Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 07. 05. 2021     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Mark Twain:
Někdy váhám nad tím, jestli svět řídí chytráci, kteří si s námi hrají, nebo imbecilové, kteří to myslí vážně.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2939x)
Oddělení zrna od plev
(13. 07. 2018, 2339x)
Párové duše
(01. 02. 2019, 2276x)
Věřte ve svou jedinečnost
(27. 07. 2018, 2141x)
Co je pro naše dobro
(24. 08. 2018, 1954x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Šamanismus

* Poznání dechu a těla v podání mongolských šamanů


Agentura ANO - Šamanismus - 06. 10. 2011 (4997 přečtení)

 Příliš mnoho škodlivin a negativních energií, ať z okolního prostředí nebo z naší vlastní psychiky se v nás po celé roky hromadí. Jaký tedy div, že organismus takovou zátěž neunese a na řadu přicházejí rozličné neduhy, ať fyzické či psychické, případně „osudové“.  Proto se snažíme, i když mnohdy právě až když na dveře našeho těla či mysli zaklepe nemoc, škodlivinám a negativitě vyhýbat a zbavovat se zátěže, kterou jsme si střádali celá léta.


     Existují mnohé metody, které při tomto procesu můžeme více či méně efektivně použít. Jednou z těchto metod je účinná, efektivní a fungující technika založená na principu práce s dechem. Dech nás provází od první do poslední vteřiny našeho života. Je pro nás nepostradatelnou základní životní funkcí. Dá se tedy bez nadsázky říci, že mezi nádechem a výdechem probíhá celý náš život. Zamýšleli jste se již někdy nad tím, jak moc je pro nás dech důležitý? Bez jídla člověk dokáže přežít měsíc, beze spánku týden, ale bez dechu jen několik minut. Ačkoliv je pro nás dech natolik důležitý, naprosto ho opomíjíme, což má mnohdy vážné následky. Uspěchaný životní styl způsobuje, že své plíce nedokážeme plně využívat. Nikdo nás nikdy neučil, že je to potřebné umět. Nikdy nás nenapadlo, že je potřeba se tím nějak zabývat. Dýcháme povrchně a kapacitu plic využíváme zhruba jen z třiceti procent. Zbytek zůstává nevyužitý. Přitom nádechem tělo přijímá energii a výdechem se zbavuje nečistot. Proto není divu, že se špatným dýcháním postupně přibývá jak fyzických, tak psychických nemocí. Naštěstí i tady existují možnosti, jak tento stav zlepšit a tím příznivě ovlivnit své zdraví. Jednou z nich je technika nazvaná Vítězný dech (Udžej dech).

     Vítězný dech je metoda jógového dýchání spojená s očišťováním organismu, která vychází z učení indického učitele Sri Sri Ravi Shankara. Ten nabízel cestu k léčbě nemocí, posílení sebedůvěry a sebeúcty, nahlížení na svět i život z lepší strany a k řešení problémů v klidu.  A proto i tato technika vede ke zbavení se stresu a vzteku a k přijetí sama sebe.

      Během života člověk ze svého těla dělá, řečeno s nadsázkou, „odpadkový koš“. Správným dýcháním a pravidelným prováděním techniky Vítězného dechu je možné postupně tyto „odpadky“ ze svého těla i duše postupně vyházet, v tomto případě doslova „vydýchat“ ze sebe všechny dlouhodobě nastřádané negativní emoce a usazené škodliviny, což vede k ozdravení celého organismu a psychiky. Doslova to očistí a znovu nastartuje celý metabolismus člověka. Samozřejmě je to postupný a dlouhodobý proces. Podobně jako jsme své tělo a mysl dlouhodobě zanášeli neřádstvem, nelze očekávat zázraky za několik dní ani tady, ostatně jako u kterékoliv jiné použité metody. Někomu může očistný proces trvat rok, někomu i několik let, ale výsledek za trochu úsilí stojí. I tady platí obecné pravidlo, že kolik poctivosti a správné snahy do činnosti vložíme, takovou nám to obvykle přinese sklizeň. Mnohé o této účinné metodě se můžete dozvědět na přednášce Poznání dechu a těla, ve které se na 32. mezinárodním  festivalu ezoterických a duchovních směrů Miluj svůj život v říjnu v Praze představí Mgr. Gantulga Ganjuur a Ing.Davaanyam Binije.

     Mgr. Gantulga Ganjuur se narodila v Ulánbátaru v Mongolsku, vystudovala na Univerzitě Karlově v Praze a v současné době žije převážně v České republice. Každoročně několik měsíců ve své rodné zemi zdokonaluje své schopnosti pod vedením duchovních učitelů. U nás pořádá pravidelné praktické semináře, ve kterých vyučuje techniku „Vítězný dech“, a také uplatňuje své léčitelské a poradenské schopnosti a znalosti při pomoci lidem v tíživých životních situacích. Ing. Davaanyam Binije je léčitel, šaman, pokračovatel tradice mongolského léčení čerpajícího ze spojení s přírodou a předky. Zabývá se diagnostikou nemocí pomocí energetických drah v těle a účinnými léčitelskými postupy. Vztah k České republice získal při studiu na ČVÚT v Praze, a přestože žije trvale v Mongolsku, rád se sem vrací.

