Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 05. 12. 2020     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Deborah Eisenbergová, americká spisovatelka:
Američané jsou jediný národ na světě, který věří své vlastní propagandě.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Aktuální stav
(12. 01. 2018, 2951x)
Váš rok
(02. 01. 2018, 2548x)
Spojení duší
(23. 08. 2018, 2504x)
Co nás provází
(29. 01. 2018, 2388x)
Pracujte v souladu se svou duší
(14. 12. 2017, 2247x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Co takhle kurz, jak být fajn člověkem?


Od čtenáře - Společnost a vztahy - 06. 01. 2009 (4954 přečtení)

Tak se nám ta debata o ženské emancipaci a zlých mužských pěkně rozvíjí. Podle probíhající ankety chtějí ženy především dominantní, vášnivé a nezávislé muže. Možná by stálo za zamyšlení, jaké bude mít splnění všech těchto požadavků důsledky pro dlouhodobý vztah.


Ach ta emancipace.

Jednou takhle v podvečer jedu tramvají. Otevřou se dveře, vystupuje starší paní. Ovšem do dveří se už hrne podnapilý muž robustní postavy, oblečený do tradičních silně špinavých montérek, plných fleků a malty. Strčí do ní a vykřikne: Uhni ty .... (doplnit podle vlastních zkušeností). Paní ovšem nemá načteno dost příruček emancipovaných žen, takže místo aby ho kopla do holeně, se mu jen smutně snaží uhnout z cesty. Pán za mohutného brbláni usedá a na sedadlo se tiše snese sprška omítky. Myslíte, že si tento milý muž všimnul, kolik svinstva za sebou nechal a druzí si do něj sednou?

Jednou jsem takhle trávila volné odpoledne na procházce se svou sestrou. Sestra je narozená ve znamení Panny, takže klidná, pečlivá, z nějakého přemrštěného emancipování se podezírat skutečně nedá. Přišla řeč na koníčky jejího muže. Tak mě napadlo, kolikpak tak přijde malá vyjížďka mužské části domácnosti za tradiční mužskou zábavou - fotbalem? Noooo jedna vyjížďka na mezinárodní kvalifikace, lístky tak od 2000 nahoru, cesta, patřičná konzumace...To víte, může se stát, že i klidně 20000 - dvakrát dvě hodiny řvaní, patřičné alkoholové opojení, autobus... Naznačuji tím, že podle selského rozumu, by tyto a další nákladné koníčky měly být náležitě kompenzovány něčím stejně nákladným. Kampak se hrabe jedna dvě skromné vzdělávací knížky me sestry...

Mám kamarádku. Vlastně je to takový sen jednoho místního spisovatele: hodná a domácí typ, baví jí domácí práce, o děti se vždycky ohromně starala, zavařuje, umí ruční práce, sbírá bylinky, pečovala i o svého manžela. Nikdy nečetla knihu jak být sama sebou a dokonce nikdy nebyla na žádném semináři o bohyních. Zato její muž byl oblíbeným návštěvníkem jednoho nejmenovaného duchovního centra. Normální, inteligentní člověk. A představte si, taky od něho odešla!!! Teprve později prozradila, že ji tento pán dlouhodobě a stále více psychicky terorizoval a fyzicky napadal.

Myslíte, že i tito hrubiáni se jednou stanou hodnějšími?

A já se ptám nejen s touto ženou: kdypak se i muži stanou lepšími?

Docela mě překvapuje, kolik mužů má jasno o našich pocitech, myšlenkách, co máme a nemáme dělat, apod. Protože jsem žena, tak se musím přiznat, že prostě nemám v tomto životě zkušenost být a cítit se jako muž. Velmi by mě zajímalo, kolik z těch mužů, kteří mají tak jasno v nás, zažilo zkušenost být ženou, mít naše myšlení i pocity a vůbec by mě zajímalo kolik z nich už porodilo nějaké dítě?

Bojovníci proti emancipaci a za navrácení ženy za zdi domácností, do role pečovatelky o blaho muže, jeho nezřízené obdivovatelky s potlačením vlastních potřeb by se mohli taky zkusit zamyslet, pročpak se to, co se jim nelíbí děje? Jestlipak to není reakce na něco "shnilého v království mužském"?

