Citáty, aforismy, výroky (5.)

Autor: Eliška Špotáková <eliska.sp@seznam.cz>, Téma: Moudra, Vydáno dne: 17. 01. 2004

Dnes několik odstavců z knihy Shakti Gawain "Probuzení" , ke které se v budoucnu jistě ještě několikrát vrátím.

Vesmír je stvořen tak, aby nám poskytl vše, co potřebujeme a chceme. Pouze naše vlastní obavy a pocity méněcennosti, studu a pochyb, nám brání přijímat nepopsatelnou nespoutanost, plnost a dobro života.

Každým okamžikem - ať vědomě, či nevědomě - utváříme svou vlastní skutečnost. Pokud si to neuvědomujeme, utváříme ji mechanicky, podle starých vzorů. Postupným uvědoměním sebe i svého okolí dokážeme stále více utvářet to, po čem doopravdy toužíme.

Je třeba přiznat, jak neuvěřitelný je náš život už teď a jak jsme mocní. Až doposud jsme všichni stvořili ve svém životě ohromné množství ojedinělých, zajímavých, dokonce i úchvatných prožitků. Povolali jsme do dramatu své osobní skutečnosti řadu fascinujících postav. Všichni ti lidé zážitky zrcadlí naši tvůrčí schopnost. Přestože jsme všichni schopni tvořit ještě lepší a uspokojivější skutečnosti, to, co jsme už předvedli, dokazuje skutečnou sílu našeho bytí.

Život je mnohem jednodušší, než si většina z nás myslí. Příliš se pachtíme ve snaze zlepšit se, vyrůst, něčeho ve světě dosáhnout! Je třeba uvolnit se, otevřít a dovolit si přijímat životní sílu, která je v nás a všude kolem nás. Život má odjakživa snahu zanést nás tam, kam chceme a potřebujeme, většinu času se však pohybujeme příliš rychle a tolik se snažíme, že si toho ani nevšimneme!

Všichni máme v sobě životní moudrost, všichni máme v každém okamžiku přímé spojení s touto pravdou. Dokážeme-li naslouchat své intuici a důvěřovat jí, povede nás. Ukáže nám krůček za krůčkem, co je třeba udělat a co je třeba vědět v každém okamžiku života. Stačí ji jen nechat.