nie je ani boh.Existuje len jedina skutočnosť,a tou je PLNOST,mimo ktoru nič ine neexistuje. Konanie a bytie je jedna a ta istá skutočnosť.

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:41:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: intago
ano, Jane, ale základním principem je též Jednota protikladů, na to se často zapomíná. V meditaci to pochopíš a pak zase zapomeneš... Žádná selanka to ale není...

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:28:46     Reagovat
Autor: [dan] - dan moravec (dmoravec@cb.cro.cz)
Titulek: intago
Intago, možná berou, ale co já s tím? Necítím se být evangelistou. Zajímavé je, že svým způsobem máš pravdu. Tvoje cesta opravdu není Tvým výmyslem, taky ji vůbec neřídíš, a "Oni" (nevím, jaké Ony máš na mysli), proto napíšu TO - JÁ, si Tě skutečně ne vymyslelo, ale pořád neustále vymýšlí. Souhlas. Legrační na tom ale je, že přesto to oba vnímáme úplně jinak. Ty jako mystik, který není pochopený, protože má jiné poznatky než běžně přijímané názory, jako je ten můj a já prostě jako já, Dan. Dan, který ale vnímá velmi dobře, že je vymýšlený neutále Tím, čemu Ty o pár míst výše nerozumíš = Ticho, To, Potencionalita, Hlubina. Ticho je Hlubina a Ticho je JÁ. Vypadá jako Zdroj, ale není Zdrojem v pravém slova smyslu, protože je vším všude ve všem, jen JÁ JE. Zdroj evokuje určení místa (odkud), ale nic takového není. NENÍ ŽÁDNÉ ODKUD. Ano, nejsme Bohem, jsme jeho projevem jako my, jako já. Ale kdo o tom všem ví? Ale kde je ten Bůh, když spíš? Kde je než ses narodil, zjevil,

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:29:19     Reagovat
Autor: [dan] - dan moravec (dmoravec@cb.cro.cz)
Titulek: Re: intago
Ano, nejsme Bohem, jsme jeho projevem jako my, jako já. Ale kdo o tom všem ví? Ale kde je ten Bůh, když spíš? Kde je než ses narodil, zjevil, uvědomil v omezení jako já? Když omdlíš, kde je? To všechno, všechny ty konstrukce vznikají až po Tvém uvědomění si jich, Ty je tvoříš i netvoříš zároveň. Jsi mimo tyto kategorie. Mimo všechny kategorie, protože kategorie vznikají až po objevení se Tebe. I Tvůj Bůh a poznatky, byť sebelogičtější a sebesvatější jsou tu až poté, co se objevíš Ty. Bez Tebe by nebylo nic. A kde ses vzal? Z čeho? Je to vůbec možné? Tajemství naší oddělenosti mi proto přijde velmi, velmi jednoduché :-))

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:36:07     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: intago
bacha Intago :-D je to tady nebezpečný :-D snadno se stane že ti padne i hlava, srazí ti jí tu totiž zároveň s myslí :-D Josef by teda ze mně měl fakt radost, jak tu dneska řádím :-D ještě že je mimo net :-D

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:47:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: intago
dane- já jsem také nebyl evangelistou, tíhl jsem spíš k východu, ale v meditaci, jakožto objektivněsubjektivní zkušenosti prožívám spíše, že je to jako v křestanství. Ale ne vše, třeba prvotní hřích ani druhý příchod Krista či konec světa se tam neobjevuje. Už jsem tu několikrát řekl, že tím Oni označuji své nadvědomí, intuici, tedy Nadjá a božské Já(átman). Ticho je duální, protože jeho opakem je Hluk, ale Absolutno je nad duality, vytváří je, proto to slovo nepodporuji. Jako my si v mysli vytváříme obrazy, tak i Bůh nás, i náš svět, vše je virtuální. Je to jeho Hra Líla. Ty jsi Boha prožil?

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:52:56     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: intago
žádný rozdíl v tom nevidím je to vše na jedno brdo ... jen si neplést křesťanství s církevními dogmaty ...

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:08:48     Reagovat
Autor: [dan] - dan moravec (dmoravec@cb.cro.cz)
Titulek: Re: Re: intago
ONi - OK, je to věc terminologie, říkám tomu Já nebo To, ono je to fuk, jak je to pojmenováno. Ticho, jak vnímám, Ticho je neduální, protože Ticho je Bůh, Já,To. Ne opak hluku. Ticho a hluk jako protiklady jsou teprve druhé, vycházejí z Ticha - Zdoje - Absolutna, chceš-li. Jinými slovy a opět nepřesnými, Absolutno je Tiché - no zní to možná hloupě, ale vnímám to tak. "Jako my si v mysli vytváříme obrazy, tak i Bůh nás, i náš svět, vše je virtuální. Je to jeho Hra Líla." Ano. Jen tam vnímám ten NEskutečný spojovací uzlík, který ze sebe dělá něco jako, že ...Jako my si v mysli, tak i Bůh.... opodstatňuje svojí existenci, ale není třeba. Ve skutečnosti v tom není žádný rozdíl. Nejsou nějaké mysli a Jeho mysl a celý ten guláš z toho. Je jen Jedno To. A až v tom vzniká dojem těch druhých, dojem myslí, virtualita. A té virtualitě klíďo píďo koexistuje Tvoje cesta, učení vedle mnoha jiných. No problem. Ale NEskutečného mě zajímá TOskutečné. To, co je, je neskutečné samo o so

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:09:16     Reagovat
Autor: [dan] - dan moravec (dmoravec@cb.cro.cz)
Titulek: Re: Re: Re: intago
To, co je, je neskutečné samo o sobě, ale skutečné jako TO. Je to hra, líla, ano, vynechal bych jen to Jeho.

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:20:45     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek:
Víš INTAGO, tady zcela určitě nalezneš prostor k diskuzi, protože určitě některými svými prohlášeními vzbuzuješ zájem. A jak vidím, tak nejen u mě. Ne tedy, že by jsme ti nevěřili, že hovoříš s bohem či si snad mysleli, že nelze hovořit s bohem, ale fascinující - alespon pro mne - je to, že to děláš. Máme tady poněkud jiný náhled na meditaci, a tak nás zajímáš, možná se dovíme něco nového. Já sám jsem byl překvapenej stránkami na které si včera odkazoval, popravdě řečeno jsem netušil, že někdo dělá takovéto věci. Určitě budeme rádi, když tady zůstaneš s námi a něco nám povíš, jiné náhledy na boha mohou být jistě zajímavý...

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:24:30     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: náhled na boha :-D
tak to teda je přesný "náhledy na Boha jsou jistě zajímavý" :-D ty mne vždycky dostaneš Peťo :-D

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:27:57     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re:
"Máme tady poněkud jiný náhled na meditaci" za sebe jen upřesním, že žádný náhled na meditaci nemám, protože o ten co jsem měla jsem přišla ... právě JZ mi v tom teda hodně napomohla ...

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:30:10     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re:
a vůbec vzaly za své veškeré mé představy o duchovnu, Bohu a tak ... takhle dokonale zbořený Metrix jsem teda nečekala, když jsem vlezla na toto forum ...

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:34:01     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
Ahoj Zulu, to já když se chci zbořit, tak jdu radši do hospody, tam ztrácím i představy o sobě samém a dokonce i mnozí jiní ztratili zde své představy o mě...

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:54:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Problém je, jak opakuji, ne přijmout nějaký názor, ale ten prožitek Boha. Na webu byl nějaký kluk, který po jedné takové meditaci byl tak ohromen, že na rok odešel do lesa. Řeči jsou jen řeči, je třeba makat a makat, léta rozhovorů a meditací i transformačních procesů. To jsme tu ještě nemluvili co umí TND(temná noc duše).

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:00:56     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: TND
Jsem jedno ucho.

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:02:03     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: TND
já mám uši dvě :-) vo co gou ?

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:04:43     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: TND
go vo tu temnou noc duše. Já jsem raději ve tmě, protože není vidět můj xicht. :-D

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:20:32     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: TND
No já bych na adresu TNM řekl, že nastává tam, kde se špatně meditovalo, tedy tam, kde nedošlo k řádnému pročiištění k připoutanostem. To znamená, že TNM postihuje všechny hledající, protože všichni hledající raději meditují, než aby pročistili svou "osobu" budto mravností nebo radostivotí či odpoutaností.... Světlo přivádí na svět naše připoutanosti, které dosud nebylo vidět a my si s tím nevíme rady...

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:32:12     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: TND
připoutanost to je přesně můj problém ... teď ještě přijít na to k čemu :-(

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:33:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: TND
V TND létáme všichni už léta, to popisuje i sv.Tereza, cituje ji http://go.to/benda - tehdy jsem zapomínala na přijaté milosti, na které jsem si vzpomínala jen jako na vzdálený sen, který jen zvětšoval mé trápení. Rozum se zatemňoval, potýkala jsem se s tisíci pochybnostmi a úzkostmi, takže se mi zdálo, že nedokáži pochopit, co se ve mně odehrálo, a že snad všechno byl jen klam. a jinde napsala : ...ďábel nás naplní takovou urážlivostí a nevrlostí, že bych byla schopna každého rozsápat. Prostě je to očista a bez ní to nejde... zas to ale není z vůle člověka, ale Bůh ji sesílá jak se Mu zachce...

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:44:49     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: TND
nejdřív přišly pochybnosti, potom strach, jaký jsem dosud nepoznala a nakonec vlny agrese, která se zdála nemít žádné příčiny ... nevrlost vůči určitým osobám, které přímo ohrožovaly představu o mém já ... :-( místo klidu chaos a dokonalej bordel, mazec prostě ... špatně prováděné techniky, dost možná ... Josef to nazývá zvracením :-D

Komentář ze dne: 15.09.2006 14:50:54     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Volný průběh
"místo klidu chaos a dokonalej bordel, mazec ...Josef to nazývá zvracením" ------------- ---- Srovnání se zvracením, coby spontánním, přirozeným očistným procesem může posloužit, když si všimneme jakou práci při tom vykonává sám aktér toho úklidu. Nemůže zasahovat vůbec, kromě uchýlení se k odpovídající nádobě a ku spásné pranajámě, jež ho tímhle holotropním zážitkem provází. (Tu zvládá v mžiku dokonale, aby ji po výkonu právě tak rychle zapoměl). Po celou dobu výkonu je mu přiřknuta role asistujícího, pozorovatele. Stojí mimo, nechce-li se zadusit. Aby přežil, musí svoje tělo na tu chvíli odevzdat dokonalé souhře řízených křečí a následných uvolnění. Inu když je nejhůř, je nejlépe jít od válu a nechat to na pánubohu. A co přemýšlení? Jak to je na tom když se blije? Je to dobrá lekce oproštěnosti a leččemus může naučit, jako ostatně všechno, co se s námi děje od rána do večera. Situace kterými procházíme, to je ten občas tak naléhavě vyhhledaný Guru. Jiný není. :-

Komentář ze dne: 15.09.2006 14:53:19     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Re: Volný průběh - oprava
-Naléhavě vyhledávaný Guru.- :-) .

Komentář ze dne: 16.09.2006 09:16:20     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Volný průběh - oprava
Pěkný popis zvracecí meditace Lucky... Pro útlocitné dodávám, že Osho tuto "zvrácenou" meditaci doporučuje v Oranžové knize jako poměrně silně očistující záležitost... Před touto meditací ještě doporučuje hned po probuzení smích, což je vlasně úplně stejný princip očistné meditace, jen je o něco veselejší, nežli zvracení... Jak smích, tak i zvracení probíhá spontánně bez přítomnosti mysli a v přítomnosti, navíc při zracecích a smějících se pohybech břicha a žaludku dochází k uvolnování bloků atd.

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:04:15     Reagovat
Autor: [Rut] - Rut (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: Intago
Pokud se někdo zajímá o techiky meditace, má k tomu jistě důvod. Ať už je to zvědavost a niky meditotovat nebude, nebo je to skutečný zájem a jen neví jak na to. Promiň Intago, ale k čemu je dobré mluvit o temné noci duše? I když to zdánlivě nesouvisí, přesto... říká ti něco pojem "těhotenství z histerie", resp. možnou reakci psychiky při určitém ipulzu, kdy je přání otcem myšlenky? ***

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:06:32     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Intago
já o tom mluvit chci tma přede mnou, tma za mnou ...

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:36:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Intago
Rut- když chceš k Bohu, musíš aspon trochu vědět, co za procesy tě čeká, abys rychle neutekla, jak se běžně dějě... I ten Petr, ta jeho pátá meditace se vnímáním Stvořitele, odkaz kdesi výše, byla jeho poslední... Mojžíš to také neměl snadné, ani jeho následnovníci, Zákon snad znáš... Prostě žádná selanka, ale kde je selanka, ani v práci, sportu či umění neexistuje...

Komentář ze dne: 08.09.2006 16:01:16     Reagovat
Autor: [Rut] - Rut (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: Re: Intago
Intago, když chceš opravdu k Bohu, co potřebuješ? Stačí vše odevzat, i když vlastně není co. Žádný prostor pro bezpečnost, ani pochybnosti. :-)

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:34:48     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
:-)

Komentář ze dne: 08.09.2006 13:54:00     Reagovat
Autor: [dan] - dan moravec (dmoravec@cb.cro.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
zulu: "a vůbec vzaly za své veškeré mé představy o duchovnu, Bohu a tak ... " Jo, jo, jo :tup:

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:00:41     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
no to je super že se raduješ Dane :-) ale mně to smíchu momentálně moc není teda ... vidíš intago jak jsou tu zrádní jo :-D brala bych raději nějaký nadávky a posílání do někam ...