Ať se to pánům líbí nebo nelíbí, jsou tu dvě strany mince a nejde hodit všechno na ty zlý ženský.

A pozor je tu skutečně jedno velké nebezpečí. Uvědomili jste si emancipobíjci, že by se také mohly zvednout nároky na vás? Abyste se tedy staly pro ty slabé a křehké ženské bytosti oporou v chudobě i bohatství, nemoci i ve zdraví, v mládí i na stará kolena??? Průšvih, co? Mohly bychom také nárokovat, abyste se stali více naslouchající (myšleno nám), věrní, spolehliví, doma i ve společnosti příjemní a galantní? A co patřičné zabezpečení domácnosti? Už vás jímá hrůza a husí kůže?

Když domyslím trendy, které dnes vládnou, ráda bych se dožila takových mužů, kterých si skutečně můžeme vážit. Jsou sami sebou, potřebují nás chránit a pomáhat. Nežijí si svůj život na několika místech naráz (další třeba v sáhodlouhých počítačových hrách, nákladných koníčcích s jinou společností, virtuálním světě podivných vztahů a jiný zase s jinou či jinými ženami) a na nás by zbyla jen ta role služebnictva, vždy připraveného (v případě, že si udělá pán domu čas ve svém náročném programu).

A to se ani nehodlám rozepisovat o tzv. mužích, kteří mají v koupelně více kosmetiky než já spotřebuji za rok a o těch postižených takovými komplexi, že si je na nás neustále musí léčit a něco si pořád dokazovat.

Myslíte, že muži taky někdy uvažují nejen nad našimi nedostatky, ale jdou i do sebe?

Co takhle kurz, jak být fajn chlapem?

javaho

 

Jak být fajn chlapem a jak být fajn ženskou?

Možná by k zamyšlení nad splněnými přáními mohl přispět životní příběh jiné ženy, jak jej o sobě napsala v následujících článcích:

Co mi tantra dala a vzala
Co mi tantra dala a vzala 2.
Co mi tantra dala a vzala 3. aneb o potěšení
Co mi tantra dala a vzala 4. aneb o mém vztahu k sexu
Po čtyřech letech

Je to všechno složitější a není nic jednoduššího, než z vyprávění jedné strany odsoudit stranu druhou. Ta otázka v závěru příspěvku od javaho by měla znít jinak a platit pro každého: Co takhle raději uvažovat každý nad svými vlastními nedostatky, než nad nedostatky "toho druhého"?

JiHo

 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Jak úspěšně zvládnout ROZVOD (25.03.2014)
Partnerstvo a vzťahy (25.10.2009)
Mám právo!!! (08.02.2009)
Interrupcia z pohľadu hlbších súvislostí (04.12.2006)
Nesvoboda v partnerství (01.12.2006)
Proč romantická láska? (17.08.2006)
Jak se zavděčit ženě? (06.02.2006)
Žárlivost (22.08.2005)
Zahlcení energií (16.08.2005)
Strach z přirozenosti (14.08.2005)
Role rodičů a dětí (22.07.2005)
Otázka pro všechny: Jak žijete? (21.05.2005)
Vztah (20.05.2005)
Láskyplné rozpory… (02.04.2005)
O PRAVDU? (08.03.2005)
Pokušení mocí (01.03.2005)
Ženy a muži (31.12.2004)
Anatomie lásky (29.12.2004)
Rande (06.11.2004)
Partnerské vztahy (21.10.2004)
Partnerské vztahy jako duchovní cvičení (19.09.2004)
Ahinsa, Wiccan Rede a "tantrická svoboda" (29.07.2004)
Pacifističtí paviáni (10.06.2004)
Ženy a muži (23.03.2004)
Jin a Jang (1.) (19.03.2004)
[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 27 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
16. 11. 2020:

