Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 11. 05. 2021     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Nositel Nobelovy ceny v oboru lékařství D. Varelly, onkolog z Brazílie:
V dnešním světě se investuje pětkrát víc do léků na mužskou potenci a do silikonů pro ženy, než do léčení pacientů trpících Alzheimerovou chorobou.
Proto budeme mít za pár roků stařenky s velkým poprsím a stařečky s tvrdým penisem, ale nikdo z nich si nebude pamatovat, na co to je.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2954x)
Oddělení zrna od plev
(13. 07. 2018, 2346x)
Párové duše
(01. 02. 2019, 2284x)
Věřte ve svou jedinečnost
(27. 07. 2018, 2147x)
Co je pro naše dobro
(24. 08. 2018, 1957x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Komentáře

ke článku: Úkazy na obloze v týdnu od 17. do 23. prosince 2007
ze dne 18.12.2007, autor článku: Převzato

Komentář ze dne: 22.12.2007 10:09:28     Reagovat
Autor: [Luck] - Josef Šťastný (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Úkazy na písničkové obloze.
Jelikož jsem nemohl níže uvedenou citaci z "písničkářského" článku pana Marka vložit k tomu jeho zamyšlení, tak to dávám sem. Protože se mi tyhle věci jeví podobně jako jemu, tedy Panu markovi. Zdravím ho a přeju mu ....nebo ať si vybere sám, určitě mu to přeju taky. "V dnešní postmoderní, morálně náročnější, programově nejisté a sociálně nespravedlivé době (kdy disidenti mají zlomky důchodů jejich udavačů a pronásledovatelů) tak už ani písničkáři (také díky poryvům života, který jednoho vynese do výšin úspěchu a jiného zanechá v téže situaci jako kdysi) nejsou, co bývali, respektive co jsme do nich vkládali. V tomto ohledu je ovšem Nohavicovo tehdejší „hlášení“ stejným (charakterovým) „přeřeknutím“, jako Hutkova inkriminovaná a na internetu dnes kolující písnička." .

Komentář ze dne: 22.12.2007 13:03:49     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek:
Když se ptali V. Havla Lucku, zda se už podíval, kdo byli jeho udavači, odpověděl jim: Nezajímá mě to. :-) Za sebe. Pravdou je, že nemůžeme před sebe pouštět jiné, když fronta pokračuje za námi. Ale to už je jiná písnička, písničkáři.

Komentář ze dne: 22.12.2007 14:31:04     Reagovat
Autor: [Luck] - Josef Šťastný (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Mha za mnou, fronta přede mnou.
kromě toho Andy, že zítra "nastává maximum meteorického roje Ursaminorid, pozorování však ruší Měsíc" a taky nám dnes v sedm hodin sedm minut začala astronomická zima, což nezní moc vesele nebýt to ten zimní slunovrat, tak kromě toho jsem tenhle týden ve frontě zase před sebe pustil ženskou a tu frontu za mnou ujistil, že když by některý byli kór moc proti, tak si holt stoupnu na konec já, a bude. Naštěstí pro mne na tom nikdo netrval, přesto že jsem vlastně předběhnul já. Protože došlo přece k výměně identit. V tý frontě je vždycky pár mlčky souhlasících lidí, co ten jejich klid převálcuje případnou nervózitu a ti se přitom vlastně takhle navzájem bezeslovně seznámí. Někdy na sebe mrknou ještě za kasou, než se rozejdou domů s těmi svými nákupy. :-) .

Komentář ze dne: 22.12.2007 17:16:03     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek:
titulek: mudrci či ovce "že když by některý byli kór moc proti" No to já bych se taky lek... :.) Já bych Lucku když už chci teda z čistejch úmyslů někoho pustit před sebe druhé nestavěl před několik dilemat morálky a taky dilema odvahy, ale automaticky bych se postavil na konec. :.)

