Jitřní země je věnována duchovní tématice, jako jóga, witchcraft, kult Bohyně, posvátná sexualita, tantra, mystika, ale tématem je i zdravá výživa, vegetariánství, ekologie, léčivé rostliny.
Jitřní země 
Translate - select language ^
 
  Dnešní datum: 24. 07. 2024     | Mapa stránek | Fórum JZ | Galerie JZ | Na Chvojnici | Galerie Na Chvojnici | Biozahrada |
   
 
kulatý roh  Náhodný citátkulatý roh
Winston Churchill:
Na Američany se můžete spolehnout, vždycky udělají, co je správné. Nejprve ale vyzkoušejí všechno ostatní.

kulatý roh  Hlavní menukulatý roh
Hlavní stránka
Mapa stránek Jitřní země
Přehled rubrik
Odkazy
Galerie Jitřní země
Ankety
Nejčtenější stovka
Rozšířené vyhledávání
Poslat nové heslo
Upravit čtenářskou registraci
Zrušit svoji registraci čtenáře

kulatý roh  Přehled rubrikkulatý roh

kulatý roh  Nejčtenějšíkulatý roh
Vzpomeňte si, kým jste
(04. 05. 2022, 1615x)
Rok 2022 a budoucnost
(13. 12. 2021, 1513x)
Láska vítězí
(28. 02. 2022, 1468x)
Cesta duše a cesta člověka
(13. 03. 2022, 1412x)

kulatý roh  Počasí, Slunce, Lunakulatý roh

Solar X-rays:
Status
Geomagnetic Field:
Status
Aktuální snímky Slunce


kulatý roh  O Jitřní zemikulatý roh
Jitřní země
ISSN 1801-0601
Vydavatel: J. Holub, Kralice n. Osl.
Jitřní země byla založena na pod­zim roku 2000. Věnuje se hlavně duchovní tématice, ať už je to jó­ga, witchcraft (wicca), kult Bo­hy­ně, posvátná sexualita a tantra, mys­ti­ka, New Age, ša­ma­nis­mus ale také třeba zdravá výživa, vege­tari­án­ství, lé­čivé rost­liny a eko­logie.

Společnost a vztahy

* Co takhle kurz, jak být fajn člověkem?


Od čtenáře - Společnost a vztahy - 06. 01. 2009 (5756 přečtení)

Tak se nám ta debata o ženské emancipaci a zlých mužských pěkně rozvíjí. Podle probíhající ankety chtějí ženy především dominantní, vášnivé a nezávislé muže. Možná by stálo za zamyšlení, jaké bude mít splnění všech těchto požadavků důsledky pro dlouhodobý vztah.


Ach ta emancipace.

Jednou takhle v podvečer jedu tramvají. Otevřou se dveře, vystupuje starší paní. Ovšem do dveří se už hrne podnapilý muž robustní postavy, oblečený do tradičních silně špinavých montérek, plných fleků a malty. Strčí do ní a vykřikne: Uhni ty .... (doplnit podle vlastních zkušeností). Paní ovšem nemá načteno dost příruček emancipovaných žen, takže místo aby ho kopla do holeně, se mu jen smutně snaží uhnout z cesty. Pán za mohutného brbláni usedá a na sedadlo se tiše snese sprška omítky. Myslíte, že si tento milý muž všimnul, kolik svinstva za sebou nechal a druzí si do něj sednou?

Jednou jsem takhle trávila volné odpoledne na procházce se svou sestrou. Sestra je narozená ve znamení Panny, takže klidná, pečlivá, z nějakého přemrštěného emancipování se podezírat skutečně nedá. Přišla řeč na koníčky jejího muže. Tak mě napadlo, kolikpak tak přijde malá vyjížďka mužské části domácnosti za tradiční mužskou zábavou - fotbalem? Noooo jedna vyjížďka na mezinárodní kvalifikace, lístky tak od 2000 nahoru, cesta, patřičná konzumace...To víte, může se stát, že i klidně 20000 - dvakrát dvě hodiny řvaní, patřičné alkoholové opojení, autobus... Naznačuji tím, že podle selského rozumu, by tyto a další nákladné koníčky měly být náležitě kompenzovány něčím stejně nákladným. Kampak se hrabe jedna dvě skromné vzdělávací knížky me sestry...

Mám kamarádku. Vlastně je to takový sen jednoho místního spisovatele: hodná a domácí typ, baví jí domácí práce, o děti se vždycky ohromně starala, zavařuje, umí ruční práce, sbírá bylinky, pečovala i o svého manžela. Nikdy nečetla knihu jak být sama sebou a dokonce nikdy nebyla na žádném semináři o bohyních. Zato její muž byl oblíbeným návštěvníkem jednoho nejmenovaného duchovního centra. Normální, inteligentní člověk. A představte si, taky od něho odešla!!! Teprve později prozradila, že ji tento pán dlouhodobě a stále více psychicky terorizoval a fyzicky napadal.

Myslíte, že i tito hrubiáni se jednou stanou hodnějšími?

A já se ptám nejen s touto ženou: kdypak se i muži stanou lepšími?

Docela mě překvapuje, kolik mužů má jasno o našich pocitech, myšlenkách, co máme a nemáme dělat, apod. Protože jsem žena, tak se musím přiznat, že prostě nemám v tomto životě zkušenost být a cítit se jako muž. Velmi by mě zajímalo, kolik z těch mužů, kteří mají tak jasno v nás, zažilo zkušenost být ženou, mít naše myšlení i pocity a vůbec by mě zajímalo kolik z nich už porodilo nějaké dítě?