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:02:26     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: zulu
:flowers:

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:07:49     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: zulu
díky auro :flowers:

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:14:26     Reagovat
Autor: [dan] - dan moravec (dmoravec@cb.cro.cz)
Titulek: zulu
"no to je super že se raduješ Dane, ale mně to smíchu momentálně moc není teda ..." Aha, rozumím, mě to jen přijde dobrý, když se hroutí konstrukce. Neříkám, že to bývá k smíchu, to je fakt. :flowers:

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:23:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: jako Kvakeři
představ si, k tomu, že jsi ponořen do světa úplně jiných pocitů, kde čas a děj i prostor jsou tak TOTÁLNĚ JINÉ... Miloš to jednou nazval šílenství z dokonalosti"Silná transformační energie mě doslova drtila téměř celou meditaci. Spodek hloupého myšlení chvílemi skoro šílel z téměř nesnesitelného tlaku energií, které bouraly všechny staré iluze a omezující představy s navyklými pocity i jednoduchým vnímáním. Jako by se pohled na vše otočil o 180° a překlopil do jiné dimenze. V extázi a zrychleném proudu božské Hyperreality jsem se téměř ztrácel, byl jsem skoro úplně mimo sebe, bez individuality, mimo známý čas i prostor. Ve světě úplně odlišných zákonitostí a pocitů. Vše se odehrávalo jakoby postupně, ale zároveň nepopsatelně naráz a bylo to roztažené do Věčnosti. Stal jsem se věčným proudem stále se proměňujících prožitků. Nic nebylo pevné, vše se měnilo do nečekaných forem a pocitů. Cítil jsem neustálé ohromení novým, nepoznaným, avšak v podstatě stále Týmž. Připadalo mi to nek

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:26:24     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: jako Kvakeři
Připadalo mi to nekonečné, bál jsem se, že už se z toho nikdy nedostanu, že už nebudu ”normální”. To mě děsilo a psychicky rozhazovalo. Myšlení to absolutně nebylo schopno chápat. Bylo vykolejené, sevřené strachy, šokované a zatlačené Dokonalostí Boha. Snaha namluvit si, že je to jen halucinace, vedla ale k Poznání, že jádrem mne je cosi neuchopitelně silného, nepojmutelného a neuvěřitelně dokonalého. Zároveň jsem chápal, že je to jen silný transformační proces, šok pro vytržení ze starého vědomí. Nutil mě prožívat naplno, věděl jsem, že nezbývá než vše přijímat, jak To přichází. Nešlo před Tím uniknout. Nebylo kam, všechny myšlenky a touhy se někam schovat byly v zápětí zrušeny neúprosnou majestátností a nadhledem Boha. Ego svírala jeho nedokonalost a malost. Nezbývá mu než pokorné přijímání BOHA a smíření se se svou rolí ve věčné Hře.

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:40:15     Reagovat
Autor: [dan] - dan moravec (dmoravec@cb.cro.cz)
Titulek: Re: Re: jako Kvakeři
ha ha, někdy mi přijde, že polovina mého života byla TND :-))) Intago, no takové věci se stávají. Je fajn zažít něco takového, popsals to dost přesně, ale jako co. Co s tím? Proč je to tak důležité? Chápu jako důležitější jiné věci, mnohem obyčejnější :-) Kdysi jsem zažil, že je všechno najednou. Teď křižují Krista, teď lezou po zemi dinosauři, teď se rozpíná i ničí vesmír. Všechny alternativy najednou. Vypadlo nám poleno z krbu. Uhořeli jsme, zároveň uhořel jenom někdo, zároveň nevypadlo poleno, zároveň... mysl to stíhala a pořád to rostlo do toho Najednou. Žádný čas ani prostor, jen v tomto okamžitém Nic všechno vířilo v pohybu. Je to tanec. Asi Tě chápu. Chvilku jsem i bál "zavřít oči", protože veškerý vesmír by se rozpustil. Lidi kolem vibrovali a i se báli, já brečel tou nezvladatelnou silou a láskou a pak se proud pozornosti obrátil. Kdo? Kdo to prožívá a vnímá, kde jsem? Kdo jsem? Kdo si přiblble myslí, že rozpustí vesmíry? Toto je jako stav bohů, ale nejsem to

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:40:42     Reagovat
Autor: [dan] - dan moravec (dmoravec@cb.cro.cz)
Titulek: Re: Re: Re: jako Kvakeři
Toto je jako stav bohů, ale nejsem to já. Musel jsem se smát, co všechno jsem si myslel o sobě, o vesmíru, o všem. Já. Smál jsem se až ke smrti. (jo, dá se uchechtat) :wave:

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:49:07     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: jako Kvakeři
Potěš Pán Bůh :-( tohle jsem v poslední době slyšela několikrát vzdej se zulino všech nadějí ... :-( jinak to nepůjde :-( nestojím o takovéto stavy ani omylem

Komentář ze dne: 08.09.2006 15:11:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: jako Kvakeři
dane, myslíš meditaci Miloše, nebo stav sv.Terezy? Co s tím? Nic, projít tím, jak nejlépe umíš, je to terapie, Bůh je nejlepší psychoterapeut, ten zvládne každého. Zážitekl pěkný a ne ojedinělý, jen tak dál, každý měsíc znovu a znovu, tak to dělám už od 1995, však se hrany ubrousí... To chce klid.

Komentář ze dne: 08.09.2006 15:26:49     Reagovat
Autor: [dan] - dan moravec (dmoravec@cb.cro.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: jako Kvakeři
Intago, já nevím, co je meditace Miloše nebo stav sv.Terezy. Co s tím? No nic. Když to přijde, přijde, když ne, tak ne. Jen mi takové zážitky nepřijdou vůbec důležité. Důležitý mi přijde život. Každodenní, obyčejný. Já vím, že to zní jako klišé, ale je to tak :-) Vnímám život jako duchovní cestu, se vším všudy, tedy i s těmi zážitky, když jsou, ale jsou stejně významné (pro mě) jako chutná voda po žíznivém odpoledni nebo toto psaní nebo setkání s člověkem, který asi není duchovní podle nějakých přiblblých měřítek, ale mě baví, protože čuchám jeho nevinnost. Každý je duchovní. Navíc lidi, kteří tolik mluví o zážitcích, jistě je to pro ně, pro Tebe, velmi důležité, ale přijdou a odejdou, a lidé NA NICH ULPÍVAJÍ. Přijdou a odejdou jako všechno. To je celý. Jsem v naprostým klidu :wave:

Komentář ze dne: 12.09.2006 12:51:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: jako Kvakeři
dane - jasně, běžný život je velmi důležitý, maditace je ale koncentovanou energií běžného života, daleko intenzivněji tě zdokonaluje, přibližuje Bohu, i když odejde. V pátek mě božské vyzvalo k meditaci. Byla tříhodinová, velmi obsažná. Mnohé, jsem už znal, i o lásce se dříve mluvilo, ted ale jinak: – ukazovali mi některá jednání, co je za mými problémy, vždy příčinu příčiny, jednu po druhé. Geniálně poskládané. Pak řekli a ukázali, že za vším je nedostatek lásky. Ten se promítá do všeho, všude jinak. Do vztahů i proto se Boha v hloubi bojím. Obrušovalo se to. Čili meditace odejde, ale hodně tě změní a o to jde.

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:35:35     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: zulu
Dane rozumíme si dokonale :flowers: některá slova už z mého slovníku vypadávají ... není to zrovna moc lehký ... spím a vím že spím :-( tak vlastně už ani nespím nebo co ... a taky je konec mým krásným myšlenkovým konstukcím a tvořením nádherných představ o dokonalém světě a sladkým únikům ...

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:46:42     Reagovat
Autor: [dan] - dan moravec (dmoravec@cb.cro.cz)
Titulek: Re: Re: zulu
Díky :-) Jo, nebývá to lehký, ale stojí to za TO :wave: Milá zulu, ono je pak asi nejjednodušší říkat, že spíš. Prostě normálně. Jakýpak s tím copak :flowers:

Komentář ze dne: 08.09.2006 14:52:51     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: zulu
tak to si s Josefem podejte ruce Dane :-( zaznamenáváš ty agresivní výpady ode mne jsi totiž pro mně hrozně nebezpečnej ... rozsápala bych tě kdybych mohla, ale nějak je mi jasný, že pláču na špatným hrobě... a ještě mně dostává to, jak to pěkně s klidem snášíš s takovou laskavostí a s pochopením :flowers:

Komentář ze dne: 08.09.2006 15:01:18     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: zulu
tak další sms, tentokrát od Ivany: Ahoj mony, zitra nemuzu prijet do prahy. dnes mne pustili z nemocnice, tak mam jeste neschopenku.budu muset urychlene k maresovi, ma posledni nadeje. opatruj se. pa :-( to už je fakt dost hustý co to s lidma v poslední době dělá ... :-( to tma duší nebo jak se to jmenuje :-( pro mne je to trasformační proces ivana si myslí, že jí Mareš (regresní terapeut) spasí, jenže tak to nefunguje ...

Komentář ze dne: 08.09.2006 15:02:22     Reagovat
Autor: [nula] - nula (miloslava@pobox.sk)
Titulek: zulu...
...holčičko...tak nezuř...:-) a zkus tiše vnímat jak tě Dan hladí... :-)

Komentář ze dne: 08.09.2006 15:05:01     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: zulu...
Mílo :flowers: mně se zuří hezky a navíc vím, že Dan to nejen chápe, ale že to jde samozřejmě naprosto mimo jeho :-) to je jenom taková vzteklost mého ega víš, ono se bojí moc, ví totiž dobře, že jde do tuhýho a že někdo jako Dan to nabiflovaný nemá, tak se teď nemá čeho chytit :-D

Komentář ze dne: 08.09.2006 15:19:00     Reagovat
Autor: [nula] - nula (miloslava@pobox.sk)
Titulek: zulíku
to je dobrý...mňa hladíte obaja :wave:

Komentář ze dne: 08.09.2006 15:33:30     Reagovat
Autor: [dan] - dan moravec (dmoravec@cb.cro.cz)
Titulek: Re: Re: zulu...
Zuření je dobrý, zulu, takovej zvířenej lógr, musí ven. Jen zuř, ono se to samo vyzuří a přijde KLID :-))) Jéje, jak mě někdy baví zuřit... Už pomalu mizím, tak děkuju všem za hezký povídání a přeju Vám všem dobrej víkend :wave:

Komentář ze dne: 08.09.2006 15:53:10     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: zulu...
"Vnímám život jako duchovní cestu, se vším všudy" a všechno je O.K. :flowers: krásný víkend všem :-)

Komentář ze dne: 08.09.2006 15:55:47     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: zulu...
slova na rozloučenou :-D nic tak zároveň hroznýho a krásnýho, jako to že mne to dokoplo na JZ, mne nemohlo potkat :flowers: díky všem za trpělivost, s tím mým dnešním řáděním, zde :-)

Komentář ze dne: 08.09.2006 15:12:47     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Pěkný víkend
Tak už chápete proč nás jako mystiky odevšud vyhazují? Prostě tohle nechtějí slyšet, to bylo i bude. Když nám božské ukazuje svou vířivost abstraktního virtuálního Hyperprostoru, jež tak připomíná podivnou kvantovou mechaniku, říká nám- chceš Tohle přijmout navěky? Není to asi pro každého, i když myslím, že se to dá přežít snáze než mnoho pozemských činností. Mít třeba tři malé děti, problémového partnera a problémy na každém kroku bych tedy nechtěl. Ale mnozí duchovní lidé lidé raději ano. Ale mnozí vydrželi, nejen ti svatí, ale i Leary, Huxley, McKenna, Grof… BTW- právě vypaluji DVD mp3 4,7giga skladeb meditační hudby, pokud pošlete adresu, ne třeba svou ale babičky, pošlu zdarma náš výběr z výběru. Za 900.- je přehrávač v Tescu, aktivní bedny za 175.- a sluchátka za 39.- a tak téměř zadarmo můžete být v božském celé dny. To mě naučilo holotropní dýchání už v únoru 1992. Pár linků na závěr: http://www.kolej.mff.c uni.cz/~lmotm275/RUZE/hologprn .htm http://www.scienceworld. cz/sw.nsf

Komentář ze dne: 08.09.2006 15:16:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Dodatek linků
http://jonathan.mysteria.cz/ http://www.volny.cz/hovory/ h ttp://straptom.kobranet.cz/ h ttp://vakis.vojtec.net/. Pro znalce angl. též www.channeling.net Je to pár lidí, většinou jsem s nimi pracoval, pomáhal jim na Cestě, ale hlavně je učil, jak navázat telepatické spojení s Guruam guruů-Bohem. Já žádný guru nejsem.

Komentář ze dne: 08.09.2006 15:17:04     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Pěkný víkend
intago :-) tak já pošlu adresu ráda, ale až večer, teď se nedostanu na email :-) krásný víkend i tobě :flowers:

Komentář ze dne: 12.09.2006 12:57:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Pěkný víkend
ještě nic nepřišlo. Co se týče té dívky s vizemi, myslím, že to není velký problém. Nejedná se patrně o temné síly, když viděla anděly, takže ani není důležité, zda jsou to opravdu andělé, nebo výplody obyčejných lidských částí. Hlavně zachovat klid, diktují mi božské síly, ono se to samo spraVÍ, TEN PROCES JE SÁM LÉČENÍM. Pokud by chtěla, kamarád by se mohl na ni napojit buď osobně či telefonem a zjistit od božských sil optimální řešení, když tak napiš.