    Program na festivalu Miluj svůj život se jmenuje Poznání dechu a těla a koná se v pátek  28.10.2011 od 16. hodin v tělocvičně ZŠ Hostivař, Kozinova 1000, Praha 10 – Hostivař. Poznejte tedy svůj dech a velké souvislosti mezi tím jak dýcháme a vlastním zdravím, psychikou a osudem. Nabízí se vám totiž jedinečná příležitost,  poznat skutečně fungující techniky, jež zvládne prakticky každý člověk a které  při správném provádění a troše pravidelného poctivé snahy přinášejí překvapivě velké pozitivní změny na mnoha úrovních.  Samozřejmě velmi při tom záleží na vůli a chtění každého člověka.


[Akt. známka: 1,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Informační e-mailVytisknout článek

Diskuse k pozvánce je moľná zde.

 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
07. 05. 2021:

Sociolog Petr Hampl: "Ať se snažíte, jak se snažíte, pořád žijete ve strachu. Agresivní dav sestávající z byrokratů a intelektuálů se může v příští minutě otočit proti vám. Dnes je to Hamáček, zítra to může být Fiala, Pekarová nebo Bartoš. Každý žije ve strachu. Nikdo si nemůže dovolit ukázat nedostatek horlivosti. Svým způsobem je to varování podobné tomu, jako když byl v 50. letech občas popraven nějaký příslušník politbyra. Všichni to vidí a nikdo si nemůže být jistý. Nekřičíš dost hlasitě? Neurážíš prezidenta vlastní země dost agresivně? V příští minutě můžeš být označen za zrádce ty..."

Celý článek...


06. 05. 2021:

Vidlák: "Existuje jen jedna jediná vyšetřovací verze. Že to odpálili ti agenti. Až na to, že existuje celá řada podverzí. Jestli měli komplice, jestli to ten komplic neudělal celé sám, jestli se druhým výbuchem nezametaly stopy, jestli se na tom nepodíleli majitelé Imexu... Chyběla ostraha, ba dokonce i ploty chyběly. BISce takový šlendrián celá léta vůbec nevadil. Tři lidé ten výbuch přežili, ale žádný Kroupa ani Kundra ani pravdomluvná ČT, nikdo s nimi neudělal žádný rozhovor. Jakoby neexistovali. Nebo by říkali věci, co se nehodí do krámu.
Když Hamáček říkal, že Vrbětice odpálili Rusové a my měli pochybnosti, tak jsme se od pravdolásky dozvěděli, že ministrovi vnitra/zahraničí se přece musí věřit. Když teď Hamáček říká, že v Moskvě handlovat nechtěl, tak jsme se od pravdolásky dozvěděli, že se mu nesmí věřit vůbec nic. Pro Babiše to platí stejně.
Informace o Vrběticích je přísně tajná, že se nesmí zveřejnit žádné podrobnosti z vyšetřování. Aby náhodou prostý lid něco nevykecal. Ale není dost tajná, aby z ní neunikaly zajímavé informace tu ke Kundrovi, tu ke Kroupovi. A nikoho to netrápí. Nikdo nekřičí, že tajné služby mají někde uvnitř krtka, který když může vynášet novinářům, možná vynáší i někam jinam...
"

Celý článek...


21. 04. 2021:

Na začátku byl požár: Ze zprávy HSZ o zásahu ve Vrběticích: "Po příjezdu jednotek HZS Zlínského kraje na místo události (sklad č. 16) provedla první jednotka HZS ZLK Slavičín průzkum ze severní strany hořícího objektu. Vzhledem k nepravidelným výbuchům nebylo možné provést průzkum i uvnitř objektu a bylo rozhodnuto o ústupu. Tato jednotka také pořídila zřejmě poslední fotografii tohoto skladu ještě před výbuchem."

Celý článek...


20. 04. 2021:

Vidlák: "Něco podobného jsem řekl v případě amerických voleb - Trump bezprecedentně zpochybnil volby a proto musí následovat další bezprecedentní krok, jinak bude odejít, odepsán a časem i umlčen. Teď to říkám i v případu Vrbětice - bezprecedentním způsobem byly rozvráceny vztahy s Ruskem. Bezprecedentním způsobem se posunulo zahraniční směřování naší země. Bezprecedentním způsobem o nás bylo rozhodnuto na dlouhá léta dopředu. Pokud nebude následovat stejně bezprecedentní zveřejnění důkazů, bude Babiš prostě a jednoduše nezvolen, pak odejít a pak možná i zničen. A stejně jako v případě Trumpa tomu bude hodně lidí tleskat. A rovnou říkám, že si vůbec nejsem jistý, jestli vůbec lze dodat dostatečně neprůstřelné důkazy, aby to veřejnost víceméně uspokojilo.
Podle mě žádné důkazy zveřejněny nebudou. Jen nám předhodí něco k věření. Jako v případě Skřípala.
"

Celý článek...


19. 04. 2021:

Senátor Jaroslav Doubrava: "Náhle obvinit nějaké agenty po 7 letech od výbuchu? Bylo využito prefabrikátu zpravodajských služeb. V politickém světě je normální, že zpravodajské služby připravují do zásoby různé prefabrikáty obvinění, aby byly ve vhodný okamžik využité k prosazení určitých zájmů. Monitorují se hovory zájmových osob, sledují tzv. zájmové osoby, cizí diplomaty, aby podle potřeby mohli být tito lidé obviněni z podvratné činnosti...
Vezměte si tu politickou tragédii, kdyby Rusko souhlasilo s velkorysými dodávkami Sputniku V, po kterém volá a chce většina našich občanů. To by Rusko bylo najednou andělem, ne klubkem teroristických zmijí. Proto připravený scénář byl spuštěn právě teď.
"

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!