Profesor dr. Ivo Budil: "Bylo by nespravedlivé popírat obrovské vzepětí emocí v listopadu 1989 spjatých právě s osobou Václava Havla. Ocitl se zkrátka ve správný čas na pravém místě...
Bylo to skutečné národní společenství, naplněné pozitivní energií a historickým optimismem. Zrodila se mobilizující a osvobozující vize, která mohla dát českému národu obrovský rozvojový impulz. To, že k tomu nedošlo, mělo několik příčin. Především jsme byli navzdory různým vzletným frázím západních státníků řazeni do mocenského bloku, který objektivně prohrál čtyřicetiletý konflikt. A jak prozíravě prohlásil keltský náčelník Brennus v roce 387 před Kristem po vítězství nad Římany: „Běda poraženým.“ Česká republika byla do nového evropského ekonomického systému začleněna jako závislá a využívaná periférie, jejíž produktivita, pracovní síly a potenciál měly primárně pomoci posílit zhoršující se výkonnost západoevropského hospodářství. Významná část místní politické elity, a to v čele s Václavem Havlem, si tuto skutečnost buď vůbec neuvědomovala, nebo zmíněné kolonizaci přímo napomáhala...
"

Celý článek...


03. 11. 2020:

Publicista a spisovatel Benjamin Kuras: "Mimořádně komická jsou – po všech těch neprokázaných nařčeních Trumpa – nyní naopak prokázaná odhalení hrátek Bidenova syna Huntera s Ukrajinou, Ruskem a Čínou, nalezených v porouchaném laptopu, který ten trouba nechal v opravně a zapomněl si jej vyzvednout. Figurují tam dolárky za zprostředkování kontaktu na Bidena, když byl viceprezidentem. Jako třeba měsíční padesátitisícové platby od ukrajinského energetického holdingu Burisma nebo tříapůlmilionový šek od manželky bývalého moskevského starosty. Teda bylo by to komické, kdyby na tom nebylo tragické to, že polovině Američanů to nevadí."

Celý článek...


01. 11. 2020:

Blesk ty fotografie nepořídil, Blesk ty fotografie koupil. Víte, co to znamená? Ministr zdravotnictví padl na politickou provokaci,“ řekl ve studiu ČT24 komentátor Českého rozhlasu Petr Nováček.

Celý článek...


27. 10. 2020:

Profesor Ivo Budil: "Přiznám se, že neznám žádného novináře z Blesku, ale domnívám se, že nejde o poeticky naladěné a citlivé osoby chodící o půlnoci o samotě rozjímat na opuštěné hradby Vyšehradu o smyslu českých dějin. Ten člověk tam bezpochyby šel za určitým cílem, který splnil. Nenazýval bych ho jednoduše udavačem, protože prostě dělal svoji práci. Pan profesor Prymula náležel mezi mocné muže, kteří mají vlivné nepřátele. Podobné praktiky jsme v české politice zažili již mnohokrát, a to včetně svržení předsedy vlády. Pan profesor Prymula není prvním a ani zdaleka posledním, komu se něco podobného přihodilo...
Problém České republiky spočívá v tom, že mocenské jádro Evropské unie má zájem na tom, udržovat ji v polokoloniálním či periferním postavení, k čemuž slouží liberálně levicové a aktivistické politické strany, mainstreamová média a akademické kruhy. Jakýkoliv náznak lidového vůdce, který by české společnosti umožnil plně využít její potenciál, tedy musí být zničen či diskreditován.
"

Celý článek...


27. 10. 2020:

Jaroslav Štefec: Něco tady smrdí. A hodně. Akce, jejímž cílem byla likvidace Romana Prymuly a jeho odstavení z postu ministra zdravotnictví má všechny atributy klasické operace bezpečnostních služeb. Prolhané, plné podivností a postavené na písku. Takže kdybych si mohl tipnout, směřovaly by moje úvahy spíše než oblíbeným „směrem Moskva“ (případně Peking) daleko pravděpodobnější českou cestou, případně směrem k našim „spojencům“. Podivností typu „agenta s kufrem plným ricinu“ je víc než dost. Počínaje otázkou, kdo poslal fotografa bulvárního plátku v daný čas na dané místo, až po „podivné“ znalosti jistého Moravce, takto naduté a arogantní hlásné trouby antibabišovské tak zvaně „veřejnoprávní“ televize...
Ten, kdo celou akci připravil a naplánoval, rozhodně počítal s reakcí „antirouškařů“ a dalších obhájců „práva na vymření půlky národa“, samozřejmě té, v níž nebudou oni...

Celý článek...
WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.3a - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!