Komentář ze dne: 12.09.2006 13:11:11     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Pěkný víkend
intago :-) zrovna se pokouším nalézt ten odkaz na pomoc v případě průběhu krize dej mi ho znovu prosím :-) co se týká té jedné holčiny, tak ta to zvládá v klidu, ale s Ivanou je zle, zatím se drží relaxačními cviky a cíleným dýcháním, dnes se sejdu s jedním mým přítelem je to regresní terapeut co má s obdobnými symptomy bohaté zkušenosti a probereme to ... je to člověk ze kterého přímo sálá vnitřní klid. sám toto prožil, posléze i se svým synem u něhož se to manifestovalo maniodepresivními symptomy, dokázal to s ním zvládnout. jinak moc děkuji za nabídku :flowers: psát emaily nemůžu, tady se na ně nedostanu a doma opět pokolikáté už nám odpálily PC :-D dnes ho bude kamarád celé přeinstalovávat, jako bychom se o tom v pátek nebavili že :-D

Komentář ze dne: 12.09.2006 13:20:30     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Pěkný víkend
jo víš co je zajímavý intago? že na Ivana protože to přestávala zvládat tak začala opět brát antidepresiva, která na ní zapůsobily tak, že přestala jíst, spát a pod. a nakonec zkolabovala, takže musela být několik dnů na kapačce, aby jí dali dohromady fyzicky. no jak je vidět, tady opravdu léky nepomohou ... a s tím snem to je dobrý :-) jen nabourávej intago, ale dávej si bacha, aby ti taky někdo nenaboural tvoje představy o tom všem :-D Ivana mi volala, že měla hroznej sen, jak jí honí hroch a chce jí zavalit a že čím víc utíkala, tím víc jí doháněl a okamžitě hups depka a vnitřní třes, no výklad tady je celkem jasný i mně, potěšující na tom je to, že Ivana se už dokáže trochu postavit mimo tyto stavy, takže jí to dává schopnost rozlišování a pochopení

Komentář ze dne: 12.09.2006 13:53:23     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný víkend
to by bylo dost zajímavé, zda by se daly prostřelit ne moje představy, ale ty co dostávám v meditaci. Vypadá to, že jdou hodně Shora, :-) je tu ale jiný problém, zas byl v sobotní tříhodinové: Začátek jako vždy, zableskl se božský Hyperprostor se všemi Jeho atributy a já se Ho zase lekl. Vidíš, jak se Mě stále bojíš, poznamenal. Problémem je i střed mého vědomí, v meditaci do všeho mluví a ptá se Vršku, který by to ovšem nejraději směřoval na spodek vědomí, který to nejvíc potřebuje. Já vím, nechat se sníst Hrochem je těžké...

Komentář ze dne: 12.09.2006 13:59:53     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný víkend
"Já vím, nechat se sníst Hrochem je těžké..." přesně intago, přesně to jsme si říkaly s Ivou, jak je to těžký a že prostě se nedá dělat nic jinýho než se nechat tím hrochem dohnat a převálcovat no prostě sežrat :-) mimochodem není to zvláštní, jak se lidé Světla bojí? není to tak dlouho co jsem přesně tohle říkala jednomu Kouzelníkovi, že to Tmu mám celkem zmáknutou, tak proč se o něco snažit a že ani nevím jestli bych o to stála a že se toho i bojím ...

Komentář ze dne: 12.09.2006 14:02:34     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný víkend
"Já vím, nechat se sníst Hrochem je těžké..." přesně intago, přesně to jsme si říkaly s Ivou, jak je to těžký a že prostě se nedá dělat nic jinýho než se nechat tím hrochem dohnat a převálcovat no prostě sežrat :-) mimochodem není to zvláštní, jak se lidé Světla bojí? není to tak dlouho co jsem přesně tohle říkala jednomu Kouzelníkovi, že to Tmu mám celkem zmáknutou, tak proč se o něco snažit a že ani nevím jestli bych o to stála a že se toho i bojím ... prostřelit by tě mohli tím, že žiješ pocitově a že lpět se nesmí ani na zažívaných stavech, dá se tam uvíznout, jsou to jen stavy a prožitky a nejsou konečným cílem ...

Komentář ze dne: 12.09.2006 14:36:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný víkend
jo, je z Prahy. Že máš zmáklou tmu?? No nazdar... Pocity? Tímhle by mě prostřelit tedy nešlo, prvotní je ohromná moc Boha, jež mne vede a tomu se dá těžko zabránit... On mě nenechá uvíznout, to JE JISTÉ.

Komentář ze dne: 12.09.2006 14:39:19     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný víkend
"Že máš zmáklou tmu?? No nazdar..." no to je hrozný co ? :-(

Komentář ze dne: 12.09.2006 15:38:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný víkend
bohužel ano, světlo se s tmou nespojuje, ale asi to tak je, máš to i v jméně. Zrovna včera jsem poslouchal MC Boží milosrdenství, je to rozhovor sv.Faustyny s Kristem z r.1935, tam Kristus nabízí takovým pomoc. O ní je http://www.katolikrevue.cz/oso bnosti/faustyna_kowalska.htm Do školy chodila necelé dva roky, ale ta úžasná úroven jejího Deníku, kde popisuje své rozhovory s Kristem, prožitky z návštěv Království božího, extatické vize Svaté Trojice... Klobouk dolů před ní, takové svaté beru. I do pekla jí vzal anděl na exkurzi... Mě to také slibovali, ale zatím mě ho naštěstí neukázali. Nemusím všechno vidět :-)

Komentář ze dne: 12.09.2006 15:49:44     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný víkend
ale jak bychom poznali Světlo intago, kdybychom nepoznali Tmu ? :-) ve Tmě stačí i nepatrný záblesk Světla, aby jeho vládu narušilo, ale Tma Světlo nikdy nepohltí a krom toho, co bylo před tím než povstalo Světlo? pokud věříš, že vše co tvoří Bůh je dobré (a jak by tomu mohlo být jinak?) tak i Tma má ve tvoření své nezastupitelné místo a krom toho nic není samo o sobě špatné ani dobré, to je mi tomu dáváme ten příznak ...

Komentář ze dne: 12.09.2006 16:24:43     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný víkend
Nojo, ale tma tu byla dřív, než pánbůch něco stvořil. A kdo ví co to bylo v té tmě, když se zrodil ze tmy. Jak se říká "Ve tmě je každá prdel černá".

Komentář ze dne: 12.09.2006 16:36:34     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný víkend
a světlá prdel v ní bude prosvítat auro ne :-) co bylo před vznikem projeveného, asi těžko jako projevené bytosti pochopíme ... takže kdo ví? to máš pravdu ... celkem zmáknutou Tmou jsem mínila stav, ve kterém jsme v nevědomosti a v oddělenosti od Světla, od Božské podstaty v dualitě ...

Komentář ze dne: 12.09.2006 16:38:14     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný víkend
stav který tak prožíváme pro upřesnění, nebo ještě lépe se kterým se ztotožňujeme ...

Komentář ze dne: 12.09.2006 19:23:16     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný víkend
co bylo před vznikem projeveného, asi těžko jako projevené bytosti pochopíme ... takže kdo ví? to máš pravdu ... ----------------------- ------------------------------ ------ před vznikem projeveného tady byl anarchismus - svoboda PS: Pokud nějak socan tvrdí, že zde byl socialismus či nějaký demokrat tvrdí, že zde byla demokracie, tak lže jako když tiskne....

Komentář ze dne: 12.09.2006 13:47:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Pěkný víkend
http://www.holos.cz/holoscentr um/holotropni_dychani.htm htt p://eldar.cz/kangaroo/seminark y/krize.html Nevím co máš přesně na mysli, na webu je toho víc , zkus prohlávač morfeo.cz na "psychospirituální krize"

Komentář ze dne: 12.09.2006 13:52:38     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný víkend
"Ve zvládání krize je nejdůležitější důvěra a zbavení se pocitu, že se jedná o nemoc či něco negativního. Důležitý je výběr lidí, kteří budou klientovi -- nyní velmi senzitivnímu a schopnému odlišit upřímnost od profesionální rutiny -- pomáhat. Kromě základních vlastností vzbuzujících důvěru (upřímný lidský zájem, osobní integrita a elementární mravnost) je velkou výhodou znalost neobvyklých stavů vědomí. Člověk, který prošel např. holotropním dýcháním, užíval psychedelické drogy, či ovládá nějakou formu duchovní praxe, může být daleko víc nápomocen. Důležité je zvolit i správné místo, kde může klient v bezpečí prožívat svou cestu, projevit své emoce (někdy i velmi expresivní formou pohybu či zvuků a křiku). Vhodné je, když o něj pečuje víc lidí, kteří se mohou střídat a není na nich proto znatelné vyčerpání: krize spotřebovává hodně energie nejen člověka v krizi, ale i lidí kolem." problémem je kde ty lidi vzít ... jo přesně ten upřímný lidský zájem je taky léčivý :-)

Komentář ze dne: 12.09.2006 13:53:51     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný víkend
jsi si jistý intago, že ten proces krize je léčivý sám o sobě ?

Komentář ze dne: 12.09.2006 14:04:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný víkend
ano, ono je léčivé vlastně všechno, celý život. Někdo se učí rychleji, nekdo pomaleji, jiný to bere přes peklo či očistec...

Komentář ze dne: 12.09.2006 14:13:25     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný víkend
jo pěkně hořká medicína pro některé zoufalce a zatvrzelce :-D to je fakt :-) a nemohl by se ten tvůj kamarád napojit i na mne? taky by mi to celkem bodlo :-) u lidí co jsou mí přátelé to moc nejde, protože tam jsou i osobní vazby a jak je známo, tak doma nikdo nemůže být prorokem ...

Komentář ze dne: 12.09.2006 14:17:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný víkend
tak jo, pošli mi ho a já mail přepošlu, domluvte se. Bude až ve čtvrtek, je na školení síťařů.

Komentář ze dne: 12.09.2006 14:20:11     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkný víkend
pošlu až budu moct intago, ale doma mám zbořený PC jak jsem ti už dneska psala a tady nemám přístup na emaily. je z Prahy? já jo

Komentář ze dne: 16.09.2006 09:21:56     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek:
".. jo přesně ten upřímný lidský zájem je taky léčivý" ------------ Znám dobře ženu, která už asi dvacet let intenzivně využívá upřímný lidský zájem jednoho severočeského léčitele. On jí a potažmo její rodině pomůže vždycky z různých krizí, psychických, tělesných, na dálku, při osobním styku či po telefonu. Ona sama za tu dobu neudělala nic, aby se naučila pomoci si sama a eventuálně také někomu dalšímu. Stále vede tytéž utrápené monology, jež spotřebovávají dost energie jak její, tak lidí kolem. Ani ty "duchovní" knížky ze kterých občas cituje, dosud na věci nic nezměnily. Těch léčitelů, grafologů numerologů, homeopatů a dalších terapeutů zná víc a stojí jí to docela dost peněz. O důvod víc ke stížnostem. Neuvádím to tady proto, abych nějak zlehčil potřebu účasti na trápení druhých. Ale proto, abych připomenul, že konečné řešení není na nikom jiném, na nás samotných. Pokud naše dny vypadají stále stejně, naše chování a

Komentář ze dne: 16.09.2006 09:27:00     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Ještě konec k té lidské účasti
Pokud naše dny vypadají stále stejně, naše chování a myšlení se nemění, pak je ta skutečná pomoc v nedohlednu. Ale život je to opravdu záživný. Pro dotyčného i ty kolem. :-) .

Komentář ze dne: 16.09.2006 11:07:06     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Ještě konec k té lidské účasti
:-D :-D :-D krásný příklad to už jsi tu jednou psal v souvislosti s nasloucháním :-) i tak je vše O.K. z pohledu té paní - bude to dělat tak dlouho, dokud prostě jí to nepřestane bavit, nebo nedojdou finance či osoba, na kterou se upíná v případě nouze, nebude k dispozici. Pak bude muset sama přehodnotit svoje postoje a dojde k tomu, že konečné řešení je na ní. z pohledu toho léčitele - proč jí neudělat radost a zájem jí nevěnovat, když mu za to platí a navíc on může vědět, že zrovna v jejím případě, bude lepší tomu jejímu řádění nechat volný průběh, než na to nepříjde sama, až jí ostatní alternativy upínající se na okolí selžou, že je jinému poučení nepřístupná. pokud nevyužil možnosti jí k sobě prostě už nepustit, tak bu'd ví proč nebo to prostě neřeší a tzn. že s tím žádný problém nemá. je to u každýho individuální záležitost ... někdo potřebuje citlivý přístup, někdo raději rychlý, přímý řez aby byl schopen poučení přijmout ... mne teď celkem pobavil rozhovor

Komentář ze dne: 16.09.2006 11:09:03     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Ještě konec k té lidské účasti
mne teď celkem pobavil rozhovor s Alexandrem, jak ho Maharadž dovedl k realizaci :-D poněkud drsnější no :-D http://www.advaita.cz/p age/1913.rozhovor-s-alexandrem /

Komentář ze dne: 16.09.2006 12:00:54     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Maharádž. To byla účast.
"mne teď celkem pobavil rozhovor s Alexandrem, jak ho Maharadž dovedl k realizaci" -------------- Maharádž, ten to spíš jen vydržel. Kdyby Alexandr nebyl rozhodnutý chtít všechno nebo nic, byl by jednou z těch oveček ze zástupu přitakávajících, patolízalů kterých tam byli také a trvali na tom, aby se Alexandr Maharádžovi omluvil. Ten řekl, že se přeci nemůže omlouvat NIKOMU a bylo. Prostě měl tu "duchovní pubertu" za sebou. :-) .

Komentář ze dne: 16.09.2006 12:16:05     Reagovat
Autor: [luckyjoe] - Josef Stastny (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Přehodnocení? Co to je?
"z pohledu té paní - bude to dělat tak dlouho, dokud prostě jí to nepřestane bavit, nebo nedojdou finance či osoba, na kterou se upíná v případě nouze, nebude k dispozici. Pak bude muset sama přehodnotit svoje postoje a dojde k tomu, že konečné řešení je na ní." ---------------- Proč myslíš Zulu, že "bude muset přehodnotit"? Ona i její dcera (s níž žije v jedné domácnosti), dožijí svůj život v duchu zmíněného naprogramování, jako mnoho dalších. Neřekl bych, že tu ženskou dobře znám, kdybych tohle nevěděl. Setkávám se s ní po čtyřicet let a o jejích starostech spolu hovoříme. Přirozeně o těch jejích, protože ostatní lidé, těm je hej. :-) .

