Hi5.com krade vaše mailové adresy - Badoo.com taky!!!

Autor: Web Admin <webmaster@jitrnizeme.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 09. 06. 2010

Aktualizace: Teď se přidalo Badoo:

Uživatel X... Y... ti poslal zprávu...

Zpráva a osoba, která ji napsala, bude zobrazena pouze tobě. Můžeš je ale kdykoliv vymazat nebo skrýt. Odpovědět můžeš skrze výměnu zpráv. Pokud se chceš podívat, co ti bylo napsáno, následuj tento odkaz...Vypukla vlna vlna mailů "Uživatel Xxxx Yyyyy vám poslal žádost hi5 o přátelství". Berte prosím na vědomí, že pokud takové žádosti vyhovíte a zaregistrujete se, dotyčný server "vyluxuje" vaše mailové adresáře a rozešle stejné pozvánky na všechny adresy, které v nich najde. Jedná se o velmi agresivní spyware a opravdu důrazně doporučujeme podobné "žádosti" ignorovat.

"Kliknete-li na cokoliv v emailu, na jakýkoliv odkaz, automatický specializovaný robot (prográmek typy spyware, malware a prostě všechno škodlivé, co nechcete, aby vás navštěvovalo) ROZEŠLE VŠEM vašim kontaktům (i obchodním, učitelům, šéfům atd.) v adresáři stejný email - řetězová reakce započala."

Shora uvedená informace byla vícekrát ověřena přímým dotazem u údajných autorů pozvánek, kteří opakovaně potvrdili, že žádnou "žádost o přátelství" neposílali.

Podle některých ne zcela ověřených informací snad k nastartování uvedeného procesu stačí už to, abyste zmíněný mail s "žádostí" jen otevřeli.