Bojovníci proti emancipaci a za navrácení ženy za zdi domácností, do role pečovatelky o blaho muže, jeho nezřízené obdivovatelky s potlačením vlastních potřeb by se mohli taky zkusit zamyslet, pročpak se to, co se jim nelíbí děje? Jestlipak to není reakce na něco "shnilého v království mužském"?

Ať se to pánům líbí nebo nelíbí, jsou tu dvě strany mince a nejde hodit všechno na ty zlý ženský.

A pozor je tu skutečně jedno velké nebezpečí. Uvědomili jste si emancipobíjci, že by se také mohly zvednout nároky na vás? Abyste se tedy staly pro ty slabé a křehké ženské bytosti oporou v chudobě i bohatství, nemoci i ve zdraví, v mládí i na stará kolena??? Průšvih, co? Mohly bychom také nárokovat, abyste se stali více naslouchající (myšleno nám), věrní, spolehliví, doma i ve společnosti příjemní a galantní? A co patřičné zabezpečení domácnosti? Už vás jímá hrůza a husí kůže?

Když domyslím trendy, které dnes vládnou, ráda bych se dožila takových mužů, kterých si skutečně můžeme vážit. Jsou sami sebou, potřebují nás chránit a pomáhat. Nežijí si svůj život na několika místech naráz (další třeba v sáhodlouhých počítačových hrách, nákladných koníčcích s jinou společností, virtuálním světě podivných vztahů a jiný zase s jinou či jinými ženami) a na nás by zbyla jen ta role služebnictva, vždy připraveného (v případě, že si udělá pán domu čas ve svém náročném programu).

A to se ani nehodlám rozepisovat o tzv. mužích, kteří mají v koupelně více kosmetiky než já spotřebuji za rok a o těch postižených takovými komplexi, že si je na nás neustále musí léčit a něco si pořád dokazovat.

Myslíte, že muži taky někdy uvažují nejen nad našimi nedostatky, ale jdou i do sebe?

Co takhle kurz, jak být fajn chlapem?

javaho

 

Jak být fajn chlapem a jak být fajn ženskou?

Možná by k zamyšlení nad splněnými přáními mohl přispět životní příběh jiné ženy, jak jej o sobě napsala v následujících článcích:

Co mi tantra dala a vzala
Co mi tantra dala a vzala 2.
Co mi tantra dala a vzala 3. aneb o potěšení
Co mi tantra dala a vzala 4. aneb o mém vztahu k sexu
Po čtyřech letech

Je to všechno složitější a není nic jednoduššího, než z vyprávění jedné strany odsoudit stranu druhou. Ta otázka v závěru příspěvku od javaho by měla znít jinak a platit pro každého: Co takhle raději uvažovat každý nad svými vlastními nedostatky, než nad nedostatky "toho druhého"?

JiHo

 

 

 

Pokud se vám tento článek líbil, přidejte jej na

 

Související články:
Jak úspěšně zvládnout ROZVOD (25.03.2014)
Partnerstvo a vzťahy (25.10.2009)
Mám právo!!! (08.02.2009)
Interrupcia z pohľadu hlbších súvislostí (04.12.2006)
Nesvoboda v partnerství (01.12.2006)
Proč romantická láska? (17.08.2006)
Jak se zavděčit ženě? (06.02.2006)
Žárlivost (22.08.2005)
Zahlcení energií (16.08.2005)
Strach z přirozenosti (14.08.2005)
Role rodičů a dětí (22.07.2005)
Otázka pro všechny: Jak žijete? (21.05.2005)
Vztah (20.05.2005)
Láskyplné rozpory… (02.04.2005)
O PRAVDU? (08.03.2005)
Pokušení mocí (01.03.2005)
Ženy a muži (31.12.2004)
Anatomie lásky (29.12.2004)
Rande (06.11.2004)
Partnerské vztahy (21.10.2004)
Partnerské vztahy jako duchovní cvičení (19.09.2004)
Ahinsa, Wiccan Rede a "tantrická svoboda" (29.07.2004)
Pacifističtí paviáni (10.06.2004)
Ženy a muži (23.03.2004)
Jin a Jang (1.) (19.03.2004)
[Akt. známka: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5
Celý článek | Zpět | Komentářů: 27 | Informační e-mailVytisknout článek


Komentovat článek     

Pro přidávání komentářů musíte být čtenář registrovaný a přihláąený a mít nastavený odběr info-mailů.


 

NAHORU | Hlavní stránka

kulatý roh  Sdružení za obnovu národní suverenitykulatý roh

Kudy z krize


kulatý roh  Přihlášený čtenářkulatý roh

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


kulatý roh  Aktualitykulatý roh
Vzhledem současné situaci pozastaveno


Aischylos:
„První obětí každé války je pravda.“


WebArchiv - archiv českého webu        optimalizace PageRank.cz       Bělehrad.Cz      Výrobky z konopí a bio bavlny - URBANSHOP     

Tento web byl vytvořen prostřednictvím phpRS v2.8.2RC8 - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vezměte na vědomí, že tento web využívá cookies, jako naprostá většina všech stránek na internetu. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte.

Redakce neodpovídá za obsah článků, komentářů ke článkům a diskusí ve Fóru,
které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce.
Pro zpoplatněné weby platí zákaz přebírání článků z Jitřní země!