Komentář ze dne: 16.09.2006 13:41:48     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Přehodnocení? Co to je?
a o jejích starostech spolu hovoříme. Přirozeně o těch jejích, protože ostatní lidé, těm je hej. :-) ------------------------- ------------------------------ ------- :-D :-D :-D NO TÍMTO JSME TAK TROŠKU POSTIŽENÍ VŠICHNI, NĚKDO VÍCE, JINÝ MÉNĚ, NĚKTEŘÍ VÍCE NEŽ HODNĚ... (no prostě každej máme ten svůj problémek)

Komentář ze dne: 12.09.2006 13:09:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: sen o této debatě
kde je pan Šalamoun, že se nevyjadřuje k diskuzi ke svému článku? Žeby na horách, ono je tam asi moc pěkně? BTW- měl jsem v sobotu sen, jak kdosi dělal omítku na zdi plotu a já mu pak nechtěně kus na rohu ulomil. Dost se zlobil. Jako vždy se ptám na význam snu toho, kdo ho stvořil. Intuice mi odpověděla, že je to symbol této debaty. Lidé si dávají práci se svými duchovními názory, jimiž se zahalují(jako ta omítka) a já je nabourávám... Tak pardon.

Komentář ze dne: 12.09.2006 13:19:00     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: sen o této debatě
Lidé si dávají práci se svými duchovními názory, jimiž se zahalují(jako ta omítka) a já je nabourávám... Musíš si intago dávat pozor při tom bourání, aby ses nepraštil kladivem do prstů. Ono to občas pořádně bolí. Co na to říká tvůj bůch nadjá?

Komentář ze dne: 12.09.2006 13:59:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: sen o této debatě
to je právě ono, moc se mu to nelíbí. I to je agrese, o které mi v meditaci dost ukazoval, mluvil a brousil ji... Také mě za to častuje silnými výrazy jako SMERŠ, Grad, Torquema, chlorpikrín a pod. Musím to hledat ve slovníku, někdy to trvá i několik let, než pochopím oč jde. Vyhání mě do ezoteriky, ale Šalamounův článek se Mu zalíbil...

Komentář ze dne: 12.09.2006 14:00:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: sen o této debatě
to je právě ono, moc se mu to nelíbí. I to je agrese, o které mi v meditaci dost ukazoval, mluvil a brousil ji... Také mě za to častuje silnými výrazy jako SMERŠ, Grad, Torquema, chlorpikrín a pod. Musím to hledat ve slovníku, někdy trvá i několik let, než pochopím oč jde. Vyhání mě do ezoteriky, ale Šalamounův článek se Mu zalíbil...

Komentář ze dne: 12.09.2006 14:50:14     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: sen o této debatě
Jenže, pokud máš stavbu jen z suchého písku, zboří ji každý hňup, který kolem projde. Zkus si ale kopnout do stavby z "tvrzeného armovaného betonu". Teď jde o to, zda si troufáš jen na hromádky písku nebo i na tvrzený beton. Vem si takové pyramidy, co betonu se na ně spotřebovalo a drží desetitisíce let i když žulovou obšívku demontovali a ukradli na výstavbu Káhiry..

Komentář ze dne: 12.09.2006 15:17:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: sen o této debatě
Proč myslíš, že je z písku? Není, je od Nadjá a božského Já, tedy átmanu a ten z písku nestaví :-)

Komentář ze dne: 12.09.2006 15:30:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: sen o této debatě
oba jsou vlastně vyšší částí intuice a tu nemůže popřít ani zapřísáhlý ateista

Komentář ze dne: 12.09.2006 22:56:49     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: sen o této debatě
V tom případě nechápu, proč se chlubíš, že druhým kopeš do báboviček (tvými slovy loupeš omítku, kterou oni patlají za zeď). Přitom ve své nadutosti tvrdíš, že tvoje bábovičky - BŮCH NADŽÁ je to nejlepší a nejdokonalejší. Co když zrovna ty tvoje bábovičky nejsou nic jiného, než rozjetý kravinec na silnici? Jsi si jistý, že máš důvod být na to PYŠNÝ?

Komentář ze dne: 13.09.2006 07:32:19     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: sen o této debatě
já se nechlubím, jen naznačuji, že všichni lidé by mohli využívat víc intuice jako já, nic víc. Jak praví NZ, podle ovoce poznáš strom a já to dělám 12 let na to, aby to bylo zcela jasné. Já vím, že je to těžké poznání, že božské není nedostupné, že To není mýtus. Vždyt jsme ve druhé obecné škole Stvoření, není to nic divného, že je u nás tolik ateistů :-)

Komentář ze dne: 12.09.2006 16:44:57     Reagovat
Autor: [Rut] - Rut (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: z písku, betonu, či bláta....
Pročpak ne? Ze všeho, co si stvořil. Zrovna tak jako ty. Na rozdíl od tvého způsobu vnímání "materiálu" (tj. jako skutečnosti), je On ničím nedotčen. :-)

Komentář ze dne: 12.09.2006 19:46:20     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek:
B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- Vyhání mě do ezoteriky, ale Šalamounův článek se Mu zalíbil... ------------------ ------------------------------ ------------------------------ ------ No možná se tvýmu bohu líbí diskutovat na komentářích k článku Šalamouna ale já jako bůh Sám Sebe tě upozornuju, že nejlepší co můžeš udělat je, zaregistrovat se a psát na foru či případně založit vlákno, tady je takovej zmatek, že diskuze jsou totálně o ničem. Pokud ti to tvůj bůh nedoporučuje, tak je na palici a diskutuj si tady v tom zmatku sám Tvůj božský Petr :wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave: :wave:

Komentář ze dne: 12.09.2006 19:48:28     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re:
:-) smajlík :wave: smajlík :-( smajlík :tup: smajlík ;-) smajlík :flowers: smajlík :-D smajlík :zzz: smajlík :-X smajlík :nono: smajlík ::o smajlík :banghead: smajlík :o smajlík :bloos: smajlík (:P) smajlík :grr: smajlík B)- smajlík R-) smajlík 8

Komentář ze dne: 12.09.2006 19:50:09     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re:
(:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P) (:P)

Komentář ze dne: 12.09.2006 19:52:01     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
B)- B)- B)- B)- B)- B )- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B )- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B )- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B)- B )- B)- B)- B)- B)- :-D :-D :-D

Komentář ze dne: 13.09.2006 07:38:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re:
Petře-ty ani já, ani žádný člověk není Bohem, je to Jeho vůle že nejsme. I v bibli se píše, že jsme vyhnáni z ráje. Ale neboj, už končím, ale zase časem přijdu, až se mé božské intuici nějaký článek zalíbí. Třeba co zažil Šalamoun ve svých tripech. Mám dojem, že on Boha opravdu viděl... Ale hodně ho to ohromilo, ale to každého, ono mezi IQ 100 a IQ 100 000 je vážně velký rozdíl. A koukat se miliardu let do své budoucnosti je také šok, to znám :-o

Komentář ze dne: 13.09.2006 09:25:49     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re:
intago :-) používat intuici je dobrý :-)

Komentář ze dne: 13.09.2006 09:53:47     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
No, někdy je dobrý používat i rozum, což by jaksi nemělo být v rozporu s intuicí.... INTAGO, já tě přece nevyháním, právě naopak tě naháním, psát tady na komentářích je poněkud zmatečné především díky tomu, že vše je napřeskáčku podle jak které reakce...

Komentář ze dne: 13.09.2006 10:09:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Rut (Rut.K@seznam.cz)
Titulek: podobojí
Jo a ve všech případech je dobré neustále ostřit meč rozlišování, aby jedno od druhého bezpečně rozpoznal, tj. aby z toho jeden nakonec dočista nezblbnul. :-D :-)

Komentář ze dne: 13.09.2006 10:20:47     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
někdo se prostě nechce registrovat a pokud má intago blbý zkušenosti, tak je to dost pochopitelný ... ostatně taky jsem dost váhala, jestli se na JZ registrovat nebo ne, Hyde park byl otevřený a psalo tam daleko více lidí, než teď :-( jsem ho ovšem užila jen 3 dny :-D intago klidně piš do komentářů, jestli se nechceš registrovat :-) možná nám sice někdo vynadá, ale co ... :-)) jo a už mám doma spravený počítač, otázkou je jak dlouho nám to vydržííííííí :-D

Komentář ze dne: 13.09.2006 10:41:54     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
No my anarchisti a mystici a jogíně stejně víme moc dobře, že všichni dojednoho jsme stejně někde zaregistrovaní, někteří v pekle, jiní v nebi, jiní zase na úřadě či policii, další i na JZ...no a všichni v bohu... Jaký špatný zkušenosti??? Na rozdíl od státních úředů ti nikdo nebude posílat obálku s červeným nebo modrým nebo hnědým pruhem, nikdo ti nebude vyhrožovat pokutou za neregistrování rozhlasového či televizního přijímače, či ti vyhrožovat soudem či exekucí, protože jsi někde něco nezaplatila apd. Když někdo bude mermomocí toužit zjistit, co jsi za osobu, tak předpokládám, že si to zjistí s registrací i bez ní, takže o co jde??? No mně jde jen o to, že se tady jeden (možná i dva nebo tři) v tom bordelu nevyznaj...

Komentář ze dne: 13.09.2006 11:10:13     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
bordel je taky dobrej :-)) to by měli anarchisti respektovat ne :-D

Komentář ze dne: 13.09.2006 11:37:40     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re:
A koukat se miliardu let do své budoucnosti je také šok, to znám K čemu je ti znalost budoucnosti za miliardu let? Můžeš mi to vysvětlit?

Komentář ze dne: 13.09.2006 12:30:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
auro- to přece souvisí se Sebepoznáním. Navíc poznáš, že božské je opravdu jiné než lidské a tenhle Jeho atribut tě moc ovlivní. To zažil i Ginsberg, to byly zlaté časy hippiesácké, kde jsou ty doby. Např.Watts, Huxley,Waston a Leary, to nebyl žádný feták, ale univerzitní profesor psychologie. I po 300 tripech měl stále IQ v pásmu geniality a ty prý způsobují zhloupnutí. Asi jak u koho.

Komentář ze dne: 13.09.2006 13:16:07     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
vůbec jsi mi to nevysvětlil. K čemu mi bude znát budoucnost za miliardy let? Chceš mi říci, že lidské je "nelidské"? Co se ti na lidech nelíbí? Divím se, že jsi doposud nespáchal úspěšnou sebevraždu. Mě je úplně jedno, co zažil Ginsberg a další. Je to nepřenosné stejně jako tvoje haluncinace po alkoholu.

Komentář ze dne: 13.09.2006 13:26:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
já o voze a ty o koze, my se asi nedomluvíme, ale nevadí.

Komentář ze dne: 13.09.2006 13:33:32     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Tak mi to zkus vysvětli jako blbovi. Bez honosných a vznosných slovíček.

Komentář ze dne: 13.09.2006 13:42:37     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Kdyby byla pravda, co o svém nadvědomí vyprávíš, propojil bys jej s mým nadvědomím a tím pádem by jsi mi to byl schopný vysvětlit na mé primitivní úrovni chápání. Protože to nedokážeš, jsem přesvědčen o tom, že tvoje komunikase jsou haluncinace a nebo komunikuješ s démonky, kteří si z tebe tropí srandičky.

Komentář ze dne: 13.09.2006 14:02:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
moje komunikace nebo kamarádů není důležitá, umí to kdekdo a dal jsem sem množství odkazů na lidi, co to také umějí. BTW- sám jsi říkal, žes byl na kurzech transformace.info ti to přece učí, známe je osobně. Démonci nejsou schopni božských atributů, na to zapomeň.

Komentář ze dne: 13.09.2006 14:11:29     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
No právě, mě to připadáš že o tom moc žvaníš aniž bys sám něco dokázal. Jako důkazy uvádí desítky a stovky jidí, přesto že víme, že haluncinace a fata morgána mohou být pro mnoho lidí společná. Pokud si nevymýšlíš a nechlubíš se jen cizím peřím, už dávno bys mě telepaticky kontaktoval.

Komentář ze dne: 13.09.2006 14:48:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
a proč bych to dělal? Když chci s někým mluvit, zavolám mu, či pošlu mail. Je mi dost jedno, co si o mých výsledcích někdo myslí. Angličtináře také nemusí všichni přesvědčovat, že se anglicky domluví :-)

Komentář ze dne: 13.09.2006 14:59:21     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Zatím to vypadalo, že všechny přesvědčuješ, jaký že jsi dobrý se svým bůchem nadžá. Když to máš prakticky ukázat, kroutíš se jako had. Na to, abych někomu poslal mail mi stačí fungující počítač, na zavolání telefon a nepotřebuji chlastat a brát drogy. Tvůj příměr s angličtiánřem jsem nepohopil. Má být tím angličtinářem ty nebo já. Jsem fakt děsně natvrdflej, na mě musíš polopaticky.

Komentář ze dne: 13.09.2006 12:47:33     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek:
ZULU pokud se jedná o svobodnej bordel, tak proč ne, stejně tak jako svobodný sex či svobodně vstoupit do otroctví manželství ... Není nad to, když si člověk může pěkně svobodně blbnout podle svýho a nikdo mu nic nezakazuje a neomezuje jej. Samozřejmě že člověk by zase tím svým blbnutím a tou svou svobodou neměl omezovat svobodu druhých...

Komentář ze dne: 14.09.2006 12:25:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Žádný zájem
před pár dny jsem nabízel, že ZDARMA pošlu DVD s 55 alby meditační hudby a nikdo si o ně nenapsal... Zvláštní...

Komentář ze dne: 14.09.2006 12:33:57     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Žádný zájem
já mám zájem intago, nemohla jsem ti napsat ještě :-)

Komentář ze dne: 14.09.2006 17:45:14     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek:
Ten nezájem bude možná způsoben tím, že mnoho lidí zde spíše hledá klid ve své meditaci - někteří dokonce říkají bohu, aby byl zticha a nerušil - ale možná je to tím, že někteří nemají přehrávače jako např. já... Já z meditační (indický) hudby mám nejraději Krišna dase, toho mám fakt hodně rád, toho nemáš? Možná že bych si kvůli němu koupil i přehrávač. Jinak už pak poslouchám jen undergrand, to je moje meditační hudba pro radostnou náladu...

