Přihláška na kurz praktického poznávání léčivých rostlin

Autor: Pozvánka <@>, Téma: Rostliny, biologie, Vydáno dne: 25. 04. 2006

Případné zájemce chceme upozornit na to, že 27. - 28.5. 2006 proběhne první praktický kurz poznávání léčivých rostlin se blíží.

Kurzy praktického poznávání léčivých rostlin

Vážení přátelé,

připravili jsme pro Vás letní víkendové kurzy praktického poznávání léčivých rostlin. Nebudou zaměřeny na léčivé účinky rostlin, ale chceme se zaměřit na něco, o čem žádnou literaturu (kromě odborné) nenajdete a co tu podle našeho názoru chybí. Cílem proto nebude probírat, co všechno léčí třezalka tečkovaná (i když i na to nějaký prostor bude), ale abyste ji dokázali spolehlivě rozeznat od dalších druhů třezalek, které u nás rostou, abyste věděli, kde a kdy ji máte hledat a jestli roste v okolí Vašeho bydliště. Budeme se proto pohybovat pěšky v terénu v okolí Brna, exkurze budou mít 10-15 km se zastávkami na ukázky jednotlivých rostlin, teoretické problémy, diskuse, jídlo. Účastníci kurzu dostanou názorné materiály k poznávání rostlin, kurz povede odborný botanik.

Pokud se bude více zájemců z Prahy, počítáme s kurzy i v Praze a připravujeme také pokračovací kurzy. Počet účastníků je maximálně 15 osob na jeden termín.

 
Termín konání: 27. - 28.5. 2006 v Brně (základní kurz)
Cena: 1400.- Kč, zaváděcí cena na první termín při platbě do 11.5. 1000.- Kč 

Přihlášky a dotazy: ipaukertova@volny.cz, případně telefon 603 913 126