Úvod do šamanismu s Johnem Hawkenem

Autor: JiHo <jiho@jitrnizeme.cz>, Téma: Šamanismus s J. Hawkenem, Vydáno dne: 18. 05. 2005

Proběhne od 1.8 do 3.8.2005 (začátek v pondělí v 16 hod., konec středa ve 14 hod.) na Tuněchodském mlýně

Šamanská tradice amerických Indiánů představuje živoucí upomínku naší pre-industriální a pre-agrární tradice, kdy naší předkové jako lovci a sběrači žili v harmonii a rovnováze s přírodou a planetou Zemí, s jejími minerály, rostlinami a všemi stvořeními, které ji přináleží.

V současnosti, kdy se naše exploativní praktiky a vlastnické postoje vůči přírodě jeví jako jasně neudržitelné a hrozí destrukcí té, která nás živí a podporuje, se mnoho lidí obrací k šamanským praktikám, hledajíce vedení či inspiraci.

Budeme zkoumat, na rovině praktické i intelektuální, “medicínsky kruh” – specifické šamanské učení - tak, abychom si osvojili nové způsoby vnímání a vymezování se vůči realitě ve všech jejich podobách, s respektem a rovnosti. Tak, abychom místo pocitu nadvlády zažívali pocit sounáležitosti a harmonie s naším světem.

Hlavním rituálem kurzu bude sweat lodge (potní lázeň), mocný rituál léčení a čištění nás samotných, země a celého společenství.

V noci ze středy na čtvrtek je možno pro zájemce udělat individuální rituál vision quest - cestu za vizi (noc na hoře) pod vedením Starwater.