Komentář ze dne: 15.09.2006 08:10:23     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: božský zpěv
klid v meditaci, Petře? Já v ní hledám a nacházím Boha, božská hudba láká božské síly. Říkají Bohu aby nerušil??? To je tedy vztah... K počítači koupíš DVD vypalovačku už za 999 i s daní. My posloucháme v meditaci nejvíc božskou Lisu, dříve zpívala v Dead can Dance a tu ostatní lidé za meditační hudbu ani nepovažují. Koncert měla i v Praze. Zpívá i na konci filmu Gladiátor, když on umírá. Viz ukázky na www.lisagerrard.com Mám s ní i video, jasně je vidět, jak při zpěvu zavírá oči, výraz se mění, jde hned do transu. Prostě virtuozita, dokonalost. Asi ani neví, že je v hypnoze :-) Ale až v transu můžeš opravdu prožít její božskou dokonalost zpěvu. Taková kdyby přišla na Superstar!

Komentář ze dne: 15.09.2006 08:24:04     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: božský zpěv
Většina znás tady boha pojímá neduálně, takže když nám do toho začne kecat, tak se s ním nebavíme... Nevěnovat pozornost vizím i kdyby byly sebebožtější je prostě jeden se základů ne-dvojné meditace... Tak Dead can Dance mám velmi rád, to jsi mě teda nalákal, když jsi hovořil o tom, že tu hudbu budeš posílat, tak jsi měl na mysli jako co? jako po netu? a dá se to nějak uložit? já těmto věcem vůbec nerozumím....díky

Komentář ze dne: 15.09.2006 10:46:49     Reagovat
Autor: [IP: 193.179.74.4] - (@)
Titulek: Re: Re: božský zpěv
jak hinduismus tak křestanství je plné pojímání Boha jako osobního i neosobního. On totiž je Všemohoucí, ne? Je tam i o vizích a rozhovorech s Ním. Taková Apokalypsa Janova je samá vize. DCD a Lisu mám na DVD na 14 albech, ale musí se to poslat poštou či osobně , mohu i 10 alb na CD v mp3. Web by to nezvládl, zatím :-)

Komentář ze dne: 15.09.2006 11:28:33     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: božský zpěv
já rád pojímám ženský, mužský ne. Osobní pojímání boha to je jinými slovy onanie? ::o

Komentář ze dne: 15.09.2006 11:48:38     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: božský zpěv
Já bych INTAGO řekl, že tím AURO chtěl říct, že lidi blbnout stále a na mnoho "svatých" způsobů, avšak nic to nemění na faktu, že vlasně jen blbnou... Takže tu hudbu by jsi tedy musel poslat poštou na nějakým nosiči, nebo předat osobně??? Rozumím tomu správně???

Komentář ze dne: 15.09.2006 12:02:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: božský zpěv
Petře- Bůh se může projevit jak chce, i v hořícím keři, je to Jeho vůle. Nemůžeš mu ucpávat ústa. Neřekl bych to přímo blbnout, prostě se projeví na své úrovni a ta je dimenze 3,5, tedy astrálněmentální. Jsme tedy hodně nízko, jen o kousek nad zvířaty, co bys chtěl?? Bude líp... Ano, na DVD či CD.

Komentář ze dne: 15.09.2006 13:29:13     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: božský zpěv
intago, proč používáš množné číslo? sme tedy hodně nízko Zkus raději hovořit sám za sebe. Nebo ti dal někdo mandát, hovořit za druhé? Ode mě jej teda nemáš. Je tvůj problém a tvojí věcí, jak nízko nebo vysoko se cítíš být. Ale proč to transponuješ na druhé?

Komentář ze dne: 15.09.2006 20:40:20     Reagovat
Autor: [vánek] - (vankuv.mail@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: božský zpěv
TND, dimenze, citáty svatých,... tolik touhy, tolik představ, tilik excitace a pocit nadřazenosti... "duchovní puberta". Dnes jsem viděl lékařku ošetřovat papouška, projevovala se tak přirozeně a přistupovala k němu s takovým citem, že když vzhlédla, zračila se jí věčnost v očích. "Duchovně pokročilí" se o svou pokročilost totiž nezajímají, prostě tu jsou, třeba pro druhé...

Komentář ze dne: 15.09.2006 21:38:37     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: božský zpěv
prostě tu jsou, třeba pro druhé... :-)

Komentář ze dne: 15.09.2006 22:52:23     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: božský zpěv
jo jasně je fakt fajn, pokud tu jsou, jen třebas pro ty druhé ... hlavně žádný zbytečný rozmazlování ...

Komentář ze dne: 18.09.2006 07:47:49     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Duchovní proces
Obávám se, že si stále nerozumíme. To o čem píšu je přece intenzivní duchovní proces který je veden a prováděn Bohem, jež je nejlepším Učitelem, Guruem a operatérem. Co píšu já i jiní je záznam z této terapie, jež vůbec není selanka. Nelze ho tedy hanět, protože co Bůh dělá, dobře dělá. To jen když si ego samo o všem rozhoduje, nastávají problémy. O tom mluvil i Kristus. I Trugpa napsal prima knihu Duchovní materialismus. A ona lékařka? Kdyby byla duchovně pokročilá, vůbec by v této civilizaci nebyla. Tady je kalijuga jak říkají na východě a očistec, jak říká křestanství.

Komentář ze dne: 18.09.2006 08:43:58     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re: Duchovní proces
přece intenzivní duchovní proces ---------------- --- To je hezké, jak moc intenzivní je ten proces, podle čeho porovnáváš jeho intenzitu? Co když je naopak neintenzivní a pomalý? Nebo to máš zase od bůcha nadžá? Je hezký, že nám tu cituješ knížky co kdo napsal, ale to vůbec nic neznamená. Dnes napíše kdokoli jakoukoli slátaninu.

Komentář ze dne: 18.09.2006 09:53:27     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Duchovní proces
Dnes napíše kdokoli jakoukoli slátaninu. ------------------ ------------------------------ - Nechci se nijak vytahovat či povyšovat nad ostatní, ale já zásadně a vždy píši jen samé slátaniny, a to vědomně. Mnozí píšou taky slátaniny, ovšem nevědomně. Takže včera-dnes-zítra, tento AURŮV náhled je platný pro všechny časy... Takže já bych zrovna moc nespolíhal na to, co napsal třeba svatej Tonda nebo svatá Krišpína, jistý by ovšem mohlo být, že byli stejně blbí jako jme my... A JAK JSME BLBÍ MY???? NO HODNĚ....

Komentář ze dne: 18.09.2006 10:30:59     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Duchovní proces-jako škola
Každý dostává od Boha(tedy intuice Nadjá), pokud chce být Jím veden, výuku jaká se pro něj nejvíce hodí. V tom není problém. Jelikož je Vševědoucí a Všemohoucí, nastaví ji tak, aby byla pro každého optimální. On je pak i nejvyšší autoritou, která rozhoduje o otázkách, co je dobré a co ne, co je třeba dělat a co ne, atd. Funguje to opravdu dokonale, to vidím na sobě i ostatních, je to dost těžké, ale má to naprostou logiku. To, že tu cituji z různých knih neznamená, že jsou pro mě autoritou, to jen to někteří dělali přede mnou stejně jako já. Prostě odevzdanost do Vůle Boha o které se hodně mluví, ale málo dělá.

Komentář ze dne: 18.09.2006 11:47:45     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Intago
Míla Tomášová napsala, že moudrý člověk ví, že v každé chvíli dostává od Boha to nejlepší pro svůj duchovní vývoj. Právě pro něj. Ne pro něco jiného, pro to, co třeba tím osudem a situací bolí. Proto si nikdy na nic nestěžuje. Vždy ví, že dostal to, co potřebuje-pro to jediné důležité.

Komentář ze dne: 18.09.2006 12:42:49     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Andy
Vidím známé jméno - ve čtvrtek v Avataru bude vzpomínkový večer na paní Mílu. :)

Komentář ze dne: 18.09.2006 12:45:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Intago
Andegarde-Taková odevzdanost je však vzácná. Často nechápeme, proč se nám děje právě toto. Proto tak zdůrazňuji se naučit s Ním komunikovat. Není to těžké. Denně se ptám tak na 10-40 věcí a téměř na všechny dostanu dokonalou odpověď. Člověk si ale zvykne na vysokou kvalitu odpovědí a vadí mu pak, že ostatní lidé už mu takové nedávají. Musí si zvyknout i na to. :-)

Komentář ze dne: 18.09.2006 13:11:14     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Intago
Také si zacituji - Míla jěště řekla takovou pěknou větu: svolit v sobě k tomu, aby bylo jak je. A toto - je alespoň pro mě - to pravé odevzdání. Vidět skutečnost ve své pravé podobě, jen vidět a to stačí...

Komentář ze dne: 18.09.2006 13:27:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Jak tohle řešíš?
Nado- správně, ale ego je mrška, s tím se jen tak jednoduše nevypořádáš :-) Mezi jeho vůlí a Vůlí Boha je často velký rozdíl...

Komentář ze dne: 18.09.2006 13:38:18     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Jak tohle řešíš?
To je mrška, to jo, to jo :). Hele intago, to, že se ptáš Boha na 10-40 věcí denně je tvá vůle nebo Jeho vůle? Já se neptám. Jak to řešit. No kolem toho se točí veškeré to duchovňáctví či jak to nazvat, veškeré to naše snažení či nesnažení. Krásný výraz je ono slovo - SVOLIT V SOBĚ... aby bylo jak je.... cítíš to, Když se položíš na hladinu řečeného - o čem to je? Položíš se "na to" a jen se vezeš... svolíš v sobě a "jen se vezeš". Ono problém bude to svolení v sobě a zase musím dokončit výrok - aby bylo jak je - páč potom zde již není žádná zažívaná vyjímečnost - ale ani oddělenost. :flowers:

Komentář ze dne: 18.09.2006 13:48:06     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Jak tohle řešíš?
Kdysi jsem koketovala s chanellingem. Přečetla jsem si knížku, která u nás o tom vyšla, myslím, že jsi ji tady někde vzpomínal - bílomodrý obal, celkem bichle - ta mě v té době tak nadchla! Oslovila! Zaujala! Začala jsem praktikovat podle oné knížky a meditovat a navazovat spojení s naším vyšším já, s průvodcem - vědoma si rad z knížky o možné nepravosti, nepravdivosti průvdců, o možném napojení na nižží astrální bytosti - nicméně - výsledkem té mé snahy byl skutečný prožitek - spojení s - hm - jak to nazvat s kým - no s hlasem. Byl to mužský hlas, takový dunivý jako z amplionu - nebo z jiné dimenze, :) Zvolal mi do pravého ucha mé jméno, oslovil mě.. vše doprovázela extáze, vytržení, slzy mi tekly, bylo to krásné, úžasné spojení - byl to sen. ;-)

Komentář ze dne: 18.09.2006 13:53:10     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Jak tohle řešíš?
Jak to řešit - to svolení - aby bylo jak je - umenšovat, umenšovat, umenšovat naše ego, čistit, čistit, čistit, sebezpytovat se, sebezpytovat se, sebezpytovat se, sebepoznávat se, sebepoznávat se, sebepoznávat se a pak nechat být. Jsem se nějak zasekla - to je duchovní cesta v kostce - a aby to nevypadalo, že je to tak jednoduché a prosté - použila jsem ozvěnu ze slov. Někdo na to spotřebuje tisíc životů, někdo jeden. Prý se to dá! :-D

Komentář ze dne: 18.09.2006 16:01:35     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Jak tohle řešíš?
"Někdo na to spotřebuje tisíc životů, někdo jeden. Prý se to dá!" Jasně, dá, jen se k tomu jednomu tisícímu dostat, to chvilku trvá, ale vím, že tohle víš. Ale taková Maharšiho kráva Lakšmí... ;-) Ne, ta asi taky žila 999 životů jako kajícník v odříkání, než měla právo se narodit jako kravička u Arunáčaly. Ale to už jsou opičárny, vemte si z toho jen to poučné, prosím.

Komentář ze dne: 18.09.2006 16:25:21     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Jak tohle řešíš?
Nado-Je to vyloženě proti zájmu ega zbavit se samo sebe jen tak. Proto jsem opatrný a skeptický k lidským pokusům o likvidaci ega. Proto duchovní nauky doporučují nezávislé a kvalitní guruy. Když je nenajdeš, protože tu nejsou, nezbývá než hledat u intuice, jeho nejvyšší část se jmenuje božské Já, átman. To je pak Autorita, která ti jasně řekne, jak to je. Podívej farizeje, jak se snažili a jak to s nimi dopadlo. Jinak prima, že chann umíš, jak s ním pracuješ? Ostatně umí to kdekdo, my jsme to naučili přes 120 lidí a spousta se jich to naučila sama, např. http://www.volny.cz/hovory/ Ž e se to stihne? Nejsem si jist, ale to nevadí :-) Proč se ptám? Abych měl jistotu. Je to moje vůle. Když se to intuici nelíbí, dá mi to jasně na vědomí.