Komentář ze dne: 22.12.2007 18:34:24     Reagovat
Autor: [Luck] - Josef Šťastný (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: "Já bych Lucku..."
Ona Andy, tohle je všechno skupinová terapie. Ty zdánlivě všední situace na každém kroku. A jde v nich tedy o společnou shodu, je to katarzní mechanizmus. Komunikujeme, poznáváme se při tom a máme šanci si projevit solidaritu, vzájemnost a taky se naštvat, či se zastydět. A to je důležité. Jestli jsem tohle nezmínil prve, tak to dodávám. Potřeba společných řešení, toho zavlnění, co probouzí z letargií ustáleností, to na nás čeká na každém kroku. Protože jsou to všechno takové zápočty před řešením globálním, co na nás čeká a kouká na vteřinovku. P.S. Všelijaká osobní dilemata, morálky či odvahy, ta vyvstávají sama, přijdou-li. Pak jsou jen naším produktem a není nikoho jiného , kdo by nás před ně stavěl. . .

Komentář ze dne: 23.12.2007 22:00:52     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek:
takové zápočty před řešením globálním, co na nás čeká a kouká na vteřinovku. ------------------------------ no jo no, čas na přípravu vypršel ... času bylo až až, pořád nějaký odklady :-D říkám si ze zkušenosti, kolikrát ty zápočty šly jako po másle ale konečná zkouška debakl :-D

Komentář ze dne: 22.12.2007 19:07:00     Reagovat
Autor: [Luck] - Josef Šťastný (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Bezkonkurenční Mars
Omlouvám se tomu, kdo sem dal tenhle pěkný článek o slunci a planetách za to, že jsem to tu načal citací z páně Markova povídání o těch zatrolených písničkářích. Abych tu dál nebrečel na špatným hrobě, respektive ve špatný frontě, jdu se podívat ven, abych využil informaci že: „19.12. se Mars nejvíce přiblíží k Zemi, a to na vzdálenost 0,58935 astronomické jednotky. Mezi planetami nemá v této době konkurenci. Nejlépe bude vidět o Vánocích.“ Při pohledu nahoru na oblohu, do toho velikého bezhlučnýho stroje, jsme všichni táákhle malý. P.S. A ne jenom při tom. Furt. .

Komentář ze dne: 23.12.2007 12:58:09     Reagovat
Autor: [Polina] - (alves@seznam.cz)
Titulek: Mars a planetka
Dne 30.1.2008 prý by mohlo dojít k dopadu jedné malé planetky na povrch Marsu. http://www.ian.cz/detart_fr.php?id=2708

Komentář ze dne: 23.12.2007 15:26:10     Reagovat
Autor: [Andegard] - Andegard (elaela@seznam.cz)
Titulek:
titulek: veselý Silvestr :twisted: Hlavně že nedopadne jedna menší planeta Mars na Zemi, vychýlená tou malou planetkou ze své dráhy... :lol:

Komentář ze dne: 24.12.2007 09:34:57     Reagovat
Autor: [Luck] - Josef Šťastný (luckyjoe@c-box.cz)
Titulek: Debakl?
"říkám si ze zkušenosti, kolikrát ty zápočty šly jako po másle ale konečná zkouška debakl." ------------ Ale nakonec jsi doštudovale ne? Debakl to sice nebude, ale že to bude „maso“, to jo. Protože vzhledem k dlouhotrvající nepoučitelnosti se bude muset operovat bez narkózy. Konec konců ta operace už jede. .

Komentář ze dne: 24.12.2007 15:31:45     Reagovat
Autor: [zulu] - zulu (z.zulu@seznam.cz)
Titulek:
doštudovala jo :-D ale šlo to tak nějak mimo mně ... pěkný večer :-)

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
07. 05. 2021:

Sociolog Petr Hampl: "Ať se snažíte, jak se snažíte, pořád žijete ve strachu. Agresivní dav sestávající z byrokratů a intelektuálů se může v příští minutě otočit proti vám. Dnes je to Hamáček, zítra to může být Fiala, Pekarová nebo Bartoš. Každý žije ve strachu. Nikdo si nemůže dovolit ukázat nedostatek horlivosti. Svým způsobem je to varování podobné tomu, jako když byl v 50. letech občas popraven nějaký příslušník politbyra. Všichni to vidí a nikdo si nemůže být jistý. Nekřičíš dost hlasitě? Neurážíš prezidenta vlastní země dost agresivně? V příští minutě můžeš být označen za zrádce ty..."

