Citáty, aforismy, výroky (14.)

Autor: Eliška Špotáková <eliska.sp@seznam.cz>, Téma: Moudra, Vydáno dne: 06. 04. 2004

Shakti Gawain ve své knize Probuzení také říká, že "poselství jsou všude kolem nás".

Poselství z vesmíru přicházejí nezvyklými cestami. Mohou se stát velmi obecné i velmi konkrétní věci, které vám ukáží, co se vám snaží sdělit vaše vlastní duše. Snad budete muset dokonce upustit od některých rozumových úvah, abyste mohli přijmout myšlenku, že možná existuje nějaká vyšší moc. Moc, která ví, co dělá, a snaží se s vámi komunikovat. Přijmete-li myšlenku, že vyšší moc se vás snaží vést, začnete dostávat poselství od své intuice, ze snů a z prostého pozorování každodenních událostí.

Vesmír se nám vždy snaží ukázat, jak můžeme být ještě víc tím, kým už jsme. Bolestivé lekce, kterým se nevyhneme, nám ukazují buď, že si nevěříme, nemáme se rádi, nebo se nevyjadřujeme upřímně nebo se sami o sebe řádně nestaráme. Zkrátka nějakým způsobem nedoceňujeme náš vztah k sobě samým. Vesmír se nám snaží ukázat, jak můžeme uplatnit v životě svou moc, důvěru a tvůrčí schopnost. A také jak můžeme sami sebe více milovat a více si důvěřovat.

Přijměte to, co k vám přichází dnes. Ohromné bohatství je obsaženo i v těch nepříjemných chvílích. Samozřejmě si přejeme, abychom se přes takové časy dokázali přenést rychleji. Ale pokaždé, když překonáváme něco bolestného, matoucího a temného nebo obtížného, důvěra v pozitivní výsledek nám to usnadní. Když vás uchvátí sám proces, dokážete vše využít jako studijní zkušenost. Nepotrvá to dlouho a dokážete zhodnotit situaci, pochopit, proč tou kterou zkušeností musíte projít. A spatříte, co z ní vyzískáte pro sebe.

Každý den je zaplněn mnoha lekcemi a poučením. Jsou to vlastně maskované dary. Častokrát těmto zkušenostem nejprve vzdorujeme a přejeme si, aby se místo nich dálo něco jiného! Učební proces je snazší, dokážeme-li si říci: "Život mi právě dává dar. Učí mě něčemu o mně samotném. Něčemu, co se vlastně chci dozvědět. Hleďme, kolik jsem se toho už dozvěděl. Hleďme, jak daleko jsem dospěl. Teď je tu další věc, kterou je třeba se naučit."

Někdy jsou tyto prožitky bolestivé. Pokud ale přijmeme léčbu z nich, dokážeme rozpoznat dary, které přinášejí. A cítit za ně vděk.