Komentář ze dne: 18.09.2006 13:56:01     Reagovat
Autor: [vánek] - vánek (vankuv.mail@seznam.cz)
Titulek: Re: Duchovní proces
Auro, tvé výrazivo je kouzelné. Kdybych měl někdy potřebu být věřící a vybíral bych si svého „bůcha“ jistě to vyhraje „nadžá“ ;-) Intago vím že se to dá vnímat takto, jak píšeš. Snad i chápu tvůj pohled a motivaci. To hlavní na co v naší občasné komunikaci vždy upozorňuju, je odlišně vnímaná pozice Klidu (nebo Ticha). Pokud se nepletu, pro tebe je hlavně představou nečinnosti. Já ji však vnímám jako pozici, která je-li zaujmuta, tak řekněme přirozeným způsobem a bez účasti rozumu ozřejmuje souvislosti. Poté vjemy světa, myšlenek a představ k tobě přichází stále. Nestojíš-li v Klidu, jsi jimi stržen a pak jsi ten, kdo usilovně hledá, buduje a až neuroticky brání svou pozici pod sluncem. Je to jak v té reklamě s Fidorkou – když musíš, tak musíš! Naštěstí nelze být stále v napětí a tak si pozornost ve chvílích svého uvolnění prostě jednou všimne, že stále strhávána být nemusí a tak si všimne toho Klidu. Člověk si začne připadat jak hlupák, když ho vžité tendence opakovaně nutí poru

Komentář ze dne: 18.09.2006 13:56:51     Reagovat
Autor: [vánek] - (vankuv.mail@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Duchovní proces
porušovat již ozřejmenou pozici Klidu. Nakonec zjistí, že má na výběr a tak je přestane automaticky následovat a před sebou je obhajovat, jako: (z touhy) musím, (ze strachu) nesmím, můj život apod. Tím se před ním odhaluje struktura nánosu vštípených představ, tvořících jeho příslušnost, zvyky, vztahy, názory - vlastní sebe-vědomí (v tom rozboru a popisu byl Krishnamurti fakt dobrej). Životní jistoty a strachy tvořící jeho identitu začnou ztrácet na síle a naléhavá potřeba naplnění individuálního životního smyslu pozvolna mizí v Klidu. Tak vědomí přestává být automaticky zmítáno svým nevědomým obsahem, který se před ním obnažuje ve své nahotě. Klid Bytí se stává neochvějným středobodem uprostřed existence, ze které se vytrácí individuální vazební síly, jež dříve utvářet formou vztahů zdánlivě pevného ústředního vlastníka všeho. Je to jak otevírání stavidel Života, vzdáním se života své loutky, tedy mylné identity s ní. Záleží hlavně na tom, jak moc jsme „srostlí“ a pak, jak moc nám už

Komentář ze dne: 18.09.2006 13:57:29     Reagovat
Autor: [vánek] - (vankuv.mail@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Duchovní proces
není pomoci ve smyslu najít jakékoliv vnější uspokojení. Ale trpět pro to, že lpím třeba na své „velikosti“ nebo „cestě“, či jakýchkoliv hodnotách (více či méně mi vracejících pouze „mé pocity“ a tak mě stále utvrzujících třeba ve své výjimečnosti), je v pravdě hloupé.

Komentář ze dne: 18.09.2006 15:20:49     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Duchovní proces
"není pomoci ve smyslu najít jakékoliv vnější uspokojení" to fakt řešení není, je to jen únik ...

Komentář ze dne: 18.09.2006 15:22:53     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Duchovní proces
... toho pocitu VYJÍMEČNOSTI - vlastní vyjímečnosti - bych si všímala, jo jo... :)

Komentář ze dne: 18.09.2006 16:34:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Duchovní proces
Připadá mi, že stále neberete, že s Nadjá, jakožto šéfem karmy a božským Já komunikujeme. Ale je to tak, viz Nada jak to umí, i když už to asi nedělá. (asi 95 proc. lidí komunikaci s božskými silami brzo ukončí a přitom jim jde, proč asi?). A Ti přece jako Učitelé nikoho nenechají, aby se vytahoval, jsou dokonalí Učitelé. BTW- píše o knize Sanya Roman -Channeling, je za 150.- BTW2- od zítřka do neděle mám dovču, tak ahoj. BTW -Když jsem začínal, nefungovalo mi ani kyvadélko, ani proutek, ani vizualizace, prostě bííída.

Komentář ze dne: 18.09.2006 16:41:22     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Duchovní proces
Ano, knížka od Sany Roman. Máš pravdu, skončilo to tehdy tím jedním pokusem :-). Od té doby - vědomě - jako že bych chtěla opět s někým, něčím komunikovat - to ne... Víš, všechno to jsou jen zkušenosti a v každičkém okamžiku to bylo pro něco dobré a prostě to tak bylo - pro to pozdější uvědomění - že vše, co jakkoli uchopím - nejsem já. Ono to funguje přesně naopak - ne já, má vůle, aby... ale naopak. Tak jak jsem se snažila vyobrazit v tom kratičkém rozhovoru: proč chodíš meditovat do lesa, když Bůh je všude. Protože v tom lese nejsem stejný já. :wave:

Komentář ze dne: 18.09.2006 16:48:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Duchovní proces
Nada-Vidíš, to říká tolik lidí. Boha bere, ale s Ním se bavit nechce, to je přece divné ne? Přitom se baví s kdekým... Ale to všechno je i v knize www.hovorysbohem.cz Ale ve vyšších civilizacích je to naprosto běžné, je to základ duchovního rozvoje. Informace zvlášt dokonalé, mají velkou hodnotu, ne? Kdo ti tedy dělá gurua, když tu žádný není?

Komentář ze dne: 18.09.2006 16:54:54     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Duchovní proces
Kdo mi dělá gurua? Já. Já netvrdím, že Bůh není, je - jen cesta k Němu je právě opačná, než o které zde píšeš ty, alepsoň to je můj názor, tak to cítím. Ne směrem ven, ale dovnitř... Ne moje vůle ať se stane, ale tvá budiž pochválena.

Komentář ze dne: 18.09.2006 16:59:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Božská vůle
Nado-Já jako Nadjá či átman, nebo ego? A jak chceš Nado zjistit, že Vůle je skutečně od Něj. Já musím často použít verifikaci několika způsoby, abych si byl zcela jist, že si mé ego samo na Boha nehraje, je to mrška...

Komentář ze dne: 18.09.2006 17:09:23     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Božská vůle
Ono se to těžko vysvětluje.. jak to chci zjistit... vidíš - třeba právě tím slovíčkem chci a k tomu zjistit... toto vychází skutečně z tvé vůle, z vůle osoby, ega... ale když "to" obrátíš - necháš k sobě přijít to božské, aby se samo projevilo (a jsem přesvědčena, že to poznáš!), pak víš, že to tak prostě je... návrat domů... je návrat domů...

Komentář ze dne: 18.09.2006 19:01:25     Reagovat
Autor: [Blanka] - Blanka (blanka.korena@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Božská vůle
Všechno co zažijete je jen hra mysli.

Komentář ze dne: 18.09.2006 16:19:52     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Duchovní proces
VÁNKU, můj bůh mi na to, co píšeš, říká, že seš nějakej ofouklej, tak že se s tebou bavit nemám. Uvidíme co na to ještě řekne Intagův bůh...

Komentář ze dne: 18.09.2006 16:27:44     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Duchovní proces
Bůh sem, bůh tam, můj a tvůj, co si ho někdy na čas nevyměnit? Já vím, dýmka a manželka se vyměňovat nemá, ale že by i b.?

Komentář ze dne: 18.09.2006 16:39:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Duchovní proces
Andeg.-svého duchovního strážce (lidově anděla) vyměnit můžeš, ale nadvědomí ne. To je právě jedna z mnohých těžkých věcí procesu, přijmout, že to tak prostě je. Jsou nad tebou. I když jsem v meditaci posledně viděl, jak strašně složitá struktura jáství to je, jakýsi pozorovatel pozorovatele pozorovatele, prostě fraktál. To jen my si myslíme, že já jsme tohle tělo, chachaá... Desítky knih by se o tom měly napsat...

Komentář ze dne: 18.09.2006 16:28:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Duchovní proces
Vánek- Podle nejen mých zkušeností je božský život podobný lidskému, vždyt se říká jak Nahoře, tak dole. I Oni mají myšlenky, otázky a jejich řešení, jenže je vše Výš a hodně Jiné než to naše. Prostě vývoj. Oni jsou naše budoucnost. Kdo se umí v hypnoze podívat milion let dopředu, tak se vidí v Joných světech.

Komentář ze dne: 18.09.2006 16:31:13     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Duchovní proces
božský život ? to mluvíš o nějakých andělských, archandělských bytostech ? o mistrech a tak ? hypnoza je teda dost nepřirozená a násilná záležitost, tady bych byla raději opatrná ...

Komentář ze dne: 18.09.2006 16:45:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Božská hieraRCHIE
Ano, ta struktura je velmi složitá, prostě božská hierarchie a ta je jak vnější, tak vnitřní, tedy naše vyšší Já, jichž je představ si Nekonečno!!! Blíže na http://mystika.mysteria.cz/dow nload/ma4.zip Hypnoza je strašák, ale když si uvědomíš, že definice je změněný stav vědomí, tak každá meditace je vlastně autohypnozou a spousta dalších věcí... třeba návštěva koncertu či kostela. Nic násilného to přece není. Zase to ukazuje, jak málo víme o psychice a přitom knih o hypnoze jsou tisíce i od psychologů. Prostě jak ve středověku :-(

Komentář ze dne: 18.09.2006 16:48:34     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Božská hieraRCHIE
hypnozu provádí druhá osoba v tom vidím tu nepřirozenost ...

Komentář ze dne: 18.09.2006 16:52:21     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Božská hieraRCHIE
Zulu- no a ? Když mu důvěřuješ, není problém. Nesvěřuješ se do vůle řidiče či lékaře atd? Asi ano, že :-)

Komentář ze dne: 18.09.2006 16:53:58     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Božská hieraRCHIE
dávám přednost svěřovat se do vůle boží, lékařům a řidičům moc nevěřím :-)

Komentář ze dne: 18.09.2006 16:48:13     Reagovat
Autor: [vánek] - vánek (vankuv.mail@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Duchovní proces
Intago, nepsal jsem to abych tě nutil k obraně Co píšeš, to píšeš, vím že jsi k tomu nucen, takže je to o.k. nebudem nic řešit. Jen malý poznatek, ten Klid je zajímavý v tom, že jak to s ním vlastně je, člověku docvakne většinou někdy ouplně jindy, zpravidla když to vůbec neřeší a ani není v záměrně neřešícím očekávání. Prostě život jednoho tak zpacifikuje, že je najednou Klid... Prima dovču, pa...

Komentář ze dne: 18.09.2006 16:50:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Duchovní proces
Klid? Ve škole jsi měl také klid? I v životě? A CO ČEKÁŠ OD BOHA? Jak vyplývá v Bhagavadgíty i NZ, On také pracuje, i v neděli...

Komentář ze dne: 18.09.2006 16:52:24     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Duchovní proces
možná by bylo lepší se odevzdat bohu, tak aby mohl pracovat skrze nás a pak máme s tvořením vystaráno a nemusíme se ani starat co bude za milion let :-)

Komentář ze dne: 18.09.2006 16:54:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Odevzdanost
Ano, Zulu, správně, pak On má odpovědnost a máš méně průšvihů na krku, je tu dělba práce :-) Je to pak krááásná Hra.

Komentář ze dne: 18.09.2006 16:55:32     Reagovat
Autor: [IP: 194.228.18.138] - (@)
Titulek: Re: Odevzdanost
jo intago :-) tak krásnou dovolenou :-)

Komentář ze dne: 18.09.2006 17:01:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Dík už jdu, snad si zalétám
http://mujweb.cz/Sport/romann/ rasovka.htm

Komentář ze dne: 18.09.2006 17:13:52     Reagovat
Autor: [vánek] - vánek (vankuv.mail@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Duchovní proces
Ale jo, napíšu to. Intago v tvé mysli je předřazen odkaz, který zareaguje když řeknu Klid. Je to jak magnet udělá to "cvak", nenechá tě to otevřeného, rychlý závěr a hotovo. Myslel jsem, že to trochu hraješ, protože to píšu zrovna já, ale možná to je vážnější...

Komentář ze dne: 18.09.2006 20:18:00     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Duchovní proces
VÁNKU, To nedělá Intago, ale jeho bůh, on jen plní jeho vůli... (taknějak jsme nakonec všichni trošku posednutí a zaseknutí a plníme nějakou vůli, no prostě blbnem) Ale možná mu to vyfoukáš z hlavy, hodně štěstí, já si jdu zakládat svou anarchii, nebot tam pravděpodobnost úspěchu je podstatně větší...

Komentář ze dne: 18.09.2006 20:28:03     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek:
TAKY MI TO NEDÁ, A TAK SE ZEPTÁM: INTAGO, JSI SI JISTEJ, ŽE MLUVÍŠ S BOHEM? Vždyt by jsi klidně mohl mluvit třeba s duchem Abrahama Linkolna nebo princesny Diany (možná nedejbůh i se Satanem), kteří se za boha vydávají. Nebo možná se Šivou, Brahmou či Višnuem.... Nebo s nějakou boží sílou či něčím jiným, těžko definovatelným, a nebo klido pído sám se sebou. Já vím, e v minulosti i ted kde kdo mluví s bohem, ale jak si někdo tím může být jistej, že je to zrovna bůh. Vždyt neznáme sami sebe, tak jak ponáš boha???

Komentář ze dne: 18.09.2006 21:40:49     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re:
Hm, něco prostě člověk ví... A já vím, že tohle vím. Tohle tuším. Tohle už není tak jistý a tohle je zahalený. Takže mě mistři, kteří mě občas ve snu navštěvují, vlastně vůbec nezaujmou, pokud opravdu nevím na 100% a vidím jen známé tváře. Jde o to, jak říká Květoslav, v jaké hloubce se ponorka otevře. A docela bezpečné je otevřít se tomu nejhlubšímu, nejsvatějšímu. Mít na to nos, to je prima věc, o niž jsem si kdysi myslel, že ji má káždý.

Komentář ze dne: 18.09.2006 21:53:19     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re:
Jde o to, jak říká Květoslav, v jaké hloubce se ponorka otevře. A docela bezpečné je otevřít se tomu nejhlubšímu, nejsvatějšímu. -------------- ------------------------------ ------------------ Haha, j en jsem si představil, že otevřeš víko ponorky a překvapeně vystoupíš Doma (v obýváku)

Komentář ze dne: 18.09.2006 22:06:37     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
No to bych ještě zvládnul, domů vystupuju nejen z ponorky ale i z chodby :-D, ale jiný by bylo, kdybych vystoupil někde u gauče Petra Vostála. No, kdybys nebyl doma, nebo bys chrněl(spánek bližních je pro mě nedotknutelný) aspoň bych ti tam někde konečně uzmul ty slibovaný cédéčka!