Celý článek...


06. 05. 2021:

Vidlák: "Existuje jen jedna jediná vyšetřovací verze. Že to odpálili ti agenti. Až na to, že existuje celá řada podverzí. Jestli měli komplice, jestli to ten komplic neudělal celé sám, jestli se druhým výbuchem nezametaly stopy, jestli se na tom nepodíleli majitelé Imexu... Chyběla ostraha, ba dokonce i ploty chyběly. BISce takový šlendrián celá léta vůbec nevadil. Tři lidé ten výbuch přežili, ale žádný Kroupa ani Kundra ani pravdomluvná ČT, nikdo s nimi neudělal žádný rozhovor. Jakoby neexistovali. Nebo by říkali věci, co se nehodí do krámu.
Když Hamáček říkal, že Vrbětice odpálili Rusové a my měli pochybnosti, tak jsme se od pravdolásky dozvěděli, že ministrovi vnitra/zahraničí se přece musí věřit. Když teď Hamáček říká, že v Moskvě handlovat nechtěl, tak jsme se od pravdolásky dozvěděli, že se mu nesmí věřit vůbec nic. Pro Babiše to platí stejně.
Informace o Vrběticích je přísně tajná, že se nesmí zveřejnit žádné podrobnosti z vyšetřování. Aby náhodou prostý lid něco nevykecal. Ale není dost tajná, aby z ní neunikaly zajímavé informace tu ke Kundrovi, tu ke Kroupovi. A nikoho to netrápí. Nikdo nekřičí, že tajné služby mají někde uvnitř krtka, který když může vynášet novinářům, možná vynáší i někam jinam...
"

Celý článek...


21. 04. 2021:

Na začátku byl požár: Ze zprávy HSZ o zásahu ve Vrběticích: "Po příjezdu jednotek HZS Zlínského kraje na místo události (sklad č. 16) provedla první jednotka HZS ZLK Slavičín průzkum ze severní strany hořícího objektu. Vzhledem k nepravidelným výbuchům nebylo možné provést průzkum i uvnitř objektu a bylo rozhodnuto o ústupu. Tato jednotka také pořídila zřejmě poslední fotografii tohoto skladu ještě před výbuchem."

Celý článek...


20. 04. 2021:

Vidlák: "Něco podobného jsem řekl v případě amerických voleb - Trump bezprecedentně zpochybnil volby a proto musí následovat další bezprecedentní krok, jinak bude odejít, odepsán a časem i umlčen. Teď to říkám i v případu Vrbětice - bezprecedentním způsobem byly rozvráceny vztahy s Ruskem. Bezprecedentním způsobem se posunulo zahraniční směřování naší země. Bezprecedentním způsobem o nás bylo rozhodnuto na dlouhá léta dopředu. Pokud nebude následovat stejně bezprecedentní zveřejnění důkazů, bude Babiš prostě a jednoduše nezvolen, pak odejít a pak možná i zničen. A stejně jako v případě Trumpa tomu bude hodně lidí tleskat. A rovnou říkám, že si vůbec nejsem jistý, jestli vůbec lze dodat dostatečně neprůstřelné důkazy, aby to veřejnost víceméně uspokojilo.
Podle mě žádné důkazy zveřejněny nebudou. Jen nám předhodí něco k věření. Jako v případě Skřípala.
"

Celý článek...


19. 04. 2021:

Senátor Jaroslav Doubrava: "Náhle obvinit nějaké agenty po 7 letech od výbuchu? Bylo využito prefabrikátu zpravodajských služeb. V politickém světě je normální, že zpravodajské služby připravují do zásoby různé prefabrikáty obvinění, aby byly ve vhodný okamžik využité k prosazení určitých zájmů. Monitorují se hovory zájmových osob, sledují tzv. zájmové osoby, cizí diplomaty, aby podle potřeby mohli být tito lidé obviněni z podvratné činnosti...
Vezměte si tu politickou tragédii, kdyby Rusko souhlasilo s velkorysými dodávkami Sputniku V, po kterém volá a chce většina našich občanů. To by Rusko bylo najednou andělem, ne klubkem teroristických zmijí. Proto připravený scénář byl spuštěn právě teď.
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!