Komentář ze dne: 18.09.2006 22:12:08     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
A jasně, zase bych nastoupil, a ponorku ti z bytu vypádloval, neboj. Horší by bylo, kdybys ve chvíli, co bych šmejdil po CD, vlez do ponorky, ta zmizela a oba bychom se Ztratili ve scénři.

Komentář ze dne: 18.09.2006 22:20:53     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
Já vím, já jsem hroznej, kolikrát jen mám sám ze sebe ponorkovou nemoc, myslel jsem na tebe celý prázdniny, byl jsem v Praze, ale vždycky jsem byl večer tak utahanej, že už jsem neměl sílu ti zavolat a domluvit se. Za celej srpen jsem byl jen jednou v hospoděa to jen proto, že kamarád měl narozeniny a zval mě... Ale já se polepším, a zapůjčím... Ted intago nabízel nějakou hudbu a mě docela nalákal na deead can dance, ale má to na MP3

Komentář ze dne: 18.09.2006 22:34:16     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
No, já mám taky narozeniny, za chvilku, tak mi pošli třeba něco malýho mailem. Ale to asi... u tebe nejde.. No neva, stejně se mi to možná nebude líbit. ;-) Měj potěšující pyžamí čas! Sanžím se přát upřímně, jde to a je to náhodou příjemný, nějak se při tom pěkně vymažu! :tup:

Komentář ze dne: 18.09.2006 22:38:14     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek:
Stejně mám silný pocit, že jsme beztak oba Ztraceni ve scénáři... Dobrou!

Komentář ze dne: 18.09.2006 23:40:52     Reagovat
Autor: [Lassien] - Lassien (lassien@seznam.cz)
Titulek: Re:
Chlapci, scénář není...ten si tvoříme sami. Já to taky donedávna nevěděla...A pokud se Ztratíme v překladu, máme mnoho možností....

Komentář ze dne: 18.09.2006 22:43:14     Reagovat
Autor: [vánek] - vánek (vankuv.mail@seznam.cz)
Titulek: Re:
Sebrané spisy VostalPetra, jen nevím který bude první? ;-) - Můj gauč a střed vesmíru. - Motorkou napříč Indií. - Anarchismus, ztracená nezávislost. - Sex a smrt, alfa a omega. A nebo úplně jiné :-)

Komentář ze dne: 18.09.2006 22:46:03     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re:
Další: Jak jsem andymu nepůjčil cédéčka. :wave:

Komentář ze dne: 18.09.2006 22:48:53     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
Ježíš, sorry, tohle je Vánek, ale to vlastně neva. (jo, zmátlo mě: Petr si dělal řidičák na motorku až na jaře)

Komentář ze dne: 18.09.2006 22:54:24     Reagovat
Autor: [vánek] - vánek (vankuv.mail@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re:
Copak vánkovi nemůže na konci dlouhého dne taky už hrabat ;-)

Komentář ze dne: 18.09.2006 22:58:44     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
Většinou se takhle na večer i vánek venku utiší, aby s tmou a příslibem nového rána přinesl naději do duší - lidem znaveným a utrmáceným... :flowers: :wav e:

Komentář ze dne: 18.09.2006 23:09:22     Reagovat
Autor: [vánek] - vánek (vankuv.mail@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Není nad naději na naprostou beznaděj ;-)

Komentář ze dne: 18.09.2006 23:12:15     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Naděje umírá naposled ;-)

Komentář ze dne: 18.09.2006 23:24:40     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Beznaděj je lepší tu než za rohem, Vánku. Stejně jako milá smrt, která nebolí. Beznaděj ti nedovolí, než přímou cestu. Čistý stůl. Není kam co přidat, nic nechybí. A rovná cesta narovná páteř, tělo nebolí. ~~~~~

Komentář ze dne: 19.09.2006 08:49:12     Reagovat
Autor: [IP: 194.228.18.138] - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Není nad naději na naprostou beznaděj :-D tak to jsem teda na správný cestě :-)

Komentář ze dne: 18.09.2006 23:05:47     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek: Ju, Vánku
někdy je divný, když někdo není divný :), třeba v Egejsku, odkud jsem teď přikvačil, by bylo nenormální, kdyby v září přes den vánek nezešílel v menší vichřici. :-) Pet už jitě gaučí a já se na dovče taky válet naučil, měj dobrou noc! ~~~~~~~

Komentář ze dne: 18.09.2006 22:58:37     Reagovat
Autor: [auro] - auro (auro@centrum.cz)
Titulek: Re:
Bůch sedí na obláčku a má nad hlavou pozlacený kolečko. To pozná přeci každý.

Komentář ze dne: 19.09.2006 06:49:45     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re:
Já ležím na gauči a mám v hlavě o kolečko mín. To pozná přeci každý. ---------------------- ------------------------------ -------- To potvrzuje základní ezoterické pravidlo "Jak nahoře, tak dole" aneb pěkně po křestansku, že člověk byl stvořen k obrazu božímu a lidové přísloví říká:Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá, či jinak řečeno:každá mince má dvě strany a je tím potvrzena Jednota a boj protikladů, Maharadž to nazýval "Syn neplodné ženy", jogíni tomu říkaj svobodná vůle nemít svobodnou vůli, a tím vším je prostě a jasně vyjádřreno, že JE TO TAK, JAK TO JE, ALE DOCELA KLIDNĚ BY TO MOHLO BÝT NAOPAK, NEŽ TO JE... (ale to pak už je takový trošku anarchistivký pohled)

Komentář ze dne: 19.09.2006 07:34:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Petře
Odjezd se odkládá na poledne :-) To ticho mě i vede k porovnání s meditacemi, mými i jinými a to bývá tak obrovský proud hyperinformací, že To nazvat tichem je úplně mimo. Mozek jede na 200 procent a také je pak pořádně unaven. Klidnější meditace jsou vyjímkou. To víš, že jsem si jist, že mluvím s božskou intuicí. Ono to z těch textů z meditací moc nevyplývá, je v nich tak jedno procento TÉ DOKONALÉ DOKONALOSTI. Jak by se za Ní mohl někdo vydávat, na to PROSTĚ NEMÁ. A jestli je to Šiva či Brahma není tak důležité, ty beru. Zajímá mě jen Kvalita, nic jiného. Nějaká jména jsou stejně jen u nás, Oni to mají Jiné. O existenci intuice a Jejích kvalit snad nepochybuješ?

Komentář ze dne: 19.09.2006 09:42:51     Reagovat
Autor: [vánek] - vánek (vankuv.mail@seznam.cz)
Titulek: Re: Petře
Intago: "To ticho mě i vede k porovnání s meditacemi, mými i jinými a to bývá tak obrovský proud hyperinformací, že To nazvat tichem je úplně mimo." ----------------- ------------------------------ ------- Ticho je sebereflektivní pozicí vnímajícího, jehož pozornost je v klidu (přímo je Klidem), toho, ke kterému ten „proud hyperinformací“ přichází a pro který sám sebe „nevidí“, neboť jím je stržen. Tak vytváří k vjemům vztah, je on a Oni, je fascinován zážitkovostí, „jejich velikostí“ apod. Takto vnímaný „božský svět“ jej tak posouvá do výjimečné pozice, vytváří dojem vlastní nadřazenosti a stává se mu nutným zvykem, toto jej v této úrovni doslova „zamkne“, dokud ho následné deprese, nejistota, vnitřní nenaplněnost a prázdnota nedonutí se zastavit a díky takto spontánně vzniklému nadhledu nakonec vše přehodnotit.

Komentář ze dne: 19.09.2006 10:11:59     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Petře
Já bych to tak neviděl. Prostě je to UČENÍ NOVÉMU. Stále jakoby nechceš přijmout, že tady je Učitelem sám Bůh a ten DOKONALE ví jak na tě. Často zjištuješ, jako Šalamoun, že Vše je úplně jinak, než sis myslel, a to tě bolí. Proto bylo Desaterem zakázáno si o Bohu vytvářet názory, protože všechny jsou námi omezené, ale ON JE NEOMEZENÝ...

Komentář ze dne: 19.09.2006 07:09:00     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek:
Není nad naději na naprostou beznaděj ;-) ------------------------- ------------------------- A hoj VÁNKU, když už tedy bych měl napsat nějaký sebraný spisy, tak bych to pojmenoval "Vím, že nic nevím, a tím se vždycky dobře pobavím..." To by mohl yýt takový ten pohled z úrovně rozumu či humoru... Ovšem tvoje vyjádření"Není nad naději na naprostou beznaděj ;-)" je také moc pěkné, je to takové životně osudové a má to v sobě hloubku i výšku, je optimistické, protože je pesimistické... Takže zatím nevím, jak své sebrané spisy pojmenuji,rozhodně by bylo vhodné, aby název byl paradoxní a pokud možno vzbuzoval dobrou náladu, či případně citovější čtenáře rozplakal... Je moc dobrý, když čtenář již od začátku ví, na čem vlastně je, a je moc dobrý, když to pochopí už jen ze samotného názvu knihy, autor pak nemusí psát vysvětlující úvod a čtenář se s ním zase nemusí zdržovat.. Pak už je jen důležitý, mít nějaký dobrý věnování, jako třeba :"Věnováno mému nej

Komentář ze dne: 19.09.2006 07:23:13     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re:
Pak už je jen důležitý, mít nějaký dobrý věnování, jako třeba :"Věnováno mému nejmilejšímu příteli, Bohu, nebot bez něj bych tuto knihu nikdy nenapsal a nikdy nebyl tam, kde dneska jsem.... (tedy v prde...). no a pak už vlastně může člověk psát o čemkoli, teda pokud se mu chce psát a pokud není jako Tonda 20, kterej píše jen tehdy, když chce něco říct. Ovšem skutečný spisovatel píše především proto, že nechce říct nic, on v srdci cítí, že musí říct úplně všechno, aby mohl říci nic, že to musí sranda co rozpláče a pláč co rozesměje... prostě je nutné psát hlavou, srdce, pravou i levou rukou, nohama, pusou, ušima, nosem, zadkem i pusou, propiskou, perem, tužkou i klávesnicí, hlavně tak, aby se u toho pobavil především autor, a když to pak pobaví i čtenáře, pak je to jenom dobře, protože pak se to dá prodat a za stržený peníz se válet na gauči, pláži či u počítače...

Komentář ze dne: 19.09.2006 08:04:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: nemoc a duchovní vývoj
Jelikož pojedu až v poledne, napíšu o tom, že mi včera volala jedna dáma. Komunikaci s božskými dělá už léta, i pár meditací už měla, viděla v nich i své božské Já, átmana. Dělá to dobře, když nemohu něco najít, volám jí a zjistí mi, kde ta věc je. Je také jediná, která komunikuje se svými zemřelými příbuznými, pokud se ovšem už nenarodili. S duchovním rozvojem si už moc hlavu neláme, ptá se Jich hlavně na praktické věci. Teď však ale onemocněla a chce se to toho vážně pustit. Začít program, vedená božskými silami, který by ji uzdravil. I v meditaci o to chce požádat božské Já, které šéfuje řediteli karmy-Nadjá. Je jasné, že jí to změní život, hlavně přijde TND, ale toho si není moc vědoma, jak to bude těžké. Chce jít i k homeopatovi. Když jsem se jí optal, zda jí to doporučili, požádala mě, abych se Jich zeptal sám. Smějí se, říkám, jak můžeš porovnávat schopnosti nějakého homeopata s Bohem? Zná ale svůj hlavní problém – agresivitu. Je to na dobré cestě, ale je paradox, že k duchov

Komentář ze dne: 19.09.2006 08:05:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: nemoc a duchovní vývoj
duchovnímu rozvoji jsme dotlačeni i nemocemi. BTW- lékařská věda sice zná psychosomatiku, ale nechce o ní mluvit, je to také tabu. Viz www.psychosomatika.cz Je to prima pracovat v takové skupině lidí, každý má proces trochu jinak.

Komentář ze dne: 19.09.2006 09:04:52     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: nemoc a duchovní vývoj
Já například mám od boha duchovní rozvoj za trest, ovšem dohodli jsme se spolu, že TND nebude, že jsem nezlobil až tak moc, takže já budu mít RDD (radostný den duše) Takže moje blbnutí není od toho, že bych blbnul, jak se nejspíš domníváte, já mám jen RDD. Takže pokud se chcete vyhnout TND, tak praktikujte RDD, ale to už vlastně říkal i Minařík...

Komentář ze dne: 19.09.2006 09:10:39     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: nemoc a duchovní vývoj
no jo zase ta bezpříčinná radostivost :-D pořád na to v poslední době narážím, kam se vrtnu tam bum a radostivost, že mně ten Minařík nedá pokoj :-D jako včera, přišla za mnou kamarádka a Mony potkala jsem se s přímým žákem Květoslava. A já no a co říkal na co kladl důraz - a ona no budeš se divit ale na bezpříčinnou radostivost! :-D do háje, tak už budu muset s tím něco dělat i já :-D

Komentář ze dne: 19.09.2006 09:20:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Etapy mystické cesty
Petře-ono lézt na Kailás není vážně nic snadného a bezproblémového, jen se optejte hololezců. Mystika je plná extrémních zvratů, kdepak klid duše, ale já ji nikomu nevnucuji, vážně ne. viz http://go.to/benda 1. Probuzení Já. Obrácení, resp. probuzení Já mívá podobu krátkého vytržení. Jde o náhlou změnu (rozšíření) vědomí, při níž subjekt poznává novou, vyšší úroveň vnímání (transcendentální) skutečnosti. 2. Očišťování. Po konfrontaci s vyššími, "nadsmyslovými" rovinami vědomí a skutečnosti si jedinec nyní zvýšenou měrou uvědomuje svou vlastní omezenost a nedokonalost. Je to perioda tvrdého, namáhavého zápasu, hořkého utrpení, plná zklamání, ale také období snah o osobní nápravu. 3. Osvícení. Objevují se zde extatická vytržení, vize, hlasy. 4. Temná noc ducha. Nejstrašnější ze všech zkušeností mystické cesty bývá označována jako temná noc ducha neboli mystická smrt. Radostnou fázi osvícení střídá strastiplná perioda vyprahlosti a (zdánlivé) stagnace. 5. S

Komentář ze dne: 19.09.2006 09:21:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Etapy mystické cesty
5. Sjednocení. Unio mystica. Stejně jako všechny ostatní mystické zážitky je i tato vrcholná mystická zkušenost ve své podstatě nesdělitelná. Sv.Terezie interpretuje zážitek sjednocení jako duchovní sňatek. Píše o tom - Pán se zjeví ve středu duše. A to je tak veliké tajemství, tak mocná slast, a tak úchvatný a náhlý projev přízně, že nevím, k čemu bych to přirovnala. Zdá se, že Bůh chce ukázat duši nebeskou slávu, ale mnohem úchvatnějším způsobem, než při jakémkoliv vidění nebo duchovním zážitku. Rozšířené vědomí se již nevrací do své původní polohy a zůstává trvale v kontaktu s transcendentální skutečností, resp. Bohem. Zřejmě právě proto mystikové často hovoří o tomto stavu jako o znovuzrození. Nežiji už já, žije ve mně Kristus, říká Apoštol Pavel (Ga; 2,20).

Komentář ze dne: 19.09.2006 09:33:37     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Etapy mystické cesty
"Radostnou fázi osvícení střídá strastiplná perioda vyprahlosti" já se picnu :-D tak to už jsem teda po osvícení, protože po tom zvracení a exatických vytrženích přišla fáze vyprahlosti :-D tak teď už jen dosáhnout té bezpříčinné radostivosti a ta mne dovede ke klidu duše i když ty zřejmě o něj intago nestojíš :-) já už taky ne, protože v té fázi vyprahlosti je mi to jedno a je mi jedno už naprosto všechno, takže jak zkonstantoval můj kamarád, jsem dosáhla stavu vnitřní svobody, když už ani nic nečekám, nic nechci a je mi to všechno fuk, když to jde jen kolem mne :-D

Komentář ze dne: 19.09.2006 09:37:54     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Etapy mystické cesty
teď ještě překonat tu připoutanost ke ztotožňování s individualitou a jsem doma :-D :-) to dobrovolně udělám těžko, leda že by Nisargadata jako s Alexandrem :-D

Komentář ze dne: 19.09.2006 09:59:50     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Etapy mystické cesty
Také mě tehdy, když jsem ten rozhovor četla - to dostalo a to bylo jen čtení něčeho někým, jo, potkat "Nisargadattu" a nechat se zbourat.... :-)

Komentář ze dne: 19.09.2006 10:08:01     Reagovat
Autor: [IP: 194.228.18.138] - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Etapy mystické cesty
tendenční odpor u mně je tak velký, že nevím co s tím, tady to vůlí nepůjde, ale jak je mi to jedno, tak neřeším ani tohle :-) budu udržovat praktiky co dosud, upravím si životasprávu, tam mám ještě velký rezervy, pokusím se o pěstování vnitřní radostivosti, když je mi to pořád otloukáno o hlavu a zbytek nechám koňovi má větší hlavu přece :-D :-) ...

Komentář ze dne: 19.09.2006 10:38:17     Reagovat
Autor: [Nada] - Nada (evanada@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Etapy mystické cesty
Jo, kůň vydrží hodně, no jako kůň :-) Jednou mi kamarádka říkala, ty se poučíš až když se "přejíš", prostě dovedu to do extrému, no nevím, zatím mi pud sebezáchovy včas zacpe pusu, i když kdo ví :-)

Komentář ze dne: 19.09.2006 10:16:23     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Etapy mystické cesty
Nado- a K.- není třeba se loučit s individualitou, i Budha a Kristus ji měli. Ego je něco jiného, -zablokovanost pudů a myšlení proti božskému nadvědomí, to oni neměli. I když v některých meditacích víříš bez individuality, ona je i není skutečná. Až v meditaci uvidíš a prožiješ Božské, zbourá tě to víc :-)

Komentář ze dne: 19.09.2006 10:31:00     Reagovat
Autor: [vánek] - vánek (vankuv.mail@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Etapy mystické cesty
Individualita vzniká vytvářením osobních vazeb k egu (tělu a struktuře osobnosti), tak vzniká vlastník vjemů – zažívající a jeho pocity, ten který si myslí že koná, ten který se snaží existenci své zdánlivě oddělené individuality neustále potvrzovat a obhajovat. V pravdě je individualita jediným čeho se stačí vzdát, tak jako Budha nebo Kristus.

Komentář ze dne: 19.09.2006 10:32:21     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Etapy mystické cesty
"V pravdě je individualita jediným čeho se stačí vzdát" tak to je mi taky jasný už, ale můžeš mi prosím tě poradit, jak se to vzdávání má udělat, nebo jak se k tomu mám donutit ...

Komentář ze dne: 19.09.2006 10:41:32     Reagovat
Autor: [vánek] - vánek (vankuv.mail@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Etapy mystické cesty
No většinou se nejprve vyvěsí bílý prapor a pak se výjde s rukama nad hlavou ;-)

Komentář ze dne: 19.09.2006 10:44:03     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Etapy mystické cesty
vánku teď jsem se polila vodou, jak jsem to četla, tak jsem se smála :-D zprasila jsem doklady co mám před sebou :-D no čekala jsem podobnou odpověď :-) jako by to napsal Josef, Dan, Katka, ... :-) co já se furt blbě ptám že jo :-D

Komentář ze dne: 19.09.2006 10:48:14     Reagovat
Autor: [vánek] - vánek (vankuv.mail@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Etapy mystické cesty
Neptáš se blbě, jen se blbě odpovídá, páč vzdávání se individuality je dost individuální :-D

Komentář ze dne: 19.09.2006 10:53:20     Reagovat
Autor: [vánek] - vánek (vankuv.mail@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Etapy mystické cesty
No a pak jsou tací, co si přečtou třeba životopis nějakého toho vzdávajícího se, nejlépe z křesťanské tradice a nejlépe svatého, no a snaží se napodobit a doslova si vsugerovat a kopírovat všechen ten "přerodový" brajgl, kterému jeho vědomí doposledka lpící na individualní formě čelilo, že intago.

Komentář ze dne: 19.09.2006 10:56:54     Reagovat
Autor: [vánek] - vánek (vankuv.mail@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Etapy mystické cesty
Mělo tam být: "doposledka lpící na duální formě čelilo"

Komentář ze dne: 19.09.2006 11:06:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Etapy mystické cesty
Vánku-já byl spíš na východ, ani knihy křestanských mystiků jsem nečetl, ale k mému velkému překvapení se můj vývoj, veden božskou intuicí vedl jiným směrem. Až pak jsem si knihy sv.Terezy a j. přečetl a byl překvapen podobností. Východ vůbec nepopisuje problémy, nemluví o TND a nevím jak se chce bez něj očistit. Ale Indové nejsou agresivní jako my. Není to úplně stejné jako křestanství, také je můj proces blízký New age, ale ne ve všem, ale možná, že o mnohých věcech nemluvili, aby to bylo populárnější, nevím.

Komentář ze dne: 19.09.2006 11:00:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Etapy mystické cesty
Vánku - ale ty ses sám sebe nestvořil, jsi Dílem Boha, ten ti individualitu dal a ty se jí nemůžeš zbavit. Jde jen o Poznání. Konec individuality je hooodně daleko, to až budeš Bohem. V meditaci mi ukazoval, jak to dělá, v matematice se tomu říká kombinátorika kořenových archetypů. Ohromující Dílo.

Komentář ze dne: 19.09.2006 11:04:35     Reagovat
Autor: [vánek] - vánek (vankuv.mail@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Etapy mystické cesty
Pak mi nezbývá, než ti popřát spoustu ohromujících zážitků ;-)

Komentář ze dne: 19.09.2006 10:23:48     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek:
PĚKNĚ JSI TO INTAGO POPSAL TĚCH 5 FÁZÍ.... Takže když máme pocit, že jsme úplně v prd..., když nejsme ničeho schopni, atd. tak je jasný, že jde o čistění, že sice máme TND ale ve skutečnosti už začíná RDD, takže vlasně by jsme se měli radovat, že je nám hůř, protože to znamená, že je nám líp... Nejsem si ale jist, jestli je tento popis platný pro všechny jogínské školy či snad pro všechny, kdo jdou k bohu... Fakt by mě zajímalo, jestli je tento náhled univerzální....

Komentář ze dne: 19.09.2006 11:19:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - intago (intago@seznam.cz)
Titulek: neber to tragicky Petře
Dualita je přece také výplodem Boha, rozštěpí se a je to :-) TND znamená, že proces Proměny opravdu začal, každá terapie bolí. Nikdo nedostane víc než snese :-) Kristus na kříži, to přece bylo jeho TND horolezci v Himalájích mají také podobné stavy Ale já už musím jet. Ahoj.

Komentář ze dne: 19.09.2006 11:23:18     Reagovat
Autor: [vostalpetr] - (vostalpetr@seznam.cz)
Titulek: Re: neber to tragicky Petře
Ahoj a radostně si užívej TND....

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
07. 05. 2021:

Sociolog Petr Hampl: "Ať se snažíte, jak se snažíte, pořád žijete ve strachu. Agresivní dav sestávající z byrokratů a intelektuálů se může v příští minutě otočit proti vám. Dnes je to Hamáček, zítra to může být Fiala, Pekarová nebo Bartoš. Každý žije ve strachu. Nikdo si nemůže dovolit ukázat nedostatek horlivosti. Svým způsobem je to varování podobné tomu, jako když byl v 50. letech občas popraven nějaký příslušník politbyra. Všichni to vidí a nikdo si nemůže být jistý. Nekřičíš dost hlasitě? Neurážíš prezidenta vlastní země dost agresivně? V příští minutě můžeš být označen za zrádce ty..."

Celý článek...


06. 05. 2021:

Vidlák: "Existuje jen jedna jediná vyšetřovací verze. Že to odpálili ti agenti. Až na to, že existuje celá řada podverzí. Jestli měli komplice, jestli to ten komplic neudělal celé sám, jestli se druhým výbuchem nezametaly stopy, jestli se na tom nepodíleli majitelé Imexu... Chyběla ostraha, ba dokonce i ploty chyběly. BISce takový šlendrián celá léta vůbec nevadil. Tři lidé ten výbuch přežili, ale žádný Kroupa ani Kundra ani pravdomluvná ČT, nikdo s nimi neudělal žádný rozhovor. Jakoby neexistovali. Nebo by říkali věci, co se nehodí do krámu.
Když Hamáček říkal, že Vrbětice odpálili Rusové a my měli pochybnosti, tak jsme se od pravdolásky dozvěděli, že ministrovi vnitra/zahraničí se přece musí věřit. Když teď Hamáček říká, že v Moskvě handlovat nechtěl, tak jsme se od pravdolásky dozvěděli, že se mu nesmí věřit vůbec nic. Pro Babiše to platí stejně.
Informace o Vrběticích je přísně tajná, že se nesmí zveřejnit žádné podrobnosti z vyšetřování. Aby náhodou prostý lid něco nevykecal. Ale není dost tajná, aby z ní neunikaly zajímavé informace tu ke Kundrovi, tu ke Kroupovi. A nikoho to netrápí. Nikdo nekřičí, že tajné služby mají někde uvnitř krtka, který když může vynášet novinářům, možná vynáší i někam jinam...
"

Celý článek...


21. 04. 2021:

Na začátku byl požár: Ze zprávy HSZ o zásahu ve Vrběticích: "Po příjezdu jednotek HZS Zlínského kraje na místo události (sklad č. 16) provedla první jednotka HZS ZLK Slavičín průzkum ze severní strany hořícího objektu. Vzhledem k nepravidelným výbuchům nebylo možné provést průzkum i uvnitř objektu a bylo rozhodnuto o ústupu. Tato jednotka také pořídila zřejmě poslední fotografii tohoto skladu ještě před výbuchem."

Celý článek...


20. 04. 2021:

Vidlák: "Něco podobného jsem řekl v případě amerických voleb - Trump bezprecedentně zpochybnil volby a proto musí následovat další bezprecedentní krok, jinak bude odejít, odepsán a časem i umlčen. Teď to říkám i v případu Vrbětice - bezprecedentním způsobem byly rozvráceny vztahy s Ruskem. Bezprecedentním způsobem se posunulo zahraniční směřování naší země. Bezprecedentním způsobem o nás bylo rozhodnuto na dlouhá léta dopředu. Pokud nebude následovat stejně bezprecedentní zveřejnění důkazů, bude Babiš prostě a jednoduše nezvolen, pak odejít a pak možná i zničen. A stejně jako v případě Trumpa tomu bude hodně lidí tleskat. A rovnou říkám, že si vůbec nejsem jistý, jestli vůbec lze dodat dostatečně neprůstřelné důkazy, aby to veřejnost víceméně uspokojilo.
Podle mě žádné důkazy zveřejněny nebudou. Jen nám předhodí něco k věření. Jako v případě Skřípala.
"

Celý článek...


19. 04. 2021:

Senátor Jaroslav Doubrava: "Náhle obvinit nějaké agenty po 7 letech od výbuchu? Bylo využito prefabrikátu zpravodajských služeb. V politickém světě je normální, že zpravodajské služby připravují do zásoby různé prefabrikáty obvinění, aby byly ve vhodný okamžik využité k prosazení určitých zájmů. Monitorují se hovory zájmových osob, sledují tzv. zájmové osoby, cizí diplomaty, aby podle potřeby mohli být tito lidé obviněni z podvratné činnosti...
Vezměte si tu politickou tragédii, kdyby Rusko souhlasilo s velkorysými dodávkami Sputniku V, po kterém volá a chce většina našich občanů. To by Rusko bylo najednou andělem, ne klubkem teroristických zmijí. Proto připravený scénář byl spuštěn právě teď.
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!